Şimdi Ara

@PS Vita Haber-Oyun-Tartışma Platformu -> Vita Aldıran Oyunlar Listesi İlk Sayfada! (58. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.067
Cevap
167
Favori
1.051.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vallahi PS Vita ile SE Xperia ARC çok hoş olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadow_170

quote:

Orijinalden alıntı: Modernova

Bir konsolun ilk zamanlarinda grafikleri tam kullanilamaz MGS 3D en buyuk ornek. Ama bir RE Revelations gameplay izleyin cok iyi grafikler var. Cunku onun cikis tarihi cok belirsiz.
    Avatar78'de indirimi gorurse cekinmez bir 3DS alir.
    EA ve Nintendo birlikte 3DS vr WiiU'ya online sistem hazirliyor. Buyuk ihtimal Xbox Live ve EA Origin karisimi birsey olucak. Xbox Live nerden mi cikti tabii ki tasarim yapilarindan. Mii'ler Xbox Live avatarlarina benziyor. Dashboard ayni Nintendo'nun son konsollari gibi. Xbox Live'daki bir iki sosyal ozellik + Yeni chat sistemleri ornegin Video chat oyun ici sesli chat ve normal chat sistemi + EA Origin benzerlikleri eShop'a gelebilir + EA'in super kuvvetli online serverlarinin bir benzeri + Xbox Live Dashboard ve 3DS Dashboard karisimi + Xbox Live uyelik sistemi.

Bunu diyosunda yanlış alet için diyosun 3Ds yerine vita ya demen lazım çünkü Vitanın çıkmasına kaç ay olmasına rağmen çıkan oyunların grafikleri çıkmış ve üzerinden aylar geçmiş 3ds den çok üstün ki artık siz düşünün Vita çıktıktan sonra çıkacak oyunun grafiklerini.

PSPnin 7. Ayi mi 6. Senesi mi daha iyi grafik verdi? 3DSin de ilerliyen zamanlarda cok daha iyi grafikleri olucaktir. Vita'ninda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetoguzderin -- 2 Ağustos 2011; 17:16:07 >
  • 3d efekti ve adam gibi oyunları olmadıktan isterse ps3'i geçen grafik versin,ben bunu söyler,bunu konuşurum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shadow_170

quote:

Bir konsolun ilk zamanlarinda grafikleri tam kullanilamaz MGS 3D en buyuk ornek. Ama bir RE Revelations gameplay izleyin cok iyi grafikler var. Cunku onun cikis tarihi cok belirsiz.
    Avatar78'de indirimi gorurse cekinmez bir 3DS alir.
    EA ve Nintendo birlikte 3DS vr WiiU'ya online sistem hazirliyor. Buyuk ihtimal Xbox Live ve EA Origin karisimi birsey olucak. Xbox Live nerden mi cikti tabii ki tasarim yapilarindan. Mii'ler Xbox Live avatarlarina benziyor. Dashboard ayni Nintendo'nun son konsollari gibi. Xbox Live'daki bir iki sosyal ozellik + Yeni chat sistemleri ornegin Video chat oyun ici sesli chat ve normal chat sistemi + EA Origin benzerlikleri eShop'a gelebilir + EA'in super kuvvetli online serverlarinin bir benzeri + Xbox Live Dashboard ve 3DS Dashboard karisimi + Xbox Live uyelik sistemi.

Bunu diyosunda yanlış alet için diyosun 3Ds yerine vita ya demen lazım çünkü Vitanın çıkmasına kaç ay olmasına rağmen çıkan oyunların grafikleri çıkmış ve üzerinden aylar geçmiş 3ds den çok üstün ki artık siz düşünün Vita çıktıktan sonra çıkacak oyunun grafiklerini.

PSPnin 7. Ayi mi 6. Senesi mi daha iyi grafik verdi? 3DSin de ilerliyen zamanlarda cok daha iyi grafikleri olucaktir. Vita'ninda.

