- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
goodyear ultragrip 8
162 Cevap44340 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

263 Mesaj
18 Ağustos 2011; 0:55:19 

goodyear ultragrip 7+ fiyat ve stok sormak için gittim
haftaya taze lastiklerin geleceğini ve goodyear ultra grip 8 den başka kış lastiği gelmeyeceğini söyledi
bugünde
http://www.hepsiburada....78885&categoryId=259720
bunu gördüm.

★★★ Fenerbahçe 2012-2013 ★★★
1 Volkan Demirel 2 Egemen Korkmaz 3 Hasan Ali Kaldırım 4 Bekir İrtegün 5 Mehmet Topal 6 Joseph Yobo 7 Moussa Sow 9 Miroslav Stoch
10 Alex de Souza 11 Dirk Kuyt 14 Raul Meireles 15 Henri Bienvenu 16 Cristian Baroni 17 Recep Niyaz 20 Sezer Öztürk 21 Selçuk Şahin
23 Semih Şentürk 27 Milos Krasic 34 Fehmi Mert Günok 38 Mehmet Topuz 48 Salih Uçan 53 Serdar Kesimal 54 Erten Ersu
60 Özgür Çek 67 Orhan Şam 77 Gökhan Gönül 85 Serkan Kırıntılı 88 Caner Erkin
Aykut Kocaman

689 Mesaj
10 Ekim 2011; 15:10:26 

Bu linkteki fiyat biraz uçuk geldi bana açıkçası.

Az önce bir bayiiden 205-55-16 ebatları için 190 lira fiyat aldım. Sökme-takma-balans-nitrojen dahil bu fiyata. Ayrıca 6 taksit yapılıyor.

30 lira fark vererek de Navigasyon hediyesinden yararlanabiliyorsunuz.

518 Mesaj
11 Ekim 2011; 13:58:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Onurcukka

Bu linkteki fiyat biraz uçuk geldi bana açıkçası.

Az önce bir bayiiden 205-55-16 ebatları için 190 lira fiyat aldım. Sökme-takma-balans-nitrojen dahil bu fiyata. Ayrıca 6 taksit yapılıyor.

30 lira fark vererek de Navigasyon hediyesinden yararlanabiliyorsunuz.

pardon hangi bayii bu fiyatı verdi acaba bir de navigasyon hediyesi nedir ?

689 Mesaj
12 Ekim 2011; 21:38:38 

Kusura bakmayın geç cevap yazıyorum.

İlanı sahibinden sitesinde buldum paylaşıyorum...

http://www.sahibinden.c...uzaaaaa-61122386/detay/

Tel: 0216 311 40 61

Sancaktepe...

Goodyear markasının 15 Kasıma kadar geçerli olan bir navigasyon kampanyası var. Gazetelerde görmüştüm. Ekstra 30 lira fark vererk 3.5 inch ebatlarında piranha marka bir navigasyon hediye ediliyor size. Bu kampanya koşulları bayilere göre farklılık gösterebiliyor olabilir. Ancak yararlanabilmek için 4 adet lastik almanız gerekmekte.

201 Mesaj
14 Ekim 2011; 23:42:30 

Bende bugün Ankara da bir bayide sordum.205x55x16 ebatları için 200 tl fiyat verdi.navigasyon da eşantiyon.Aynı ebatın H tipinde ise navigasyon 5 inç lik bir modele çıkıyor ama fiyat 4 lastikte toplam 75 tl artıyor.Bahsettiğim bu navigasyonu(5 inç lik olan) gittim teknosada gördüm,fiyatı 285 tl.

1 Mesaj
16 Ekim 2011; 22:33:08 

ankara da hangi bayi tel var mı

518 Mesaj
17 Ekim 2011; 9:20:20 

http://forum.donanimhaber.com/m_52870348/tm.htm

linkte bolca bilgi var ancak ben ultragrip arıyorum ama ultragripin H kodlusu varmıdır ki ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TT46 -- 17 Ekim 2011; 9:23:49 >

733 Mesaj
17 Ekim 2011; 10:08:11 

Bahse konu Goodyear Ultragrip lastiğin deseni itibariyle karda yol tutuşu ve frenlemesi iyidir. Sulu karda ortalama fren ve tutuşa sahipken yağmurlu yollarda ve göllenmiş sularda iyi bir yol tutuşu beklemeyin. En azından ortada bir kanal olsaymış daha iyi olurdu. Lastiği kötülediğimi düşünmeyin ama bu lastik daha çok Erzurum gibi kış şartları olan bir yerin lastiği. Arada bir kar yağan, çoğunluğu sulu kar şeklinde geçen mevsimler için ortada kanalları olan desenlerden seçmenizi tavsiye ederim.

"Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa, orada güneş batmak üzeredir"

518 Mesaj
17 Ekim 2011; 11:15:40 

quote:

Orijinalden alıntı: OzeNHocA

Bahse konu Goodyear Ultragrip lastiğin deseni itibariyle karda yol tutuşu ve frenlemesi iyidir. Sulu karda ortalama fren ve tutuşa sahipken yağmurlu yollarda ve göllenmiş sularda iyi bir yol tutuşu beklemeyin. En azından ortada bir kanal olsaymış daha iyi olurdu. Lastiği kötülediğimi düşünmeyin ama bu lastik daha çok Erzurum gibi kış şartları olan bir yerin lastiği. Arada bir kar yağan, çoğunluğu sulu kar şeklinde geçen mevsimler için ortada kanalları olan desenlerden seçmenizi tavsiye ederim.

soğuk fakat kuru geçen iklimler ne tip lastiğe bakmalı sizce ?
ayrıca yağmurlu havalarda şimdiki lastiklerimden daha iyi bir tutuşu ultragripte yakalarım diye düşünüyorum sizce durum nasıl olur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TT46 -- 17 Ekim 2011; 11:17:01 >

733 Mesaj
17 Ekim 2011; 14:15:16 

Sadece lastik sırt desenlerine göre değerlendirirsek,

Buzda ve karda iyi netice veren desenlere örnek (burada amaç su veya sulu kar, çamur tahliyesi değil daha çok karlı buzlu zeminlerde tutunmayı artırmak, dikkat ederseniz su tahliyeleri sadece yanlardan yapılıyor)

