Şimdi Ara

silindi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
2
Favori
13.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arg-ist -- 31 Ocak 2014; 18:35:07 >

• İlk olarak düşük fatura zaten her zaman çok riskliydi, ikinci olarak da posta ile yani mesela USPS vs ile getirdiğin zaman eğer ki takılırsa gümrüğe ödeyiverirsin paypal çıktın üzerindeki ürün bedeli değeri üzerinden %20 yi olur biter, o da 500 liralık üründe 100 lira demek bence çok değil. (Aldığımız ürünlere bakarsak eğer).

Ha ups vs zaten hiç kullanmadım kullanmam da onlar freight forwarder mantığı ile çalışır ve 3 liralık mal dahi alsanız buna masraf çıkarmak için bi sürü kalemleri vardır ellerinde. Zaten ups in olduğu yerde usps vs garanti vardır, o yüzden de lüzum yok.

Bir de hong kong dan gelen bütün kargolarım genelde küçük pakette oldu bugüne kadar ver hepsi de geçti, geçmese üzerinde yazdığı tutarlar hep düşüktü, yani bu durumda benim bi suçum yok satıcı kanunlara uymamış oluyor gümrüklerde beyan esastır, siz elinizde paypal çıktınızla geldikten sonra üstünde yazılan değere bakılmaz.

• Böyle ülkeye, böyle düzene, böyle hükümete yazıklar olsun... Nereden nereye geldik(büyüklerimiz daha iyi bilir)... İyice İran'laştırılıyoruz, Allah sonumuzu hayır etsin... Böyle internet sansürleriyle, saçma sapan gümrük ve vergi yasalarıyla,...vs ile dünyadan soyutlaştırılıyoruz. Yazık ya, içim acıyor resmen. Rezillikten başka birşey değil. Yakında ülkede dövizi de topyekün yasaklar bu zihniyet...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugu-R

Böyle ülkeye, böyle düzene, böyle hükümete yazıklar olsun... Nereden nereye geldik(büyüklerimiz daha iyi bilir)... İyice İran'laştırılıyoruz, Allah sonumuzu hayır etsin... Böyle internet sansürleriyle, saçma sapan gümrük ve vergi yasalarıyla,...vs ile dünyadan soyutlaştırılıyoruz. Yazık ya, içim acıyor resmen. Rezillikten başka birşey değil. Yakında ülkede dövizi de topyekün yasaklar bu zihniyet...

Çok sevdiğin abd ve europe da vergi için adamın anasını belliyorlar, sen ne konuşuyorsun. Zoruna gidiyorsa alma ülkene 2 lira (vergi) faydan olsun
    abd ye 250 gr yiyeceği 2,5 saat dil dökmeme rağmen sokamadım (aynı iran olmuşlar onlarda) kanun böyle diyor başka birşey demiyorlar sende alışırsın bizim kanunlarımıza
    lafa geldiği zaman cari açıktan bahsedersiniz yaptığınız her alışveriş cari açığı körükler sonrada hükumete küfür edersiniz cari açık bu kadar diye(sen 100$ lık alırsın iş adamı 100.000 $ lık alır)
    ha bu arada yıllardır ne şeriat geldi nede iran olamadık bakalım ilerleyen yıllardaki "sloganınız" ne olacak merakla bekliyorum
    (mod lar bana kızacak ama senide cevapsız bırakmak istemedim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fduz -- 20 Eylül 2011; 0:44:33 >

• 06.07.2011 tarihli ve 2011/39 nolu genelge ile posta ve kargo yolu ile 2 ayda bir yılda 5 kez getirme hakkı ay bekleme kaldırılarak sadece aynı yılda 5 kez olarak değiştirilmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fduz

quote:

Böyle ülkeye, böyle düzene, böyle hükümete yazıklar olsun... Nereden nereye geldik(büyüklerimiz daha iyi bilir)... İyice İran'laştırılıyoruz, Allah sonumuzu hayır etsin... Böyle internet sansürleriyle, saçma sapan gümrük ve vergi yasalarıyla,...vs ile dünyadan soyutlaştırılıyoruz. Yazık ya, içim acıyor resmen. Rezillikten başka birşey değil. Yakında ülkede dövizi de topyekün yasaklar bu zihniyet...

