Şimdi Ara

Iphone 4 4.3.3 jb varken yanlışlıkla 4.3.5 yapıp geri dönememe sorununa çözüm (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
2
Favori
18.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cihan.ozkan

quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

quote:

Orijinalden alıntı: cihan.ozkan

Ben 4.3.4 teyim. Bu şekilde denedim ancak fixcrecovery43 ü açınca home+power tuşlarına basılı tutmaya başladığımda kablo resmi gitmedi. Sonra kendim DFU moda almayı denedim (3 saniye power, 10 saniye home+power, 15 saniye home). Sonra fixrecovery da bir şeyler olmaya başladı. Bir sürü yazı geçti sonra birden kapandı program. Telefonda yazılar gelmeye başladı. Onlarda bitince telefon açılıyor gibi oldu apple logosu çıktı ama açılmadı. USB resmi çıktı yine.

USB resmi çıktıysa sorun yok. Aşağıda kaydırma çubuğu ve slide for emergency çıktı mı peki? çıktıysa itunes'a bağlayıp aktive edin. Bir de 4.3.3 shsh kaydıyla yapıp en sonda 1013 hatası aldınız değil mi?

iTunes ve USB resmi çıktı telefon hala recovery mode da. Slide for emergency falan hiçbirşey çıkmadı..

Tiny umbrella shsh ile çalışıyor. Bir de tiny umbrellayı çalıştırmadan request shsh for cydia tikini advanced sekmesinden kaldırın. Telefon en son 1013 hata kodunda kalması lazım.Ondan sonra işlemleri yaparsınız.

• ya kusura bakmayın bıraz acemıyım ama.

Elinizde iphone 4 4.3.3 varken jailbreak yaptınız ve o şekil kullanıyordunuz. Yanlışlıkla 4.3.5'e güncellediniz ve jailbreak gitti. Shsh kaydı olmasına rağmen geri dönemiyorsunuz çünkü iphone yükleme yaparken sonlarda 1013 hatası verip takılıyor. Bunun çözümü var.

Bugün başıma gelen bir olay. Iphone 4 4.3.3 redsn0w rc 16 ile jailbreak yaptığım arkadaş itunesdan 4.3.5'e yükseltmiş. İlk başta denememde beceremedim. daha sonra üzerine biraz düşünce halloldu. Sadece ince bir noktayı anlatacağım.

Öncelikle tiny umbrella'ı çalıştırıp soldan telefonunuza klikleyip sağdan "save shsh" diyorsunuz. Daha önce cydiada 4.3.3 için shsh kaydı alındığından sizin shsh'i kaydediyor. Ortada bulunan shsh üzerine klikleyip start tss server diyoruz.Telefon bilgisayara bağlı iken kapatıyoruz ve 3sn power tuşuna sonra 10 sn power+home tuşuna ve en son 15 sn sadece home tuşuna basarak DFU moda alıyoruz. Itunes'u açınca recovery modda olduğunu belirten yazı geliyor. Bunu kapatıp klavyeden shift'e basılı tutarak restore'a basıp 4.3.3 fwyi gösteriyoruz.

ben buradaki 4.3.3 fw yı nerden gorecem goremıyorum...

Onayı alıp yüklemeye başlıyor ancak sonlara doğru 1013 hatası veriyor ve telefon bir usb kablosu + itunes logosu ile kalakalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocuuuuuuadam

ya kusura bakmayın bıraz acemıyım ama.

Elinizde iphone 4 4.3.3 varken jailbreak yaptınız ve o şekil kullanıyordunuz. Yanlışlıkla 4.3.5'e güncellediniz ve jailbreak gitti. Shsh kaydı olmasına rağmen geri dönemiyorsunuz çünkü iphone yükleme yaparken sonlarda 1013 hatası verip takılıyor. Bunun çözümü var.

Bugün başıma gelen bir olay. Iphone 4 4.3.3 redsn0w rc 16 ile jailbreak yaptığım arkadaş itunesdan 4.3.5'e yükseltmiş. İlk başta denememde beceremedim. daha sonra üzerine biraz düşünce halloldu. Sadece ince bir noktayı anlatacağım.