0
veya
0

Karlı yollarda, sulu karlarda ve ıslak kış şartlarında iyi netice veren desenlere örnek (bu grubun sırt desenleri de yukarıdakilere benziyor fakat aralara oluklar açılarak su tahliyesi artırılmış)

0
veya
0
veya
0

Nisbeten diğerlerine göre daha ılıman kış şartları çoğunluğu sulu kar ve yağmur şeklinde düşünün (bu gruptakilerde ise oluklar çoğaltılarak su tahliyesini daha da hızlandırmışlar aynı zamanda karda da tutunma sağlanmış)

0
veya
0
veya
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzeNHocA -- 17 Ekim 2011; 14:45:43 >

"Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa, orada güneş batmak üzeredir"

518 Mesaj
17 Ekim 2011; 15:49:56 

forumda bir çok arkadaşın ,bende dahil , lastik seçimi konusunda testlere bakarak karar verdiğini düşünürsek verdiğiniz bilgiler teorik olarak çok mantıklı görünüyor, ancak yağmur tahliyesi için kanal açılırken yol tutuştan ödün verilmiş olmuyormu örneğin ben ankarada yaşıyorum kar buz toplam 10-15 gün durur yerde , ben sadece yağmur tahliye yeteneğine bakarak kanal desenli lastiklerden alırsam kar ve buzda nasıl tepki verir sizce ? ayrıca iki desen tipide yapıldığı malzeme gereği düşük sıcaklıklarda her türlü yaz lastiğinden daha yumuşak kalabilir mi ?

Ben ultragrip 8 alacaktım ancak söyledikleriniz mantıklı geldi bu durumda orta grupta gösterdiğiniz, deseni aslında buz kar için olan ancak bi kanal açılarak su tahliyeside geliştirilmiş modelleri mi tercih etmek gerekir ben 2-3 günde olsa buz ve karda yokuşlarda kalmak istemem ancak uzun otoban yolculuklarında da yağmur birikintileri canımı sıkmasın dolayısı ile orta grup için lastik önerebilir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TT46 -- 17 Ekim 2011; 15:50:53 >

518 Mesaj
17 Ekim 2011; 16:32:35 

şimdi tavsiyeniz üzerine lastik desenlerini inceledim ultragrip 8 in ıslak yol için çok iyi sonuç vermeyeceğini gördüm, ancak ultragrip performance 2 denen va tanesi 500tl olan lastik hem karda hem yağmurda iyi sonuç verecek gibi, ama onada param yetmez, ultragrip 8'e döndüm, ıslak zeminde biraz daha dikkatli gidilir ama kara buza denk geldikmi çok kanallı lastiklerde ultragrip tutuşu sağlanamaz , en azından en kötü şart kar buz , zaten yağmur yağdığında yokuşu çıkamam olmaz ama kar buz adamı yolda koyar param olsa UG performance 2 burdaki deseni tercih ederdim ama ibre ultragripten yana döndü artık yağmur performansının normale göre biraz daha düşük olduğunu göz önünde bulundurarak süreceğiz karda buzda kalma korkusu olmadan...

51 Mesaj
17 Ekim 2011; 23:17:43 

Hic korkmadan alin, lastiklerin tuv testinde conti ve mich alpin4 lerle karsilastirmada geciyor bu lastil. 3d tasarimli bir lastik, ve yagmurlu islak zemindede cok iyi, bende su tahliyeli lastik aldim zamaninda, ama heryeri bayir olan ankda yokuslari geri geri cikabildim;) 860 tl 4 adet h sinifi 205 55 16 aldim, navig.da internetten kuponu girdim sabirsizlikla bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

733 Mesaj
18 Ekim 2011; 0:51:06 

quote:

Orijinalden alıntı: TT46

forumda bir çok arkadaşın ,bende dahil , lastik seçimi konusunda testlere bakarak karar verdiğini düşünürsek verdiğiniz bilgiler teorik olarak çok mantıklı görünüyor, ancak yağmur tahliyesi için kanal açılırken yol tutuştan ödün verilmiş olmuyormu örneğin ben ankarada yaşıyorum kar buz toplam 10-15 gün durur yerde , ben sadece yağmur tahliye yeteneğine bakarak kanal desenli lastiklerden alırsam kar ve buzda nasıl tepki verir sizce ? ayrıca iki desen tipide yapıldığı malzeme gereği düşük sıcaklıklarda her türlü yaz lastiğinden daha yumuşak kalabilir mi ?

Ben ultragrip 8 alacaktım ancak söyledikleriniz mantıklı geldi bu durumda orta grupta gösterdiğiniz, deseni aslında buz kar için olan ancak bi kanal açılarak su tahliyeside geliştirilmiş modelleri mi tercih etmek gerekir ben 2-3 günde olsa buz ve karda yokuşlarda kalmak istemem ancak uzun otoban yolculuklarında da yağmur birikintileri canımı sıkmasın dolayısı ile orta grup için lastik önerebilir misiniz ?

Merhabalar,

Ben de Ankara'da yaşıyorum. İşim gereği gece 1-1,5 saatleri aralığında işten eve dönerken personeli de evlerine bırakıyorum. Şu an kendi araştırmalarıma göre

Nokian W+

0

almayı planlıyorum. Forumlarda ve kendi araştırmalarımda çok övüldüğü için denemek istiyorum.
Daha önceleri Chevrolet Lacetti Sedan aracımda ise Metro dan aldığım Pirelli nin Snowcontrol ve öncesinde Snowsports modellerini kullandım.

0

Sanatoryum dan Ufuktepe ye çıkan yokuşu bilirsiniz, kışın karın en hararetli yağdığı zamanlarda bu lastikle o yokuşu hiç zorlanmadın çıktım ve indim. Normalde o taraflarda işim yoktur ama personeli bırakıyordum. Yalnız bu lastiğin bir özelliği ise asfaltta çok ses yapmasıdır. Bu yıl aracımı değiştirip Astra Sedan aldım. Dolayısıya yeni kışlık lastik ihtiyacım bulunmakta. İlk tercihimde Nokian var. Bulabilirsem fiyatta anlaşırsam taktırmayı düşünüyorum. Diğer bir tercihim ise Bridgestone LM 30 Modeli kışlık lastiği ve son olarak da zaten bildiğim ve kullandığım Pirelli Snowcontrol lastik. Kısmetse bunlardan birini bir hafta 10 gün içinde alacağım.