Çok sevdiğin abd ve europe da vergi için adamın anasını belliyorlar, sen ne konuşuyorsun. Zoruna gidiyorsa alma ülkene 2 lira (vergi) faydan olsun
    abd ye 250 gr yiyeceği 2,5 saat dil dökmeme rağmen sokamadım (aynı iran olmuşlar onlarda) kanun böyle diyor başka birşey demiyorlar sende alışırsın bizim kanunlarımıza
    lafa geldiği zaman cari açıktan bahsedersiniz yaptığınız her alışveriş cari açığı körükler sonrada hükumete küfür edersiniz cari açık bu kadar diye(sen 100$ lık alırsın iş adamı 100.000 $ lık alır)
    ha bu arada yıllardır ne şeriat geldi nede iran olamadık bakalım ilerleyen yıllardaki "sloganınız" ne olacak merakla bekliyorum

Ağzına sağlık kardeşim aynen aklımdan geçenleri yazmışsın seni tebrik ediyorum 1o senede şeriat gelmedi iran olamadık bakalım bi 10 sene daha beklesinler iran olacakmıyız .Bide internet te sansür var zannedenlerden baksana (bu arada şeriata küfür edenler şeriat ın ne demk olduğunu güzelce bi araştırsınlar bakalım ondan sonra şeriat a küfür edebilecekler mi)

Aslında yazmak istemedim tartışma falan çıkmasın konu değişik yerler varmasın diye ama dayanamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 16 GS 1905 -- 23 Eylül 2011; 23:40:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fduz

quote:

Dostum sana hak veriyorum. evet vergimizi verelim . ben avrupa birliğinden birşey aldığımda bana KDV yi otomatik olarak indiriyorlar. babamım hayrına değil KDV yi kendi ülkeme ödiyeyim diye , bunda sorun . yok ama niye senede 5 defa niye 2 ay sınırlaması. ben FERRARİ araba getirsem, senede 3-5 10 tane getirsem, bana 2 ay geçmedi getiremezsin diye soruyormu? hayır ama 100 dolarlık mal getirdiğim zaman çanıma ot tıkamaya kalkıyor. madem liberal ekonomi deyip duruyoruz vergisini vermek şartı ile yasaklı olamayan her ürünü bir ithalatçı gibi getirebilmeliyim sorun burada. ellere varda bizlere yohmu.. anlayacağın sorun burada...vergi ödemekte değil...

• 100 $ altındaki gümrüklerde ticari amaç olmadığı aşikar nedir bu kadar katılık anlamadım.devlet milleti gelişsin dış dünyayı tanısın cahil kalmasın diye uraşır biz iyice içimize kapanıyoruz anlamsız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WeNoM

100 $ altındaki gümrüklerde ticari amaç olmadığı aşikar nedir bu kadar katılık anlamadım.devlet milleti gelişsin dış dünyayı tanısın cahil kalmasın diye uraşır biz iyice içimize kapanıyoruz anlamsız.

sorun türk mantığında hocam. Biz yılda üç beş ürün getirtiyoruz. Ama girişimci ruhlu açıkgöz arkadaşlarımız böyle yapmıyorlar işi ticarete dökmüşler. Burada 50 liraya satılan ürünü yurtdışından 20 liraya koli koli getirtip 35 liraya satıyor. Siparişler yılda kişi başına binlere ulaşıyor. Olan ithalatçıya oluyor vergi kaçağı da cabası. Durum bundan ibaret yoksa devletin yurtdışından yılda birkaç kez getirdiğimiz 150$'lık ürünle bir derdi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dostum şu 75 euro neye karşılık gelmekte malum döviz bu aralar uçuşta. ben 100$ lık bişi aldım.giyim eşyası.paketin içinde 5 parça eşya olcak.ama çok ta büyük olmaz paket.toplamda paypalldan 100$ yolladım adama.yalnız adam üstüne 10$dolar falan yazarım dedi.şuan durum nedir.adam daha postalamadı bi sıkıntı çıkarmı lütfen acil cevap??
  • Dostum günlük pariteye göre değişiyor.zaten seni çağırmadıkları sürece paketi açıp incelemiyorlar, değeri önemli deği,l evine geliyor; ama pakete bakma gereği duyarlarsa çağırıyorlar . sende o günkü euro/dolar paritesine göre bulursun 75 eu yaklaşık 100-110 usd ediyor.düşük fatura risk. paketi açıpta bunlar 10 dolar olurmu dediğinde ne yapacaksın 10 dolarlık banka dekontu ve 10 dolarlık fatura vermen gerekiyor. paketin üzerine yazılan değer sadece posta için beyandır üzerindede yazar sadece posta içindir diye.. o değer bir şey ifade etmiyor .ürünün faturası gerçek değerindedir ve sana online olarak gelir. bu durumda çok üzerler seni haklı olarak. bilesin...100 doları geçmediğine göre sorun yaşamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x_tol

quote:

