Şimdi Ara

mhmTR Mod

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
4
Favori
13.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Son güncel 7 Ocak 2013
     mhmTR  Mod

mhmTR  Mod

Edit :

Laptop karbon kaplama modu Casper laptopa sony görünümü :)

mhmTR  Mod

Klavye Mod

mhmTR  Mod

Asıl Mod :)

mhmTR  Mod

En güncel hali

mhmTR  Mod

En baştaki hali
     mhmTR  Mod

Kablo Toplama modu
     mhmTR  Mod

dediğini yaptım arkaya gitti o kablolar da maşallah ne kablo alıyormuş arkasıda gerçekten verdiğim parayı hakediyor bu kasa
     mhmTR  Mod

Şuan tek eksiğim yan kapağı ful pleksi yapıcam aslında ya kapağım iyiydi ama kargoda sağolsunlar çatlatmışlar ona göre bi pleksi kesiceğime ful yan pleksi yapmayı düşünüyorum içteki fanlarıda uv herhangi bir renge boyarım .

Kuzey köprüsü soğutucu modu

mhmTR  Mod

mhmTR  Mod

Bu arada kuzey köprüsü soğutucusu vardı eski kasada bulduğum standart olduğu için anakartıma uydu sıcaklıkta 15 derece düştü görsellik de bence daha güzel oldu herneyse Pleksiye başlayalım ..

İşlerin yoğunluğundan baya doluydum 2 gün izinim var ve pleksimde geldi başlıyım dedim çat pat bişiyler yapıcaz artık .

mhmTR  Mod

Pleksim

Hemen kolları sıvadık başlıyalım dedik mekan olarak tavan arası mecburen evde yapıpta ortalığı kirletirsem anladın sen onu :)

mhmTR  Mod

mhmTR  Mod

mhmTR  Mod

Dekupaj felan ucuz yollu bulmadığım için 1 kullanıma almak istemedim demir testeresi ile hallolur diye düşümdüm tavan arasındaki demir testeresi ömrünün sonuna gelmiş ti bunun üzerine nalbur yolunu tuttum gitmişken pleksiyi yapıştırıcağım çift taraflı bant ince zımpara plastik kelepçe aldım .

mhmTR  Mod

Kesmeye başladık zorlatmıyor şuanlık hadi bakalım
     mhmTR  Mod

Büktük müktük bişiler yaptık umutlar tükenme noktasında
     mhmTR  Mod

mhmTR  Mod

eğe düzlüyormu diye bi kontrol ettim idare eder

mhmTR  Mod

mhmTR  Mod

sonra pleksiyi kesmeye başladım kalıba uygun hala getirmek için

mhmTR  Mod

pleksiyi iyi kesti ama demir testere si :D

mhmTR  Mod

Şuan için son durum bu yarın devam edicem kapağın yanları düzlenicek pleksinin işi bitti zaten sonra çift taraflı bant ile yapıştırıcam kapağa zımpara vurulup eskiden aldığım bir sprey siyah boya vardı yeniden siyaha boyanıcak yorumlarınızı beklyorum üstadlar ..

Not: Kargoda Orjinal pleksi çatladığı ve kötü bir görüntü oluşturduğu için yan kapağı pleksi yapmaya karar verdim .

bugün saat 2 de başladım ve 5 de bitirdim 3 saat uğras sonu son durum budur yarın son bir kaç ince işlemden sonra montajını yapıcam nasipse hadi selametle yapım aşamasını eklerim sonra gerçekten güzel oldu pLeksinin üstünde koruma var çizik gözükebilir cam gibidir normalde :D

mhmTR  Mod

Son hali karşınızda üstadlar sabrın sonu selamet güzel oldu bence:D sırada kabloya uv slevee ve kasa içine uv ne on almaya geldi :)

mhmTR  Mod

mhmTR  Mod

Pleksinin montajlanmış son hali kasaya montaj edilicek
     mhmTR  Mod

mhmTR  Mod

Arkalı önlü bandın zamanla kendini salmasından dolayı vidalamaya karar verdim matkap işimi gördü

mhmTR  Mod

mhmTR  Mod

mhmTR  Mod

mhmTR  Mod

mhmTR  Mod

mhmTR  Mod

mhmTR  Mod

Emrah abiye verdiğim siparişler kısa sürede elimde oldu ve sizlerle paylaşmak istiyorum

Öncelikle kutu oldukca iyi muhafaza edilmiş görsellik on numara :D
     mhmTR  Mod

hayde bismillah
     mhmTR  Mod

ilk sleevemizi taktık :D zar zor çıkan pinden sonra

mhmTR  Mod

ön tarafı tamamladım gözle görülücek taraf ancak siparişi kısıtlı verdiğim için (malum öğrenciyiz :D ) arkaya 9 mm takıyorum ve bütün pinleri ondan geçiriyorum :D zaten gözükmez arkada diye düşünüyorum :D