Benim sizlere söylemeye çalıştığım şey şuydu. Dikkat ederseniz özellikle sadece lastik sırt desenleri açısından olayı ele aldım. Lastik hamurunu, yük ve hız oranlarını veya kalite durumlarını dikkate almadım. Kabaca eğer kışlar çok çetin ve uzun süre karlı buzlu yollarda aracınızı kullanacaksanız ilk sıradaki lastik desenleri sizin için ideal olacaktır.
Bunun dışında iç anadolu gibi genelde soğuk ve kuru arada karlı çoğunlukla sulu karlı yollarda aracı kullanacaksak lastiğin desenlerinde birkaç kanal olması bizim için avantaj olacaktır.
Daha ılaman bölgeler için de hem kış şartlarına uyacak hem de yağmurlu, sulu yollarda size güven verecek desenleri seçmek uygun olacaktır.

Şimdi Goodyear ana distribütörü bol miktarda Ultragrip 8 aldı diye bize en uygun lastik sırt deseni Ultragrip8 inki olacak diye bir kaide yok.

518 Mesaj
18 Ekim 2011; 8:59:29 

quote:

Merhabalar,

Ben de Ankara'da yaşıyorum. İşim gereği gece 1-1,5 saatleri aralığında işten eve dönerken personeli de evlerine bırakıyorum. Şu an kendi araştırmalarıma göre

Nokian W+

0

almayı planlıyorum. Forumlarda ve kendi araştırmalarımda çok övüldüğü için denemek istiyorum.
Daha önceleri Chevrolet Lacetti Sedan aracımda ise Metro dan aldığım Pirelli nin Snowcontrol ve öncesinde Snowsports modellerini kullandım.

0

....
..

Desenleri fizik kurallarına göre yorumlarsak en aklıma yatan sizin gösterdiğiniz nokian w, aslında goodyearın ug perform 2 var ama tanesi 500 tl. Hem yağmuru iyi tahliye etsin hem karda tutunsun diyorsak 500tl cepten çıkacak ama benim bütçeme uygun değil, nokian w+ 250 civarında ben 200 geçsin istemiyorum , araştırmaya devam...

Lastik seçimi sırasında desene hiç dikkat etmezdin ancak artık desenede bakar oldum teşekkürler...

51 Mesaj
18 Ekim 2011; 9:12:04 

Arkadaslar yapmayin, deseni biz gozumuzle bakiyoruz, tuv testlerinde cok basarili ug8, ug7 2008 de arkadasa almistil o gunden beri goodyear almak hayalimdi, kumho, lassa, bridgestone, marshall, petlas, bunlarin hepsinin kis lastigini kullandim, eger desende hic balik sirti yoksa tirmanmada buyuk sorun yasarsiniz, goodyeari ovmek degil niyetim, ama 200 tl ye kadar para verecekseniz degsin verdiginize, goodyearin 2011deki son modeli ug8 ondan bu sene bu satilacak tabiki. Gecen sene gibi 105tlye petlas olsa hemen petlas alacaktim, ama 160tl petlas, 190tl g year.

51 Mesaj
18 Ekim 2011; 9:13:54 

http://www.goodyear.eu/.../TUV-SUD-report-UG8.pdf

Testte wet yazan bolumlerde ug8 % 100 un uzerinde basarili. Karar sizin artik, amacim kuru kuruya ovmek degil cebimizden para cikacaksa en iyisini kullanmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agahs -- 18 Ekim 2011; 9:17:08 >

518 Mesaj
18 Ekim 2011; 10:02:41 

quote:

Orijinalden alıntı: agahs

http://www.goodyear.eu/.../TUV-SUD-report-UG8.pdf

Testte wet yazan bolumlerde ug8 % 100 un uzerinde basarili. Karar sizin artik, amacim kuru kuruya ovmek degil cebimizden para cikacaksa en iyisini kullanmak.

haklısınız gözümüzle bakıyoruz ancak dikey kanalların suyu daha iyi boşaltacağı aşikar , ki bu testte nokian yok ayrıca lastik seçiminde benim kriterim yolda koymaması neticede ıslak yada yağışlı yol insanı hiçbir şekilde yolda bırakmaz ancak kar buz adamı yolda koyar yani su tahliyesi önemlidir ama yolda kaldıktan sonra ne yapayım su tahliyesini ki zaten kış şartlarında çok dikkatli giderim , ancak nokian vs goodyear sonucu varsa onlarada bakmak isterim...

733 Mesaj
18 Ekim 2011; 12:44:16 

Aman ha dostlar iş şu lastik iyi şu lastik kötüye dönmesin. Benim bu lastiklerdeki oluklara dikkat etme işim, asfalttaki su birikintileri yüzünden birkaç kaza atlatmamdan kaynaklanıyor. Bunlardan bir tanesinde de ölümden döndüm. O zamana kadar desen falan bilmezdim. Ki bu ciddi kazamda aracımda şu meşhur v desenli performans lastikleri vardı. Normalde su birikintilerine girdiğinizde aracınız bilinmeyen bir el tarafından yavaşlatılıyor gibi geliyor. Fakat bu su birikintisi aracın tek bir yönünde olunca o zaman işler değişiyor.
Bu olaylardan sonra lastiklerimi değiştirip yine Goodyear ın Efficientgrip modeli lastiklerini almıştım ki her birinde 4 kanal vardı. Araç su birikintilerinde takılmadan geçer hale gelmişti.

