Şimdi Ara

Iphone 4 4.3.3 jb varken yanlışlıkla 4.3.5 yapıp geri dönememe sorununa çözüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
2
Favori
18.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elinizde iphone 4 4.3.3 varken jailbreak yaptınız ve o şekil kullanıyordunuz. Yanlışlıkla 4.3.5'e güncellediniz ve jailbreak gitti. Shsh kaydı olmasına rağmen geri dönemiyorsunuz çünkü iphone yükleme yaparken sonlarda 1013 hatası verip takılıyor. Bunun çözümü var.

Bugün başıma gelen bir olay. Iphone 4 4.3.3 redsn0w rc 16 ile jailbreak yaptığım arkadaş itunesdan 4.3.5'e yükseltmiş. İlk başta denememde beceremedim. Daha sonra üzerine biraz düşünce halloldu. Sadece ince bir noktayı anlatacağım.

Öncelikle tiny umbrella'ı çalıştırıp soldan telefonunuza klikleyip sağdan "save shsh" diyorsunuz. Daha önce cydiada 4.3.3 için shsh kaydı alındığından sizin shsh'i kaydediyor. Advanced sekmesine girerek "request shsh from cydia" tikini kaldırıyoruz. Ortada bulunan shsh üzerine klikleyip "start tss server" diyoruz.Telefon bilgisayara bağlı iken kapatıyoruz ve 3sn power tuşuna sonra 10 sn power+home tuşuna ve en son 15 sn sadece home tuşuna basarak DFU moda alıyoruz. Itunes'u açınca recovery modda olduğunu belirten yazı geliyor. Bunu kapatıp klavyeden shift'e basılı tutarak restore'a basıp 4.3.3 fwyi gösteriyoruz. Onayı alıp yüklemeye başlıyor ancak sonlara doğru 1013 hatası veriyor ve telefon bir usb kablosu + itunes logosu ile kalakalıyor.Artık tinyumbrellada stop tss server diyerek programı komple kapatıyoruz. Tiny umbrella ile işimiz bitti.

3. sayfada Signore arkadaşımızın deneyimi üzerine SADECE SIMFREE YANİ KİLİTSİZ IPHONELAR İÇİN tiny umbrellada "advanced" sekmesinden "update iphone baseband" klikleyerek yukarıdaki 1013 hatasını almadan işlemi tamamlayabiliyorsunuz.

İşte bu durumda tiny umbrellada fix recovery yapmak işe yaramıyor. Hemen tiny umbrella'nın blog sayfasınahttp://thefirmwareumbrella.blogspot.com/ girip sağdan fix recovery çekiyoruz. İçinden 2 dosya çıkıyor 42 ve 43. Bize lazım olan 43. Bunu masaüstüne alıyoruz ve klikliyoruz. Windows 7 kullanıyorsanız direk zlib1.dll dosyası olmadığını belirten hata verecek. Hemen google'a bunu yazıyoruz ve free dll sayfasından bu *.dll dosyasını çekip fixrecovery43 yanına koyuyoruz. c:\Program files klasöründen ituneshelper.exe ve itunes.exe'i açarak fixrecovery43 dosyasına sağ klikleyerek yönetici olarak çalıştır diyoruz. Bu noktada program eğer arka planda itunes.exe ve ituneshelper.exe çalışıyorsa sadece waiting for dfu mode yazacak. İşte ince nokta burası. Burada çoğu kişi ireb ile DFU moda aldığından direk ireb'e yöneliyor ancak bize lazım olan pwned dfu değil, sadece dfu mod.

Burada şöyle yapıyoruz. Home+power tuşlarına beraber basıyoruz. önce ekrandaki usb kablo ve itunes logosu kayboluyor. Hemen akabine telefon açılıyor ancak biz home+powerdan elimizi çekmiyoruz. Bir daha usb kablo çıkıp ekran karardığında hemen power tuşundan elimizi çekip home tuşuna basmaya devam ediyoruz. fixrecovery43 penceresinde libpois0n yazısı ve yazılar kaymaya başlayınca artık homedan da elimizi çekip işlemin bitmesini bekliyoruz. Telefon bir daha açıldığında artık normal açılacak.

Bu çözüm 4.3.3de iken bir şekilde telefonu çökertip yeniden 4.3.3 yüklemeye çalışanlara, 4.3.4 update edip 4.3.3'e geri dönmeye çalışanlara da referans niteliğindedir. Tabi herşeyden önce shsh kaydınız olması lazım.Zaten tiny umbrella'ı çalıştırıp, telefonunuza klikleyerek save shsh dediğinizde 4.3.3 shsh kaydı olduğunu görenler faydalanabilir.