Artık gönül rahatlığıyla tartışabiliriz, 3ds'nin fiyatı çekilmiş diye duydum. Ki bu da aradaki grafik farkını görmezden gelmemizi sağlayabilir. Ya diyorum ekran biraz daha büyük olsaydı 3ds'nin, beni tatmin edebilirdi. Ama yine de şu Zelda'yı falan denemek istiyorum açıkçası.

-Yani tabiki, cihaz çıktıktan sonra oyun yapan firmalar bu Dev Kit'e iyice alışıyor, daha iyi grafikler sunabiliyor.

Modernova, ya şu vita'daki mikrofon ve yazıyla chat olayı 3ds'de var mı? Bu olaya vita'da baya sıcak baktım, arkadaşlarla teamspeak'ten oyun oynamanın zevki bambaşkadır, bilirsin

Konuyu şeye taşımak istiyorum, şu WiiU'nun yaptığını Sony'nin de yapmak istemesi:
    http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Vita_Wii_U_Deneyimini_Daha_Erken_mi_Getiriyor-18113.htm

quote:

Vita ve PS3 arasındaki etkileşim hakkında konuştu ve cihazın PS3 oyunlarını görüntüleyebileceğini belirtti. Aynen Wii U'da olduğu gibi.

quote:

"PS3, Vita'ya veri yollayabilir ve Vita da bunu görüntüleyebilir. Bir çok eşsiz özelliği kullanabilirsiniz; gyroscope, ön ve arka taraftaki dokunmatik ekranlar bir PS3 oyunu için kontrol cihazı olabilir."

Bu iki olay ilgimi çekti. Eğer sadece ps3 oyunlarını vita'da görmek olsa pek de çekmezdi ilgimi, ama bakın, kontroller de değişebilir diyor. Bir fps oyununu gyroları kullanarak oynamak, mesela.

-Bu işte WiiU bir adım önde, çünkü ps3'ten daha iyi grafikler sunuyor. Sony'nin PS4 ile Vita arasında böyle bir bağlantı yapması lazım asıl. Ha, ne işe yarayacak? Arkadaşına gittiğinde ondaki ps3'ten Battlefield 3 oynayabileceksin Vaa benim konsol çok güçlü bak, egomu tatmin ettim, misali

@Risque, e adam gibi oyun istiyorsun... Tabletlere çıkan oyunlar adam gibi değil, "çok da önemsenmeyen telefon oyunları" dır. Angry Birds veya şu meyve kesme oyunu(fruit...?), onlara lafım yok, önemsenmişler ama 3d efekti yok tabii ki, eğlenceli onlar da(dediğine yanıt veriyorum, oyunları kötülemek gibi olmasın). Bu bakımdan 3ds ile vita'ya bakacaksın. Sırf 3d için de 3ds alırsan, meraktır bu sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avatar78 -- 2 Ağustos 2011; 17:36:11 >
  • Sene sonu 3DS'e mukemmel bir online sistem gelicek diyor Nintendo ve EA, Capcom vs. Online konusunda cok iyi firmalardan yardim aliyormus online konusunda. En basta sesli ve yazili chat gelicekmis zaten. Battlefield 3 3DSe geliyor bu arada avatar. Gamescom'da ve TGS'de birsuru yeni 3DS oyunu duyrulcakmis. Ea ve online bana hemen BF'nin online sistemini hatirlatiyor. Capcom'da 3DS'in en iyi online sistemine sahip. 3DS'in 2 ekrani var hatirlatirim bundan kucuk.
  • quote:

Sene sonu 3DS'e mukemmel bir online sistem gelicek diyor Nintendo ve EA, Capcom vs. Online konusunda cok iyi firmalardan yardim aliyormus online konusunda. En basta sesli ve yazili chat gelicekmis zaten. Battlefield 3 3DSe geliyor bu arada avatar. Gamescom'da ve TGS'de birsuru yeni 3DS oyunu duyrulcakmis. Ea ve online bana hemen BF'nin online sistemini hatirlatiyor. Capcom'da 3DS'in en iyi online sistemine sahip. 3DS'in 2 ekrani var hatirlatirim bundan kucuk.