Konumuza dönersek. Goodyear dan lastik alıp memnun kaldıktan sonra yine ekim-kasım aralığında kış lastiği almam gerekti. Goodyear bayisine gittim bana Goodyear dan tek bir model gösterdiler. Yanılmıyorsam o zaman modeli Ultragrip 7 di. Sırf desenlerinden ötürü almadım. Fakat iki arkadaşım desenlerle pek ilgili olmadıklarından bu lastikten aldılar. Araçlardan biri Accent diğeri Meriva idi. Arkadaşlardan birisi geçen arasabasını sattı diğeri isi duruyor. Her iki arkadaşım da bu lastikten gayet memnunlar.
Ben de birkaç defa araçlarını kullanma imkanı buldum. Daha önceki kış lastiğim olan Pirelli Snowcontrol ile kıyaslayacak olursam kuru asfaltta daha az yol sesi veriyordu.
Eğer şehir merkezlerinden biraz uzakta veya yüksek muhitlerde yaşıyorsanız, ayaz, buzlanma çok oluyorsa Goodyear Ultragrip serisi bu konuda çok başarılı bir lastik. Yazın asfaltta araç kullanır gibi kullanmadığınız sürece sizi yarı yolda bırakmaz. Fakat bu lastiği aldığınızda şunu bilmelisiniz ki, su birikintilerinde çuvallıyor. Eğer kontrollü kullanıyorsanız problem oluşturmuyor ama tek yönlü su birikintilerinde veya o sıra dalmış olduğunuzda biraz sıkıntı veriyor.

Goodyear cephesine dönersek, bu firma bünyesinde 4 lastik markasını daha barındırıyor. Dunlop, Fulda, Sava ve Debica. Eğer Ultragrip 8 düşünmezseniz yine aynı firma bünyesinde bulunan Dunlop un Winter Sport 3D veya Winter Sport M3 modellerini de düşünebilirsiniz.

Dunlop Winter Sport 3D
0

16 Mesaj
18 Ekim 2011; 13:41:03 

Fiyat merakı içinde olanlar içindir.

Kış Lastikleri

Saygılar

Toplist

518 Mesaj
18 Ekim 2011; 13:47:22 

@Ozenhoca , olayda burda kopuyor zaten ben yılda en fazla 4-5 gün kara buza denk gelirim ki evim yenimahalle işyerim ulus olunca dağ tepe çok fazla görmem sanatoryum-ufuktepe tarafında oturan tanıdıklarada 4-5 gün gitmeyiveririm :) , kendi yol istatistiklerime baktığımda karlı buzlu yollardan çok daha fazla ıslak zemin veya su birikintisine denk geliyorum üstelik kar buz olmayınca cahil cesaretiyle kuru yolda gider gibi gidiyor bazen insan, kış lastiği kesinlikle alacağım ancak 3-4 gün kar buz için de ıslak zemini yabana atmak istemiyorum bu yüzden nokian w+ deseni uygun gibi goodyear açısından durum biraz ug performance 2'ye kayıyor ama fiyatları çok uçuk geldi bana nokian uygun boyutlarda 200civarına bulabilirilm herhalde.. 205 55 16

ultragrip 8 (karda buzda tutnur fiyatıda uygun ama su birikintilerinde tepkisi düşündürüyor)
0

UG PERFORMANCE 2 kanalları sayesinde su birikintilerinde sorun yok deseni kardada tutunmayı kolaylaştırır gibi ama fiyatı düşündürüyor :)
0

Nokian w+
fiyatı iyi su tahliyesi iyi ama karda tutunmaz gibi geliyor haklımıyım sizce ?
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TT46 -- 18 Ekim 2011; 13:57:56 >

518 Mesaj
18 Ekim 2011; 15:37:33 

Nokian wr g 2

0

şu seçenekte çıktı 235tl

ankara nokian bayiilerinde w+ yokmuş telefon açtım, haftaya siparişler gelecek ama ne gelecek belli değil dendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TT46 -- 18 Ekim 2011; 15:41:42 >

12443 Mesaj
19 Ekim 2011; 6:36:52 

TT46 'ın dediklerinde doğruluk payı var hatta doğru şeyler söylüyor. Genelde suyun çok olduğu yuerde bukadar V desneli bir lastik pek tercih sebebi olamaz ama kuru yol ve sürekli karlı ortamlarda mükemmel işe yarıyor. Ya da iç anadolu gibi bir coğrafyadaysanız tavsiye edebilirim.

Ben ug7 kullanıyorum öncedende u6 kullandım ikisindende aşırı derecede memnunum. 2005 den beri kar/kış lastiği kullanırım ve yemin ederim bir kere bile zincir takmadım. Ne yollarda gittim hemde Şu anda alacak olsam ug8 alırdım Eskişehir gibi bir memlekette olduğum için ama daha ılıman yerlerdeki kullanıcılar yağmuruda su tahliyesinide düşünerek kararverebilirker.

LAstiğin çalışma prensibide aracın kütlesi ile suyu kanallarda sıkıştırıp yan tahliye kanalalrı ile dışarı atmasıdır. Nokian W benim yazlık kullandığım goodyear eagle ventura'ya çok benziyor mükemmel bir su tahliyesi vardı o lastikte ve çok memnundum :) UG performans 2 de öyle.

Ama ben çok hız yapmam bulunduğum şehirde de hava kurudur zaten kar buz çok olur derseniz ve benim gibi goodyear markası sevdalısısanız UG8 güzel tercihdir şu ana kadar ug serisinden memnun olmayan insan pek görmedim :)

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

518 Mesaj
19 Ekim 2011; 10:26:06 

bende ug7 kullandım gayet memnundum, gelin görün ki , güzel ülkemizin otobanlarında bile yağmur suyu biriktiğinden su tahliyesini de düşünmek gerekli , ş.içi kullanım hızında su birikintisi pek risk oluşturmayabilir ama ş.arası 120-130la giderken tek taraf denk geldimi suya ne denge kalır ne esp işe yarar, o zaman tekerlerdeki kanalları ararız, bir diğer durum da su tahliye kanalları aracın kar çekişini düşürürse ne anladım o tahliyeden dağın başında kalınca tekere su döker döker bakarım artık :)
yani iki seçenek kaldı ug per 2 ve nokian wr g2, ug çok pahalı birde nokianı denemek istiyorum haftaya ankaradaki bayiilere yeni stoklar gelecekmiş bakalım zaman ne gösterecek.