Bunu yazmamın sebebi bu durumda olan çok kişi olabilir. Umarım faydası dokunur.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Açıklayıcı olmuş emeginize saglık
  • hocam eline sağlık güzel anlatmışsın. söylediklerini harfiyen yaptım. ama sunuda yine usb kablo itunes işaretinde kalıyordu tekrar baştan yaptım ve düzeldi. yalnız aktivasyon için simkart olmadı için aktivasyon yapamıyorum kartsız bir çözüm var mı arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuzey19 -- 30 Temmuz 2011; 1:04:46 >
  • eline sağlık güzel paylaşım son günlerin en sorunlu konusu buydu sanırım
  • Takip
  • ben denedim aynen arkadaşın anlattığı gibi, ve yapmayı başardım..
  • Takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: sardemir

ben denedim aynen arkadaşın anlattığı gibi, ve yapmayı başardım..

söylenilen işlemleri aynen yapıyorum itunes helper a tıklıyorum
    fixrecovery 43 dosyasını sağ klikleyip yönetici olarak çalıştırıyorum
    çıkan siyah ekranda
    waiting for device to enter DFU mode yazıyor
    bu esnada itunes kendiliğinden kapanıyor

sonraki yönergeleride eksiksiz yapıyorum fakat bir türlü
    sizin dediğiniz gibi yazılar kaymaya başlayıp telefon kendiliğinden açılmıyor

Aslında yapan arkadaşlar yada yönetici bir video ile durumu anlatsa
    bizler için güzel bir kaynak olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzgrErdgn

hocam eline sağlık güzel anlatmışsın. söylediklerini harfiyen yaptım. ama sunuda yine usb kablo itunes işaretinde kalıyordu tekrar baştan yaptım ve düzeldi. yalnız aktivasyon için simkart olmadı için aktivasyon yapamıyorum kartsız bir çözüm var mı arkadaşlar?

Sahsi tavsiyem simkarti bulmak olur. Direk jb yapip unlock yapinca sarjdan cok yer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anelka39

quote:

çıkan siyah ekranda

Ozelden de soyledim gerci, tiny umbrella itunesu kapatabilir. 1013 hatasi alinca tiny umbrellada stop tss server yapip kapattiktan sonra itunes.exe ve ituneshelper.exe i calistirdiktan sonra fixrecovery 43 u calistirabilirsin. Maalesef video koyma gibi bir sansim yok, islemi yaptim bile

• quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

quote:

Orijinalden alıntı: anelka39

quote:

çıkan siyah ekranda

Ozelden de soyledim gerci, tiny umbrella itunesu kapatabilir. 1013 hatasi alinca tiny umbrellada stop tss server yapip kapattiktan sonra itunes.exe ve ituneshelper.exe i calistirdiktan sonra fixrecovery 43 u calistirabilirsin. Maalesef video koyma gibi bir sansim yok, islemi yaptim bile

Alakan için teşekkürler bu sekilde deniycem bı kere

• allah razı olsun senden!!!

• merhaba,

aynı sorun bende de var. Dediklerinizi yapıyorum ama anelka39 nickli arkadaşın dediği gibi bir değişiklik olmuyor.

bir yer bir şeyi atlıyorsunuz sanırım

şöyle anlatayım

1013 hatası aldıktan sonra ne yapıyoruz? buradan itibaren adım adım yazarsanız daha iyi olacak sanırım.
  • bu konu hayat memat meselesine döndü resmen, bu konuyu daha ayrıntılı anlatabilecek arkadaş yok mu ?
    rica ediyorum arkadaşlar lütfen yardım edin .....
  • ArAnAnAdAm ve qwerclock

Daha nereyi ayrıntılı istiyorsunuz anlayamadım açıkcası. 1013 hatası aldıktan sonra yapılacak bu

quote:

İşte bu durumda tiny umbrellada fix recovery yapmak işe yaramıyor. Hemen tiny umbrella'nın blog sayfasınahttp://thefirmwareumbrella.blogspot.com/ girip sağdan fix recovery çekiyoruz. İçinden 2 dosya çıkıyor 42 ve 43. Bize lazım olan 43. Bunu masaüstüne alıyoruz ve klikliyoruz. Windows 7 kullanıyorsanız direk zlib1.dll dosyası olmadığını belirten hata verecek. Hemen google'a bunu yazıyoruz ve free dll sayfasından bu *.dll dosyasını çekip fixrecovery43 yanına koyuyoruz. Program files klasöründen itunes helper dosyasını çalıştırıp ve itunes'u açarak fixrecovery43 dosyasına sağ klikleyerek yönetici olarak çalıştır diyoruz. Bu noktada program eğer arka planda itunes.exe ve ituneshelper.exe çalışıyorsa sadece waiting for dfu mode yazacak. İşte ince nokta burası. Burada çoğu kişi ireb ile DFU moda aldığından direk ireb'e yöneliyor ancak bize lazım olan pwned dfu değil, sadece dfu mod.

