Şimdi Ara

PC/Laptop Bağlantısı ile TV'den 3D Görüntü Alma Hakkında Sorular - Sorunlar [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
583
Cevap
14
Favori
58.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu konu içerisinde soru soracak ve yorumda bulunacak arkadaşlar öncelikle sistemlerinde kullandıkları ekran kartının marka ve modelini belirtirlerse daha verimli sonuçlar alabiliriz.

Söz konusu bu başlık altında 3D uyumlu TV'ler ve PC/Laptop sistemleri arasında bağlantı kurma ve olası sorunlar ve merak edilenler hakkında bilgi alıp, bilgilendirme işlemi yapılacaktır.

Sürekli güncellenerek IZ3D, TriDef gibi 3D yardımcı programları anlatılacak ve ayarlar paylaşılacaktır.

Konunun ilk mesajı şimdilik rezervedir ve en kısa zamanda bilgiler yüklenecektir.

Konunun açılma fikri LG Cinema 3D TV / LG FPR Gözlük Teknolojisi - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU] başlığında oluştuğu için ilk etapta bu marka ve model TV'ler üzerinden anlatım yapılacak, başka marka ve model kullanan kullanıcılar da başlığa eklendikçe içerik genişletilecektir.

LG LW serisi TV ve Nvidia 3D Vision sahipleri, tridef kullanmaya gerek kalmadan 1080p@60hz olarak 3D oyun oynayabilirsiniz. Bu yöntemi Nvidia'nın forumunda gördüm, sıradan bir kullanıcı keşfetmiş sanırım. Ancak tek olumsuz yönü bu yöntemin, kullanırken ekranda bir uyarı çıkması (Vesa kablosunun bağlanması ile ilgili bir uyarı) ve uyarının şimdilik kapatılamaması. Bazı oyunlarda bu uyarı yazısı çıkmıyor, sanırım DirectX sürümleri ile alakalı bir durum.

Yöntemin temeli 3D destekli TV'mizi Samsung marka 3D TV olarak tanıtmaktan geçiyor, bu şekilde tanıtınca normalde 3D Vision'da "Frame Packing" yöntemi ile kullandığımız 3D özelliğini "Checkerboard" yani "dama tahtası" özelliği ile kullanabiliyoruz ve bu sayede 1080p@60hz aktif oluyor. Bizzat denedim ve herhangi bir sorun yaşamadım, TV'mizi başka marka olarak tanıtacak olmamız gözünüzü korkutmasın, zira Tüm 3D TV'lerin frekans ve teknik özellikleri benzer olduğu için bilgisayardan TV'ye gönderilen sinyalde bir anormallik olmayacaktır.

Şimdi yapmanız gerekenler:

- 3D Vision yazılımı sisteminizde kurulu olmalı, tercihen 3D Vision vericisi de PC'ye bağlı olmalı ve 3D Vision aktif olmalı, bağlı olmadan da çalışabilir belki ama denemedim.

-www.send space.com/file/w5xidx adresinden (aradaki boşluğu silmeyi unutmayın) dosyayı indirin.

- Dosyaları klasöre çıkartıp Restore_14.inf dosyasını silin, klasörde yalnızca RollerMod.inf dosyası kalsın.

- Denetim Masası - Aygıt Yöneticisi - Monitörler kısmından LCD TV'nizin üzerine sağ tıklayıp sürücü yazılımını güncelle diyin; Bilgisayarımdan yüklemek istiyorum ya da bilgisayarımı ara şeklinde olan seçeneği seçiyoruz, sürücüyü benim seçmeme izin ver diyoruz, diski varı seçiyoruz ve dosyanın olduğu klasörü gösteriyoruz; SAMSUNG (EDID Override) gösterecektir, seçip yüklüyoruz. Tercihen PC'yi yeniden başlatıyoruz. (Bende yein den başlatmadan sorunsuz çalıştı)

- Nvidia Control Panel'e gidriğinizde 3D Vision bölümünde 3DTV Play logosunun kaybolduğunu göreceksiniz ve yeni 3D seöenekleri aktif olacak; buradan "3D DLP HDTV" seçeneğini seçip tamam diyoruz.

- Oyunu çalıştırmadan önce LG TV'nizin kumandasından 3D'yi aktfi edin ve "Checkerboard" yani "Dama tahtası" gibi görünen sağdan ikinci özelliği seçin.

- Daha önceden 1920*1080p@60hz olarak ayarlanmış olan oyununuzu çalıştırın. Gerekirse 3D için sağ/sol ayarı yapın.