206 Mesaj
19 Ekim 2011; 13:03:18 

Ben de 1-2 gün içinde (belki bugün bile olabilir) kış lastiği almak istiyorum. Yeni eve taşındık, Toki'nin yaptığı yollar mühendislik görmemiş (!!!) olduğu için kışın baya zorlu olacak benim adıma. Ev işe uzak olduğundan (toplu taşıma ile gitme imkanı da yok şirkete (şirket biraz tuhaf bir konumda)) artık kendi aracımla gidiyorum işe. Kısaca bir dağdan diğer bir dağa ulaşmam gerekiyor İstanbul içinde. :))

Aracın orjinal lastik ölçüsü biraz cins olduğundan (185-55-15) hem bu ebatta lastik bulmak zor hem de olanların fiyatı çok yüksek. Araç, basit ufak motorlu bir binek, Jazz. Ama lastikler ince yanaklı ve genelde performans tipi, az bulunuyor. Haliyle fiyatları daha büyük lastiklerden bile fazla.

Örneğin Goodyear UG8 220-230 (nette bir sitede 195 yazıyor), Nokian WR D3 249, Michelin 230, Bridgestone pazarlıkla 215 vs. Bari yaz lastiği olarak kullandığım (Hankook K110) ve her yönüyle harika olan (özellikle sessizliği) Hankook marka kış lastik alayım dedim. Geçen hafta sordum fiyatı 150 TL idi, p.tesi almak için bayiye gittim bu ebatta tüm W310 model lastikler bitti dedi (Kırşehir merkezi bile aradı). Bir an da elim boşta kaldı. :))
Malum Avrupa, kötü kış koşulları nedeniyle tüm lastikleri çekiyormuş (bir çok farklı marka bayisi aynı şeyi söyledi), çok az lastik alabilmişler. Bu sene bitti dedi bayi. :(

Bayi aynı zamanda Petlas da satıyor, onun bir modelini önerdi, Snowmaster W651. Hakkında pek bilgim yok. Kimi iyi diyor, kimi beğenmemiş. Fiyatı ise 130 TL, gayet cazip ama kafamda soru işaretleri var. Her ne kadar memleket malı da olsa büyük firmalarla yarışabilmesi için zamana ihtiyacı var, kışın yol tutuşu, frenlemesi, ıslak yoldaki durumu özellikle gürültü seviyesi nasıldır bilmiyorum. Aldığımda ortalama seviyedeyse lastik, sıkıntı yaşatmazsa bana sorun yok ama lastik yüzünden kaza yapmak veya yolda kalmak da istemem.

Her neyse, fiyatı biraz daha düşürebilmek için 185-60-15 lastiklere bile baktım. Goodyear UG8 için 160 TL nette. Çapı biraz büyüyecek tekerin, bu yüzden çamurluğa sürtme tehlikesi var, zaten çoğu bayi de bunu belirtti.

İyice kararsız kaldım. Hem iyi bir lastik istiyorum hem de fiyatı abartı olmasın. İstanbul için kışın çok sert geçmediği malum, üstüne bu araca pahalı lastik de gereksiz bence. Ama yolda kalmak da istemem, güvenlik önceliğim, sonra sessizlik ve konfor geliyor. Nette ne kadar bilinen marka varsa hepsine bakınıyorum ama sonuç ya bir dolu para verip kurtulmak (lastiklerin bitme tehlikesi var bizim ebat için) ya da Petlas alıp uygun fiyata işi halletmek. Tabi beklentilerimi karşılar mı bilemem.

Siz ne dersiniz, ne önerirsiniz bana?

46 Mesaj
19 Ekim 2011; 22:12:35 

quote:

Orijinalden alıntı: tomusga

Bende bugün Ankara da bir bayide sordum.205x55x16 ebatları için 200 tl fiyat verdi.navigasyon da eşantiyon.Aynı ebatın H tipinde ise navigasyon 5 inç lik bir modele çıkıyor ama fiyat 4 lastikte toplam 75 tl artıyor.Bahsettiğim bu navigasyonu(5 inç lik olan) gittim teknosada gördüm,fiyatı 285 tl.

nereden aldın aldınız. fiyatı cok uygun geldi firmanın ismi varmı acaba

201 Mesaj
20 Ekim 2011; 9:06:59 

Ankara Cepa AVM deki Good Year bayi.

1095 Mesaj
20 Ekim 2011; 12:15:28 

Arkadaşlar bende bugün 220 tl'ye 205/55/16 91H lastikleri aldım. Navigasyonu 5 inç olanda yanında verildi. Ancak benim merak ettiğim navigasyon için verilen kartta piranha neo navigasyon sizin olsun gibi bir ibare var. Bende bunu bayiye sorduğumda "abi elimdeki kartların hepsi böyle. neo veya infiniti modelinden hangisinin gönderileceğini fatura'nın faksını ya da bilgisayar çıktısını good year'a gönderdiğinizde üzerindeki verilere göre gönderecekler" dedi. Bende bana pek mantıklı gelmediğini ve onun kartının farklı olabileceğini söyledim. Oda bir araştırayım dedi. Daha öncede herkese böyle verdik dediğiniz gibi ise sorun yaşarız dedi. Bakalım sorduracak. Acaba bu durum ile ilgili bilgisi olan birisi varmı. H grubu kış lastiği alıp verilen kartta piranha infiniti hd ibaresi olan var mı acaba? Bildirirse çok sevineceğim. Teşekkürler.

@TT46
Bu lastiğin broşüründe yeni nesil V tipi kanalların suyu daha iyi boşalttığını ve virajda daha iyi suda kızaklama direnci elde edildiğini belirtiyor. Hem de %16 oranında daha iyi bir değerde. (TÜV SÜD Automotive Aralık 2010 testinde, Önde gelen rakiplerine göre denilmiş.)