Giderek online platformda iyileşiyor zaten, Netflix geldi, İnternetde gezinebilme olayı geldi, az çok takip ediyorum ben de 3ds yi

-Ya 2 ekranı var da, 2. ekran oyun içi değil ama. Şimdi diyorum, ben vita'yı alırım ama sadece oyun oynamam. Giderim nette dolaşırım, film izlerim müzik dinlerim. Bunlar 3ds'yi yorar, ki ekran boyutuna bakarsak da... Pek tatmin etmez ha?

He he, şeyi merak ettim tatilde, ya bu DLNA desteği olacakmış vita'da, yani filmi vita'ya at sonra tv'de izle falan... Harika. Acaba televizyonda hd kalitesini yakalar mı ki? 1080p izleriz bakarsın, sarar yav.

-Diğer yandan, 170 dolar... Baya iyi oldu bu indirim. Ha, yine de pek sıcak bakmıyorum, hani sırf oyunları için 3ds almak... O oyunlar da çok sağlam diyorsunuz ama, haklısınız da.

-Bir diğer konu ise Vita'daki Ram. Ya bu 512 mb internette dolaşmak için yetmez sanırım, Htc Sensation vardı, 768 mb ram sanırım, nette çok rahat gezilebiliyor diyorlardı.

-İlk başta xbox'un 2 katı ram olacak dendi, 1gb'a denk geliyor. 512 olması... Kullanıcıları sadece tatmin eder, beğendirmez gibime geliyor.

-Battlefield 3 el konsollarına Frostbite 2 ile mi gelir ki? Nasıl bir grafik olur, düşünemiyorum. Vita için de geçerli, kesin grafik motorunu değiştirip baştan sağma bir oyun çıkarırlar diye düşünüyorum.

-Duyurulacak oyunlar 1. parti mi yoksa 3. mü? 3. ise vita'ya da duyurulur ki aradaki grafik farkı büyük tartışmalara yol açar, bundan açıkçası biraz korkuyorum.
  • Yari 3DS exc. 3. Parti yarisi da Vitaya da cikicak 3. Parti olur.
  • Hoşgeldin hocam. Gözümüz yollarda kaldıydı.

PSVita'dan güçsüz cihazlar HDMI bağlantısı ile 1080p oynatabiliyorlar fakat bu DLNA denen teknolojiyi tanımıyorum pek, 1080p görüntü aktarabiliyor mu ki?
  • Avatar hoşgeldin tekrar özlettin kendini :) DLNA konusu cidden önemli aslında ama bi HDMI olaydı eyiidi :D RAM de en az 1 gb olması lazım bence şu an cep telefonlarında bile varsa bu 4 çekirdekli vitadada olması lazım bence.
  • ya bu DLNA olayı kablosuz olarak görüntü olarak aktarabiliyor. Bir adamın 720p video attığını görmüştüm ama, 1080p olur mu... Güzel olur

-Hoşbulduk dostlar, tatilde teknolojiden uzak kaldım, keyfim yerine geldi şimdi.

-Hdmi olsa... Acaba fiyatta ne kadar bir artış olurdu?

-1gb ram fazlasıyla yeterli olurdu, 768 bize tam yeterdi diye düşünüyorum. 512 nasıl olur, farklı ram tipleri olduğundan doğrudan da düşünemiyoruz.

Neyse ben şeyi soracağım, ya 3G'li mi alsak ki? Near özelliğini falan geçtim, akşamları "party" özelliğinden yararlanarak sesli muhabbet ederiz, güzel de olur he. Bunun için gps lazım sanırım? Sony bilgi vermiyor ki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avatar78 -- 2 Ağustos 2011; 22:17:35 >

Arkadaslar size bir soru daha :

Konsol'da R ve L tuşları'nın 1'er tane olması sizce problem yaratır mı ? DS3'teki gibi 2'şer tane olsa ne güzel olurdu...
  • Hoşbulduk değerli editörüm

-Diğer bakımdan dokunmatik ve arka pad'de ps3 kontrollerinde yok, hani r2 ve l2'nin yerini oyunda onlar tutacak gibi.

