- x
KYK Yurdunda Yemek
27 Cevap6523 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

833 Mesaj
30 Ağustos 2011; 18:15:56 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Genel yurtların 99 tllik aylık ücretlerine yemek dahil mi?

139 Mesaj
30 Ağustos 2011; 18:32:03 

evet

"Bir başbakan sahneye çıkıp soytarılık yapsa yarım dakika beceremez foyası ortaya çıkar, ama bir soytarı kimseye hissettirmeden yıllarca başbakan koltuğunda oturabilir."

257 Mesaj
31 Ağustos 2011; 11:42:06 

dahil değil.
sadece barınma 99 .
günlük 1,5 tl ye yemek fişi veriyorlarmış.yani günde 3 lira yemeğe gidiyor sanırım

GaziEEM-Gazi Üni. Robot Topluluğu//ACM ICPC //CODEJAM//FB HACKERCUP//WSN//M2M

30 Mesaj
31 Ağustos 2011; 11:51:09 

bunu google amca bilmiyor mu ki

f flag

1037 Mesaj
31 Ağustos 2011; 12:14:40 

kyk yurdunda günlük 5 TL lik yemek fişi verilir. 1.75 sabah 3.25 de akşam fişi olur.
Bu fiş hiçbir zaman sana yetmez bir şekilde dışarıya da bağımlısın kyk yurtlarındaki yemekler pahalı olur genelde okuldan yersin.
mesela kahvaltı için zeytin peynir ekmek aldın biter o 1.75 in içecek bile alamazsın. Akşam yemeği için tepside yemek alabilirsin ev yemeği diyorlar ama oda baya pahalıya kaçar okulunda ye en iyi şekilde ye. Yurt fişlerinide eğer yurdundaki insanlar harcamana izin veriyorsa ki özel sektördür önüne gelene yasak koyabilir eğer yasaklıysa şikayet et yurt müdürlüğüne boş durmazsanız yurt olarak açılır yasağınız. Açık ise de zaten yurt fişlerinle bisküvi olsun su olsun ihtiyaçları karşılar yemeği okuldan halledersin bana göre en güzeli de budur yoksa yurtta kazık yemek pek iyi birşey değil. Tabi yine yurduna göre değişiyor özel sektör olduğu için ama 3 aşağı 5 yukarı sana o fişin asla yetmeyeceğini söyleyebilirim.

Elektrik akar...
Elektrik Konu Anlatımı (Lise seviyesinde)
Türev Problemleri ve Lagrange Fonksiyonu (Canı sıkılanlara)

6843 Mesaj
31 Ağustos 2011; 12:36:52 

quote:

Orijinalden alıntı: IengineerI

dahil değil.
sadece barınma 99 .
günlük 1,5 tl ye yemek fişi veriyorlarmış.yani günde 3 lira yemeğe gidiyor sanırım

Yanlış bilgi.

O kuponları size ücretsiz veriyorlar. Alırken para ödemiyorsunuz.

EP35C DS3R - E8400 3.00@ 4.51Ghz + CM HYPER 212 - CORSAIR Dominator 2*2 1066@1150 CL5 - POV 9600GT HD + ZEROtherm GX815 + LG M2762D 27" HD - WD Green 1 TB - CoolerMaster RC 690 - Logitech Z5500 + Creative X-FI Surround 5.1 Pro

MSI GE620DX FHD ~ Corsair Force GT SSD

Cevizin kabugunu kiramayan, cevizi sadece kabuk zanneder...

905 Mesaj
31 Ağustos 2011; 12:44:59 

üniversitenin yemekhanesi ile yurdun yemekhanesi ayrı mı oluyor?yani ayrı kavramlar mı bunlar

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
2 gün 11 sa. 53 dk. kadarı kaldı.
31 Ağustos 2011; 12:46:52 

quote:

Orijinalden alıntı: ®ed

üniversitenin yemekhanesi ile yurdun yemekhanesi ayrı mı oluyor?yani ayrı kavramlar mı bunlar

Ayrı.

38 Mesaj
31 Ağustos 2011; 13:40:09 

Bir süre sonra KYK yemekleri kötüleşiyor niye çözemedim ben.Okulun yemekhanesi her zaman 1 numaradır

99 Mesaj
31 Ağustos 2011; 14:23:16 

Şuan genel yurtlarda sanırım 90Lira civarı para ödüyorsun, 100Lira civarı sana fiş veriyorlar. Yemekleri onunla yiyebiliyorsun istersen üstüne para eklersin daha çok yemek yersin ister para arttırıp o fişlerle yurt kantininden alışveriş yaparsın o sana kalmış.

833 Mesaj
31 Ağustos 2011; 15:04:31 

quote:

Orijinalden alıntı: hrn~

Şuan genel yurtlarda sanırım 90Lira civarı para ödüyorsun, 100Lira civarı sana fiş veriyorlar. Yemekleri onunla yiyebiliyorsun istersen üstüne para eklersin daha çok yemek yersin ister para arttırıp o fişlerle yurt kantininden alışveriş yaparsın o sana kalmış.

