Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (622. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.692
Cevap
83
Favori
985.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 620621622623624
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hangi servis abi bu.Gecen 3 bakimda da benim yag fiyatlarida senin dedigin gibiydi.Disardan alsak 140-150tl gibi bir cikiyor.Bence cok fazla degil serviste yag fiyatlari.Filtreler cok daha pahali bakarsak.Birde 15dklik ise 1 saat iscilik aldiklari icin fiyat artiyor.
  • Aranıza amber bej rengiyle style paket otomatik sıfır bir i30 ile katıldım
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

Hangi servis abi bu.Gecen 3 bakimda da benim yag fiyatlarida senin dedigin gibiydi.Disardan alsak 140-150tl gibi bir cikiyor.Bence cok fazla degil serviste yag fiyatlari.Filtreler cok daha pahali bakarsak.Birde 15dklik ise 1 saat iscilik aldiklari icin fiyat artiyor.

Ata hyundai bu servis. Başka bir yeri daha aradım. Orası 515 falan dedi. Blue kart indirimiyle 450 li rakamlara geliyordu. Birde arkadaşım Akbak serviste benden de daha ucuza yaptırmış.

Yağ fiyatları dediğiniz gibiyse hiç gerek yok hakikaten risk almaya. Birde işçilik olayına da katılıyorum. Dışarda işçilik 40 lira ise burda iki katına çıkıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gitarsist

Aranıza amber bej rengiyle style paket otomatik sıfır bir i30 ile katıldım
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim

Hayırlı olsun. Hoşgeldiniz

• İyi geceler, geçen hafta 2013 model sportage aracımı sattım. Sizlerin yorumlarından da etkisiyle "i30 elite manuel dizel" için hyundai neziroğlu ile 67.000 TL üzerinden anlaştım. Önümüzdeki hafta aracı teslim ederler sanırım. Renk olarak beyazda karar kıldım. Emeği geçen herkese çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

Hangi servis abi bu.Gecen 3 bakimda da benim yag fiyatlarida senin dedigin gibiydi.Disardan alsak 140-150tl gibi bir cikiyor.Bence cok fazla degil serviste yag fiyatlari.Filtreler cok daha pahali bakarsak.Birde 15dklik ise 1 saat iscilik aldiklari icin fiyat artiyor.

Akşam Uçar otomotivi aradım. Oradan fiyat aldım, 400 TL dediler. Shell yerine Castrol kullanıyorlarmış.

Uçar'a göre yağı dışarıdan getirmek mümkünmüş, fakat imza atıyormuşsunuz. Çıkabilecek sorunlardan siz sorumlu olursunuz dedi.

Fertan'da ise bu işlem geçerli değil. Haliyle 140 150 Tl'lik yağı yaklaşık 290 tl'ye geçiriyorlar.

Denyolar, üstelik sormadan cam suyu ilave etmişler 1 LTlik. 6 Tl de oradan aldılar .

• quote:

Orijinalden alıntı: ATAK_T-129

quote:

Orijinalden alıntı: lotus_dh

quote:

quote:

Araç 12500 km'de. Bugün 1 yıl oldu. Bakıma götürdüm. 471 tl tuttu !

Normal mi ? Kazık mı ?

Bu arada yağı da değiştirdiler. Litresi 45 TL'den 5.5 litre hesaplanmış.

İyi ki balatalar sağlam. Yoksa 1000 tl'yi bulacak herhalde.

Ne dersiniz ?

Merhaba. Ben dizel i30 umun 45000 bakımını geçen hafta 378 liraya yaptırdım. Tabi Ankara da birkaç bayi olduğu için fiyat alarak gittim. 

Değişenleri yazabilir misiniz ?

Örneğin yağ değişimi ne kadardı ?

Shell 5w 30 motor yağı:174,37 lira
    Hava filtresi
    Cam suyu 1 lt.
    Polen filtresi
    Balata temizleyicisi
    Yağ filtresi
    Yağ boşaltma tapası
    Sarf malzeme faturada yazanlar bunlar.

