Şimdi Ara

Samsung 51D550 3D plazma Kullanıcıları (94. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.736
Cevap
29
Favori
183.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hayırlı olsun dostum güzel günlerde kullanın.
  • Güzel günlerde kullanın televizyonunuzu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinezre

arkadaşlar tv'yi alacağım fakat bu yansıma olayı can sıkıcı. yeni evleneceğim. evin ilk tv'si olacak. o yüzden dikkat etmeye çalışıyorum. gündüz eşim olacak evde. misafirleri gelecek falan filan. o yüzden yansıyarak tv seğrettirmek istemiyorum ona. bu ürünün karşısına panasonich gw30 koydum. sizce hangisi? onun için nasıl izlediği önemli olacak sonuçta.

yansımayı dert edeceksen bu tv yi hiç alma derim
    gündüz çalıştırmak nasip olmadı ama akşamüstü bile fark etmek isteyince fark ediyorsun.
    O yüzden başka modelleride düşün.
  • Evet arkasalar, hayatimin en hizli TV kararini verdim ;) daha onceki LCDmi almam 6ay surmustu, bu sefer 46d6000 almya giderken 51d550 aldim teknosadan ;)

Teknosada gordum ilk sabah, foruma bakmadan almmam dedim, butun gun forumu okudum sonra birkac yurtdisi review kararim kesin dedim, az once gittim teknosaya aldim... 40inchden sonra bakalim nasil olacak ;)

Buraya yorumlarimi yazacagim carsamba aksami kurulunca :) daha once de bir Yamaha review yapmistim burada eglenceli, umarim bu da keyifli gecer :D

Hepinize tesekkurler...
  • hayırlı olsun..
  • hepiniz çok sağolun arkadaşlar.
  • @cinezre
    Sırf tv satılsın diye korsan film yukleyenlerde varmıs.
    bunuda ogrendık sağolasın.
    1tb 3d film hala hediye edecekler mi acaba :)

Bende tv almayı araştırmaya e490 ile başlamıştım.
    son durak 51d550 olmuştu.
    güzel tercih.

Yeni evime taşınırken aldım.Sadece film izlemek için alındı. SD HD yayın yok.
    Ses te çok güzel.
    Komşular gelmesin diye sesi çok açmıyorum gerçi ,
    Ses sistemi masrafı yaptırmayacak bana.

Sadece kafanıza parlaklık takılacaksa evet takılır.
    ama ışığı kısıp film keyfi yapacaksanız süper keyif alabilirsiniz.
    Durma al diyen arkadaşlara tekrar teşekkürler.
    Fullhd mkv film izlemek için alacaksanız bende tavsiye ediyorum.
    Turuncu indirimdeki fiyatta çok cazip.
  • arkadaşlar bu tv ile dvd player kullanacaklara samsungun d530 modelini şiddetle öneririm. cihazın artısı up-scaling özelliği olması. yani 720*576 dvd çözünürlüğünü 1920*1080 up-scale ediyor ve tvye çok temiz hd kalitesinde resim gönderiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C4 -- 24 Nisan 2012; 4:50:07 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cariinhell

@cinezre öncelikle hayırlı olsun aldığınız ürün.
    Yalnız aynı bayiden bende 51d550 yi araştırırken 51e490 için aynı fiyatı verip hediyelerinide aynen vermişlerdi,yalnız sorun şu ki cihazı bana üsteleyerek 51e550 olarak söyledi ordaki satıcılar.Bende merak edip kutusunu fln görmek istediğimde bırazz zaman geçirip aa 51e490 mış arkadaş yanlış bilgi vermiş 51e550 hazıran gıbı gelir heralde dıyede pişkince cevap vermişlerdi,az kalsın almak üzereydim o cihazı.İşallah sanada aynı yaklaşımda bulunmamışlardır.
    Aldığınız cihazın kodu ve kendsi doğruysa hayırlı olsun güle güle kullanın.

evet aynen dediğiniz gibiymiş. satıcı ısrarla ben e550 demedim diyor. zaten ürün gelmemiş. gelmemiş ürünü nasıl satayım diyor. teşirdeki üründe muhtemelen e490dı. ama ben görme engelli olduğumdan nişanlımda bu konulara pek hakim olmadığından o detayları ayırt edemedik. sonuç olarak satıcı yapacağını yaptı. bende gerekirse yarın satışı iptal edeceğimi söyledim. aldığımız tv e550 değil e490 çıktı. bunu almalımı almamalımı? satışı iptal etmeye değermi siz söyleyin. lanet olsun böyle kafası karışık satıcılara. sinirlerim alt üst oldu.

Başınıza gelen olaya üzüldüğümü belirtmek isterim öncelikle..Ama yine de paranızı kurtarabilirseniz çok daha iyi olur.Ki ben paranızı alacağınızı tahmin ediyorum..

51d alarak hem salonunuza hem bütçenize hemde göz zevkinize katkıda bulundunuz.Hayırlı olsun güle güle kullanın..

