Şimdi Ara

Digital Storm'dan termo-elektrik soğutmalı yeni oyuncu bilgisayarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
17.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Oyunculara yönelik yüksek performanslı sistemler hazırlayan Digital Storm, ürün gamının en iddialı modellerinden biri olan ve yeni geliştirdiği termo-elektrik soğutma sistemi ile 0 derecenin altında çalışabilen Cryo-TEC modelini duyurdu. Benzer sistemler ile kıyaslandığında TEC soğutma sistemi ile daha yüksek oranda hız aşırtma potansiyeli sunduğu belirtilen sistem, dört farklı konfigürasyon seçeneği ile sunuluyor;

- Cryo-TEC (Seviye 1) - 3,968$ / Core i7-2600K / 8GB RAM / GeForce GTX 580 / 1TB HDD

- Cryo-TEC (Seviye 2) - 4,981$ / Core i7-980 / 12GB RAM / 2x GeForce GTX 580s / 1TB HDD

- Cryo-TEC (Seviye 3) - 5,858$ / Core i7-990X / 12GB RAM / 2x GeForce GTX 580s / 1TB HDD

-  Cryo-TEC (Seviye 4) - 6,931$ / Core i7-990X / 12GB RAM / 3x GeForce GTX 580s / 120GB SSD & 1TB HDD

Digital Storm Ürün Geliştirme Müdürü Rajeev Kuruppu açıklamasında, "Müthiş basit tasarımı ve tam uyumluluğu ile Cryo-TEC sistemler işlemci soğutma sistemlerinde bir sonraki teknolojik adımı temsil etmektedir. Daha yüksek performansı ile standart sıvı soğutma sistemlerini klasman dışına iten soğutucu harika tasarımı ile sadece Digital Storm sistemlerinde bulunuyor." dedi.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Digital Storm Cryo-TEC
    Digital Storm Cryo-TEC
    Digital Storm Cryo-TEC
    Digital Storm Cryo-TEC
    Digital Storm Cryo-TEC
    Digital Storm Cryo-TEC
    Digital Storm Cryo-TEC
    Digital Storm Cryo-TEC

• bu soğutma için heralde bir hidro elektrik santraline sahip olmamız gerekir..

ayrıca yakın zamanda inceleme videonuzu görmek isteriz erdi abi..
  • TEC 12 Volt ile çalışıyor.-40 dereceye kadar inebilir.
  • yinede saçmalık 12 gb nedır yahu ? 7 bın dolar verıceksın barı 16 gb yap
  • 7000$'lık modele kadar SSD seçeneğinin olmaması ve raptor/raid seçeneğinin hiç bulunmaması garip
  • Bizim Türk milleti buna kola vs koyar la soğutması için :D Aldım bari o işede yarasın der :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muse00

yinede saçmalık 12 gb nedır yahu ? 7 bın dolar verıceksın barı 16 gb yap

12 GB bellek konulmuş çünkü o işlemciler 3 kanal bellek desteklemektedirler. Mesaj atmadan önce birazcık bilgi sahibi olun.
  • Forumda bir arkadasımızda benzer sistemi kendisi yapmıstı yanılmıyorsam hollanda daydı.

SAYGILARLA
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkyZ

quote:

yinede saçmalık 12 gb nedır yahu ? 7 bın dolar verıceksın barı 16 gb yap

12 GB bellek konulmuş çünkü o işlemciler 3 kanal bellek desteklemektedirler. Mesaj atmadan önce birazcık bilgi sahibi olun.

bılgı sahıbı olmadan yapıyorum ben yorumumu sonucta 7 bın dolara 16 gb lık ram kapestesı yapılmalıydı
  • bilgi sahibi neden olman gerektigini bi araştır once bakalım arkadaş neden oyle dedi sana 16 gb olmaz arkadasım bu makinede 12 olur 3 kanallı anakartlarda 16 gb olmaz sacma olur 6,12 veya 24 mantıklı olur bu çipsetlerin anakartları 3 kanal ram düzeninde bilmeden bi yorum yapmışsın yetmemiş hala 16 gb olmalıydı diyosun ...
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Muse00 yinede saçmalık 12 gb nedır yahu ? 7 bın dolar verıceksın barı 16 gb yap
    bılgı sahıbı olmadan yapıyorum ben yorumumu sonucta 7 bın dolara 16 gb lık ram kapestesı yapılmalıydı

16 yı 3 e bölebiliyorsan olur tabiii :-)) Gerçi bu azimle bölersin sen !
  • Sadece soğutma sistemi satılıyormu , öyle bir imkan var ise daha mantıklı bir seçim olur
  • Hakikaten bir video inceleme şahane olurdu. Biz 50-60 derecelerde boğuşurken adamlar eksiye inmiş :D süper.
  • TEC soğutucuyu sıvı soğutmaya nasıl entegre edebiliriz?