Orijinalden alıntı: WeNoM

100 $ altındaki gümrüklerde ticari amaç olmadığı aşikar nedir bu kadar katılık anlamadım.devlet milleti gelişsin dış dünyayı tanısın cahil kalmasın diye uraşır biz iyice içimize kapanıyoruz anlamsız.

sorun türk mantığında hocam. Biz yılda üç beş ürün getirtiyoruz. Ama girişimci ruhlu açıkgöz arkadaşlarımız böyle yapmıyorlar işi ticarete dökmüşler. Burada 50 liraya satılan ürünü yurtdışından 20 liraya koli koli getirtip 35 liraya satıyor. Siparişler yılda kişi başına binlere ulaşıyor. Olan ithalatçıya oluyor vergi kaçağı da cabası. Durum bundan ibaret yoksa devletin yurtdışından yılda birkaç kez getirdiğimiz 150$'lık ürünle bir derdi yok.

o zaman gümrüksüz geçişi kaldırsın ithalatçı ne gümrük ödüyorsa(%18 kdv+%5-10 gümrük avrupa birliği dışından gelirse)alsın ve istediğin kadar mal getir eğer maksat vergi almaksa..itirazımız yok.
    fakat maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek..

• Bu ay sonu Amerikaya gidiyorum ailemle. 3 yetişkin ve bir bebek. Amerikadan 3 adet SLR makine (Nikon D90, Nikon D5000 ve Nikon D3100) almayı düşünüyorum. gümrükte bu konuda bana ne gibi sorun çıkarırlar? Bunların 3'ü de akademik işler için kullanılacak. Ticari bir amaç yok. Yine benden gümrük alırlar mı? Ticari amaçlı olmadığı kanıtlamak için ne gibi belgeler sunmam gerekir? Ayrıca yanımda giderken de bir SLR makina taşıyor olacağım. Yani dönüşte yanımda 4 adet SLR makine olacak. Bunların hepsine gümrük vergisi öder miyim? Yukarıda verilen listede dijital SLR fotograf makineleriyle ilgili bir madde göremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeynepEvren -- 11 Ekim 2011; 21:31:28 >
  • Bu konunun Pc Modifikasyon ile bağlantısı nedir ?
  • Boromir, hiç dikkat etmemişim forumun bağlı olduğu konu dizinine. Aramalarda karşıma çıkan mesaj buydu :) Kusura bakmayın, kendi adıma özür dilerim. dikkatsizliğimi bağışlayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeynepEvren -- 12 Ekim 2011; 10:00:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Boromir

Bu konunun Pc Modifikasyon ile bağlantısı nedir ?

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: rome34

quote:

+1

+1000
  • quote:

Orijinalden alıntı: rome34

quote:

+1

sen bilgisayarını modlarken turkıyede olmayan urunlerı uzaydanmı temın ediyosun ?diğelim adam pc modluyacak su soğutma ürünlerini hollanda yahut ingiltereden alıcak sipariş verdi fiyatı 300 euro napıocak adam gümrüğe takıldığında boş boş yorum yapmayın varkı açılmış
  • arg-ist bizler için yurt dışından pc modifikasyon parçaları getirip forumda satan biridir .. kimi zamanlar bölümde bu konu ile alaklı sorular sorulmaktadır ... kendiside edindiği bilgiden faydalanalım diye konu açmıştır .
  • quote:

Orijinalden alıntı: barhonda1

arg-ist bizler için yurt dışından pc modifikasyon parçaları getirip forumda satan biridir .. kimi zamanlar bölümde bu konu ile alaklı sorular sorulmaktadır ... kendiside edindiği bilgiden faydalanalım diye konu açmıştır .

Adam Haklı Beyler.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.