Şimdi Ara

YOLDA TANIK OLDUĞUNUZ İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
2
Favori
8.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar araç sürerken , araç içindeyken , otobüsteyken trafikte tanık olduğunuz ilginç , komik , kötü anları paylaşırsanız güzel bir konu olur.

Benim tanık olduğum olay şöyle.E-5 yenibosna - avcılar mevkiinde giderken arka arkaya 7 araba aynı anda sağ şeride geçti.DÜğün falan değildi flaşörlerde yanmıyordu.İlginç bir görüntüydü tebessüm etmiştim

• Otobanda sıcak bir yaz günü tırın yanından geçerken büyük bir gürültü ile tırın lastiği patladı ve lastik parçaları komple arabamın üzerine yağmıştı. O günden beri sıcak havalarda özellikle tırların yanından geçerken dikkat ederim..
  • Hangi birini yazayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mahi Mahi

Hangi birini yazayım.

YAz işte hocam.Konunu amacı o zaten
  • Otobanda çocuğunun çükünü camın arasından çıkartıp işettireni de gördüm,yine otobanda koyun güdeni de gördüm.Gece görünmeyen bir çukur yüzünden kaç kişinin teker,alt takım,jant,direksyon sistemi zararı gördüğünü de gördüm...
  • Camdan ayağını dışarıya sarkıtan insansılar...
  • Tam olarak yolda görmedim de bir gün kipaya gittim express falan değil büyük AVM. Neyse park yeri arıyorum oraya girip buraya çıkıyorum bir baktım bi tane bmw geldi tam giriş kapısının merdivenlerin önüne yanaştırdı ama ne yanaştırma önü merdivenlere yakın tamam da g*tü dışarda bıraktı zaten klasiktir bu parkediş şekli onlar için ya neyse, zaten yer bulamamışım deli gibi sıcak arabada siyah klimada yok dilimi dışarı çıkarmış kertenkele gibi dolaşıyorum dedim napıyosunuz orası kapı önü park yeri burası, 4lüleri yaktım 15 dakika hakkım var dedi bana 4lüleri gösteriyo bi de birşeyler alıp çıkacağım dedi. Kipa'da başka napılır ki anlamadım... Bunun biraz değişiği daha var engelli park yerine engelsiz insanların park etmesi... Sanıyorum ki plaka da belirtemedikleri bir engelleri var zihinsel???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barış Can -- 10 Ağustos 2011; 12:05:14 >
  • Valla bir kaç tane var ama, ilginç olaya mı girer. Hatıraya mı girer. Bilmiyorum.

Kontur otobüsü ile Konya'ya gidiyorum. Otobüs mercedes travego. Arkası çift akslı olanlardan. Yerim 04 nolu koltuk. Sene 2007 veya 2008 idi. Yer Bilecik-Bozüyük arasında bir yer. Ama o tarihlerde bir gidiş bir gelişli. Yani şimdiki gibi geniş double yol değil.

Vakit gece 03:30 gibi bir zaman. Zifiri karanlık. Önümüzde bir kamyon gidiyor. Yol dar olduğu için sollayamıyoruz. Bir müddet peşinde gittik. Derken bir motorsiklet bizi solladı. Kamyonla aramıza girdi. üzerinde 2 kişi var. Peşpeşe gidiyoruz. Neden sonra kamyon arayı açmaya başladı. Gittikçe açtı. Fakat motorsiklet hızlanmıyor bir türlü. otobüs sollamak istedikçe motorcu yolu ortalıyor. Kıçı kırık motor ile kocaman otobüsü taciz ediyor güya. Şoför sellektör yaptı bir kaç kere. Motorculardan biri otobüs şoförüne orta parmağını gösterdi. Vay sen misin gösteren. Şoförümüz uzun farları yaktı. Gaza bastı. Motorun dibine yapıştı. En önde oturmama rağmen motorun arkasını göremiyordum. Arkada oturan adamın kafası görünüyordu sadece.

Bir km sonra motorcu baktı olacak gibi değil. Sağa sinyal verdi. Otobüs yavaşladı. Motorcu sağa çekti. Biz gazladık, geçtik.

