Şimdi Ara

DELL 6000 'FAN HATASI' KONTROL PROGRAMI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
5.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet dell 6000 sahipleri..."Update for wrong fan speed indication (03. March 2005)." yani; dell in bazı laptoplarındaki (6000 inspiron dahil) yanlıs fan hızı tespitinden dolayı fanın surekli dusuk devirde donmesi gibi ortada bi sorun var.ben de arastırmalarım sonucu dell 6000'da dogustan gelen bu yanlıs fan hız tespit ayarlarını, dogru bir şekilde registryden değiştirmek suretiyle ve basit grafik arayuzuyle kullanıcının girdigi sıcaklık degerlerinde calısarak laptopda super sessizlik saglayan programı buldum...bu program, resmi DELL amerika sitesinin forum sayfaları okunarak bulunmustur...

http://forums.us.dell.com/supportforums/board/message?board.id=insp_bios&message.id=34714

programın adı I8KfanGUI, kodlayan arkadas dell usa forumunun gedikli bir alman uyesi...
    tıkla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkafkas -- 6 Şubat 2006 20:24:16 >

• ÖNCE PROGRAMI İNDİRİN..BİR DE YAMASI VAR AYNI SAYFADA..ONU DA İNDİRİN..ÖNCE YAMAYI CALISTIRIN..UZANTISI REG OLAN..DAHA SONRA ANA PROGRAMI İNSTALL EDIN..HEPINIZE SESSİZ DELL 6000 KEYİFLERİ...

AKLINA SORU TAKILAN BANA CEKİNMEDEN SORU SORABILIR..
  • MKAFKAS TSKLER DE BEN FANDAN PEK RAHATSIZLIK DUYMUYORUM AMA KATKIN ICIN COK TESEKKURLER...
  • quote:

Orjinalden alıntı: dost_ozan

MKAFKAS TSKLER DE BEN FANDAN PEK RAHATSIZLIK DUYMUYORUM AMA KATKIN ICIN COK TESEKKURLER...

rica ederim..onemli olan paylasmak arkadaslar..hepimiz karınca kararınca da olsa, buyuk de olsa yardımcı olursak birbirimize sorunları daha kolay asarak daha mutlu oluruz:-) bu arada bu fan programını 1 gundur kullanıyorum,hicbir sorunla karsılasmadım..gayet kullanıslı ve basit arayuzlu...tekrar tekrar tavsiye ediyorum..
  • ilginç ya,
    bulunmadan önce herkes bunu arıyordu şimdi sen bulmuşsun kimse dönüp bakmıyor.
    yada herkes indirdi ama bir teşekkürü çok görüyor.
    ben onların adına teşekkür edeyim, ellerine sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAG -- 4 Ocak 2006 13:46:47 >
  • yok kardeşim sen üzülme şevkin kırılmasın,
    araştırmış bulmuş bizimle paylaşmışsın,
    bir teşekkürü çok görenler utansın, üzülsün.
  • ben indirdim bu programı, diğer konuya atmıştın sanırım daha önce,

ama benim anlamadığım bişey var burda, bu programda 3 farklı seçenek var fan konrtolü için, off, slow ve fast diye,

fan zaten yavaş çalışıyodu bende ve rahatsız etmiyodu beni, daha sessiz olması için fanı kapatmak gerekiyo yani, daha yavaş bi mod yok programda

sizin fanlarınız işlemci idle ken hızlı mı çalışıyorduki rahatsız ediyodu, yoksa yavaş çalışırken rahatsız oldunuzda fanı tamamenmi kapattınız bunu merak ettim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: chef

ben indirdim bu programı, diğer konuya atmıştın sanırım daha önce,

ama benim anlamadığım bişey var burda, bu programda 3 farklı seçenek var fan konrtolü için, off, slow ve fast diye,

fan zaten yavaş çalışıyodu bende ve rahatsız etmiyodu beni, daha sessiz olması için fanı kapatmak gerekiyo yani, daha yavaş bi mod yok programda

sizin fanlarınız işlemci idle ken hızlı mı çalışıyorduki rahatsız ediyodu, yoksa yavaş çalışırken rahatsız oldunuzda fanı tamamenmi kapattınız bunu merak ettim.

