Şimdi Ara

Ve MacBook Air güncellendi; Sandy Bridge işlemci, Thunderbolt ve daha fazlası...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
5.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Çok uzun süredir tartışılan bir iddia gerçek oldu ve Apple, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru pazara sunduğu MacBook Air serisi ultra-ince tasarımlı dizüstü bilgisayarlarını güncelledi. Hatırlanacağı üzere ikinci nesil MacBook Air ailesi tasarım özellikleri ve taşınabilirlik açısından beğeni kazanmış ancak eski nesil işlemcisi ve konfigürasyon tarafındaki bazı eksikleri nedeniyle bazı eleştrilerin de hedefi olmuştu.

Resmi tanıtımı bugün yapılan yeni nesil MacBook Air modelleri ise aynı tasarım anlayışını koruyor ve donanım tarafında önemli güncellemeler getiriyor. Intel'in ikinci nesil Core işlemci platformu üzerinde şekillenen yeni versiyonlarda yüksek hızda veri transferine olanak tanıyan LightPeak kod adlı Thunderbolt teknolojisi ve arka aydınlatmalı klavye gibi önemli yeniliklere de yer veriliyor.

MacBook Air'in 11-inç boyutundaki modeli 999$'dan başlayan fiyatlarla sunuluyor. 1.4GHz hızındaki Core 2 Duo işlemci yerini 1.6GHz'de çalışan Core i5 işlemciye bırakırken, baz donanımda 2GB DDR3 bellek ve 64GB SSD depolama sürücüsüner yer veriliyor. Dileyen kullanıcılar 200$ ek ödeme yaparak sistemi 4GB bellek ve 128GB kapasiteli SSD depolama sürücüsüyle de donatabiliyorlar.

13-inç boyutundaki modelin yeni baz donanımında ise 1.7GHz hızında Core i5 işlemciye, 4GB DDR3 bellek kapasitesinev e 128GB SSD sürücüsüne yer veriliyor. 1699 dolar olan bir üst konfigürasyon seçeneğinde ise 1.8GHz hızında Core i7 işlemci ve 256GB SSD kullanılıyor. Ekran kartı tarafında tüm modellerde Intel'in HD 3000 entegre grafik birimi standart olarak geliyor. 

Yeni MacBook Air modellerinde FaceTime üzerinden görüntülü konuşma için yerleşik internet kamerasına ve iki adet USB portuna yer verilirken, 13-inç boyutundaki modelde SD kart slotu da bulunuyor. 11-inç boyutundaki yeni MacBook Air'da ekran çözünürlüğü 1366x768 piksel olarak belirlenirken, 13-inç boyutundaki modelin ekran çözünürlüğü ise 1440x900 piksel.

Sandy Bridge tabanlı yeni nesil MacBook Air modelleri arasında pil süresi açısından bazı farklar bulunuyor. Apple'ın açıkladığı bilgilere göre 11-inç boyutundaki MacBook Air 5 tam şarjda 5 saate kadar çalışabilirken, 13-inç boyutundaki model ise 7 saate kadar aralıksız görev yapabiliyor. Bu arada merak edenler için yeni MacBook Air'ların Mac OS X Lion işletim sistemiyle geldiğini de not düşelim. 

• Tamam, tam istediğim gibi olmuş
    :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim gibi bu yeni seriyi sabırla bekleyen çoktu ve görünüşe bakılırsa beklediğimize değen modellerle karşı karşıyayız.

Apple'ın sitesinden fiyatlara baktım. Özellikle Mac Air 11 inch 128GB (1200$) ve Mac Air 13 inch 128GB SSD (1300$) modelleri
    büyüklük tercihine göre alınabilir görünüyor. Ayrıca Lion ile geldiğinide hesaba katarsak 30$ cepte kalacak.

Umarım Türkiye'ye en yakın zamanda ve en uygun fiyatlarla gelir.
  • "Tamam. Tam istediğim gibi olmuş." şeklinde yorum yapan arkadaşa (-) veren arkadaşın ruh-i haliyesini şiddetle merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

"Tamam. Tam istediğim gibi olmuş." şeklinde yorum yapan arkadaşa (-) veren arkadaşın ruh-i haliyesini şiddetle merak ediyorum.