• Dar bi uzun yolda tır, önümdeki araç ve ben ilerliyoruz. Öndeki araç tır ı sollamaya kalktı bende onun dibine yapıştım beraber sollayalım diye, tam tırın yanındayız (ikimizde 80 kmh civarı hızdaydık) birden öndeki 40 kmh kadar düştü bende mecburen yavaşladım, tırın tekrar arkasına girip zor bela saga çektik. Adama dedim: "solluyoduk işte niye durdun". O da: "Valla arabam gitmedi dedi" neyse bunu en yakın servise çektim usta senin triger kayıs kopmus dedi adama. . .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçen sene üniversitedeki sınavlar bitmiş memleketime gideceğim. hemen herkes gittiği için bende arkadaşlarla 1 hafta daha takılayım diye 1 hafta geç gittim memlekete. haliyle yer bulma sıkıntısıda olmadı.

nese konyadan eskişehire gideceğim. otobüs aksel. otogardan bindik otobüse, üniversitenin önünde dondurma dağıtmaya başladılar. otobüste az kişi olduğu için dondurmalar kaldı. muavin yanıma gelerek dondurma istermisiniz diye sordu. isterim dedim adam bütün kutuyu önüme koydu. yol boyunca yanımdaki arkadaşla dondurma yiye yiye gittik. o sıcak yaz gününde çok iyi gelmişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Valla bir kaç tane var ama, ilginç olaya mı girer. Hatıraya mı girer. Bilmiyorum.

Kontur otobüsü ile Konya'ya gidiyorum. Otobüs mercedes travego. Arkası çift akslı olanlardan. Yerim 04 nolu koltuk. Sene 2007 veya 2008 idi. Yer Bilecik-Bozüyük arasında bir yer. Ama o tarihlerde bir gidiş bir gelişli. Yani şimdiki gibi geniş double yol değil.

Vakit gece 03:30 gibi bir zaman. Zifiri karanlık. Önümüzde bir kamyon gidiyor. Yol dar olduğu için sollayamıyoruz. Bir müddet peşinde gittik. Derken bir motorsiklet bizi solladı. Kamyonla aramıza girdi. üzerinde 2 kişi var. Peşpeşe gidiyoruz. Neden sonra kamyon arayı açmaya başladı. Gittikçe açtı. Fakat motorsiklet hızlanmıyor bir türlü. otobüs sollamak istedikçe motorcu yolu ortalıyor. Kıçı kırık motor ile kocaman otobüsü taciz ediyor güya. Şoför sellektör yaptı bir kaç kere. Motorculardan biri otobüs şoförüne orta parmağını gösterdi. Vay sen misin gösteren. Şoförümüz uzun farları yaktı. Gaza bastı. Motorun dibine yapıştı. En önde oturmama rağmen motorun arkasını göremiyordum. Arkada oturan adamın kafası görünüyordu sadece.

Bir km sonra motorcu baktı olacak gibi değil. Sağa sinyal verdi. Otobüs yavaşladı. Motorcu sağa çekti. Biz gazladık, geçtik.

Motosiklet kullanmayan anlamaz.Otobüs şoförünün gerizekalılığından kaynaklanan yanlış bir hamle olmuş.Bizim kocaman arabalarımız bile kamyon-tır-otobüs rüzgarından etkilenirken motosiklet tahmin edemeyeceğin kadar etkileniyor.Hele ki yol darsa durum vahim...Bu söylediklerimi 60km/h üzeri olduğunuzu tahmin ederek yazıyorum.

• arada refüj olmayan duble yolda karşı şeritten mıcıra kaptırıp üstüme doğru bodoslama gelen bir aracın son anda direksiyonu kırıp karşı tarlaya 2 takla atarak uçuşunu görmüştüm bu anı hiç unutamam adamları çıkardık allahtan azcık sarsılmanın dışında çok hasar almamışlardı yolcular ve sürücü gerçi kemer takmayan yolcu ayakta çıkmadı ama oda sağlamdı
  • Sene 1990'ların başı. Babam anlattı. 80 yaşındaki anneannemi Konya'ya bırakmak için yola çıkıyor. Şehirlerarası otobüs ile. Otobüs Bolu'ya gelmeden mola veriyor. Anneannem orada WC'ye gitmiyor. Mola bitiyor. Otobüs otobana çıkıyor. Anneannem tuvaletinin geldiğini söylüyor. Babam, dişini sıkmasını, iki saate kadar otobanın biteceğini, O zaman şoföre rica edip otobüsü durduracağını, o zaman ihtiyacını görebileceğini söylüyor.

Otoban bitiyor. Otobüs Ankara'nın Gölbaşı ilçesine geliyor. Babam şoföre gidip ricada bulunuyor. Fakat şoför ısrarları geri çevirip 80 km sonra Kulu makas'ta mola vereceklerini söylüyor. babamın canı sıkılıyor ve yerine dönerken can sıkıntısıyla inşallah otobüs bozulur diyor. daha yerine oturmadan otobüs bir silkeleniyor. Motordan inleme sesi geliyor ve otobüs duruyor. Uğraşıyorlar. Çalışmıyor bir türlü.