Yani ıslak zeminde ben kötü bir performans göstereceğini düşünmüyorum açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekorender -- 20 Ekim 2011; 12:21:50 >

518 Mesaj
20 Ekim 2011; 17:15:11 

quote:

Orijinalden alıntı: ekorender

Arkadaşlar bende bugün 220 tl'ye 205/55/16 91H lastikleri aldım. Navigasyonu 5 inç olanda yanında verildi. Ancak benim merak ettiğim navigasyon için verilen kartta piranha neo navigasyon sizin olsun gibi bir ibare var. Bende bunu bayiye sorduğumda "abi elimdeki kartların hepsi böyle. neo veya infiniti modelinden hangisinin gönderileceğini fatura'nın faksını ya da bilgisayar çıktısını good year'a gönderdiğinizde üzerindeki verilere göre gönderecekler" dedi. Bende bana pek mantıklı gelmediğini ve onun kartının farklı olabileceğini söyledim. Oda bir araştırayım dedi. Daha öncede herkese böyle verdik dediğiniz gibi ise sorun yaşarız dedi. Bakalım sorduracak. Acaba bu durum ile ilgili bilgisi olan birisi varmı. H grubu kış lastiği alıp verilen kartta piranha infiniti hd ibaresi olan var mı acaba? Bildirirse çok sevineceğim. Teşekkürler.

@TT46
Bu lastiğin broşüründe yeni nesil V tipi kanalların suyu daha iyi boşalttığını ve virajda daha iyi suda kızaklama direnci elde edildiğini belirtiyor. Hem de %16 oranında daha iyi bir değerde. (TÜV SÜD Automotive Aralık 2010 testinde, Önde gelen rakiplerine göre denilmiş.)

Yani ıslak zeminde ben kötü bir performans göstereceğini düşünmüyorum açıkçası.

bende öyle düşünmek istiyorum ama dünyadaki liderliğine bakınca nokian kış lastiklerinide denemek istiyorum, şuda gerçekki dikey kanallar kadar suyu tahliye etmesi fizik kanunu olarak mümkün değil, navigasyon konusunda 5" yanında verildi demişsiniz ancak fatura vs. göndermekten bahsetmişsiniz tam anlayamadım ?

1095 Mesaj
20 Ekim 2011; 20:14:25 

quote:

Orijinalden alıntı: TT46
bende öyle düşünmek istiyorum ama dünyadaki liderliğine bakınca nokian kış lastiklerinide denemek istiyorum, şuda gerçekki dikey kanallar kadar suyu tahliye etmesi fizik kanunu olarak mümkün değil, navigasyon konusunda 5" yanında verildi demişsiniz ancak fatura vs. göndermekten bahsetmişsiniz tam anlayamadım ?

Şimdi şöyle, yanında verildi derken fiziki bir alımdan bahsetmedim. Ürünü aldığınızda yanında bir kupon veriliyor. Kuponun üzerinde kazıyarak ortaya çıkan bir şifre var ve bu şifreyi good year'ın internet sitesindeki yere yazıp kayıt oluyorsunuz. Böylece navigasyon cihazı ürünü aldıktan tam 1 ay sonra adresinize postalanıyor.

Fatura falan olayına gelirsek. Açıkçası bugün ürünü aldığım yerin bana geri dönüş yapacağını söylemiştim. Firma geri aradı ve bana teşekkür ederek bizi büyük bi dertten kurtardınız dedi. Zira ellerindeki kupon piranha neo ya ait kuponmuş ve neo ya da infiniti hd alan herkese aynı kupondan vermişler. Ben adamları uyarınca good year'ı aradılar ve aslında neo ile infiniti hd'nin kuponlarının ayrı olduğunu yanlışlıkla sadece neo kuponlarının gönderildiğini söylemişler. Aldığım kişiler teşekkür ederiz şimdiye kadar buna hiç dikkat etmemiştik, alan müşterilerimizde hiç bizi uyarmadılar dedi ve geçmişte infiniti hd haketen herkese telefon edip bilgi vereceklerini söylediler. Bende 1-2 güne kadar infiniti hd kuponum geldiğinde bayiye gidip kuponumu alacağım. Yani faturayı fakslamak gibi bir durum yok.

518 Mesaj
21 Ekim 2011; 1:39:58 

quote:

Orijinalden alıntı: ekorender

Şimdi şöyle, yanında verildi derken fiziki bir alımdan bahsetmedim. Ürünü aldığınızda yanında bir kupon veriliyor. Kuponun üzerinde kazıyarak ortaya çıkan bir şifre var ve bu şifreyi good year'ın internet sitesindeki yere yazıp kayıt oluyorsunuz. Böylece navigasyon cihazı ürünü aldıktan tam 1 ay sonra adresinize postalanıyor.

Fatura falan olayına gelirsek. Açıkçası bugün ürünü aldığım yerin bana geri dönüş yapacağını söylemiştim. Firma geri aradı ve bana teşekkür ederek bizi büyük bi dertten kurtardınız dedi. Zira ellerindeki kupon piranha neo ya ait kuponmuş ve neo ya da infiniti hd alan herkese aynı kupondan vermişler. Ben adamları uyarınca good year'ı aradılar ve aslında neo ile infiniti hd'nin kuponlarının ayrı olduğunu yanlışlıkla sadece neo kuponlarının gönderildiğini söylemişler. Aldığım kişiler teşekkür ederiz şimdiye kadar buna hiç dikkat etmemiştik, alan müşterilerimizde hiç bizi uyarmadılar dedi ve geçmişte infiniti hd haketen herkese telefon edip bilgi vereceklerini söylediler. Bende 1-2 güne kadar infiniti hd kuponum geldiğinde bayiye gidip kuponumu alacağım. Yani faturayı fakslamak gibi bir durum yok.

açıklamanız için teşekkürler, ug alacak olursam dikkat ederim.

51 Mesaj
21 Ekim 2011; 21:10:36 

Neo ve hd icin kuponlar ayri. Basvuruya internetten baslamadan once faturayi imkan varsa scannerdan taratin, basvuru sonunda fax cekin yada taradiginiz dosyayi yollayin diyor. Taranan dosyada sadece kayit aninda yuklenebiliyor. Faxda surekli mesgul ve zor fax cekiliyor. Ben uyariyim basimiza geldi:)

201 Mesaj
29 Ekim 2011; 22:15:21 

Ben bugün ug8 i 210x4=840 tl ye 6 taksit aldım.Önce 800/4 taksit denmişti ama sonra yanlış anlama var 800 nakit fiyatı dediler,neyse aldım.Navigasyon ise verilen karttaki şifreyi internetten doldurarak gönderdim,o esnada scanner olmadığı için fax çektim.Fax ta bir sorun olmadı meşgul olması gibi bir sorunla uğraşmadım.