Genel yurtlar 99 lira. Ve bunun haricinde bir de 150 tllik yemek fişi veriyorlarmış. Ben bu yemek fişini beleşe mi alıcam yoksa 150 tl'ye mi alıcam onu merak ediyorum.

Ve ayrıca 150'tlik yemek fişi yetmezse onun haricinde ne kadar yemek para gider 1 ayda.

1037 Mesaj
31 Ağustos 2011; 15:10:38 

Yemek fişi ücretsizdir yemek almanız için devletin verdiği bir olaydır ama çok can sıkıcı bir özelliği var yemek fişi değerinde parayı hesaba yatırsalar daha hoş olurmuş çünkü bu özel işletmeye verilen kantinlerdeki yemek şirketlerimiz : "Ne de olsa 150 liralık fişi var ya buraya harcayacak ya da buraya. Ben istersem 100 lira yapayım bu malı yine alacak yoksa fişi yanar mecbur alacak" mantığıyla düşündüklerinden kafalarına göre iş yapıyorlar. Belli bir öğrenci miktarı ile şikayet edilmesi gerekli ama öğrencilerde ne olursa bizimdir diyip etmiyorlar anlamadım olayı yani.

Elektrik akar...
Elektrik Konu Anlatımı (Lise seviyesinde)
Türev Problemleri ve Lagrange Fonksiyonu (Canı sıkılanlara)

2002 Mesaj
31 Ağustos 2011; 15:23:23 

Size alternatif çözümler öneriyim.Tüm fişleri tost olarak bozdurun,akşamlarıda dışarda yiyin.Çok karlı çıkacaksınız.

99 Mesaj
31 Ağustos 2011; 15:44:38 

quote:

Orijinalden alıntı: TıB

Genel yurtlar 99 lira. Ve bunun haricinde bir de 150 tllik yemek fişi veriyorlarmış. Ben bu yemek fişini beleşe mi alıcam yoksa 150 tl'ye mi alıcam onu merak ediyorum.

Ve ayrıca 150'tlik yemek fişi yetmezse onun haricinde ne kadar yemek para gider 1 ayda.

Önceden böyleydi sanırım artık değişmiş, ve böyle daha iyi olmuş. Bu arada fişler kesinlikle ücretsiz. Öğlen yemeklerini dışarıda nasıl yediğine bağlı olarak günlük yemek masrafın değişir. Fişlerle idare edip üniversitede öğlen yemeğini yersen (genelde 1.5TL ve güzel) pek bir masrafın olmayacaktır.

833 Mesaj
31 Ağustos 2011; 18:55:59 

quote:

Önceden böyleydi sanırım artık değişmiş, ve böyle daha iyi olmuş. Bu arada fişler kesinlikle ücretsiz. Öğlen yemeklerini dışarıda nasıl yediğine bağlı olarak günlük yemek masrafın değişir. Fişlerle idare edip üniversitede öğlen yemeğini yersen (genelde 1.5TL ve güzel) pek bir masrafın olmayacaktır.

Yurt yemekhanesinde sadece sabah ve akşam yemeği mi var, öğlen yok mu?

99 Mesaj
31 Ağustos 2011; 19:00:22 

quote:

Yurt yemekhanesinde sadece sabah ve akşam yemeği mi var, öğlen yok mu?

Ben yok diye biliyorum ama olsa bile okulunda daha iyisi ve ucuzu varken neden yurda gideceksinki...

833 Mesaj
31 Ağustos 2011; 21:36:55 

quote:

Ben yok diye biliyorum ama olsa bile okulunda daha iyisi ve ucuzu varken neden yurda gideceksinki...

Yurtta verilen fişler okul yemekhanesinde kullanılabiliyor mu?

99 Mesaj
31 Ağustos 2011; 22:09:31 

quote:

Yurtta verilen fişler okul yemekhanesinde kullanılabiliyor mu?

Hayır, üniversitelerin hepsi tamamen kyk yurtlarıyla bağlantısız. Zaten verilen fişler günlük (o gün harcadın harcadın, harcamadın yanar.) bu yüzden kahvaltı ve akşam yemeğine ucu ucuna yeter. Yani üniversite kullanma imkanı olsa bile pek yararlanamazsın. Yinede sevmediğin yemek vs. çıkıpta fiş kalırsa yurt kantininden bisküvi, çikolata, çerez, kola vs. gibi şeyler alabilirsin.

833 Mesaj
1 Eylül 2011; 1:00:02 

Kantinden de yine fişle alınıyor herhalde?

38 Mesaj
1 Eylül 2011; 13:01:31 

quote:

Kantinden de yine fişle alınıyor herhalde?