5.5 LT mi kullanmışlar ?

Eğer öyle ise, FERTAN'a kocaman bann

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lotus_dh -- 31 Ekim 2014; 23:32:33 >

• Cok sallama fiyatlar var serviste.Izmir cakirlarda gecen biri 280tllik fiyat almis dizel icin.Ama sadece yag ve yag filtresi varmis :) Sonradan ogrenmis arkadas.Bu ucuz yapan yerler polen filtresini zaten degistirmiyor,hava filtresinide temizliyor sadece.

Castrolde iyidir,hangisini kullandigini ogrenmek lazim.Ceed klubu ile bir ara arastirmistik dizel icin en iyi yag degerleri mobil1,castrol ve shellde var.

Yagi disardan goturme isini bende dusundum ama baktim fiyat ayni gerek yok dedim.Birde sizin dediginiz gibi cam suyu,balata temizleyici fln gereksiz.Diger bakimda cikarttircam o kalemleri.Cam suyu koydugu bile supheli bence

515 veren yeri tahmin ettim ama liste fiyati zaten 450 kusur lira.Araci ordan aldigim icin servistede %20lik bir indirim var o yuzden fiyatlar ayni geliyor bana ama 60.000bakiminda artik arastircaz

• HyperXCrossfire kullanıcısına yanıt
    Fiyatlar aynen sallama. Ben birde o 515 lik olan yerde i30 club anlaşması olmasına rağmen o fiyatı aldım. Ata da ilkten aynı verdi club indirimiyle böyle oldu. Belki arabayı onlardan almamın da etkisi var. Bu arada artan cam suyu bidonunu ve değişen filtreleri Ata poşet içinde veriyor. Emin olalım diye böyle bir uygulamaları var.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Araç 12500 km'de. Bugün 1 yıl oldu. Bakıma götürdüm. 471 tl tuttu !

Normal mi ? Kazık mı ?

Bu arada yağı da değiştirdiler. Litresi 45 TL'den 5.5 litre hesaplanmış.

İyi ki balatalar sağlam. Yoksa 1000 tl'yi bulacak herhalde.

Ne dersiniz ?

Merhaba. Ben dizel i30 umun 45000 bakımını geçen hafta 378 liraya yaptırdım. Tabi Ankara da birkaç bayi olduğu için fiyat alarak gittim. 

Değişenleri yazabilir misiniz ?

Örneğin yağ değişimi ne kadardı ?

Hava filtresi
    Cam suyu 1 lt.
    Polen filtresi
    Balata temizleyicisi
    Yağ filtresi
    Yağ boşaltma tapası
    Sarf malzeme faturada yazanlar bunlar.

5.5 LT mi kullanmışlar ?

Eğer öyle ise, FERTAN'a kocaman bann

Kağıtta yağ miktarına 5,30 yazıyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: cgurcan

İyi geceler, geçen hafta 2013 model sportage aracımı sattım. Sizlerin yorumlarından da etkisiyle "i30 elite manuel dizel" için hyundai neziroğlu ile 67.000 TL üzerinden anlaştım. Önümüzdeki hafta aracı teslim ederler sanırım. Renk olarak beyazda karar kıldım. Emeği geçen herkese çok teşekkürler

Size de hayırlı olsun. Kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğiyle

• quote:

İyi geceler, geçen hafta 2013 model sportage aracımı sattım. Sizlerin yorumlarından da etkisiyle "i30 elite manuel dizel" için hyundai neziroğlu ile 67.000 TL üzerinden anlaştım. Önümüzdeki hafta aracı teslim ederler sanırım. Renk olarak beyazda karar kıldım. Emeği geçen herkese çok teşekkürler

http://forum.donanimhaber.com/m_99037678/tm.htm

hocam bu arkadaş çok düşük fiyat almış size göre, bi bayi ismi sorun isterseniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: he_man

quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_99037678/tm.htm

hocam bu arkadaş çok düşük fiyat almış size göre, bi bayi ismi sorun isterseniz

ogretmen indirimi gibi birsey vardi sanki onda hatirladigim kadariyla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Evet, ben alırken de sordular. Sanırım Ekim ayında sağlık çalışanlarına %3 indirim yapılıyormuş hyundai tarafından. Neredeyse 2.000 TL daha aşağıya vereceklerdi arabayı. Fakat kurumdan yazı diploma falan gibi ek belgeler istiyorlar. ( yoksa teklif etmedim değil ;) )
    2013 haziran ayında sportage alırken de hyundai ix35 için öğretmen indirimi uyguluyordu. Bir yandan öğretmenlerimize ilgi hoşuma gidiyor fakat diğer taraftan 2.000 TL fazla vermek hoş olmuyor. Firmanın muhakkak bu indirimi yaparken bir bildiği vardır.
  • Kütahya dan aranıza katıldım. 2014 Beyaz Elite CRDİ Ot.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski bir otomotivci olarak;