51 Mesaj
31 Ekim 2011; 23:25:37 

T sinifi mi H sinifi mi aldiniz 840 a

87 Mesaj
1 Kasım 2011; 10:19:38 

quote:

Islak ortamlarda Ultragrip 8'in yol tutuşunun iyi olmayacağını söylemişsiniz, ki bana mantıklı da geldi. Fakat Ultragrip 8, ADAC'ın 2011 kış lastiği testlerinde ıslak yolda 1,8 puanla en iyi lastik durumunda. Bu çelişki kafamı kurcaladı açıkçası. Linki de aşağıya kopyalıyorum.

http://www.adac.de/info...en_Test_195_65_R15.aspx

733 Mesaj
1 Kasım 2011; 12:27:26 

quote:

Orijinalden alıntı: xpss

Islak ortamlarda Ultragrip 8'in yol tutuşunun iyi olmayacağını söylemişsiniz, ki bana mantıklı da geldi. Fakat Ultragrip 8, ADAC'ın 2011 kış lastiği testlerinde ıslak yolda 1,8 puanla en iyi lastik durumunda. Bu çelişki kafamı kurcaladı açıkçası. Linki de aşağıya kopyalıyorum.

http://www.adac.de/info...en_Test_195_65_R15.aspx

Oradaki ıslık ortamdan kastım su birikintileridir, yoksa normal ıslık yollarda görevini yapar.
Eğer yaşadığınız yerde belediye işini iyi yapıyorsa problem yok, fakat bozuk yollar, tıkanmış logarları bol yerde yaşıyorsanız özellikle su birikintilerinde hızlı su tahliyesi yapamayacağından aracınızı oldukça yavaşlatacaktır. Anlatmaya çalıştığım budur. Bunun dışında goodyear ın farklı desenli kış lastikleri de mevcuttur.

201 Mesaj
1 Kasım 2011; 19:24:19 

quote:

T sinifi mi H sinifi mi aldiniz 840 a

T sınıfı lastik.Bu arada bende bonus ve world kart vardı,son anda ödemeyi world kartla yaptım.Oysa bonusla yapsaymışım 50 tl bonus veriyormuş banka.Bilgilerinize sunulur.Ödemeyi yapıp evde navigasyon için internete girince ''www.good year .com .tr'' nin sitesinde gördüm kampanyayı.Almadan önce siteye bakın kampanya devam ediyormu.

201 Mesaj
5 Kasım 2011; 13:05:16 

Arkadaşlar bu arada eline navigasyon ulaşan varmı.Hiçbir irtibat telefonu vs yok.Eline navigasyon ulaşan arkadaş varsa,ne kadar süre içinde eline geçti?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tomusga -- 6 Kasım 2011; 17:22:12 >

6 Mesaj
10 Kasım 2011; 15:52:01 

GEÇEN AY, LASSA SNOWWAYS ERA DAN VAZGEÇİP, UG8 ALDIM. BRZDA SATAN ADAMIN ÖVMESİ İLE
SONRADAN ARAŞTIRDIM, UG7 2010 YILINDA AVRUPADA 1. OLMUŞ
DAHA 1 AYLIK OLDĞU İÇİN ŞMDLK BİR SIKINTI YOK. AMA YERE ÇOK SAĞLAM BASTIĞIMI HİSSEDİYORUM

12443 Mesaj
10 Kasım 2011; 16:35:56 

bende servise gittiğimde kışlıklarıda taktırayımda birdaha git gel olmasın dedim otelde kalıyorlardı zaten yazlıktan sonra soğuk havalarda ilaç gibi geliyor yahu yol sesi çat diye kesildi zaten zamanı da geldi bu ay taktırın derim yeni alacaklara ya da hazırda kar lasitği olanlara. Gerçi bu sene de pek kar yağışı beklemiyorum ben ama olsun bir gün yağar ve o günde işiniz olur rezil olursunuz yollarda :S

He unutmadani zincir de alın mutlaka. Bizim türk polisi kış lastiği falan dinlemiyor basıyor cezayı vallaha

Ne mutlu Türküm Diyene

87 Mesaj
11 Kasım 2011; 9:00:37 

quote:

Orijinalden alıntı: tomusga

T sınıfı lastik.Bu arada bende bonus ve world kart vardı,son anda ödemeyi world kartla yaptım.Oysa bonusla yapsaymışım 50 tl bonus veriyormuş banka.Bilgilerinize sunulur.Ödemeyi yapıp evde navigasyon için internete girince ''www.good year .com .tr'' nin sitesinde gördüm kampanyayı.Almadan önce siteye bakın kampanya devam ediyormu.

Kampanya devam ediyor, 15 Aralık'a kadar uzatılmış fakat 50 TL bonus ile ilgili bir şey yazmıyor. Siz nereden öğrendiniz 50 TL bonus verildiğini ve doğruluğu kesin mi?

201 Mesaj
11 Kasım 2011; 22:10:41 

Ben lastikleri alıp,navigasyon işlemi için internette good year ın sitesine girince orada gördüm 50 tl bonus uyarısını.Belki şimdi kaldırmış olabilirler.Goodyear.com.tr ye gir orada sağda solda çıkan bonus uyarılarına bir bak istersen.

168 Mesaj
13 Kasım 2011; 17:45:50 

Dört mevsim lastiği ( Kumho solus kh17) ile kış lastiğini ( Goodyear Ultragirp 8 ) karşılaştırdığımızda yakıt sarfiyatında bi değişklik olabilir mi acabaa...

35 Mesaj
14 Kasım 2011; 11:41:39 

Bugün İstanbul Altınizade'deki Renault bayii Detay otomobilden 4 tane Goodyear Ultragrip 7 205 55 16- H tipi (Yuksek performans) için 800 TL fiyat aldım. Navigasyon yok.
Rot balans falan dahil.

Bir de yine altunizadede goodyear bayiinden 230 TL Ultragrip 8 için teklif aldım. Bu da H tipi. Karar veremedim??

