Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (643. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.692
Cevap
83
Favori
985.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 641642643644645
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zamhat

arkadaşlar iyi forumlar.. clio 3 aracımı satıp, crdi style manuel almayı düşünüyorum..kullanan arkadaşlara sormak istediğim..ful depoyla yaptıkları km nedir..şehir dışı ve şehir içi...

Bende 2013 gdi elite var lpg li 10 bin km oldu.çok memnunum.dizelden az yakıyor.uzun yolda 21-22 kuruş sehiriçi 30-31 kuruş ortalama 27-28 kuruş yakıyor.dizeli bundan biraz daha fazla yakar.alacaksan elite al derim.tadına doyum olmuyor.dizelin yakıtını forumlarda araştırabilirsin. i30club ta verileri öğrenebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferdi

quote:

Orijinalden alıntı: zamhat

arkadaşlar iyi forumlar.. clio 3 aracımı satıp, crdi style manuel almayı düşünüyorum..kullanan arkadaşlara sormak istediğim..ful depoyla yaptıkları km nedir..şehir dışı ve şehir içi...

Bende 2013 gdi elite var lpg li 10 bin km oldu.çok memnunum.dizelden az yakıyor.uzun yolda 21-22 kuruş sehiriçi 30-31 kuruş ortalama 27-28 kuruş yakıyor.dizeli bundan biraz daha fazla yakar.alacaksan elite al derim.tadına doyum olmuyor.dizelin yakıtını forumlarda araştırabilirsin. i30club ta verileri öğrenebilirsin.

cevap için teşekkürler..elite ile style arasında donanım farkı var bildiğim kadarıyla cam tavan sorun çıkartma riski varmış.(forumda bundan bahsedilmiş ara ara)fazlada ilgimi çekmiyor açıkçası cam tavan.sürüş dinamikleri açısından elite ve style arasında fark yok herhalde değilmi......

• Sadece cam tavan farki yok.elekronik el freni anahtarsiz giris deri koltuk krom kaplama gibi.tercih meselesi tabiki.motorlar ayni farklilik yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba, yeni araç alacağım çeşitli marka ve modeller arasında kararsız kaldım. En son i30 da karar vermiş sayılırım ama burada okuduğum cam tavandan gelen ses sorunu ve bu sorunun çözülemeyişi canımı sıktı. Acaba bu sorun 2015 modellerde de devam eder mi? Aracın başka çözülemeyen kronik sorunları var mıdır? Dizel otomatik elite düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yokum -- 26 Şubat 2015; 13:31:57 >
  • yokum kullanıcısına yanıt
    Sunroof'taki ses problemi sonradan olan birşey değil, sıfırdan kendini belli ediyor. Şayet sıfır alacaksanız, ufak bir tur atarak deneyip alın. Ses gelmezse problem yok demektir. Bizim 2012'lerde bu sorun daha çok karşılaşılıyordu, bildiğim kadarıyla yeni modelle de giderildi. Şayet İ30'da kararlı iseniz Mart ayından sonra makyajlı İ30'ların geleceğini de dikkate alın. Bu gibi sorunların daha sağlıklı çözülmüş olacağı ve 7 ileri çift kavrama dizelde geleceğinden beklemek daha iyi olur, sizin için.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Viper74 kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi 2015 i bekliyorum. Şanzımanın 7 ileri çift kavramalı olması yakıtı da biraz etkiler diye düşünüyorum. Yalnız umarım dsg sorunları yaşanmaz.
    Bu bekleme süresinde de alternatiflere göz atıyorum ama şimdiye kadar bütçeme göre en beğendiğim araç i30 oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yokum

Dediğiniz gibi 2015 i bekliyorum. Şanzımanın 7 ileri çift kavramalı olması yakıtı da biraz etkiler diye düşünüyorum. Yalnız umarım dsg sorunları yaşanmaz.
    Bu bekleme süresinde de alternatiflere göz atıyorum ama şimdiye kadar bütçeme göre en beğendiğim araç i30 oldu.

Sanziman DSG degil.Sadece DSG ile ayni mantikda calisiyor.Kuru mu yoksa islak kavramami oldugu belli degil ama kia kuru kavrama uzerinde calisiyordu kuru olmasi muhtemel.