olay su:cok degerli dell 6000 kullanıcılarını iplemedigi bu arastırmam da,amerikan dell forum sayfalarında okurken gordum ki,dell'in muhtelif serilerindeki laptoplarında fan ayar işlevinde bug varmıs..dolayısıyla fan surekli yavas modda donuyormus...halbuki donmemesi lazım..termal bi program hatası falan vs..işte bu benim millete duyurdugum kucuk program,once register degerlerini degistirerek ve daha sonra fan control grafik programı yukleyerek kullanıcılara bu olayın ustesinden gelmelerini saglıyor..programın ana sayfasını vermiştim..orada once bi yama var..reg uzantılı ..onu yukleyecesizin once..sonra program...

once programın ana ekranında "direct fan control" var; enable first fan control ve enable second fan control'u iptal edeceksin..işaretli olmasın yani..
    bu ikisinin yanında "enable temparature control" var...onu aktif et...ve games olarak profil seç..(daha sonra options>cpu temp control den degerleri istedigin gibi degistirebilirsin)..ayrıca yine cpu temp control kısmındaki second fan speed degerlerini no change yapmalısın..cunku sistemde 2.bir fan yok..hata verir..
    sessizliğin tadını cıkar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkafkas -- 4 Ocak 2006 16:29:05 >
  • ok saol, o zaman benim cihazda bi sorun yok, gerektiğinde fan hızını yükseltip düşürüyor.

yine de güzel program tekrar teşekkürler, kolay gelsin
  • Evet herkes arıyordu bende arıyordum da herkesin makinası d6000 değilki.....

quote:

Orjinalden alıntı: bjkmag

ilginç ya,
  • zaten başlıkta belirtilmiş dell 6000 için olduğu, niye şaşırdın anlamadım
  • bu arada söylediğin gibi games profilini kullandım fakat ordaki ayarı 55 derece yaptım ben, 55 e kolay kolay gelmiyo zaten cpu ya fazla yğklenmedikçe, gelirsede fan devreye girip 45 kadar soğutup geri kapanıyo

güzel oldu yani sonuçta sessizdi daha da sessiz oldu teşekkürler tekrar.
  • darısı biz f/s v2045 cilere
  • fs m7440 içinde istiyoruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: mkafkas

quote:

Orjinalden alıntı: DayLight66

Evet herkes arıyordu bende arıyordum da herkesin makinası d6000 değilki.....

quote:

ilginç ya,

herkes derken dell ciler de bayagı aramıs ve sorun etmişti bu fan olayını..onu kastettmiş..saglık olsun

evet aynen öyle başlıkta zaten dell 6000 yazdığı için tekrar belirtmek istememiştim, o yüzden herkes dedim.
  • ya kardeş ben de sorun edenlerden biriydim daha yeni okudum topiği bende çok teşekkür ederim sana ilgine alakana çabana ,bizim firmada p3 laptop vardı eskiden fanı ara sıra devreye girerdi.çok sessizdi .onunla kıyaslayınca d6000 i bayağı moralim bozulmuştu.Ama şimdiki laptoplarda fan sürekli çalışırmış diyolar.Ne yapalım katlanacağız.işin açıkçası biraz tırsıyorum o programı kurmaya..

tekrar teşekkürler,

quote:

Orjinalden alıntı: mkafkas

quote:

Orjinalden alıntı: DayLight66

Evet herkes arıyordu bende arıyordum da herkesin makinası d6000 değilki.....

quote:

ilginç ya,

herkes derken dell ciler de bayagı aramıs ve sorun etmişti bu fan olayını..onu kastettmiş..saglık olsun
  • birakda tesekkuru eden etsin adama bak cok istiyosan kendi kendi tesekkur et eden eder etmeyen kendi bilir aga ya bak yaw allah allah nese bende sony var ama tesekkurler aman sonra bi yerin siser...
  • Programı kurduk bakalım faydası olacak mı?

Eline sağlık teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mert25

Programı kurduk bakalım faydası olacak mı?

Eline sağlık teşekkürler.

evet olacak adaşım...surekli bir dusuk devir fan yerine kendin kontrol edebildigin bir sisteme geciyorsun..daha ne? programın faydasını tam olarak gorebilmeniz için lutfen bu konuda yaptıgım acıklamaları bastan sonra okuyun ve tam da soyledigim ayarları yapın..programı ogrendikçe daha sonraları istediginiz gibi oynarsınız ayarlarla!
  • Merhaba

Yabancı bir forumda okuduğunu söylemiştin. Acaba bu sitenin linkini bizlerle paylaşabilir misin ?

Bi de sen diyince farkettim. Hakkatten de fan sürekli çalışıyor ama düşük, yazmasan farketmezdim bile.

Hatırlatma: 6000'i alalı 6 gün oldu. Onun için farketmedim.:)
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.