Şimdi Ara

Huawei X5 Sıkça Sorulan Sorular ve Çözümler(Sürekli Güncel-26 Güncel Çözüm-)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
705
Cevap
6
Favori
36.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yasadıgınız sorunu paylasın, ardından nasıl cozdugunuzu bana PM olarak atın. Ben de konunun basına ekleyeyim.

Simdilik bir kac sorunun cozumunu ekleyecegim, sizin de yardımlarınızla arkası gelecektir.

İÇİNDEKİLER

1. MESAJ: İçindekiler

2. MESAJ: Teknik Sorunlar
    2.1) Telefonun kulaklık ve hoparlör sesini nasıl artırabilirim?
    2.2) Konusurken Sesim Karsı tarafa az gidiyor?
    2.3) Telefonumun internetini bilgisayara aktaramıyorum?
    2.4) Telefonda boş yer olmasına rağmen yer az hatası alıyorum, çözümü nedir?(sondemir'e teşekkürler)
    2.5) Telefon kablosuz bağlanırken sorun yaşıyor, nasıl çözerim?
    2.6) Alınan ekran resimlerinin pembe çıkmasını nasıl önlerim?

3. MESAJ: Uygulama ve Oyunlarla İlgili Sorunlar
    3.1) Cihazımdaki demo Oyunları Nasıl Silerim?
    3.2) Sistem Uygulamalarını Nasıl Silerim?
    3.3) Gameloft'a ait hd Oyunları Oynayamıyorum?
    3.4) Couldn' t install on USB storage or SD card hatasını nasıl cozerim?( thundermax'a tesekkurler)
    3.5) Aradığım HD oyunları en kolay nerede bulurum?
    3.6) Telefon hafızası yeterli gelmiyor, nasıl artırabilirim?

4. MESAJ: Root, Custom Rom ve Diğer Yazılımsal Sorunlar
    4.1) Nasıl overclock yaparım?
    4.2) Nasıl Custom Rom Yüklerim?(s3k0'ın blogundan alıntıdır)
    4.3) Orjinal roma nasıl dönülür?
    4.4) Nasıl root olunur?
    4.5) Miui Romda dahili hafızayı görmüyor, ne yapabilirim?
    4.6) Miui'ye nasıl TÜrkçe dilini ekleyebilirim?

5. MESAJ: Diğer Sorunlar
    5.1) Sim karttaki Bilgileri Aktaramıyorum, ne yapabilirim?
    5.2) Youtube videolarını nasıl indiririm?
    5.3) Kablosuz ağa bağlanamıyorum. Ne yapmam lazım?
    5.4) Telefonda kronometre yok. Ne yapabilirim?
    5.5) 0.facebook.com'a bağlanamıyorum. Nasıl çözerim?(1Ceko'ya teşekkürler)
    5.6) Bir numarayı kişi listesine ekledikten sonra listede görünmüyor ama aradığında ismi çıkıyor, nasıl düzeltirim?
    5.7) Mesaj geldiğinde titreşim olmuyor, nasıl hallederim?
    5.8) Nokia telefonlara Bluetooth ile dosya gönderirken sorun yaşıyorum, nasıl düzeltirim?

< Bu konunun sahibi Frobisher iken Softwaré tarafına aktarılmıştır -- Haz 28 2012 8:43AM >

• Teknik sorunlar icin ayrıldı.

1) Telefonun kulaklık ve hoparlör sesini nasıl artırabilirim?

Oncelikle root olup root explorerı kurun, root explorerda mount r/w'ye basın. Ardından system-etc-hwvolumefactor.cfg' ye basılı tutup open in text editore basın. Speaker:90 wired_headset:75 en cok tercih edilendir.

2) Konusurken Sesim Karsı tarafa az gidiyor?

Root explorerı acın ve mount r/w ye basın. Ardından system/build.prop dosyasına basılı tutup open in text editore basın. hw_secondary_mic degerlerini(2 tane var) 1 yapın.

Not: İse yaramadıgı hakkında gorusler var, garantisi yoktur.

3) Telefonumun internetini bilgisayara aktaramıyorum?

