Şimdi Ara

E87-Yakıt Filitresi,Isıtmalı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bende e87 kasa 2005 model 120d var.

şehiriçi yaklaşık 9.3 litre yakıyor ve bu değer bana çok geliyor!!

bilgisayara bağladlğımızda "yakıt filitresi, ısıtmalı" hatası veriyor.anladığım kadarıyla yakıtın yakılma işleminden önce ısıtlamsını sağlayan bir parça.

bu problemin aracın yakıt tüketimini doğrudan etkilediğini düşünüyorum. doğru mu düşünüyorum?benzer bir sorun yaşayan var mı? yada aynı aracı kullanıp daha farklı yakıt tüketim değeri elde eden var mı??

parçanın kodu:13328512369. ve yaklaşık 590 tl imiş.
    aşağıdaki linkte şematik gösterimi var parçanın

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NC52&mospid=47751&btnr=13_0982&hg=13&fg=10

• yakit tuketimi normal gibi geldi bana.. Fabrika verilerinde sehirici 8.7lt olarak belirtiliyor zaten.. 9.3lt gayet tatminkar.. Ama sehiricini konusuyorsak.. Eger ortalamasi 9.3lt ise dediginiz gibi bir sorun olabilir.. keza ortalama deger 6.6lt olarak belirtilmis.. Ama surekli sehiricinde dur kalk trafikteyseniz belirttiginiz deger normal.. İlgili parcayi da yakit tuketimiyle alakasi olsun olmasin mutlaka degistirmelisiniz..
  • Yol bilgisayarinda Ortalama tüketim kısmında görünen değer bu. Kendim hesapladiginda 0.2 lt gibi fazla çıkıyor. Neredeyse aynı. Bu degerler sehiriçi. Uzun yola çıkınca pek rahat duymadığım için ekranda değer 7 lt civarı geziyor.
    Cevap için teşekkür ederim. En kısa zamanda parçayı değiştirme işine girişeyim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.