Şimdi Ara

Zafer Çağlayan: Apple, Microsoft ve Intel; Fatih projesiyle ilgileniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
6.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Amerika'da temaslarını sürdüren Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Seattle'da yaptığı açıklamalarda, bilişim devleri Apple ve Microsoft'un Fatih Projesi kapsamında önümüzdeki 4 sene boyunca öğrencilere verilmesi planlanan 15 milyon tabletin teminiyle ilgilendiklerini ifade etti.

Bloomberg'in Anadolu Ajansı'na dayandırdığı haberine göre; Seattle'da Microsoft'un merkezini ziyaret ettikten sonra basına açıklamalar yapan Çağlayan, Microsoft ve Apple'ın yanı sıra Intel'in de proje ile ilgilendiğini, ayrıca Intel'in Türkiye'de araştırma ve geliştirme merkezi açabileceğini belirtirken; Fatih Projesine en hazır firmanın Microsoft'un göründüğünü ve yakın zamanda Microsoft'tan bir ekibin proje ile ilgili detaylı çalışma yapmak için ülkemize gelebileceklerini söyledi.

Çağlayan, ayrıca, Cupertino'da Apple'ın üst düzey yöneticileriyle yaptığı görüşmede, yöneticilerin iPhone ve iPad için kulaklık, kılıf gibi aksesuarların üretimi için Türkiye'yi düşündüklerini dile getirdi.

15 milyon adet tablet temini, son çeyrekte 9 milyon adet iPad satışı yapıldığı göz önüne alındığında, Apple açısından oldukça iyi olmakla beraber; iPad'e olan talebi karşılamakta dönem dönem zorluk çektiği bilinen Apple'ın Çin'den sonra Brezilya'da da iPad üretimine başlayarak üretim hacmini arttıracak olması; 15 milyon gibi yüksek bir talebi karşılayabilme olasılığını arttırıyor.

• Apple icin:
    Evet daha magaza bile acmadiklari ulkede fabrika kurup uretimi Turkiye'de yapmak istiyorlar.

Hani bu resmen hee dusunuyoruz bakariz ya tarzi bir olay. Basindan sagmak gibi bi olay.

Intel icin:
    Intel'in zaten haberleri cikmisti sanirsam Turkiye'de yapacaklari hakkinda

Microsoft:
    Tam olarak ne yapacaklar di?
  • Vay be nerden nereye artık dünyanın en büyük ve saygın firmaları bile Türkiye'ye oldukça sıcak bakıyor hatta ülkemizde üretimi bile düşünüyor, boşuna değil en çok büyüyen 3. ekonomi olmamız yakında 1.'ciliği Çin'den bile alabiliriz tabi bu denli büyük firmaların yatırımları ve isihdam sağlmasıyla.Belki bu sayede bizde kendi teknolojimizi üretmekte bir şeyler yapmaya başlarız.Hayırlısı oldukça güzel bir haber...
  • Direk İpad2 dağıtın işte
  • Vay be.
  • Türkiye'de Microsoft'un çok güzel yatırımları var çünkü adamlar akıllılar belki önceki nesil bilgisayar teknolojileri konusunda pek iyi değildi ancak Türkiye'nin yetişen nesli çok büyük bir potansiyel taşıyor.
    Intel'de çok iyi olmasada Türkiye'de faaliyet gösteren firmalardan ki onların geliştirme merkezi açmalarıda akıllılık olur ancak Apple'ın yaptığı tam bir şeylik yani siz anlayın.
  • Ben mezun olana kadar dağıtsalar şu tabletleri merak ediyorum.
  • Tabii, tabii; ülkede açlık sınırının altında yaşayan insan sayısı düşünülünce ne kadar da mantıklı geliyor değil mi?!
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

Ben mezun olana kadar dağıtsalar şu tabletleri merak ediyorum.

BENDE
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pyloge

Türkiye'de Microsoft'un çok güzel yatırımları var çünkü adamlar akıllılar belki önceki nesil bilgisayar teknolojileri konusunda pek iyi değildi ancak Türkiye'nin yetişen nesli çok büyük bir potansiyel taşıyor.
    Intel'de çok iyi olmasada Türkiye'de faaliyet gösteren firmalardan ki onların geliştirme merkezi açmalarıda akıllılık olur ancak Apple'ın yaptığı tam bir şeylik yani siz anlayın.

Genç beyinleri alarak büyük uyanıklık yapıyor bu firmalar, sanırsam Hindistan ve Türkiye'ydi bu konuda beyin göçü veripte kendi teknolojisini geliştiremeyen.

@maglev45

O konudada çalışmalar yapılmalı, ama ülkede açlık sınırının altında insanlar var diye eğitimde bu şekilde "çığır açabilecek" uygulamaları kesmek olmaz bana göre.