Soru1: Eski Lastikler Araçta 30.000 KM kullanımış Efficient grip lastikler var. Bunları satın alan eski lastikçiler olur mu? Satılır mı sizce? Saklamak istemiyorum. Havalar düzelince sıfır yaz lastikleri taktıracağım için saklamaya gerek yok? Kaç para eder sizce?

Soru 2: Tercihim? İstanbul çamlıcada yaşıyorum. Genelde arabayı ev iş arasında kullanıyorum yaklask 12 km mesafe var. Sabah ve akşam saatleri soğuk olduğu için riski azaltacağını düşünüyorum kış lastiğinin. Ayrıca haftasonları da küçük geziler yapiyorum istanbula yakın kasabalara...Sizce kış lastiği almak iyi bir karar mı?

Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alexandraki -- 14 Kasım 2011; 15:55:32 >

2907 Mesaj
17 Kasım 2011; 16:56:49 

quote:

Neo ve hd icin kuponlar ayri. Basvuruya internetten baslamadan once faturayi imkan varsa scannerdan taratin, basvuru sonunda fax cekin yada taradiginiz dosyayi yollayin diyor. Taranan dosyada sadece kayit aninda yuklenebiliyor. Faxda surekli mesgul ve zor fax cekiliyor. Ben uyariyim basimiza geldi:)

Benimde basima geleni anlatiym,infiniti hd navigasyona hak kazandigim halde bana kucuk olan navigasyonun kupon kodunu vermisler,goodyeara sorunca farkettim durumu,guya fatura neyse ona gore gonderiyorlarmis ama pek emin olamadim,gelince gorecegiz bakalim,biraz uckagit yapiyor bayiler dikkat edin.

Ultimate Cup IV İkincisi

325 Mesaj
18 Kasım 2011; 0:00:38 

ford focus c-max aracımda 205-55-16 ebadında çeşitli markalarda kış lastiği kullandım.
yoğun kış ortamının olmadığı bölgede iseniz ve aracınızda konfordan da ödün vermek istemiyorsanız (kuru havalardaki kış lastiğinden gelen uğultu ves) continental ContiWinterContact TS830 şiddetle tavsiye ederim. sırt deseni harika bir lastiktir. ve her şartta size güven vereceğine emin olun. zaten adac testlerindede 1. olmuştur.

2702 Mesaj
18 Kasım 2011; 16:40:54 

Biraz geç dahil olduk konuya ama Ankara olsun başka bir şehir olsun benim için bundan sonra tek bir kış lastiği vardır, o da Dunlop SP Winter Sport 3D. Geçen yıl hatırlarsınız Ankara'da hayatı durduran, Eskişehir yolunda insanların arabalarını bırakıp yürüyerek eve gittikleri bir gün yaşanmıştı. Bizim şirketten koskoca Audi A8'ler, Passat'lar yola çıkamazken ben Focus + Dunlop ile tık demeden eve gitmiştim. Yolda sanırım 10-15 tane araba geçtim, en kötüsü Mercedes 180'di. Bir tek 4x4'ler ve Mercedes / BMW'ler gidebiliyordu benim güzergahta, bir de ben.

Ahanda lastik bu;

0

Ekteki dosya (1)

40 Mesaj
29 Kasım 2011; 8:30:50 

Goodyear UltraGrip 8 lastikleri geçenlerde aldım. Kuru yol tutuşu ve sessizliği mükemmel. Hatta, bu kadar sessiz başka bir lastik daha var mıdır, ben bilmiyorum. 2011 üretimi orjinal Fransız malı yazlık Michelin Energy lastiklerden çok çok daha sessiz bir lastik bu. Kıyaslamayı böyle yapayım da siz düşünün gerisini artık.

12443 Mesaj
29 Kasım 2011; 13:46:17 

Bende ug7 den çok memnunum yalnız her sene lasitk değiştirmesi biraz sıkıntı yaratacak gibi

Onu bunu bırakında kar yağmıcak herhalde bu sene şu havalara bakın yağmur bile yok

Ne mutlu Türküm Diyene

31 Mesaj
2 Aralık 2011; 19:39:29 

ug 8 lastıgımle 20 gunu doldurdum ılk ızlenımlerım bır kıs lastıgıne gore oldukca konforlu ozellıkle burada yazılan ıslak zemınde ve su bırıkıntılerınde sıkıntı verebılır sozlerı benıde tedırgın etmıstı bende ozellıkle yagmurun yagdıgı gecen hafta persembe gunu yuksek hızda deneme fırsatı buldum bahsedılenlerın aksıne kendıne guvenen ve guven veren bır lastık

sadece kuru zemınde performansı pek ıc acıcı degıl benı acıkcası tatmın etmedı ama hava soguk zemın de ıslak ıse cok guvenlı bır lastık

ılerleyen zamanlarda paylasımlara devam degerlendırmem yuz uzerınden 98 ıkı puanı kuru zemındekı performansından dolayı kırdım
ıyı aksamlar

murat

965 Mesaj
26 Aralık 2011; 15:04:52 

Alpin A4 almaya niyetliyken bu lastiğin daha çok övüldüğünü gördüm. Karşılaştırmalı testler, yorumlar vs derken UG8 de karar kıldım. hem fiyat olarak ta adet başı 50tl gibi bir fark var

Sormak istediğim 205/55/16 H serisi şuanda en hesaplı kaça bulunabilir? Zaten navigasyon kampanyası da bitmiş durumda.

Elektrik, Elektronik Mühendisi

1056 Mesaj
16 Ocak 2012; 15:15:43 

Honda Civic aracıma
205/55/16 H Goodyear UG8 aldım
Önceki lastiklerim Nokian WRG2 idi..

Onlardan daha iyi oldugunu söyleyebilirim.
Dün; Zonguldak - Bolu - Ankara - Kırıkkale = 800 km yol yaptım zincirsiz.
10 CM kar ın üstüne cıktıgımda oldu..
Buz üzerinde 90 km/h a kadar sıkıntısız çıktım.
Frenle ve gazla birçok kez kayma testi yaptım mubarek yere yapışıyor.

4 lastiği 880 TL ye aldım.

« LG G2 & Sennheiser CX300-II »
« Honda Civic "13 Elegance Eco - Honda PCX "12 »

965 Mesaj
16 Ocak 2012; 16:10:38