Tam 20 dk uğraşmışlar. Bu arada anneannem işini görmüş. 20 dk. sonra anlaşılamayan bir sebeple araba çalışmış. Yola koyulmuşlar. Kulu makas'ta mola vermişler. Tekrar hareket etmişler. Kulu'yu geçmişler. Cihanbeyliyi de birazcık geçince aneemannem yine sıkışmış. Babam yine rica etmiş. Adam yine ikna olmamış. Babam da inşallah bir daha bozulur demiş. otobüs biraz gittikten sonra bir benzinciye yaklaşırken aniden silkeleme ve bununla birlikte motorda inleme olmuş. Benzincinin önünde kalmışlar.

Şoför babama gelmiş. neden beddua ediyorsun diye sitem etmiş. Babam da, yanımdaki ihtiyar kadın. Siz de biraz idareli olun demiş. ne yapacaz şimdi demiş şoför babama. Babam da:

-Telaş etmeyin 10 dk. ya kadar çalışır demiş. Biraz sonra tekrar denemişler. Otobüs çalışmış. Konya'ya ulaşmışlar.

Babamlar arabadan inip giderken şoför ve muavin şaşkın ve manidar gözlerle arkalarından bakakalmışlar.

• En çok ilgimi çeken ilginç görüntü.

40 yapar.
     YOLDA TANIK OLDUĞUNUZ İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER
  • Sakarya'dan İstanbul'a dönüyorduk.Orta şeritte ilerliyorduk bi baktım sol şeritte araç tamponu duruyor ve yerde koyun yatıyor.100 metre ilerde de transit connect dörtlüleri yakmış bekliyordu.Yanından geçerken baktım tampon onun tamponuymuş.10 metre ilerde bir koyun daha gördük ama biz hazırlıklı olduğumuz için kurtardık.100 metre daha gittiğimizde emniyet şeridinde markasını hatırlamıyorum master tarzı bir araba duruyordu.arka kapısı açılmış ve içi koyun dolu mesele ortaya çıktı.Herifler kapıyı zaten iple tutturmuşlar olan koyunlara oldu
  • Yıllar önce, Karşıyaka'dan Bornova'ya doğru altınyolda geliyorum.

Bir anda önümde bir hareketlenme oldu. Ani şerit değiştirenlar, fren sesleri falan. Ben de yavaşladım hemen
    En solda bir Renault 12 vardı, frene basmasıyla önü sağa döndü, bütün yolu geçip yolun sağındaki ağaçların arasına daldı.
    Bir kaç saniye sonra olay anlaşıldı, yolda bir tane ahşap sandalye iskeleti yuvarlana yuvarlana gidiyordu.

Yanından geçtim, 100 metre kadar ileride bir tane kamyonet geri geri geliyordu, üzerinde bir sürü sandalye iskeleti ile...
    Bir tane minibüs şöförü de el hareketleriyle kamyonetin şöförünü uyardı, "geri gitme, bas git" diye..
  • çok uzun zaman önce 10-15 yıl olmuştur. antalyadaydık. babam ve dedem ozaman tarladan topladığı sebzeleri hale götürüp satardı. anadol vardı ozaman. anadolla pikniğe gittik. geri dönüşte yol kenarında adamı gördük. ozamanlar oralardan dakikada 1 araba anca geçerdi. adam açmış yol ortasında işiyor. herşeyi meydandaydı. insan gider çalı çırpı arasına.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chnbs

Camdan ayağını dışarıya sarkıtan insansılar...

Bunları yapanların çoğu yurt turist olarak gelen insanlar. Gerçi adamlar memleket görmemiş ki. Kendi ülkesinde yapsa ceza yiyecek.
  • 2 sene önce Ankara İstanbul otobanda Bolu tüneline gelmeden bir kamyon bizi 150-160 ile solladı. Baka kaldık arkasından, sonra tüneli geçtik rampa aşağı indik, hava da yağmurluydu, bir anda arabam yolda gezinmeye başladı, anlam veremedim, rot koptu sandım, arabayı düz iki şerit arasında tutamaz hale geldim hızımı 50 km ye düşürmeme rağmen. Birde inanılmaz yanık kokusu vardı. Tabi arabamdan kaynaklandığını düşünerek sağa çektim, yola bir baktım asfalt gökkuşağı gibi parlıyordu ve arabada sorun gözükmüyordu. Bende binip yoluma devam ettim(zorlukla). 10 dakika ilerledikten sonra ilerde siyah bir duman, sanki yanardağ patlamış gibi, neyse yaklaştıkça beni 160 km hızla sollayan kamyondan geldiğini farkettim, hızını 10 km ye indirmiş simsiyah duman atarak ilerliyordu. anlaşıldı ki yoldaki yağı veya mazotu kamyonundan dökülmüştü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chnbs

Camdan ayağını dışarıya sarkıtan insansılar...

Bir de şunu sıklıkla görmeye başladım,ayaklarını yolcu airbagi üzerine uzatan genelde bayan olan insanlar.
    Olası bir kazada o airbag patladığında dizlerinin ağızlarına girebileceğinden haberleri yok mu acaba ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.