Öncelikle tiny umbrella'ı çalıştırıp soldan telefonunuza klikleyip sağdan "save shsh" diyorsunuz. Daha önce cydiada 4.3.3 için shsh kaydı alındığından sizin shsh'i kaydediyor. Ortada bulunan shsh üzerine klikleyip start tss server diyoruz.Telefon bilgisayara bağlı iken kapatıyoruz ve 3sn power tuşuna sonra 10 sn power+home tuşuna ve en son 15 sn sadece home tuşuna basarak DFU moda alıyoruz. Itunes'u açınca recovery modda olduğunu belirten yazı geliyor. Bunu kapatıp klavyeden shift'e basılı tutarak restore'a basıp 4.3.3 fwyi gösteriyoruz.

ben buradaki 4.3.3 fw yı nerden gorecem goremıyorum...

Onayı alıp yüklemeye başlıyor ancak sonlara doğru 1013 hatası veriyor ve telefon bir usb kablosu + itunes logosu ile kalakalıyor.

itunes e bağlayın işareti çıktıktan sonra bu sayfadakileri indir burdaki adımları uygula olmazsa hata kodunu not et bir daha sorarsın

itunes 1013 hatasından kurtulmak

• tesekkur ederım sımdı firmware 4.3.3 ındırıyorum
  • hata olarak 20 veriyor. 1013 vermiyor ne yapmalıyım acaba bilen var mı
  • quote:

hata olarak 20 veriyor. 1013 vermiyor ne yapmalıyım acaba bilen var mı

Aynen hocam
  • ben gevey turbo sım kullanıyorum. 4.3.3 vardı aynen en basta dedıgınız gıbı bende yanlıslıkla guncelleme ıslemı yaptım ve telefon kullanılamaz hale geldı...sızın anlattıgınız herseyı yaptım.. hatta ılk basta hata olarak (20) verıyodu.sımdı (1013) verdı. kayan yazılar geldı.hatta telefonda bıle kayan yazılar vardı.acılıp kapandı ama yınede usb kablolu ekran gıtmedı acıl emergency den baska bısey goremıyorum...nerde yanlıslık yapıyorum.
  • quote:

ben gevey turbo sım kullanıyorum. 4.3.3 vardı aynen en basta dedıgınız gıbı bende yanlıslıkla guncelleme ıslemı yaptım ve telefon kullanılamaz hale geldı...sızın anlattıgınız herseyı yaptım.. hatta ılk basta hata olarak (20) verıyodu.sımdı (1013) verdı. kayan yazılar geldı.hatta telefonda bıle kayan yazılar vardı.acılıp kapandı ama yınede usb kablolu ekran gıtmedı acıl emergency den baska bısey goremıyorum...nerde yanlıslık yapıyorum.

açılmış işte telefonun itunes e bağla hangi hatta kilitlenmişse telefonun onun kartını takıcaksın (örn:amerikadan aldıysan AT&T hattına kilitlidir AT&T hattını takıp activation yapıcaksın ) sonra açılır telefon sonra gevey prosedürleri işte
  • Arkadaslar itunesdan telefonu hic aktive etmemis gibi konusuyorsunuz. Asagida slide for emergency ciktigi zaman telefonu aktive edersiniz.
  • at&t hattı kaybettım :) bı ara aklıma geldı ama hattı bulamadım :) neyse bı att hat bulmak lazım
  • takip
  • bugün yanlışlıkla 4.3.5'e yükselttim telefonu ve burada yazılanları çok dikkatli bi şekilde okudum ve baaşrılı oldum teşekkürler myfranco ellerine sağlık :)
  • arkdaşlar forumda yeniyim.aslında sorunumu çözemedim ve size sormak zorunda kaldım.bendeki durum aynı konu baslıgı ile ilgili idi.bu çözümü görünce cok sevindim.oh dedim bulduk sonunda. Ama ama herşey yolunda gidiyor..bütün adımları geciyorum..fakar fixrecovery exe calısırırken yani yazılar akıyor akıyor... bi yerde takılı kalıyor hep..