-3G olayı hakkında konuşalım, şu r2 ve l2 konusu da sağlam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avatar78

Hoşbulduk değerli editörüm

-Diğer bakımdan dokunmatik ve arka pad'de ps3 kontrollerinde yok, hani r2 ve l2'nin yerini oyunda onlar tutacak gibi.

-3G olayı hakkında konuşalım, şu r2 ve l2 konusu da sağlam.

3G işi pek'te önemli değil gibi oyun oynayamadıkça 3g üzerinden ama cihazı navigason cihazı olarak'ta kullanmak istiyorsak 3g ve gps içeren modele mecburuz.

L2 ve R2'nin yerini arkada ki padler üstlenecek bu gidişle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnlyChaos

quote:

Orijinalden alıntı: havaemi01

http://www.youtube.com/watch?v=nWDhcu6Jems

Bunu birde 3.boyutla birlikde gör.. Bugüne kadar çıkmıs sonye mgs ile karsılastırılamaz bile.

Yapmayın lütfen. Gerisini ben söylemeyeyim de resimler konuşsun;

@PS Vita Haber-Oyun-Tartışma Platformu -> Vita Aldıran Oyunlar Listesi İlk Sayfada!

@PS Vita Haber-Oyun-Tartışma Platformu -> Vita Aldıran Oyunlar Listesi İlk Sayfada!

Benim genel kanaatim PS2'nin 3DS'ten daha iy grafikler verdiği. Şimdi bir ihtimal; "Birisi el konsolu diğeri ev konsolu." diyeceksiniz ve ben de "PS2, 2000 yılında 3DS ise 2011 yılında çıktı" diyeceğim. Malesef 3DS kendisinden 11 yıl önce çıkmış bir konsolun gerisinde kalmış ve malesef ki 3DS grafik anlamında iyi bir konsol değil. 3DS'in övülecek bir tarafı varsa bu grafik tarafı olamaz.

Nintendo DS ve Wii'den sonra yine milleti sömürmeye başladı 3DS ile. Cihaza elindeki en ucuz parçaları koyup sonrada -DS'nin de gazıyla- millete 800 TL'den -afedersiniz- iteklemeye çalıştılar.
    Eee n'oldu pekii 3DS elinde patlamış gibi görünüyor. Fiyat indirimine de gidiliyor fakat ne kadar etkili olur bilemem...

1.si Nintendonun malzemesi kalitesine laf vurulamaz, eline aldıgında hissetigin duygu çok güzel,psp deki gibi plastik bir his vermiyor.
    2.si hiç 3d sinemaya gittin mi ? cisimerin kırık parçalarının felan size dogru gelmesi,kan efektlerinin size sıçraması... nasıl bir zevkdir o 3d, sanki filmin içinde yer alıyormussunuz hissi vermiyor mu? MGS dede bu kelebeklerin,yaprakların ucusması,arılar, heleki o yılan sahnesi... işin püf noktası burda, 3d zevki ruhu burda... Bunu 3DSden başka alet vermiyor henüz.

3.süde kuyruk yaranız belli fiyat etiketi cihazın. Yalnız siz vitayı ucuz sanıyorsunuz çıkıs dolar fiyatı üzerinden hesaplıyorsunuz ya, ülkemize geldiginde, basta ülkeye ve sonye küfürleri saydıracaksınız. Ülkemiz AB adayı oldugu için AB standartlarına göre işliyor prosedürler. Euro bazlı üzerine KDV(%18)+ÖTV (Bu değişmekdedir üründen ürüne, konsollarda bu deger nekadardır bilmiyorum)..İş böyle olunca hayal kırıklıgı yasayacaksınız.