Böylece sayenizde esrar çözülmüştü.Bu forumdakileri dikkate alın bence.Çünkü elektronik dünyasıyla iç içe yaşayan insanlar.Bir konuda itiraz ediyorlarsa veya ters giden bir şeyler olduğunu söylüyorsa dikkate almakta çok fayda görür insan.Nitekim sizde bunun faydasını gördünüz..

51d kullanıcıları arsına hoş geldiniz.

Eşinizde bu tv nin görüntü kalitesini izlediğinde fikri hemen değişecektir..

Tekrar hayırlı olsun..Gözlük için ebay'ı deneyin bence.bulabilirseniz 3050 bulamazsanız 4100 modelini tercih edin..Hem ucuz hem en pahalısına göre 3d gösterim kalitesinde hiç bir fark yok..Bilginize..
  • quote:

satışı iptal ettim. genel mdüürlük onaylayınca param hesabıma yatacakmış falan filan. e490 alacaksam bile cepa kutuptan almayacağım. döndük gene en başa. paramızı verdik geri alana kadar birde onunla uğraş.

geçmiş olsun kardeşim...

böyle satıcıya da bayiiye de yazıklar olsun daha ne diyeyim. iyi ki nereden aldığınızı yazmışsınız. iyi ki satış iptalinde sorun çıkarmamışlar...
  • Arkadaşlar birde bu TV ye en uyumlu 3d gözlük hangisidir kesin bi kanaat oluştursanız.3100,3300 gibi modeller yazılmış ama samsung kendi sitesinde bu ürün bu tv ye uygun değil diyor 3100,3300 ve 3700 model gözlükler için
  • quote:

Orijinalden alıntı: dpark

@cinezre
    Sırf tv satılsın diye korsan film yukleyenlerde varmıs.
    bunuda ogrendık sağolasın.
    1tb 3d film hala hediye edecekler mi acaba :)

Bende tv almayı araştırmaya e490 ile başlamıştım.
    son durak 51d550 olmuştu.
    güzel tercih.

Yeni evime taşınırken aldım.Sadece film izlemek için alındı. SD HD yayın yok.
    Ses te çok güzel.
    Komşular gelmesin diye sesi çok açmıyorum gerçi ,
    Ses sistemi masrafı yaptırmayacak bana.

Sadece kafanıza parlaklık takılacaksa evet takılır.
    ama ışığı kısıp film keyfi yapacaksanız süper keyif alabilirsiniz.
    Durma al diyen arkadaşlara tekrar teşekkürler.
    Fullhd mkv film izlemek için alacaksanız bende tavsiye ediyorum.
    Turuncu indirimdeki fiyatta çok cazip.

merhaba. bizde fazla film izlenmez ilk etapda. sd hd yayınlar için kullanılacak tv öncelikle. planım tutarsa cam tv'nin arkasında kalacak. o yüzden ışık almayacak. en azından öyle umuyorum. yansıma yansıma diyoruzda. bu aleti yapan adamlar bilmiyorlarmıki bunu? tv izleniyordur herhalde bir şekilde. inşallah çok ciddi problem olmazda tv sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalmam. ben cihaza s730 edifier bağlayacağım zaten. anladığım kadarıyla üzerindeki hoparlörlerde yeterli. kutup denen şirketin genel merkezine durumu bildirdim. bakalım ne olacak. ya yasal süreyi bekleyecekler yada insanlık edip yarın öbürgün paramı gönderecekler. hayırlısı. nasılsa alırım bir şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ad3m

Arkadaşlar birde bu TV ye en uyumlu 3d gözlük hangisidir kesin bi kanaat oluştursanız.3100,3300 gibi modeller yazılmış ama samsung kendi sitesinde bu ürün bu tv ye uygun değil diyor 3100,3300 ve 3700 model gözlükler için

Samsung sitesinde sorguladığınızda hepsine öyle diyor.Ona fazla takılmayın...

Ben 3 model denedim en az.Aralarında fark yok..Gösterim kalitesi olarak yok yani..3050 model hem ucuz hemde daha pahalı olan modellere göre aynı kalitede gösterim sağlıyor.Şimdi 3050 model bulunmuyor.Şimdi makyajlanmış 4100 modelini sürdüler piyasaya 10 dolar kadar daha pahalı ama neticede 3050 devamı.

Herkese tavsiyemdir,sokağa atacak paranız varsa bir şey diyemem ama 4100 modelini alarak 3d gözlük olayını en ucuza kapatma yoluna gidin.

Zaten göreceksiniz 3D filmleri temin etmekte zor,izlemekte zor.3D gözlükle henüz bir filmi sonuna kadar izleyip bitirebilmişliğim yok..Çünkü filmden kopuyor görselliğe kapılıyorsunuz.Bir süre sonra da gözlerde,başınızda ağrı oluşabiliyor.Hele o gün yorgunsanız daha kısa süre de sıkılıp gözlüğü çıkarıyorsunuz.