Ayarlar-kablosuz ozelligi ve aglar-dogrudan baglantı ve tasınabilir ortak erisim yolunu izleyip interneti paylastırabilirsiniz.

4) Telefonda boş yer olmasına rağmen yer az hatası alıyorum, çözümü nedir?(sondemir'e teşekkürler)

Marketten 1-click clear programını kurun, ardından "clear cache" yapın sorun çözülecektir. Ayrıca bataryayı çıkarıp takmak da bazen işe yarayabiliyor.

5) Telefon kablosuz bağlanırken sorun yaşıyor, nasıl çözerim?(Çözüm başka yerden alıntıdır, ben sorunu yaşamadığım için deneyemedim)

İlk olarak modem arayüzüne girin, LAN ayarlarından "İstemciler" sekmesine gelin. Gelen sayfadan "yeni" tuşuna tıklayın. Karşınıza gelen sayfada sizden cihazın "isim,ip adresi ve mac adresi" bilgilerini isteyecek.

Mac adresi: Ayarlar-Telefon Hakkında-Durum-Kablosuz Mac Adresi

IP adresi konusunda benim de fikrim yok, daha doğrusu ne olduğunu anlamadım.

6) Aldığım ekran resimlerinin pembe çıkmasını nasıl önlerim?

Drocap2 uygulamasını yükleyin. Ayarlarına girip "swap endian"ı etkinleştirin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kabuska -- 14 Eylül 2011; 11:49:38 >
  • Uygulama ve oyunlarla ilgili sorunlar icin ayrıldı.

1) Cihazımdaki demo Oyunları Nasıl Silerim?

İlk olarak root olun, ardından root explorer uygulamasını indirin. Sonra root explorerı acın ve üstteki mount r/w yazısına basın. En son cust-massmarket-tr-app yolunu izleyip oyunları silebilirsiniz.

Hispace'yi silmek için de root app remover uygulamasını kurun. Tüm bu işlemlerden sonra hala silinmediyse; Root explorer-cust-massmarket-tr-app yolundan Appserver uygulamasını silin.

2) Sistem Uygulamalarını Nasıl Silerim?

Oncelikle root olun ardından root app remover uygulamasını indirin. Uygulamayı acın ve secenekler tusuna basıp system app yolunu izleyin.

3) Gameloft'a ait HD Oyunları Oynayamıyorum?

Root olun, ardından root explorerı indirin ve mount r/w tusuna basın. Sonra system-build.prop dosyasına basılı tutup open in text editore basın. En son resimdeki ayarları yapın:

Huawei X5 Sıkça Sorulan Sorular ve Çözümler(Sürekli Güncel-26 Güncel Çözüm-)

4) Couldn' t install on USB storage or SD card hatasını nasıl cozerim?( thundermax'a tesekkurler)

Oyun yuklerken bu hata alınıyorsa "smdl2 tmp1 .asec" dosyasını bulup silmeliyiz. Bu dosyayı:

-(Astro file manager ile deneyin); /sdcard/ .android_ secure yolunda ya da:

-(Root explorer ile deneyin); /mnt/ secure/asec/ yolunda bulabilirsiniz.( Root explorer acıkken mount r/w tusuna basın)

Cozumum baglantısı: androidpolice.com/2011/04/19/fixing-the-couldnt-install-on-usb-storage-or-sd-card-problem-on-android/

5) Aradığım HD oyunları en kolay nerede bulurum?

www.googleandroid.gen.tr'de nerdeyse bütüm HD oyunlar mevcut. HTC Desire HD için olanları indireceksiniz.

6) Telefon hafızası yeterli gelmiyor, nasıl artırabilirim?(googleandroid'den alıntıdır)