Ben Driver San Fransisco ve Assassin's Creed Brotherhood oyunlarını denedim ve sorunsuz çalıştı. En başta bahsettim uyarı yazısı sadece ACB 'da sürekli ekranda görünüyor, DSF'da başta birkaç saniye görünüp kayboluyordu.

Daha detaylı araştırmak isteyenler için kaynağımız:http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=191819

Bu durumu Checkerboard özelliğini destekleyen diğer Activer Shutter gözlüklü 3D LCD TV'lerde de deneyebilirsiniz.

Aslında tüm bu yapılanların sonucunda anlaşılan su ki; SBS veya Checkerboard ile 1080p@60hz özelliği 3DTV'lerde rahatlıkla aktif edilebiliyor ama firmaların işgüzarlığından (başta Nvidia) şimdilik biraz uğraşmadan kullanamıyoruz. Nvidia'dan bir yetkili forumda SBS 3D özelliğinin yakında sürücülere ekleneceğini bildirmiş, bu umut verici bir haber umarım çok bekletmezler.

Şunu da eklemem lazım, her ne kadar 3D Vision ile SBS ve Checkerboard ya da iz3d ve tridef ile 1080p@60hz olarak kullanabilsek de aslında bu gerçekten 1080p çözünürlük değil, 1080p ile 720p arasında bir yerde diyebiliriz. 720p@60hz'den daha iyi ama gerçek 1080p kadar iyi değil. Nvidia'nın kendi 3D vision setiyle ve aktif gözlüğüyle 3D Acer monitörümde aldığım 1080p@60hz görüntü çözünürlük ve kalite olarak daha iyi görünüyor ama tek artısı bu, görüntü daha karanlık, gözlük daha çok göz yoruyor, vs.

Teşekkürler @ledzep
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• MSI GT680 laptobum var ve laptobun ekran kartı ise:NVIDIA Geforce GTX 460M nasıl 3D film izleyebilirim?HDMİ kablo olarak ise bunu alsam olur mu?

http://www.hepsiburada.com/Liste/inca-hdmi-to-hdmi-18mt-14-3d-altin-uclu-kablo-blisteraskili-ihh-04/ProductDetails.aspx?productId=bs130234&categoryId=84120
  • nvidia 8600m gs laptopla sbs 3d filmde sorun yaşadım. tv onu normal görüntü gibi algıladı... media playerda da aynı problemi yaşarmıyız 3d filmi tv ye aktarırken? sadece 2d-3d çevirme opsiyonu aktif oluyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon

MSI GT680 laptobum var ve laptobun ekran kartı ise:NVIDIA Geforce GTX 460M nasıl 3D film izleyebilirim?HDMİ kablo olarak ise bunu alsam olur mu?

http://www.hepsiburada.com/Liste/inca-hdmi-to-hdmi-18mt-14-3d-altin-uclu-kablo-blisteraskili-ihh-04/ProductDetails.aspx?productId=bs130234&categoryId=84120

Sizin ekran kartınız 3D Vision ready fonksiyonuna sahip. O yüzden 3D film ve oyunlarda 3D görüntü alırken ekran kartınızın kontrol panelinden de yararlanarak görüntü kalitenizi yükseltebilirsiniz.

Öncelikle ekran kartı ayarlarınızdaki 3D sekmesinde ayarlarınızı yapıp, 3D modunu enable ederek bir deneyin. Eğer performansınızda düşüklük gözlemlerseniz yardımcı programlara yönlenmenizi tavsiye edeceğim daha sonrasında.

HDMI kablosunda da altın uçlu kablo almanızı öneriyorum. HDMI zaten kendi içerisinde patentli bir ürün. Marka konusu sorun olmayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: borab

nvidia 8600m gs laptopla sbs 3d filmde sorun yaşadım. tv onu normal görüntü gibi algıladı... media playerda da aynı problemi yaşarmıyız 3d filmi tv ye aktarırken? sadece 2d-3d çevirme opsiyonu aktif oluyor..

Bağlantınızı HDMI ile mi sağlıyorsunuz? 3D görüntüyü net aktarmak için HDMI kablosu gerekiyor.