Kantinler genelde sabah kahvaltısı fişini aliyorlar bizde böyleydi yani.Akşam yemeğini yurdun merkez kantininde yiyorsun.

833 Mesaj
1 Eylül 2011; 13:16:25 

tamam, yardımlarınız için teşekkürler.

363 Mesaj
23 Ekim 2011; 21:20:59 

Fişlerin son durumları nedir? Sabah 1.5 TL, akşam 3.5 TL ydi en son.
+Haftasonu da veriliyor mu, eskisi gibi sadece haftaiçi mi?

Bir de hangi yurtlarda parmak izi sistemi var?
Bu sistem hem yurt kantininde hem de yemekhanede mi var?

Çok soru oldu ama KYK da kalanlar cevaplarsa çok makbule geçer.

121 Mesaj
23 Ekim 2011; 21:52:57 

quote:

Orijinalden alıntı: welt91

sabah : 1.75
akşam : 3,25
haftasonuda yemek verilir (en azından bizde veriliyor)

bizim yurtta (gazanfer bilge yurdu) parmak izi giriş ve çıkışta yemekhanede ve kantinde mevcut

Karanlığın İçinde Bir Işık..

363 Mesaj
23 Ekim 2011; 22:48:30 

quote:

Orijinalden alıntı: mAcArTy41

sabah : 1.75
akşam : 3,25
haftasonuda yemek verilir (en azından bizde veriliyor)

bizim yurtta (gazanfer bilge yurdu) parmak izi giriş ve çıkışta yemekhanede ve kantinde mevcut

Sağol cevabın için. Haftasonu da yemek fişi olması çok iyi, aylık yemek fişi 5 X 30 = 150 TL ye geliyor, ki bu normal aylık ücrete denk geliyor zaten.

6 Mesaj
24 Ekim 2011; 0:27:55 

ben sabah parmak basıyorum(yani kyk da fişler parmak iziyle çalıştığı için: )sonra isim yazdırorum öğlen flana gidip üniversitenin yemekhansesininden yiyorum (yemek bursum var )sonra akşam gelip yemek fişimi kullanıyorum bi de sabah adımı yazdırdığım için de 1.75 tl lik kantinden bazen tost bazen de ıvır zıvır alıyorum. en karlısı bu.

537 Mesaj
20 Ağustos 2012; 16:53:04 

quote:

Orijinalden alıntı: welt91

Fişler her yıl ocak ayında artırılır.
2010'da Kah. 1,60 + Akş. 2,40= 4 lira
2011'de Kah. 1,75 + Akş. 3,25= 5 lira
2012'de Kah. 2,00 + akş. 4,00= 6 lira
idi.
Ücretlerdeki artış trendine bakarak yaptığım 2013 tahminim ise:
Kah. 2,25 + Akş. 4,75 =7,00 lira

9 Mesaj
12 Aralık 2012; 22:29:41 

merhaba arkadaşlar

ben kyk yurdunda kalıyorum ama suyu bile parayla alıyoruz. illa yemek yiyeceksin diyorlar. biskuvi, su, meyvesuyu bile parayla fişle kullandırmıyorlar.
eski yurdumda böyle herşeyi fişle alabiliyorduk.
bize burada yemeğin yanında içecek alma hakkı olarak (çay,kahveve sıcak çikolata) veriyorlar diğerleri ücrete tabi.

diyelim ki bi köfte aldım 3.5 tl içeride 50 krş kalıyor onunlada ayran almak istediğiniz zaman para istiyorlar. ya çay(50krş), kahve(75krş), sıcak(1tl) çikolata alacaksın yada 50 krş un içeride kalacak ayran için para vereceksin diyorlar.
ne kadar saçma sapan bir durum lütfen yardımcı olurmusunuz.
sizin yurtlarınızda durumlar nasıl nasıl bu sistemi düzeltebiliriz.

İMMMMDDDAAATTTTTTTTT

0 Mesaj
8 Nisan 2013; 18:18:48 

Merhaba Arkadaşlar..

Kalmış olduğum KYK yurdu ile ilgili bi sorunum var yardımcı olursanız çok sevinirim

Yemeklerin kalitesiz ve pahalı olma durumundan ben ve birçok arkadaşım şikayetçi.Bu durumu görevli memurla görüştüm ve aldığım cevap beni hiç tatmin etmedi..Dönemin başında toplantı yapılmıştı yurdun müdürü de olmak üzere birçok kişi konferans salonundaydı.Bu şikayet ettiğimiz konu gündeme geldi ve müdürün cevabı bir o kadar güzeldi.Toplantıya takılamamış ama söylenenlere göre müdürün cevabı beğenmiyorsanız gidersiniz gibisinden tersleyen bir mesajmış.Arkadaşımın dediği gibi illa yemek yeme mecburiyeti ileri sürüyorlar.Düşüncelerinizi ve yapılabilecek bir takım uygulamalar nelerdir???

Gebze KYK yurdu..

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.742