Sarf malzeme istemediğinizi en başından söyleyin, (cam suyu, radyatör suyu, balata spreyi vb.)
    40-45k civarı bakımlarda ön-arka lastik değişimi yapmak isteyeceklerdir, yaptırmayın, çok elzem olduğunu düşünürseniz dışarıda çok daha uyguna yaptırırsınız,
    Carbon-clean vb. işlemlere çok inanmayın :)
    Balatalarınız değiştirmek istediklerinde, Kaç KM daha kullanabileceğinizi kesinlikle sorun. Çünkü hala azda olsa kullanım ömrü olan balataları hemen değiştirirler. Daha sonra sadece balata için geleceğinizi söyleyip, balatanızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Orjinali ile daha uygun fiyat ve işçilik ile dışarıda değiştirtebilirsiniz. Bunu yaparken balatanın üzerinde boya olup olmadığına dikkat edin, genelde herhangi bir renkle işaretlidirler.
    Kesinlikle ve kesinlike, İSTERSENİZ aracınızın yedek parçalarını ORJİNAL olarak piyasadan temin edebilir, Faturası ile servise müracaat edip sadece işçilik ücreti ödeyerek, aracınızın garantisinin devam etmesini sağlayabilirsiniZ.

• quote:

Orijinalden alıntı: pirmes

Eski bir otomotivci olarak;

Sarf malzeme istemediğinizi en başından söyleyin, (cam suyu, radyatör suyu, balata spreyi vb.)
    40-45k civarı bakımlarda ön-arka lastik değişimi yapmak isteyeceklerdir, yaptırmayın, çok elzem olduğunu düşünürseniz dışarıda çok daha uyguna yaptırırsınız,
    Balatalarınız değiştirmek istediklerinde, Kaç KM daha kullanabileceğinizi kesinlikle sorun. Çünkü hala azda olsa kullanım ömrü olan balataları hemen değiştirirler. Daha sonra sadece balata için geleceğinizi söyleyip, balatanızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Orjinali ile daha uygun fiyat ve işçilik ile dışarıda değiştirtebilirsiniz. Bunu yaparken balatanın üzerinde boya olup olmadığına dikkat edin, genelde herhangi bir renkle işaretlidirler.
    Kesinlikle ve kesinlike, İSTERSENİZ aracınızın yedek parçalarını ORJİNAL olarak piyasadan temin edebilir, Faturası ile servise müracaat edip sadece işçilik ücreti ödeyerek, aracınızın garantisinin devam etmesini sağlayabilirsiniZ.

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Dediklerinize dikkat etmeye çalışacağım birdahaki sefere.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pirmes

Eski bir otomotivci olarak;

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Dediklerinize dikkat etmeye çalışacağım birdahaki sefere.

Sizin söylediklerin üzerine postunuzu alıntıladım ancak genel bir bilgi olarak kabul edebilirsiniz. Sadece bildiklerimi paylaşmak istedim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Entelijans74

Kütahya dan aranıza katıldım. 2014 Beyaz Elite CRDİ Ot.

Hayırlı olsun kazasız belasız Güle güle kullanın. Fiyat olarak ne kadara aldınız?

Inanin bu ulkede ogretmeni dusunen tek kurum, firma Hyundai. Herkesin ucuza almasini isterim ayri konu. Ben alirkende gercektende adamlar indirim yaptı. Yani disardan ozellikle sordum farkli fiýat verdiler, ogretmenleri filo indirimine sokuyorlardi. Sirf bu tutmlari beni i30 almaya itti. Ogretmenevinde bile yer bulamayan bana adamlar indirim yaptı. Allah razi olsun.Bu arada saglik, hukuk gibi kurumlara da yapiyorlar. Cok akillica bence. Detaylarina girmeyeyim.

• 
Sayfa: önceki 620621622623624
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.