Ayrıca sizin ekran kartınız 3D desteği sağlayan bir model değil. Bu yüzden TriDef ve Iz3D kullanarak bu şekilde bir sanal 3D sağlama yoluna gitmeniz gerekecek. Yine TV üzerinde 3D modu aktif olmayacaktır siz bu programları kullandığınızda da. Bu programlar içindeki ayarlarla içe ve dışa derinlik ayarlarını göz zekinize ya da daha sonra tavsiyesini yapacağımız ayarlara göre kullanırsanız tam net olmasa da film, video ve oyunlarda 3D algısı yaşayabileceksiniz.

• Ben HDMI kablolar ile ilgili bir soru - cevap oluşturayım, o konuda boşuna soru gelmesin.

HDMI kablo ne işe yarar?
    Video bağlantı kablolarında son nesil ürün HDMI dır. VGA ve DVI bağlantıları bundan öncedir. VGA analog sinyal iletirken, DVI ve HDMI digital sinyal taşır ve bu nedenle her ikisi de 1920x1080 çözünürlüğü destekler. DVI ve HDMI video bağlantısı kalitesi açısından aynı kalitededir, HDMI yalnızca sadece video değil ses sinyali - ve v1.4te ethernet sinyali - de iletme özelliğine sahiptir.

Analog sinyalerde kayıp meydana gelme şansı vardır. Ancak digital sinyaller ya iletilir ya iletilmez. Hatalı üretim yoksa kabloda hiç kayıpsız sinyaller iletilir. Kablo uzunluğu HDMI da büyük bir sorun değildir ve genellikle 10 metre üzerine çıkılmaması önerilir.

Hangi marka HDMI almalıyım?
    Öncelikle HDMI kablo patentli bir üründür, yani genel olarak tek bir marka gibi düşünebilirsiniz. Farklı markalar (Philips, Hama, Sonorous vs vs) hepsi bu kabloları toptan alıp üzerine markalarını basarlar, perakende satar gibi düşünebilirsiniz. Bu nedenle HDMI kabloda marka farketmez. Hepsinin görüntü kalitesi eğer hatalı bir üretim yoksa aynıdır. Gidip tanınan marka diye HDMI kabloya piyasa ortalamasından %50 fazla para vermeyin.

Hangi versiyon HDMI kablo almalıyım?

PC/Laptop Bağlantısı ile TV'den 3D Görüntü Alma Hakkında Sorular - Sorunlar [ANA KONU]

Yukardaki resimde tüm HDMI kablo versiyonlarının barındırdığı özellikler var. Şu an piyasada satılanlar 1.3 ya da 1.4.
    Tablodan da açıkça görüldüğü üzere, HDMI v1.3 3D desteği mevcut. Yani bu versiyon kablo alan arkadaşlar 3D TV leri ile HDMI v1.3 kablo kullanırlar ise bağladıkları cihazlar da 3D destekliyor ise TV lerine 3D görüntü aktarabilirler.
    En çok sorulan soru 1.3 mü, 1.4 mü. Tablodan görüldüğü üzere iki versiyon kablonun üç farkı mevcut.

Ethernet Channel: Belki de v1.4 ün en önemli özelliği. Yeni nesil elektronik aletlerin birçoğuna internet bağlantısı gelmeye başladı. v1.4 HDMI kablosu ise önceki versiyonlardan farklı olarak ethernet dataları geçirebiliyor. Bu nedenle, eğer TV nizde ve TV ye bağlı cihazlarınızda internete bağlanma özelliği var ise, modemden bu cihazların her birine kablo çekmek yerine sadece TV ye bir kablo çekip diğer cihazlarınızı HDMI v1.4 kablo ile TV ye bağlarsanız tüm cihazlarınızda internet kullanabileceksiniz.

Audio Return Channel: Eğer ses sisteminiz varsa tek HDMI kablo ile diğer harici cihazlar üzerinden ses geçimini sağlıyor. Yani, TV ile ses sistemi arasına bir optik kablo almak zorunda kalmıyorsunuz.

4096x2160 resolution support: Şu an bu çözünürlüğü destekleyen tek yayın Blueray player ile oynatılan Full SBS filmler. Buna artı olarak, ileride eğer standart Full HD çözünürlük üzeri çözünürlükler çıkarsa bu özelliği bunların altyapısı olarak da düşünebilirsiniz.