Kendi sistemime ekleyebilirim, belli olmaz
  • seviye 4 ile oyunlardaki fps oranlarını merak etmekten alıkoyamadım kendimi o sistem nedir öyle :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri (artık her kimsen)
    bilgi sahibi neden olman gerektigini bi araştır once bakalım arkadaş neden oyle dedi sana 16 gb olmaz arkadasım bu makinede 12 olur 3 kanallı anakartlarda 16 gb olmaz sacma olur 6,12 veya 24 mantıklı olur bu çipsetlerin anakartları 3 kanal ram düzeninde bilmeden bi yorum yapmışsın yetmemiş hala 16 gb olmalıydı diyosun ...

Arkadaşlar. Şu an bayi sisteminden bakıyorum. 4Gb DDR3 Ram'in fiyatı 25$. 8Gb da olsun 60-80$. Hadi diyelim bunlar 3 tane 4Gb yerine 3x8Gb kaliteli ve hızlı bir Ram taktılar. Eeeee 3 tane 8Gb Ram 429$. Burada 5000$ a içinde 400$ lık Ram olmayan sistem satıyorlar. Sizce normal bir şey mi.

Ram'in sisteme ne kadar büyük getirisi olduğu en bilinen gerçek. Yani ben bu bağlamda içimden düşünüyorum ki: "Herhalde adamlar 5000$ lık sistem toplayıp da içine 400$ lık Ram yerine 200$ lık Ram takıp 200$ kâra geçmeyi düşünmüşler"
    Böyle düşünüyorum. Yoksa 5000$ lık bir sisteme 12Gb Ram koyup da 24 koymamayı hangi zihniyetle yaptıklarını anlamış değilim.

Haaaa. Diyeceksiniz ki bana: "Zaten 12Gb Ram fazlasıyla yeterli."

- Eveeet.

Yeterli olmasına yeterli ama ben yeterli sistem deyince 3000$ a da çok çok yeterli bir sistem toplanır derim.

Bir sisteme 5000$ verilecekse biraz da göz de doldurması lazım.

Fazladan verilen 2000$ soğutma sistemi için mi?

"YOKSA RAM İÇİN Mİ ?"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 28 Ağustos 2011; 18:53:28 >

• ati 6990 crossfire yapılsaydı daha iidi

24gb ram beklerdim en azından ddr 3 2333 hızında çalışan

işlemci niye i7 990x ? i7 2800 serisi extreme olaydı ya ?

120gb ssd komedi

512gb koyaydınız bari o kadar para alıonuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: canerpense
    TEC soğutucuyu sıvı soğutmaya nasıl entegre edebiliriz?
    Kendi sistemime ekleyebilirim, belli olmaz

Caner. Tec'te peltierin bir kısmı buz gibi olurker diğer tarafı ateş gibi oluyor ya. Bunlar herhalde sistemde kullandıkları su soğutmalar ile o ateş gibi ısınan taraflarını soğutmuşlar.

Esasında çok iyi düşünmüşler. Çünkü ateş gibi ısınan yüzeyin üzerine tam yapışan su soğutma bloğu yüzeydeki sıcaklığı havaya karışmadan geçen su ile alıp radyatörlere götürüp orada tekrar soğutuyor. Böylelikle buz gibi ısınan yüzeyde o ısıdan etkilenmediği için verimi artıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 28 Ağustos 2011; 19:01:52 >

• ya beyler - derecelerde pc nem yapmazmı idahal deyer 30-40 c deyilmi ben boyle biliyorum
  • Bir nofros buz dolabı alıp, kasayı buzdolabının buzluk kısmına koyabiliriz bu şekilde soğutma daha ucuza gelir.:()
    bence bu sistem çok gerekli değil sonuçta işlemci ekran kartını oc sonunda stabil tutabilmek daha önemlidir. Bu soğutma için ayırca fazladan watt harcayacaksın sonuçta kazancım büyük ihtimal çok az olacaktır.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.