Aynen. Fansung bir arkadaş herhalde. Ne oldu 9 serisi falan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***CoNDoR*** -- 20 Temmuz 2011; 17:17:41 >
  • Kutudan cikan USB bellekteki recovery duruyor mu? Buna gore ya ebay dan USB yi alip lion a gececegim yada direkt appstore dan indirecegim. Keske ekran karti konusunda Intel degilde AMD cephesinden bir kart kullansalardi.
  • Ben çok beğendim, yalnız şöyle bir sorum olacak dikkat ettiyseniz Apple websitesinde Mac kısmında artık beyaz MacBook lar görünmüyor acaba üretimden kaldırılmış olma ihtimali var mıdır? Öyle bir şey varsa çok üzülürüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: O.Beverly

Ben çok beğendim, yalnız şöyle bir sorum olacak dikkat ettiyseniz Apple websitesinde Mac kısmında artık beyaz MacBook lar görünmüyor acaba üretimden kaldırılmış olma ihtimali var mıdır? Öyle bir şey varsa çok üzülürüm

Beyaz Macbook'lar malesef kalktı üretimden Onun yerine 13" Air konumlandırıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: minik1903

Kutudan cikan USB bellekteki recovery duruyor mu? Buna gore ya ebay dan USB yi alip lion a gececegim yada direkt appstore dan indirecegim. Keske ekran karti konusunda Intel degilde AMD cephesinden bir kart kullansalardi.

Durmuyor. Şu durumda App Store'dan alman en mantıklısı. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: f85tr

matlab-simulink, labview, pcpice, proteus, autocad vs.. dolayısıyla ben bu macleri alamam.. guzel aletler ama bana hitap edemiyor.. belki birgun benim işimi gorecek sekle gelir.. batarya suresi ve tasarımı cok cezbedici..

Matlab+simulink var ben kullanıyorum. Autocad'de var diğer bahsettiğin programları bilmiyorum kullanmadım hiç belki onların da Mac sürümü vardır

Labview varmış baktım,
    pcpice yerine macpicehttp://www.macspice.com/
    proteus'ta varhttp://www.proteusx.org/

Seni de mac'ci yapıcaz galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***CoNDoR*** -- 20 Temmuz 2011; 17:35:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ***CoNDoR***

quote:

Orijinalden alıntı: O.Beverly

Ben çok beğendim, yalnız şöyle bir sorum olacak dikkat ettiyseniz Apple websitesinde Mac kısmında artık beyaz MacBook lar görünmüyor acaba üretimden kaldırılmış olma ihtimali var mıdır? Öyle bir şey varsa çok üzülürüm

Beyaz Macbook'lar malesef kalktı üretimden Onun yerine 13" Air konumlandırıldı.

Teşekkürler yanıtın için, ben de beyaz yanına parlak siyah fena olmaz diyordum ama toptan gitti seri O zaman proyla yola devam

• quote:

Orijinalden alıntı: GoLdenBlog

quote:

Orijinalden alıntı: minik1903

Kutudan cikan USB bellekteki recovery duruyor mu? Buna gore ya ebay dan USB yi alip lion a gececegim yada direkt appstore dan indirecegim. Keske ekran karti konusunda Intel degilde AMD cephesinden bir kart kullansalardi.

Durmuyor. Şu durumda App Store'dan alman en mantıklısı. :)

Tessekkurler. Bende diyordum ki ebaydan alir kutudan cikani USB bellek olarak kullanirim diyordum ama kismet degilmis :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***CoNDoR***

quote:

Orijinalden alıntı: f85tr

matlab-simulink, labview, pcpice, proteus, autocad vs.. dolayısıyla ben bu macleri alamam.. guzel aletler ama bana hitap edemiyor.. belki birgun benim işimi gorecek sekle gelir.. batarya suresi ve tasarımı cok cezbedici..