Initializing libpois0n
    ERROR: The process "iTunesHelper.exe" not found.
    Waiting for device to enter DFU mode
    Found device in DFU mode
    Checking if device is compatible with this jailbreak
    Checking the device type
    Identified device as iPhone2,1
    Preparing to upload limera1n exploit
    Resetting device counters
    Sending chunk headers
    Sending exploit payload
    Sending fake data
    Exploit sent
    Reconnecting to device
    Waiting 2 seconds for the device to pop up...
    Preparing to upload iBSS
    Checking if iBSS.n88ap already exists
    Preparing to fetch DFU image from Apple's servers
    Fetching Firmware/dfu/iBSS.n88ap.RELEASE.dfu...

bu satırdan sonra yazılar gecmiyor artık..uzun süre bekledim olmadı.. tekrar tekrar denedim yine aynı sonuc..
    yardımınızı bekliyorum..

• Bende de iphone4 var ve dün yanlışlıkla ver.4.3.5 yükledim.

cihazımı jb yapacağım ama ilk defa deneyeceğim için simkartı çıkartmadan yapacağım değil mi? hattım turkcell,
  • quote:

Orijinalden alıntı: hilass

arkdaşlar forumda yeniyim.aslında sorunumu çözemedim ve size sormak zorunda kaldım.bendeki durum aynı konu baslıgı ile ilgili idi.bu çözümü görünce cok sevindim.oh dedim bulduk sonunda. Ama ama herşey yolunda gidiyor..bütün adımları geciyorum..fakar fixrecovery exe calısırırken yani yazılar akıyor akıyor... bi yerde takılı kalıyor hep..

Initializing libpois0n
    ERROR: The process "iTunesHelper.exe" not found.
    Waiting for device to enter DFU mode
    Found device in DFU mode
    Checking if device is compatible with this jailbreak
    Checking the device type
    Identified device as iPhone2,1
    Preparing to upload limera1n exploit
    Resetting device counters
    Sending chunk headers
    Sending exploit payload
    Sending fake data
    Exploit sent
    Reconnecting to device
    Waiting 2 seconds for the device to pop up...
    Preparing to upload iBSS
    Checking if iBSS.n88ap already exists
    Preparing to fetch DFU image from Apple's servers
    Fetching Firmware/dfu/iBSS.n88ap.RELEASE.dfu...

bu satırdan sonra yazılar gecmiyor artık..uzun süre bekledim olmadı.. tekrar tekrar denedim yine aynı sonuc..
    yardımınızı bekliyorum..

Peki shsh kaydiniz var ve tss serveri caistiriyorsaniz sanki network ile ilgili bir sorun var. Fixrecovery calisirken tiny arkada acik olmamasi lazim.

• dün sn0wbreeze ile dönmüştüm ama hafızayı 14.07 gb görünce canım sıkıldı bugun bu yöntemi kullandım başarılı teşekkürler
  • quote:

Bu noktada program eğer arka planda itunes.exe ve ituneshelper.exe çalışıyorsa sadece waiting for dfu mode yazacak. İşte ince nokta burası. Burada çoğu kişi ireb ile DFU moda aldığından direk ireb'e yöneliyor ancak bize lazım olan pwned dfu değil, sadece dfu mod.

Birde bu sekilde dfu moda alip deneyim. Atlamisim ince ayrintiyi. Paylasim icin tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nsagency

quote:

Bu noktada program eğer arka planda itunes.exe ve ituneshelper.exe çalışıyorsa sadece waiting for dfu mode yazacak. İşte ince nokta burası. Burada çoğu kişi ireb ile DFU moda aldığından direk ireb'e yöneliyor ancak bize lazım olan pwned dfu değil, sadece dfu mod.

Birde bu sekilde dfu moda alip deneyim. Atlamisim ince ayrintiyi. Paylasim icin tesekkurler.

Nedir son durum?
  • quote:

quote:

quote:

Nedir son durum?

Sonuc gayet olumlu. Basarili bir sekilde 4.3.3 versiyona donus yaptim. Tek fark itunes 1013 hatasi yerine ITUNES 1 hatasi verdi. Geri kalan butun islemleri ayni sekilde yaptim. Tesekkurler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Nedir son durum?

Sonuc gayet olumlu. Basarili bir sekilde 4.3.3 versiyona donus yaptim. Tek fark itunes 1013 hatasi yerine ITUNES 1 hatasi verdi. Geri kalan butun islemleri ayni sekilde yaptim. Tesekkurler.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.