Sonuç olarak böyle bir özelliğin tv nizde bulunması bile size yetebiliyor.Zamanla şöyle diyorsunuz "başka bir akşam izleriz 3d filmi".Ama izlemek istediğinizde bu imkana sahip olmak güzel bir tüketici duygusu..
  • Bengamazi arkadaşım tavsiyelerin için teşekkür ederim.bu doğrultuda araştırıyorum en uygunu bulunca alacağım.3100 lere göre bunlar oyuncak gibi tasarımı kötü olmuş :)
  • quote:

Bengamazi arkadaşım tavsiyelerin için teşekkür ederim.bu doğrultuda araştırıyorum en uygunu bulunca alacağım.3100 lere göre bunlar oyuncak gibi tasarımı kötü olmuş :)

Rica ederim..Fiyatları makul seviyeye çekmek için bazı şeyleri kırpmışlar.Ki bence bu normal ve hatta daha iyi..3d gözlüğünü güneş gözlüğü gibi düşünmemek lazım..Veya olmuşken iyisi olsun mantığını 3d gözlük konusundan terketmek lazım..

Sizin şahsınızda herkese en ekonomik 3d gözlükleri almasını tavsiye ediyorum..Ama tabi sonuçta son karar sizlere ait..:)
  • bende bugun 2 tane gozluk sıparısı verdım.daha sonra 2 tane daha alırım.bana 2 tanesı 83 tl ye gelıyor.bu ara fıyatlar dusmeye basladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar4141

bende bugun 2 tane gozluk sıparısı verdım.daha sonra 2 tane daha alırım.bana 2 tanesı 83 tl ye gelıyor.bu ara fıyatlar dusmeye basladı.

hangi modelin 2 adeti 83 tl ve nereden sipariş verdiniz söylermisiniz.
  • quote:

quote:

bende bugun 2 tane gozluk sıparısı verdım.daha sonra 2 tane daha alırım.bana 2 tanesı 83 tl ye gelıyor.bu ara fıyatlar dusmeye basladı.

4100 modelı 2 tane 45.29 dolar karsılıgı 83 tl ye aldım limsunjung isimli kullanıcıdan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: devrantulunay

Arkadaşlar selam,

Samsung 51D550 Televizyonu yaklaşık 6 aydır evimde kullanmaktayım. Dartyden 1999Tl'ye almıştım televizyonu, sonra saturnde 1949 TL'ye gördüm dartye gittim onlar 50TL hediye çeki ve bir kutu çikolata verdiler bu konuda darty çok başarılı elimde sadece saturn'ün internetten gönderdiği broşürün çıktısı vardı ve hemen işleme aldılar.
    Televizyonun Blu-ray, Digiturk Hd performanslarından çok memnunum.
    Ancak 3D olarak nedenini tam olarak bilmediğim ancak renk ayarlarından kaynaklandığını sandığım bir sorunum var.
    3D görüntülerde yeşil ve kırmızı parlamalar oluyor ve bu bölgelerde aşırı bir parlama oluyor.
    Bu konuda ayarlarla çözbileceğim bir durum var ise ayarlar konusunda bana yardımcı olmanızı rica ederim. eğer donanımsal bir sorun ise garanti kapsamında televizyonu servise göndermeyi düşünüyorum.
    PS3 de GT5 oynuyorum 3D olarak onun dışında da 3D filmler mevcut. Özellikle GT5 ve Tron Legacy filminde çok ciddi yeşil ve kırmızı parlamaları yaşıyorum.
    Kısa zamanda bu sorunla ilgili resimleri de sizlere iletmeyi düşünüyorum.

Şimdiden Teşekkürler.

Arkadaşlar Selam,

Yukarıdaki soruma net bir cevap alamadım ama zaten soruyu da çok net olarak soramadığımı fark ettim.
    Benim Televizyondaki 3D görüntülerde özellikle arka fonlarda ve gölgelerde çok ciddi şekilde kırmızı - yeşil mavi parlamalar yaşanıyor ve görüntü çok bulanık oluyor.
    Didturk 3D yayınlarında, playstation oyunlarında ve 3D filmlerde de bu her zaman oluyor.

Media Markt da bu sorunu anlatınca HDMI kablosunun 3D olması gerektiğini söylediler ancak burada hangi HDMI kablosu sorusu devreye giriyor.
    Televizyon Sony STR Dh520 amfi ye bağlı. Digiturk, playstation amfiye giriyor amfi de televizyona çıkış veriyor.
    Burada 3D destekli bir HDMI kablo alırsam bu sorun çözülür mü ?
    3D destekli HDMI kabloyu amfi televizyon arasında mı kullanacağım?
    Bu görüntülerle ilgili resimleri en kısa sürede sizlerle paylaşacağım. ancak diğer kullanıcı arkadaşlar veya benzeri sorun yaşayanlar ne demek istediğimi anladılarsa lütfen bana yardımcı olup bilgilendirsinler.
  • quote:

quote:

quote:

4100 modelı 2 tane 45.29 dolar karsılıgı 83 tl ye aldım limsunjung isimli kullanıcıdan..

guzel fiyat ben simdi ankamall deyim bimeks de 3300 modeli var tanesi 150 tl teknosada 3100 modeli var cifti 270 tl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.