İdeos X5'in dahili depolama alanı 600 MB Data ve 2 GB dahili kart olarak gelmektedir. Uygulamalar için daha fazla depolama alanı kazanmak isterseniz aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz.
    Bu işlem yeniden partisyon atmaktır. İşlem sonucunda 1.2 GB Data ve 1.46 GB dahili karta sahip olacaksınız.
    İşlemler:
    1- (Önemli)Dahili kartınızın yedeğini alın. Ben, daha önce sistem backup yapmıştım. En garantisi bu zaten. Telefonumuz işlemler sonunda açılmayabilir, restore yaparak geri döneceğiz.
    2-http://www.mediafire.com/?dyz4uqz5a30cypy adresinden partition.zip dosyasını indirip harici SD kartınıza kopyalayın.
    3- Eğer sisteminizde yüklü ise APP2SD, DATA2EXT, SWAP gibi programları disable hale getirin.
    4- Recovery modunda telefonunuzu açın (ClockWork tavsiye olunur). Yüklediğiniz partition dosyasını yükleyin. Herhangi bir clear/wipe işlemi yapmayın.
    5- Yükleme bittikten sonra ClockWork Recovery'nin advanced menüsüne girin ve reboot to recovery'yi seçerek telefonunun tekrar recovery modunda açılmasını sağlayın.
    6- Tekrar 4'deki işlemleri tekrarlayın. Yine clear/wipe işlemi yapmıyoruz.
    7- Telefonunuzu tekrar başlatın. hiç bir veri kaybı olmadan telefonunuzda data için geniş bir yer açmış olacaksınız.

NOT: Ben bu işlemleri yaptıktan sonra telefonum açılmadı. ClockWork ile önceki sistem yedeğimi restore yaptım. Yedeklediğim dahili kart içeriğini de geri yükledim. Telefonumu açtığımda gördüm ki işlem başarılı. Şu anda Dahili kartım 1.46 GB Dahili depolama alanım 920 MB.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kabuska -- 22 Ağustos 2011; 18:23:54 >
  • Rom, Root, Custom Rom ve diger yazılımsal sorunlar icin ayrıldı.

1) Nasıl overclock yaparım?

Setcpu programı aracılığıyla yapabilirsiniz.

2) Nasıl Custom Rom Yüklerim?(s3k0'ın blogundan alıntıdır)

Sayfada kalabalık yapmasın diye direk linki paylaşıyorum:

s3k0.blogspot.com/2011/08/dikkat-bu-islem-telefonun-garanti-disi.html?m=0]Telefona rom yüklemek

3) Orjinal roma nasıl dönülür?(theturx'a teşekkürler)

http://wiki.modaco.com/index.php/Huawei_Firmware_U8800 adresinden Turkey Channel yazan zip dosyasını indirin. Zip içindeki dload klasörünü telefona atın. ses +/- tuşlarına aynı anda basarak açın. Gerisini sistem kendisi halledecek.

4) Nasıl root olunur?

z4root uygulamasını telefona kurun ve root tuşuna basın:

http://www.4shared.com/file/12OzPNJZ/z4root130.htm

5) Miui Romda dahili hafızayı görmüyor, ne yapabilirim?

Menüden x5 settinge girin, oradan İnternal Storage'yi seçin.

6) Miui'ye Türkçe dil paketini nasıl eklerim?

İlk olarak indirdiğiniz 90mb'lık Rom dosyasını zip'ten çıkarın. Sonra indirdiğiniz multilang dosyasını da zipten çıkarın.
    - Multiland'daki .app ve .framework klasörlerini Rom'daki klasörlerle değiştirin.
    - Klasörlerini değiştirdiğiniz Rom dosyasını tekrar .zip haline getirin. Bu kadar, kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kabuska -- 14 Eylül 2011; 11:47:17 >
  • Diger Sorunlar İcin Ayrıldı.

1) Sim karttaki Bilgileri Aktaramıyorum, ne yapabilirim?

Kisiler-seçenekler-içe dışa aktar-Sim karttan içe aktar yolunu izleyin.

2) Youtube videolarını nasıl indiririm?

Tubemate uygulamasını kurun. Ardından videoya tıklayıp indirebilirsiniz.

3) Kablosuz ağa bağlanamıyorum. Ne yapmam lazım?

Modem arayüzünüzden şifreleme protokolünü WEP olarak değiştirirseniz sorun çözülür.