Matlab+simulink var ben kullanıyorum. Autocad'de var diğer bahsettiğin programları bilmiyorum kullanmadım hiç belki onların da Mac sürümü vardır

Labview varmış baktım,
    pcpice yerine macpicehttp://www.macspice.com/
    proteus'ta varhttp://www.proteusx.org/

Seni de mac'ci yapıcaz galiba

Autocad de var.

• evet autocad'in mac versiyonu yanlış hatırlamıyorsam geçen yıl çıktı. daha önce yoktu...
  • laptoplarda ki koca tasarımların pillerinin 2 saati anca tamamlamalarının ardından bu incecik ve donanım olarakta bir o kadar güçlü maclerin 7 saate varan pil süresi geçekten takdire şayan. sanırım bundan sonra dizüstü tavsiyelerini macten yana kullanıcam gibime geliyor. ama kullanacak olanın işletim sistemine yabancılığı biraz düşündürür. fiyat olarak biraz daha fazla olsada karşılığında aldıklarına değiyor sanırım. gerçekten çok güzel olmuş bu seri..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

laptoplarda ki koca tasarımların pillerinin 2 saati anca tamamlamalarının ardından bu incecik ve donanım olarakta bir o kadar güçlü maclerin 7 saate varan pil süresi geçekten takdire şayan. sanırım bundan sonra dizüstü tavsiyelerini macten yana kullanıcam gibime geliyor. ama kullanacak olanın işletim sistemine yabancılığı biraz düşündürür. fiyat olarak biraz daha fazla olsada karşılığında aldıklarına değiyor sanırım. gerçekten çok güzel olmuş bu seri..

Bütün her şeyi geçtim. Bu modelin yanında bırakın Sony Z / Samsung 9
    serisini Macbook Pro bile kötü görünüyor. :)

• Önceki nesil Macbook Air'lerde ısınma ve fan sesi problemi vardı... Fan 6200 rpm'de bir başlayıp susmuyordu saatlerce, bu yüzden elden çıkartmıştım.

Eğer bu sorunları çözmüşlerse cihazlar harika. Yok hala fan bağırmaya devam ediyor ise yanına yaklaşılmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caves -- 20 Temmuz 2011; 20:36:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.@.N

quote:

laptoplarda ki koca tasarımların pillerinin 2 saati anca tamamlamalarının ardından bu incecik ve donanım olarakta bir o kadar güçlü maclerin 7 saate varan pil süresi geçekten takdire şayan. sanırım bundan sonra dizüstü tavsiyelerini macten yana kullanıcam gibime geliyor. ama kullanacak olanın işletim sistemine yabancılığı biraz düşündürür. fiyat olarak biraz daha fazla olsada karşılığında aldıklarına değiyor sanırım. gerçekten çok güzel olmuş bu seri..

aslında düz mantık bakarsak olaya macbook proların pil süresi 20 saat gitmesi lazım.. normal bir kullanıcı için bu airler çok ideal geldi bana.. ama fan sesi problemi varmış eskilerde umarım bu sorunu çözmüşlerdir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: C.@.N

quote:

aslında düz mantık bakarsak olaya macbook proların pil süresi 20 saat gitmesi lazım.. normal bir kullanıcı için bu airler çok ideal geldi bana.. ama fan sesi problemi varmış eskilerde umarım bu sorunu çözmüşlerdir.

Bi tek apple yapmıyor bunu. arkadaşımda acer 3820 var, tabiki apple kadar ince değil ama o da çok ince. i5 İşlemci ve ati5650 ekran kartı var. üzerindeki bir tuşla çalışır vaziyette paylaşımlı veya harici ekran kartı seçilebiliyor. paylaşımlı seçilince 5 saatten fazla şarjı gidiyor. ayrıca yük altındayken bile şimdiye kadar gördüğüm en sessiz notebook.

bunu en iyi apple yapmıyor ama en iyi onlar pazarlıyor. apple'ın cihazlarını albenili olduğu kadar donanım olarak fakir buluyorum.

• Bende almayı düşünüyorum. Üzerindeki iki usb slotun farklı yerlerde olması iyi olmuş. Macbook pro da iki tane usb slotun yan yana olması aygıt kullanımında sorun yaşatabiliyordu.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.