Özellikler gayet açık ve net. Eğer bu özelliklere ihtiyacınızın olduğunu düşünüyorsanız (internete bağlanabilen TV ye bağlı birkaç cihazınız varsa / ses sisteminden ses alıyorsanız ve en azından birkaç adet harici cihazınız varsa / Blueray player ile orjinal Blueray filmler izliyorsanız) HDMI v1.4 kablo almalısınız. Eğer yoksa, v1.3 yeterlidir ve yine söylüyorum, 1.4 ile arasında görüntü kalitesi bazında hiçbir farklılık yoktur. 1.3 ve 1.4 arasındaki tek fark yukarda sayılan üç özelliktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 19 Ağustos 2011; 15:13:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: techraven

Ethernet Channel: Belki de v1.4 ün en önemli özelliği. Yeni nesil elektronik aletlerin birçoğuna internet bağlantısı gelmeye başladı. v1.4 HDMI kablosu ise önceki versiyonlardan farklı olarak ethernet dataları geçirebiliyor. Bu nedenle, eğer TV nizde ve TV ye bağlı cihazlarınızda internete bağlanma özelliği var ise, modemden bu cihazların her birine kablo çekmek yerine sadece TV ye bir kablo çekip diğer cihazlarınızı HDMI v1.4 kablo ile TV ye bağlarsanız tüm cihazlarınızda internet kullanabileceksiniz.

Merhaba,

Bu bilgiyi daha önce okumuştum. Siz bunu denediniz mi acaba, esas Dreambox gibi cihazlar için durumu merak ediyorum. TV özelliklerinde HDMI 1.4 gözüksede hiç bir tv özelliğinde ağ paylaşımı özelliğine rastlamadım. Acaba teoride bu destek var ancak yazılımsal olarak henüz vermiyor olabilirler mi ve de denediniz mi benzer bir şey?

Bir de DVI digital sinyal taşır demişsiniz. Benim laptopta sadece VGA var, VGA'i aparatla DVI'a çevirip DVI to HDMI kablo ile görüntü almak istiyorum. TV'de sadece HDMI girişler var. TV menülerinde ise HDMI kablonun sinyal çeşidini analog ayarlayabilme gibi bir seçenek de mevcut. Eğer DVI digitalse HDMI girişi analoga çevirme opsiyonu tamamen VGA için olan bir özellik oluyor TV menüsündeki açıklamasında analog seçiminde DVI'a atıfta bulunmasına rağmen DVI digital ise sanırım esas kastedilen VGA - DVI adaptörleriyle analog HDMI sinyali almak olmalı. En iyisi bir dönüştürücü edinmek, olmaz diye almıyordum dönüştürücüyü bugün gidip alayım.

• Ben de kesinlikle dönüştürücü kullanmanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

quote:

Merhaba,

Bu bilgiyi daha önce okumuştum. Siz bunu denediniz mi acaba, esas Dreambox gibi cihazlar için durumu merak ediyorum. TV özelliklerinde HDMI 1.4 gözüksede hiç bir tv özelliğinde ağ paylaşımı özelliğine rastlamadım. Acaba teoride bu destek var ancak yazılımsal olarak henüz vermiyor olabilirler mi ve de denediniz mi benzer bir şey?

Bir de DVI digital sinyal taşır demişsiniz. Benim laptopta sadece VGA var, VGA'i aparatla DVI'a çevirip DVI to HDMI kablo ile görüntü almak istiyorum. TV'de sadece HDMI girişler var. TV menülerinde ise HDMI kablonun sinyal çeşidini analog ayarlayabilme gibi bir seçenek de mevcut. Eğer DVI digitalse HDMI girişi analoga çevirme opsiyonu tamamen VGA için olan bir özellik oluyor TV menüsündeki açıklamasında analog seçiminde DVI'a atıfta bulunmasına rağmen DVI digital ise sanırım esas kastedilen VGA - DVI adaptörleriyle analog HDMI sinyali almak olmalı. En iyisi bir dönüştürücü edinmek, olmaz diye almıyordum dönüştürücüyü bugün gidip alayım.

Tabii şu var ki, HDMI v1.4 ile bağladığınız tüm cihazların da bu altyapıya uygun olması gerekiyor. 3D TV ler Blueray player bağlantısı yapıldığı için buna uygunlar. Diğer harici cihazların buna uygunluğunu öğrenmek şart. Ben uygulamada denemedim maalesef, burada sorulacağını bildiğim için araştırıp yazdım sadece.

