Şimdi Ara

PS Vita, PS3 için bir oyun kumandası görevi görebilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
4.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PS Vita, PS3 için bir oyun kumandası görevi görebilecek

Sony’nin yeni nesil taşınabilir oyun konsolu PS Vita için geri sayım devam ediyor. Nintendo’nun durgunluk yaşadığı ve iPhone, iPad gibi akıllı cihazların oyun endüstrisinde popüler olmaya başladığı bir dönemde stratejik bir hamleyle pazarı eline geçirmek isteyen Sony konsoluna yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

4 çekirdekli ARM Cortex-A9 tabanlı işlemci, 5 inç dokunmatik OLED ekran, arka dokunmatik panel, orijinal PSP’nin 10 katı kadar RAM ile yıl sonuna doğru piyasaya çıkması beklenen PS Vita hakkında firmanın bir sözcüsü önemli açıklamalar yaptı.

Sony Computer Entertainment Avrupa Ar-Ge şefi Phil Rogers, Geliştirme konferansında PS Vita’nın bazı oyunlar için PS3 tarafından kumanda olarak kullanılabileceğini duyurdu. Aynen Wii U modelinde olduğu gibi oyun PS Vita’nın ekranına gelecek ve oyuncu buradan kontrollerine devam edecek.

Bunun için PS3, Vita’ya kablosuz olarak verileri iletecek ve Vita da ekranında bunları görüntüleyecek. Vita’nın jiroskop ve arka dokunmatik paneli gibi fonksiyonları tam olarak kullanılabilecek. Böylece PS3’ün işlemci gücü ve Vita’nın grafikleri oyun tecrübesini üst düzeye çıkaracak.

Bu hamleyle Nintendo 3DS ve diğer taşınabilir oyun cihazlarıyla sıkı bir rekabete girmek isteyen Sony geliştiricilere ise PS3 oyunlarına PS Vita için eklenti gömme desteğini de vereceğini açıkladı.

• Güzel haber
  • bu 4 çekirdekli Arm Cortex A9 bakalım ilk hangi telefonda kullanılacak?
  • PS VITA bomba gibi geliyor...
  • Wii U gibi bir şey...
  • Bu özellik daha çok Nintendo'dan esinlenilmiş gibi duruyor.
  • Kim Bilir Oyunlar Kaç Paradır :) Cihazın Fiyatı Zate 1 Milyardan Aşagı Olmaz :)
  • bu işlemcinin saat hızı nedir arkadaşlar bilen var mı?
  • @bycanua sony türkiye 700 civarı bi fiyat demişti kimsenin controller olarak psvita alacağını zannetmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: bycanua

Kim Bilir Oyunlar Kaç Paradır :) Cihazın Fiyatı Zate 1 Milyardan Aşagı Olmaz :)

Önyargılardan kurtul derim, incele biraz

dh ps vita ana konusu, gelin tartışalım:

http://forum.donanimhaber.com/m_49813429/mpage_20/f_/key_//tm.htm#51293423
  • hocam normal psp oyunları en az 55 tl den gidiyor :) simdi vitanın grafik kalitesi ortada oyunlarda haliyle kaliteli oyunlar olacak bu yüzden fiyatada yansır bu arada o konuyada giriş yapıyorum simdi
  • Oyunlar illa ki pahalı olacaktır. Klasik Sony sömürücülüğünden vazgeçmezler. İStediğin kadar özellik ekle sony cep telefonları çok hızlı gelişiyor ve bence bu son el konsolun olacak. Sony kendini PS1 ve PS2 zamanında sanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 3 Ağustos 2011; 0:40:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

Oyunlar illa ki pahalı olacaktır. Klasik Sony sömürücülüğünden vazgeçmezler. İStediğin kadar özellik ekle sony cep telefonları çok hızlı gelişiyor ve bence bu son el konsolun olacak. Sony kendini PS1 ve PS2 zamanında sanıyor.

Hardcore bir vita oyunu 40 dolardan duyuruldu, en fazla 40 dolar görürüz yani. Orjinal bir oyuncu isen zaten multiplayer oyun almayı tercih edersin. Biz single player oyunlarını paylaşarak alacağız. Biri bitirince diğerine verecek. Yani direk, "oyunlar pahalı almam" demeyin, yaratıcı olmaya çalışın.
  • bu cihazı almayı düşünüyorum gerçekten mükemmel geliyor ekranıda oledmiş
  • Cihaz çok yönlü bir alet olmuş hani oyun yönü tabikide baskın ama yabana atılmayacak özelliklerde var oyunlar için kart olayı falan olacaktı oyun geliştiriciler içinde en kolay platform oldugu yazılmıştı sony bukadar güçlü donanımı taşınabilir bir platforma getiriyorsa bukadar özellikleri barındırabiliyorsa eminim bu pazarda tekrar lider olmayı amaçladığı için yapıyordur ps3'den büyük bir ders almıştır bundan sonra daha dikkatli olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avatar78

quote:

Orijinalden alıntı: bycanua Kim Bilir Oyunlar Kaç Paradır :) Cihazın Fiyatı Zate 1 Milyardan Aşagı Olmaz :)
    Önyargılardan kurtul derim, incele biraz dh ps vita ana konusu, gelin tartışalım: http://forum.donanimhaber.com/m_49813429/mpage_20/f_/key_//tm.htm#51293423

bu önyargı değil, birebir gerçek. 3ds adlı vitaya kıyasla son derece dandik bir cihaz olan alet bu ülkede 800 liraya satılmıyor mu şu an? bu arada ben bu haberi aylar önce duymuştum ya, demek o zamanlar hayalmiş şimdi gerçek oldu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: nights

quote:

Orijinalden alıntı: avatar78

quote:

Orijinalden alıntı: bycanua Kim Bilir Oyunlar Kaç Paradır :) Cihazın Fiyatı Zate 1 Milyardan Aşagı Olmaz :)
    Önyargılardan kurtul derim, incele biraz dh ps vita ana konusu, gelin tartışalım: http://forum.donanimhaber.com/m_49813429/mpage_20/f_/key_//tm.htm#51293423

bu önyargı değil, birebir gerçek. 3ds adlı vitaya kıyasla son derece dandik bir cihaz olan alet bu ülkede 800 liraya satılmıyor mu şu an? bu arada ben bu haberi aylar önce duymuştum ya, demek o zamanlar hayalmiş şimdi gerçek oldu :)

Şimdi o yönde bakmayın, Sony, Vita'yı Türkiye'de 600-700 lira arasında satmaya çalışacaklarını söyledi, röportajları okuduysanız. Eğer çok pahalıysa yurtdışından getirttirin, ki ben öyle yapacağım.

• cihazların birbirlerine entegre olması çok güzel bir gelişme.. cihaz zaten başlı başına oldukça güzel olacak birde böyle ekstralarla daha çok albenisi olacaktır..
  • Güzel haber . Teşekkürler.
  • 3/4 yıllık PSP olmuyormuydu !!! ne haber ne haber . . .
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.