Sonuç olarak nitekim tüketiciyiz ve fiyat etiketlerine bütcemiz dogrultusunda bakarız.3DS fiyatından dolayı eleştirileri hakediyor(cihazı bir kere eline alan fiyatı hakettigini anlayacak, nitekim nintendoda fiyat indirimine girdi). PS vitanızdaki fiyat etiketinden sonra 3DSe dönmeyin sakın.Bırakın bu zevki biz tadalım
  • cihazda gerçekten usb girişi varmı??

birde desteklediği video formatıyla ilgili bilgisi olan??
  • @havaemi01'in dediği herşeye katılıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: supermariooooo

cihazda gerçekten usb girişi varmı??

birde desteklediği video formatıyla ilgili bilgisi olan??

mkv hariç hepsi diyeceğim de, saymakta yarar var. avi, h264, mpeg, mp4 gibi çoğu şeyler. Hd destekliyor, 720p çözeceği kesin de 1080p hakkında bilgim yok. mkv'nin de desteklemesi lazım da... Hadi neyse

Ya bir dakika, bu aletin çözünürlüğü 544p değil mi, 1080p video nasıl oluyor o zaman benim kafam karıştı

-gerçekten usb'si var, hatta ilk mesajlarda bu usb ile neler yapılabileceğimiz yazıyor, hepsi bir ihtimal dahilinde tabi. Sony büyük ihtimal sadece kendi ürünlerini o usb'de çalıştırtır.

@havaemi, 1 ve 2'ye bir şey diyemem kişisel zevklerin ama, 3'e derim ki yanlışsın. Ben bu aleti Türkiye'den almayı planlamıyorum ki baya pahalıya gelir çünkü. Amerika'dan arkadaşım getirecek, o bakımdan 250$ gayet iyi.

-3ds'nin fiyatının zaten düşürülmesi gerekiyordu,Nintendo doğru bir hamle yaptı. Asıl şimdi vita ile 3ds arasında bir savaş başlayabilir.
  • PSVita eğerki 2.ci dokunmatik ekranı ve 3d efektini getirirse ancak o zaman karşılaştırırım ikisini.
  • Zaten vita 3dsden kopya bir alet.Yakında 3dsini taklit eder olur biter.Amerikadaki grafikci ergenler sevinir.
  •  @PS Vita Haber-Oyun-Tartışma Platformu -> Vita Aldıran Oyunlar Listesi İlk Sayfada!

Artık bunu da(Battlefield 3)görebiliriz. PS3 ile Vita arasında veri, görüntü aktarımı (aynı WiiU) olabilecekmiş.

-Vita'yı Ps3'ün kontrolü gibi kullanmak... Zevkli olurdu. Gyro ile fps oynardım açıkçası. Ayrıca BF3'ü Vita'da o grafiklerle oynamayı... Bırakın beni dağıtırım ortalığı, nasıl sarar be iş...

Sony Computer Entertainment Avrupa Ar-Ge şefi Phil Rogers, Geliştirme konferansında PS Vita’nın bazı oyunlar için PS3 tarafından kumanda olarak kullanılabileceğini duyurdu. Aynen Wii U modelinde olduğu gibi oyun PS Vita’nın ekranına gelecek ve oyuncu buradan kontrollerine devam edecek.

Bunun için PS3, Vita’ya kablosuz olarak verileri iletecek ve Vita da ekranında bunları görüntüleyecek. Vita’nın jiroskop ve arka dokunmatik paneli gibi fonksiyonları tam olarak kullanılabilecek. Böylece PS3’ün işlemci gücü ve Vita’nın grafikleri oyun tecrübesini üst düzeye çıkaracak.

Bu hamleyle Nintendo 3DS ve diğer taşınabilir oyun cihazlarıyla sıkı bir rekabete girmek isteyen Sony geliştiricilere ise PS3 oyunlarına PS Vita için eklenti gömme desteğini de vereceğini açıkladı.

Kaynak:
    http://www.donanimhaber.com/oyun-konsollari/haberleri/PS-Vita-PS3-icin-bir-oyun-kumandasi-gorevi-gorebilecek.htm

Neler düşünüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avatar78 -- 3 Ağustos 2011; 0:54:52 >
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.