İkincisi maalesef mümkün değil. DVI-I kablolar hem analog hem de digital sinyaller iletebildiği için analog - DVI dönüştürmeleri yapılabiliyor. Ancak HDMI sadece digital sinyal iletiyor. Sizin TV nizeki özellik VGA-HDMI dönüştürücüsü yapılabilmesi için. Yani laptopta sadece VGA varsa TV den getirdiğiniz HDMI ı aparatla VGA ya bağlayabilirsiniz ama analog görüntü kalitesinde sınırlı kalırsınız. Yani 1080p görüntü iletmek için VGA-DVI-HDMI gibi bir yol izleme şansınız yok. Var da şöyle var, analog sinyali dijitale çevirebilen aparatlar var ama pahalı biraz.

http://www.amazon.com/exec/obidos/asin/B0016SN49Y/homecinematics-20

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

quote:

Merhaba,

Tabii şu var ki, HDMI v1.4 ile bağladığınız tüm cihazların da bu altyapıya uygun olması gerekiyor. 3D TV ler Blueray player bağlantısı yapıldığı için buna uygunlar. Diğer harici cihazların buna uygunluğunu öğrenmek şart. Ben uygulamada denemedim maalesef, burada sorulacağını bildiğim için araştırıp yazdım sadece.

İkincisi maalesef mümkün değil. DVI-I kablolar hem analog hem de digital sinyaller iletebildiği için analog - DVI dönüştürmeleri yapılabiliyor. Ancak HDMI sadece digital sinyal iletiyor. Sizin TV nizeki özellik VGA-HDMI dönüştürücüsü yapılabilmesi için. Yani laptopta sadece VGA varsa TV den getirdiğiniz HDMI ı aparatla VGA ya bağlayabilirsiniz ama analog görüntü kalitesinde sınırlı kalırsınız. Yani 1080p görüntü iletmek için VGA-DVI-HDMI gibi bir yol izleme şansınız yok. Var da şöyle var, analog sinyali dijitale çevirebilen aparatlar var ama pahalı biraz.

http://www.amazon.com/exec/obidos/asin/B0016SN49Y/homecinematics-20

1080p görüntü derdim yok. Ayda bir kez hatta kışları daha az bir arkadaşla Pes oynarız hepsi o. 1080p izlemek için media player edindim zaten. Bir de o analog sinyali digitale çeviren aparatda kendisine gelen analog sinyali kendisine gelen çözünürlükle alıp ses ile birleştirerek hdmi ile aktaracaktır. Tek kablodan ses aktarımı dışında avantajı da yok. Bir de fiyatı tuzlu. Hani 100-150 lira ona vereceğime 450'ye sadece kasa bilgisayarlar satılıyor. TV'ye sürekli bağlı duracak bir pc almak daha avantajlı ama dediğim gibi ayda bir ortalaması anca eder benim tv'de bunu kullanma ihtiyacım. O yüzden gerek yok.

Dreambox konusunda ise dediğiniz gibi destek şart. Öte yandan en popüler Dreambox modelini DVI çıkış ile yapmış bir Dremabox firması var. HDMI'lı Linux yeni çıkacak cihazlarda dediğim belki mümkün olur. Eskilerde yazılım desteği sağlansa bile hdmi 1.4 donanımsal olarak mevcut değilse yine çalışmayacaktır. HDMI 1.4 karşısında Vu+, Dreambox gibi firmalar gol yemiştir benim tahminim. Artık yeni cihazlara kısmet...

• quote:

Orijinalden alıntı: dusty_

quote:

MSI GT680 laptobum var ve laptobun ekran kartı ise:NVIDIA Geforce GTX 460M nasıl 3D film izleyebilirim?HDMİ kablo olarak ise bunu alsam olur mu?

Sizin ekran kartınız 3D Vision ready fonksiyonuna sahip. O yüzden 3D film ve oyunlarda 3D görüntü alırken ekran kartınızın kontrol panelinden de yararlanarak görüntü kalitenizi yükseltebilirsiniz.

Öncelikle ekran kartı ayarlarınızdaki 3D sekmesinde ayarlarınızı yapıp, 3D modunu enable ederek bir deneyin. Eğer performansınızda düşüklük gözlemlerseniz yardımcı programlara yönlenmenizi tavsiye edeceğim daha sonrasında.

HDMI kablosunda da altın uçlu kablo almanızı öneriyorum. HDMI zaten kendi içerisinde patentli bir ürün. Marka konusu sorun olmayacaktır.

Sizin ekran kartınız 3D Vision ready fonksiyonuna sahip derken yani iyi demek anlamına mı geliyor yani hdmi kablo alsam tv den 3d filmleri sorunsuzca izleyebilirmiyim?
    Bu arada HDMI kabloda uzunluk görüntü kalitesini ya da ses kalitesini etkilermi? mesela 3 metre kabloda sorun olur mu?Teşekkürler...

