Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (664. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.693
Cevap
83
Favori
985.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 662663664665666
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar hundai i30 alma aşmasındayım ve kafama takılan bişey var..elektronik park freni nasıl çalışıyor..dik yokuşlarda tedirgin olurmuşum gibi geliyor veya kış mevsiminde araç kayma eğilimi gösterdiğinde bazen el frenindende faydalanılır..bu elektronik park freniyle bunu yapabiliyormuyuz..cevaplayacak arkadaşlara şimdiden yeşekkürler....
  • bana kalırsa elektironik fren insana güven vermez.
    tutup aartt diye ses geölene kadar çekip o güzeni hissetmek lazım. ben olsam gücenemem ona.
  • Arkadaşlar DCT SW alan oldu mu hiç?
  • zamhat Z kullanıcısına yanıt
    Hundai değil,Hyundai ve I30'larda HAC (Yokuş kalkış desteği) var,el freni kullanmaya gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zamhat Z kullanıcısına yanıt
    Hocam, elektronik park freni kesinlikle çok şık. 1.5 seneyi devirdim, sıkıntı olmadı yokuşta filan. Bunu dert etmene gerek yok.
  • Yeni i30 1.6 gdi dct güncel tüketim verisi;
    Şehir içi kısa mesafe git geller ara sıra çevre yolunda gazlamalar ve kasmadan kullanım ile ortalama şuanda 7,9 lt/100 km. 8 li değerler hiç görmedim şimdiye kadar. Performans konusunda ise gazın ikinci kademesine kadar basarak kullanırsanız araç ciddi yürüyor. Normal kullanımda sanki cansızmış gibi geliyor, bunun nedeni ise şanzımanın sürekli üst vites düşük devirde gitmek istemesi. Ama özellikle manuele alıp, ikinci kademe gazla giderseniz dolu dolu devir çeviriyor, devir arttıkça hızlanma ve motor sesi keyifli oluyor. Performans konusunda şüphes olmasın kimsenin. Muadili benzinli otomatiklerinden çoğundan daha iyi bir performansı var. Tüketim ise şu an için makul görünüyor.

• huso0667 H kullanıcısına yanıt
    Dct şehiriçi 8lt ise çok iyi. Gdi 9 civarı.

• Valla şehir var şehir var.
    Geçen hafta yağmurlu havada Maltepe/Esenyurt arasını 3,5 saatte gittim. Dizel manuel araba bile tribe girdi

Ben de ort.Tüketim ekranından, total km ekranına geçtim moralim bozulmasın diye
    (Duster dizel araç)

• aynenşehir var şehirvar birde şehircik var.
    bura hesaplama yaparken 3 faktör ele alınarak yapılmalı.
    geçilen mesafe ortlama hız ve yakıt tüketimi.
    10 km yolu 1 saatte gitmek veya 20 dk gitmek çok fark ettirir. birde araca kaç kişi binildiğide önemli ama
    ama ben benzinli dct kullanıyorum dizel kulananların yorumuna bakıyorum benle aynı tüketime sahipler.
    birde aracın lastikleri 32 ps banayere çok yapışmış gibigeliyor. 34 yapsammı diye düşünüyom. siz kaçta kulanıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafasym

aynenşehir var şehirvar birde şehircik var.
    bura hesaplama yaparken 3 faktör ele alınarak yapılmalı.
    geçilen mesafe ortlama hız ve yakıt tüketimi.
    10 km yolu 1 saatte gitmek veya 20 dk gitmek çok fark ettirir. birde araca kaç kişi binildiğide önemli ama
    ama ben benzinli dct kullanıyorum dizel kulananların yorumuna bakıyorum benle aynı tüketime sahipler.
    birde aracın lastikleri 32 ps banayere çok yapışmış gibigeliyor. 34 yapsammı diye düşünüyom. siz kaçta kulanıyorsunuz

kışın 34, yazın 33 yapıyorum, lastikler 16".
    fazlaca tüketim hesabına girip moral bozmayın. benim ekran da genelde tüketimde, ama dediğiniz gibi kmye veya depoda kalan benzin km ekranını açıyorum arada, oh huzur.
    O az yakıyorum ben diye km km hesap yapanlar kendini kandırmasın. Öyle her km başı sıfırlayıp gıdım gıdım ölçüm yapmak yanlış sonuçlar veriyor. Şöyle bir 2500-3000km kadar ortalamayı sıfırlamayın bakiim kaç çıkacak gerçeğe yakın değer odur.

• Yorumunuza aynen katılıyorum... kısa mesafe ölçüm yanlış olur...

• Bir de mahalle baskısı oldu bu tüketim olayı.
    Millet hemen "ne yakıyor" diye soruyo.
    Ulan güvenliğini sor, donanımını sor, teknolojisini sor. Sanane yakıtından, hayrına 50 liralık benzin mi koyucan sanki...

Not: Kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 12 Mayıs 2015; 21:23:40 >
  • Mükemmel tespit..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanoglanli

Bir de mahalle baskısı oldu bu tüketim olayı.
    Millet hemen "ne yakıyor" diye soruyo.
    Ulan güvenliğini sor, donanımını sor, teknolojisini sor. Sanane yakıtından, hayrına 50 liralık benzin mi koyucan sanki...

Not: Kusura bakmayın.

Sormayı da bilmezler eski kafalar. Kaç kuruş yakıyor bu? Veya ne yakıyor diye sorarlar. Sen 100km de 7lt diye cevap verirsin anlamazlar hatta bazıları tl den sıfır atmamıştır 200bin ₺ falan gibi absürt rakamlardan konuşurlar.

• Duster dizel aracımızı satıp, i30 dizel DCT almaya karar verdim.
    Niyetüm Bluedrive dı (fiyat 64000 TL) ancak 4bin tl daha bütçeyi zorlayıp Style almanın daha doğru olacağını düşündüm.
    Hayırlısı diyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanoglanli

Duster dizel aracımızı satıp, i30 dizel DCT almaya karar verdim.
    Niyetüm Bluedrive dı (fiyat 64000 TL) ancak 4bin tl daha bütçeyi zorlayıp Style almanın daha doğru olacağını düşündüm.
    Hayırlısı diyelim.

Sizin duster dci 4x4dü sanırım.Nasıl tüketim olarak? 4x2si eniştemde var,i30 ile farklı klasmanlarda birbirine göre artı ve eksiler var tabiki,sizin hangi amaçla kullanacağınız önemli

Blue Driveda alınacak şeyleri almayıp alınmayacak şeyleri almaları kötü.Styleda hiçbir eksiklikde hissetmezsiniz oldukça doludur.
  • 4x2 benimki. Yakıt olarak iyi.
    4x4lerin bir miktar fazla yakıtı.

Dusterın nesi iyi derseniz?
    Bakım ücretleri, altının yüksek oolması ve sorunsuzluğu (sorun çıkaracak bir donanımı olmadığından sanırım)

• dusterde sorun çıkmaz sorun çıkaracak ne varki donaım diye bişey yok ya lastik atlar yada motor kitler sorun bu olur.buhahahha zuahahha araçtta esp ışıgı yanık kaldı gibi bişeyin olmayacak yada yokuş kalkış destegi çalışmıyormu diye yada kaltuk ısıtmam ısıtıcagına kışın günü soğutuyor diye bir sorunun olmaz. teker patlamasın yater
  • dct dizel sahiplerinin güncel tüketimleri nedir?
  • ORTALA HIZLARI 30 OLANLAR 7İLA 8 LİTRE CİVARI
  • 
Sayfa: önceki 662663664665666
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.