Alternatif:(-mehmet- e teşekkürler)

aşağıdaki işlemler sonucunda bağlanma
    garantisi yoktur ben denedim ve bende
    işe yaradı.
    1 )Bağlanmak istediğiniz ağa bağlı bir p .c
    bulun .
    2 )P .c den kablosuz ağ bağlantı durumunu
    açın (xp için : ağ bağlantılarım/ kablosuz
    ağ bağlantısı sağtık/ durum/ destek/
    ayrıntı)
    3 ) telefondan, ayarlar/ kablosuz ağ
    özelliği /kablosuz ayarları/ menü tuşu/
    gelişmiş / statik ip kullan a tik koyun.
    4 )ip adresinin son hanesine kadar p .c deki
    gibi verin son hanesini farklı verin 255 ten
    küçük olsun diğer bilgiler p .cdeki ile aynı
    olsun
    örnek :
    p.c
    ip : 192. 168. 100. 3
    alt ağ maskesi : 255. 255 .255 .0
    varsayılan ağ geçidi : 192. 168. 100 .1
    dns sunucuları :
    8 .8 .8 .8
    8 .8 .4 .4
    telefon
    ip adresi : 192 .168 .100 . 5
    geçit : 192 .168 .100 .1
    ağ maskesi : 255. 255. 255 .0
    dns1 : 8 .8 .8 .8
    dns2 : 8 .8 .4 .4
    NOT: p .c nizde varsayılan ağ geçidi ve dns
    bilgileri yoksa vermeniz tavsiye olunur
    vermek için (xp ) :
    ağ bağlantıları/ kablosuz ağ bağlantısı
    sağtık /özellikler / genel / tcp ip tık/
    özellikler
    varsayılan ağ geçidi bölümüne modem
    arayüzüne girdiğiniz ip yi vermeniz tavsiye
    olunur.
    genelde ipnizin son hanesinin 1 li halidir
    şekil a
    p.c
    ip : 192. 168. 100. 3
    varsayılan ağ geçidi : 192. 168. 100 .1

4) Telefonda kronometre yok. Ne yapabilirim?

Şu uygulamayı yükleyerek bu sorunu aşabilirsiniz:

http://www.4shared.com/file/0p0emjCq/UltraChron_Stopwatch__Timer__1.htm

5) 0.facebook.com'a bağlanamıyorum. Nasıl çözerim?(1Ceko'ya teşekkürler)

https://market.android.com/details?id=tr.gen.hyper.zero.facebook&feature=search_result

6) Bir numarayı kişi listesine ekledikten sonra listede görünmüyor ama aradığında ismi çıkıyor, nasıl düzelir?(Soran: remove44)

Google hesabıyla senkronize edilince düzeliyor.

7) Mesaj geldiğinde titreşim olmuyor, nasıl hallederim?(psycho'ya teşekkürler)

Mesajlaş-ayarlar-titreşim-her zaman yolunu izleyin.

8) Nokia telefonlara Bluetooth ile dosya göndermede sorun var, çözümü nedlr?

Root explorer uygulamasından dosyayı bulun, basılı tutun ve "send" deyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kabuska -- 14 Eylül 2011; 11:51:49 >
  • Hayırlı olsun..
    Yazayımda farklı biri yazmış da olsun :)
  • Ellerine sağlık kardeşim ana konunun bu konuya ihtiyacı vardı çöplük oldu resmen sağolasın.
  • dostlar merhabalar, ben de bu telefonu 450TL ye alarak aranıza katıldım, birinci ve en önemli sorum şu olacak, daha önce htc desire z kullandım ve de htc de telefonu ilk açar açmaz ya da daha sonra başvurabileceğimiz bir ön yükleme arayüzü var ki eski telefondan tüm bilgileri bluetooth ile rehber mesaj vs kendisi alıyor, bu telefonda otomatik buylamadım ama en azından bunu yapan bir program var mı acaba ve var sa adı nedir acaba arkadaşlar, cvaplar için şimdiden teşekkürler
  • Soyledigim gibi sorun ve cozumlerini PM olarak bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoMiSeR

dostlar merhabalar, ben de bu telefonu 450TL ye alarak aranıza katıldım, birinci ve en önemli sorum şu olacak, daha önce htc desire z kullandım ve de htc de telefonu ilk açar açmaz ya da daha sonra başvurabileceğimiz bir ön yükleme arayüzü var ki eski telefondan tüm bilgileri bluetooth ile rehber mesaj vs kendisi alıyor, bu telefonda otomatik buylamadım ama en azından bunu yapan bir program var mı acaba ve var sa adı nedir acaba arkadaşlar, cvaplar için şimdiden teşekkürler

Kisiler-secenekler-ice dısa aktar-Sim karttan içe aktar yolunu izleyin. Mesajlar için fikrim yok malesef.
  • hayirli olsun bu arada ben hd gameloft oyunlarini rootsuz aciyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AndroiD29

hayirli olsun bu arada ben hd gameloft oyunlarini rootsuz aciyorum.