• quote:

Bu arada HDMI kabloda uzunluk görüntü kalitesini ya da ses kalitesini etkilermi? mesela 3 metre kabloda sorun olur mu?Teşekkürler...

Bundan bahsetmeyi unutmuşum, yukarıdaki mesajıma ekledim. Genellikle 10 metreyi aşmaması tavsiye edilir HDMI kabloların ama belirli bir optimal uzunluk standardı yoktur. HDMI dijital sinyaller taşır ve bunlar ya iletilir ya iletilmez, bu nedenle eğer görüntü alıyorsanız kalite kaybı diye bir konu kesinlikle söz konusu değildir. 3 metre kabloda sorun olmaz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dusty_

quote:

Sizin ekran kartınız 3D Vision ready fonksiyonuna sahip derken yani iyi demek anlamına mı geliyor yani hdmi kablo alsam tv den 3d filmleri sorunsuzca izleyebilirmiyim?

Evet, donanımınız ekran kartınızın performansı çok yüksek olmasa bile 3D desteği veriyor demek. Yani HDMI kablo ile TV'ye bağlandığınızda sorunsuz izleyebilmeniz gerekiyor.

Uzunluk görüntü kalitenizi etkilemeyecektir de HDMI kalın bir kablodur, uzun oluşu mekanda sıkıntı yaratır sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: borab

nvidia 8600m gs laptopla sbs 3d filmde sorun yaşadım. tv onu normal görüntü gibi algıladı... media playerda da aynı problemi yaşarmıyız 3d filmi tv ye aktarırken? sadece 2d-3d çevirme opsiyonu aktif oluyor..

bende ACER ASPIRE 5520G var ekran kartı NVIDIA 8600M GS. DVI çıkışına DVI to HDMI aparat aldım ve HDMI kablo ile TV ye bağladım. Günlerdir uğraşıyorum fakat tv ye görüntü gelmedi. sen nasıl başardın? bilgisayar marka ve modelini, ekran kartı driver sürümünü ve yapmış olduğun bağlantı şeklini yazarsan sevinirim.
  • Arkadaşlar Herkese merhaba

Benim lg 47lw570s tv var. S-LINK SLX-M988 10 M Metal Altın Uçlu Hdmi Kablo ile pc me bağlı. pc deki ekran kartım nvidia 580 gtx. ben 3d filimleri çok güzel pc den tv ye aktarıp izleyebiliyorum. ancak bir türlü 3d oyun işini başarmadım. 2 olarak ta çok güzel oyun

oynayabiliyorum. nvidianın kontrol panelinde streoskopik menüsündeki gözüklerin hiç biri benim kullandığım gözlük değil.

yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • Hangi oyunu 3D oynamak istiyorsun? Oyunun kendi menüsünde 3D modu var mı ve aktif mi? Varsa SBS 3D yapabiliyor musun?
  • crysis2 denedim.başaramadım.
    oyunun içinde 3 d yi açıp tv den de 3 d mi yapmak gerekli?
    nvidianın kontrol panelinde değişiklik yapmak gereklimi?
  • Nvidia için gerekli olmasa gerek. Oyun içi menüden SBS yap, sonra TV den 3D modunu aç. Önce ekran kartı driverlarını güncelle, hiç ayar yapmadan dene. Bu şekilde kötü de olsa 3D görüntü alman gerekiyor. Eğer iyi değilse görüntü sonra ayarlara girişirsin.

Eğer oyunda 3D modu kapalıysa o zaman yukarda bahsedilen programları kullanman gerekebilir.
  • Crysis 2 zaten NVidia destekli ir oyun. Öncelikle NVidia kontrol panelinizden eğer varsa -ki AMD\ATI'de var- önce oradaki ayarları yapın. Sonra oyunun içindeki 3D menüsünü aktif halae getirin ve TV'nizi side by side 3D moduna alın. Oynamamanız için hiçbir sorun olmayacak bu şekilde.

NVidia desteğinde 3D options PS3 ve XBOX'ta olduğu gibi aktif olmalı.
  • benim tv lg lw4500 3d ama pc yi bağladığımda 3d aktif olmuyor 2d görüyor ekran kartına nerden bakacağız sadece n vidia 3d destekli olduğunu biliyorum hdmı kablo kulyrum ayarları nasıl olacak yardımcı olabilir misiniz?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.