Burada şöyle yapıyoruz. Home+power tuşlarına beraber basıyoruz. önce ekrandaki usb kablo ve itunes logosu kayboluyor. Hemen akabine telefon açılıyor ancak biz home+powerdan elimizi çekmiyoruz. Bir daha usb kablo çıkıp ekran karardığında hemen power tuşundan elimizi çekip home tuşuna basmaya devam ediyoruz. fixrecovery43 penceresinde libpois0n yazısı ve yazılar kaymaya başlayınca artık homedan da elimizi çekip işlemin bitmesini bekliyoruz. Telefon bir daha açıldığında artık normal açılacak.

Sırasıyla tiny umbrellanın blog sayfasından fixrecovery for win çekin.
    Zipten çıkarıp masaüstüne fixrecovery43ü koyun.
    Dll hatası verirse zibl1.dll dosyasını googleda aratıp çekerek fixrecovery43ün yanına koyun.
    Programı açınca eğer itunes ve ituneshelper yok derse c:\program files\itunes içinden bunları çalıştırın.
    Programı kapatıp bir daha açın. "Waiting for DFU mode" derse home+power'a basılı tutun. Kablo resmi gidip hemen elma ve kablo gelecek. Home+powerdan elinizi çekmeyin. Bir daha kablo resmi gidince sadece home'a basmaya devam edin.
    Dos penceresinde işlemler başlayacak. telefonu kenara koyup herşeyin bitip telefonunun sıfırlanmasını bekleyin.

Olmuyorsa sizde bir sorun var. 3 farklı makinede 4 farklı cihaz için denedim. Hepsi başarılı.

• untethered icin geri doneyim diyorum bnde ama 1013 hatasi pes ettirmisti
  • Takip.!
    Anlatım için teşekkürler hocam, gayet net
  • Ben 4.3.4 teyim. Bu şekilde denedim ancak fixcrecovery43 ü açınca home+power tuşlarına basılı tutmaya başladığımda kablo resmi gitmedi. Sonra kendim DFU moda almayı denedim (3 saniye power, 10 saniye home+power, 15 saniye home). Sonra fixrecovery da bir şeyler olmaya başladı. Bir sürü yazı geçti sonra birden kapandı program. Telefonda yazılar gelmeye başladı. Onlarda bitince telefon açılıyor gibi oldu apple logosu çıktı ama açılmadı. USB resmi çıktı yine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihan.ozkan

Ben 4.3.4 teyim. Bu şekilde denedim ancak fixcrecovery43 ü açınca home+power tuşlarına basılı tutmaya başladığımda kablo resmi gitmedi. Sonra kendim DFU moda almayı denedim (3 saniye power, 10 saniye home+power, 15 saniye home). Sonra fixrecovery da bir şeyler olmaya başladı. Bir sürü yazı geçti sonra birden kapandı program. Telefonda yazılar gelmeye başladı. Onlarda bitince telefon açılıyor gibi oldu apple logosu çıktı ama açılmadı. USB resmi çıktı yine.

USB resmi çıktıysa sorun yok. Aşağıda kaydırma çubuğu ve slide for emergency çıktı mı peki? çıktıysa itunes'a bağlayıp aktive edin. Bir de 4.3.3 shsh kaydıyla yapıp en sonda 1013 hatası aldınız değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

quote:

Orijinalden alıntı: cihan.ozkan

Ben 4.3.4 teyim. Bu şekilde denedim ancak fixcrecovery43 ü açınca home+power tuşlarına basılı tutmaya başladığımda kablo resmi gitmedi. Sonra kendim DFU moda almayı denedim (3 saniye power, 10 saniye home+power, 15 saniye home). Sonra fixrecovery da bir şeyler olmaya başladı. Bir sürü yazı geçti sonra birden kapandı program. Telefonda yazılar gelmeye başladı. Onlarda bitince telefon açılıyor gibi oldu apple logosu çıktı ama açılmadı. USB resmi çıktı yine.

USB resmi çıktıysa sorun yok. Aşağıda kaydırma çubuğu ve slide for emergency çıktı mı peki? çıktıysa itunes'a bağlayıp aktive edin. Bir de 4.3.3 shsh kaydıyla yapıp en sonda 1013 hatası aldınız değil mi?

iTunes ve USB resmi çıktı telefon hala recovery mode da. Slide for emergency falan hiçbirşey çıkmadı..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.