• Neymiş bu saçmalık?
  • netbook dağıtsınlar bunla uğraşana kadar, adam akıllı teknoloji dersi de koydun mu office olsun, photoshop olsun bir şeyler öğrensin veletler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

netbook dağıtsınlar bunla uğraşana kadar, adam akıllı teknoloji dersi de koydun mu office olsun, photoshop olsun bir şeyler öğrensin veletler

Ehehe bu proje ona yönelik değil Bundan sonra kitap taşınmaması, ders kitaplarının e-kitap haline getirilip kullanılması düşünülüyor. Ancak ben şundan korkuyorum okul yanlarında çocukların kötülüğü için dolaşan tipler şimdide tabletleri çalmak için çocuklara saldırmasın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

Apple icin: Evet daha magaza bile acmadiklari ulkede fabrika kurup uretimi Turkiyede yapmak istiyorlar.

Applein magazasi ulkemizde bulunuyor.

quote:

Orijinalden alıntı: Pardus Linux

Vay be nerden nereye artık dünyanın en büyük ve saygın firmaları bile Türkiyeye oldukça sıcak bakıyor hatta ülkemizde üretimi bile düşünüyor, boşuna değil en çok büyüyen 3. ekonomi olmamız yakında 1.ciliği Çinden bile alabiliriz tabi bu denli büyük firmaların yatırımları ve isihdam sağlmasıyla.Belki bu sayede bizde kendi teknolojimizi üretmekte bir şeyler yapmaya başlarız.Hayırlısı oldukça güzel bir haber...

işte gözü boyanan bir vatandaşımız

• quote:

Orijinalden alıntı: fox-mete

quote:

Apple icin: Evet daha magaza bile acmadiklari ulkede fabrika kurup uretimi Turkiyede yapmak istiyorlar.

Einstein detected.
  • Ayrıca aşağıdaki linkteki habere göre, üretimin sadece Türkiye'de olmasına izin verilecekmiş falan filan. Yukarda da dediğim gibi aynen saçmalık.

Haber de ayrı bi ilginç, "Apple, Microsoft ve Intel; Fatih projesiyle ilgileniyor"

Apple gelip Türkiye'de üretim yapacak öyle mi? Buna anca gülünür.

Link:http://www.ensonhaber.com/erdoganin-fatih-projesi-turk-mali-olacak-2011-07-13.html

• quote:

Orijinalden alıntı: .WondercrafteR.

Ayrıca aşağıdaki linkteki habere göre, üretimin sadece Türkiye'de olmasına izin verilecekmiş falan filan. Yukarda da dediğim gibi aynen saçmalık.

Haber de ayrı bi ilginç, "Apple, Microsoft ve Intel; Fatih projesiyle ilgileniyor"

Apple gelip Türkiye'de üretim yapacak öyle mi? Buna anca gülünür.

Link:http://www.ensonhaber.com/erdoganin-fatih-projesi-turk-mali-olacak-2011-07-13.html

Gulunecek bir başka detayda kulaklık ve telefon kılıfı üretimi için türkiyeyi düşüneceklermis , allah askina buna inanan kaç kişi var ?

Çindeki düşük üretim maliyetini ve hazır kurulu fason fabrikalari bırakıp kendisi yatırım yapacakmış !

Vallahi bu sözleri sokakta bir çocuğa söyleseniz hadi len bu kamera şakasımi diye sizi tersler

Sırada başka palavra varmı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben EN FAZLA 600 mhz işlemcili 128-256 mb ramli 7-8inç büyüklüğünde Android 2.2 işletim sistemli bu rağmen yazılımsal olarak BÜYÜK kısıtlamalara maruz kalmış bir alet bekliyorum (tabi proje gerçek olursa) tabi yazılımsal kısıtlamalar çok rahat aşılır

ve birde büyük bir ihale...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fox-mete

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Pardus Linux

Vay be nerden nereye artık dünyanın en büyük ve saygın firmaları bile Türkiyeye oldukça sıcak bakıyor hatta ülkemizde üretimi bile düşünüyor, boşuna değil en çok büyüyen 3. ekonomi olmamız yakında 1.ciliği Çinden bile alabiliriz tabi bu denli büyük firmaların yatırımları ve isihdam sağlmasıyla.Belki bu sayede bizde kendi teknolojimizi üretmekte bir şeyler yapmaya başlarız.Hayırlısı oldukça güzel bir haber...

işte gözü boyanan bir vatandaşımız

Göüzümün boyandığı falan yok gerçekleri görmememk için gözümü kapatmıyorum o kadar, bence sizde at gözlüğünü çıkarıp bakın olaylara kimin gözü boyanmış kim gözünü yummuş daha iyi görürsünüz sadece bu haber için söylemiyorum bunları Türkiye'nin geldiği noktayı görmeniz açısından yapmanız gereken bu, eskiden neredeydek şimdi neredeyiz bun herkes farkında bazıları sadece gözünü yumuyor yada inatla at gözlüğü çıkartmıyor...

• Böyle haberler okumak güzel :) .... Bu habere yabancı Apple sitelerindede geniş yer vermişler .
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.