şuan 24 pin bitti özenmeden yaptım doğrusu gene iyi gözüküyor :D

mhmTR  Mod

o makaron ları aynı boyda yapardımda farketmemişim :D
     mhmTR  Mod

pc ye montajladığım hal
    alel acele montajladım sırf buraya resim eklemek için sıvı soğutma geldiğinde zaten gene sökülecek :D sırf resim için daha düzenlemeleri yapılıcak :D

mhmTR  Mod

mhmTR  Mod

BU resimdede gördüğünüz gibi sleve sadece önden görünen kabloları yapıldı öğrenciyiz sonuçta :D
     mhmTR  Mod

mhmTR  Mod

BUNLARDA gece uv ışıktaki halleri uv ışık yetersiz geldi keşke 1 tane daha alsaymışım mükemel olurmuş :D ama sonuç mükemmel

mhmTR  Mod

mhmTR  Mod

ve şimdi fanlar ın kanatları gene emrah abiden aldığım floresan yeşil uv yeşil yani onla boyanıcak ve uvuz yollu bir sıvı soğutma alınıcak 100 liraya :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5mhmtr7 -- 7 Ocak 2013; 14:26:48 >

• Hocam siyah yerine beyaz yada mor kulansaydınız daha iyi olmazmıydı ?
  • bence siyah yeşil güzel olmuş. ve arkasına yapmamanızda gayet iyi. tasarruf etmiş oldunuz ayrıca adam senin kasanın arkasına bakacak değil ya? kasanın gövdesine bakacak sonuçta görünen kısmının sleeve yapılması iyi bir fikir.
  • eyw üstadlar mor hoşuma gitmiyor dostum birde sus soğutmanın boruları sıvısı felanda uv yeşil olucağı için bu şekilde düşündüm önce full yeşil yapıcaktım sonra bu fikr geldi aklıma bu şekilde yaptım şimdi fanların gövdelerini uv yeşile boyıycam bakalım :)
  • Çok güzel olmuş eline sağlık çok beğendim. Güle güle kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thunderwatcher

Çok güzel olmuş eline sağlık çok beğendim. Güle güle kullan.

eyw ustam bi tavsiyen varmı sen anlarsın bu işlerden :))
  • fanlarıda boyamaya kalkıştım bugün sonuç budur :D

fanlar az birşey zımparalandı daha iyi tutsun diye

mhmTR  Mod

boyadık 1 kat oda yeter zaten ağırlık yapmasın fana :D

mhmTR  Mod

mhmTR  Mod

fana yapışkanıda takıldı :D

bu arada hiç farkında değilim terlikde boyadan nasibini almış nası görmem :D ramazan başımıza vurdu :D

mhmTR  Mod

mhmTR  Mod

• Terlik de muhteşem olmuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: thunderwatcher

Terlik de muhteşem olmuş...

ustam sıvı soğutma gelsin tam toparlıycam kasayı bence çok daha güzel olucak :D:D terlik yanında hiç kalır :D
  • hocam madem sıvı soğutmaya geçeceksin hava soğutma ile hiç uğraşma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheTimesOfTR38

hocam madem sıvı soğutmaya geçeceksin hava soğutma ile hiç uğraşma.

radyatörü soğutmak için 2 fan lazım gene toprağam unutmayalım :D
  • fana tekrar para vermek istemiyorsan tabi
  • evet arkadaş lar :D sıvı soğutmamı almış bulunmaktayım kurulumunu yapmadım sıvı sızdırmazlık testi yapıyorum 5-6 saat dursun bu şekilde sonra montajını yapıcam ..

mhmTR  Mod

mhmTR  Mod

bu arada dostum 3 fan daha lazım oldu :D:D 4 fan takıcam radyatöre

• Gayet güzel olmuş.Ben beğendim
  • eyw ustam daha bitmedi bi bitsin hele :D

mhmTR  Mod

şöyle yarım yamalak halinden bi resim ekliyim
  • Sorması ayıp sıvı soğutma parçaları kaça mal oldu size, güle güle kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: cybershock

Sorması ayıp sıvı soğutma parçaları kaça mal oldu size, güle güle kullanın

Sunbeam core alıcaktım bulamayınca bu makul geldi kaptım hemen :D 110 lira dostum forumda bi arkadaştan aldım hepsi 110 a mal oldu eyw darısı senin başına :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5mhmtr7 -- 21 Ağustos 2011; 0:31:50 >
  • kurs mu alıyorsunuz veya işiniz gereği boya, elektrikçi misiniz. ben de kasamı molamak istiyorum fakat herkes yapabiliyor mu güvenemiyorum kendime
  • quote:

Orijinalden alıntı: bediralkan

kurs mu alıyorsunuz veya işiniz gereği boya, elektrikçi misiniz. ben de kasamı molamak istiyorum fakat herkes yapabiliyor mu güvenemiyorum kendime

17 yaşındayım lise son öğrencisiyim kurs almıyorum :D ama meslek lisesi öğrencisiyim CNC Torna Freeze Delerozyon gibi makinelerin eğitimi alıyoruz birde eğe yapıyoruz :D makine bölümü okuyorum yani :D herkez yapabilir ilk başlarda olmıycak sanıp umudun tükeniyor ama sonrasında güzel işler çıkınca o sevinç paha biçilemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5mhmtr7 -- 21 Ağustos 2011; 15:50:24 >

• şu kabloları toplamaya o kadar özeniyorumki :D ama süper olmuş eline sağlık
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.