Her hangi bir yontemle mi yoksa direk acılıyor mu? Yontemi varsa PM rica ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: lknrm627

quote:

Her hangi bir yontemle mi yoksa direk acılıyor mu? Yontemi varsa PM rica ediyorum

yüklediğiniz apk dosyasıyla ilgili sanısam, çünkü doğru apk dosyasını bulduğumda bende sorunsuz yüklüyorum, apk yı yüklüyorum, sonra o gerekli dosyaları indiriyor
  • quote:

quote:

bende sadece modern combat 2 hd oyunu var ve bunu yuklerken forumda birisi apkyi vermisti ve wifi ile yuklemistim.Yontemi ise soyle Dogru sd dosyalarini indireceksin ve apkyida buraya atacaksin sonra telefondan dosyaya girip apkyi calistirinca otomatik oyun aciliyor.Ben cince assassins creed sd dosyasi indirmistim kendi apsini silip netten ingilizce apk ile degistirdim oyun ingilizce olmustu.
  • Arkadaşlar ideos x5 telefonuma custom rom yüklemek için root işlemi yaptım daha sonra ses açma tuşu ve açma tuşuyla recovery moda girdim pc den clockwork modunu recovery.img dosyası ile değiştirdim rom yüklemek için tekrar ses açma tuşu artı tel açma tuşu ile clock work moduna girmeye çalışıyorum ama ideos yazısı geliyor bi müddet sonra tel kapanıp tekrar açılıyor tekrar basılı tutuyorum tekrar kapanıp açılıyor bırakıyorum telefon normal şekilde açılıyor recovery dosyasını nasıl eski haline çevirebilirim veya bu sorunu çözmek için ne yapabilirim?

Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OFFlee_

Arkadaşlar ideos x5 telefonuma custom rom yüklemek için root işlemi yaptım daha sonra ses açma tuşu ve açma tuşuyla recovery moda girdim pc den clockwork modunu recovery.img dosyası ile değiştirdim rom yüklemek için tekrar ses açma tuşu artı tel açma tuşu ile clock work moduna girmeye çalışıyorum ama ideos yazısı geliyor bi müddet sonra tel kapanıp tekrar açılıyor tekrar basılı tutuyorum tekrar kapanıp açılıyor bırakıyorum telefon normal şekilde açılıyor recovery dosyasını nasıl eski haline çevirebilirim veya bu sorunu çözmek için ne yapabilirim?

Saygılar...

Orjinal recovery.img dosyasını internetten bulup digeriyle degistirmeniz gerekiyor.
  • Orjinalini yedekledim zaten ama nasıl değiştiricem hiç bir şekilde o dosyanın olduğu bölüme ulaşamıyorum.
  • Çok güzel olmuş bu konu karışık olmaz en azından sadece sorularımızı sorarız
  • arkadaslar telefonu overclock icin öncelikli olarak ne yapmak gerekior..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CoMiSeR

dostlar merhabalar, ben de bu telefonu 450TL ye alarak aranıza katıldım, birinci ve en önemli sorum şu olacak, daha önce htc desire z kullandım ve de htc de telefonu ilk açar açmaz ya da daha sonra başvurabileceğimiz bir ön yükleme arayüzü var ki eski telefondan tüm bilgileri bluetooth ile rehber mesaj vs kendisi alıyor, bu telefonda otomatik buylamadım ama en azından bunu yapan bir program var mı acaba ve var sa adı nedir acaba arkadaşlar, cvaplar için şimdiden teşekkürler

Kisiler-secenekler-ice dısa aktar-Sim karttan içe aktar yolunu izleyin. Mesajlar için fikrim yok malesef.

Baska bi telden aktarma yapicam ben htc.de oldugu gibi
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.