DSG deki gibi kavrama sorunu ciksa bile garanti 5 yil ve sorunu ucretsiz cozecekleri garanti.Vw gibi sacma bir iyi niyet garantisi bahanesi sunmazlar.

Ceed'lerde halihazırda kullanılıyor bu şanzıman, hem de İ30 ile aynı zamanda çıkmıştı. Hyundai ancak şimdi kullanmaya başladı İ30'da
    Sorun çıkaran bir şanzıman olsaydı, çoktan duyardık o yüzden bir sıkıntı yok. Bu sene ki fuarıda görmek karar vermek için faydalı olacaktır, araç almak için bekleyen arkadaşlar için. Sonradan pişman olmamak için.

• @HyperXCrossfire teşekkürler. Islak kavrama olsa daha mı iyi oluyor? O konuyu pek bilmiyorum :)

@Viper74 fuar ne zaman? :) baya bir beklemek gerekecek galiba.
    Ceed de kullanilan 6dct.Simdi cikacak olan 7dct.Uretici koreli ama 6dct ile ayni mi yapisal olarak bir bilgi yok.Sadece ceed de kisitli bir kullanim oldugu icin 6dctyide bilmiyoruz :)

İslak kavrama daha iyi ama maliyet olarak fazla.

• HyperXCrossfire kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim ceed'deki de cartı çekiyor :) Bu çift kavramalar tümden bozuk ama Hyundai'nin garantisine güvenilip alınılır 5 yıl sonra Allah'a ısmarladık denilir...
    Fuar 22 Mayıs'ta ama İ30'a karar verirseniz, Mart ayında gelecek büyük ihtimal. Hem ikisi arasında farkı görür,makyajlı istemezseniz de daha uygun fiyattan makyajsızını alma imkanına sahip olabilirsiniz. Karar size ve aciliyetinize bağlı .

• quote:

Orijinalden alıntı: yokum

bende 2013 elite var.sunroof ses olayı yaşamıyorum.ki yaşasan bile çok büyük sorun değil.serviste hallederler.ben arabaya bindiğimde en çok sunroof ve anahtarsız giriş daha çok zevk veriyor.sürüş zevkide bambaşka.dsg şanzıman sıkıntılı.başınız ağrıyabilir.en güzeli ya dizel yada atmosferik motor.bende 1.6 gdi 135 beygir atmosferik motor var.lpg taktırdım.10000 km oldu.hiçbir sıkıntı yaşamadım.şuan aracım dizelinden daha az yakıyor

Mayıs sonu biraz geç gibi ama mart hatta nisanı bekleyebilirim. Şuan zaten aracım var o yüzden çok aciliyeti yok. Dediğiniz gibi bekleyeceğim.
    Sayın Yokum ve yakın zamanda İ30 alma arifesinde ki arkadaşlar, bayinin söylediğine makyajlı İ30'lar Mart 15'den önce gelecekmiş. Hatta daha da erken olabilir miş.

• Arkadaşlar Selamlar, 1.6 dizel otm. i30 almayı düşünüyorum. Siz i30 kullanıcılara sormak istiyorum, 76 bin TL bu arabaya değermi ? Bu rakamlara farklı araç öneriniz varmıdır ? Veya dizel yerine benzinli önerirmisiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efekan -- 3 Mart 2015; 1:30:53 >
  • Yeni araç alacak arkadaşların dct çift kavramayı beklemelerini tavsiye ederim , ancak şahsi görüşüm makyajlı kasanin çok beyenilmeyeceği yönünde, benim için öyle en azından ,elit'in ön ızgarasının yanında çok basit kalıyor makyajlinin ön ızgarası, elitin önü başka bişey bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rammo -- 3 Mart 2015; 11:48:06 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Manuel-DCT farkı 8-10 bin TL olucak.
    Artık yok öyle 2-3 bin tl farkla otomatik konforu

Teşekkürler @Viper74
  • bir başlık daha var i30 için ama sanırım burası daha doğru bir adres :)

listeye biz de girelim bakalım 2013 1.6 crdi dizel otomatik elite ile :)
  • 
Sayfa: önceki 641642643644645
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.