Şimdi Ara

Nokia'dan Symbian Anna desteğini arkasına alan X7-00 için tanıtım reklamı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
5.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  
    Finlandiya'nın mobil iletişim devi Nokia, haziran ayından itibaren yaygın satışına başladığı modeli X7-00 için tanıtım reklamı yayınladı.

Yayınlanan reklamda Symbian Anna işletim sistemli akıllı telefonun 4.0-inç boyutunda ve 360 x 640 piksel çözünürlüğünde dokunmatik kapasitif AMOLED ekranına, arama özelliğine, kamera yeteneklerine (yüz algılama, fotoğraf  editörü, deklanşör tuşu, HD video kaydı, video editörü vb), isteğe göre uyarlanabilir ana ekranına ve GPS özelliğine değinilmiş.

İşte o reklam;

• videodaki gibi serimi acep orası biraz şüpheli.Reklam işte...
    ama gönül isterki reklamdaki gibi olsun
  • Reklamdan çok adamın sakal stiline odaklandım bende bi denesem acaba iyi dururmu :)
  • auto focus bile koymadiklari telefona foto ozelliklerini oven reklam cekmisler. allah akil fikir versin. sonra platformumuz yaniyor diye agliyorlar. durun bu daha iyi gunleriniz, bu kafayla nereye gittiginiz belli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

auto focus bile koymadiklari telefona foto ozelliklerini oven reklam cekmisler. allah akil fikir versin. sonra platformumuz yaniyor diye agliyorlar. durun bu daha iyi gunleriniz, bu kafayla nereye gittiginiz belli.

odaklama özelliği yoksa reklamda gösterilen odak çerçevesi ne iş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klasör.:X:. -- 20 Temmuz 2011; 7:05:22 >
  • Bu forum ahalisini anlamıyorum. Size ne arkadaşım? Adamlar nasıl model üreteceklerini de size mi soracaklar? İstedikleri modelleri üretmekte özgürler. Zorla satmıyorlar ya size, modelleri beğenmiyorsanız almazsınız o kadar. Ama bu sürekli mesajlarlar Nokia'yı batırmaya çalışma durumu ego tatmininden başka birşey değil. Sizin mesajlarınızla batmayacak şirket öncelikle bunu anlayın. Adamlar istediğiniz gibi yüksek özelliklere sahip cihaz çıkarmıyor olabilirler. Ama sizi ilgilendiren kısım ne ben onu anlayamıyorum, birilerine batan birşeyler var galiba. Alcatel de üst düzey için yüksek performanslı ürünler çıkarmıyor, ona neden sövmüyorsunuz? Ama yok popülerlik şimdi bunda değil mi; Nokia'ya sövelim muhabbet olsun, destek görelim, bir iki dalga geçelim de forumda popüler olalım, bilgili gözükelim vs. vs....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Klasör.:X:.

quote:

Orijinalden alıntı: darkaura auto focus bile koymadiklari telefona foto ozelliklerini oven reklam cekmisler. allah akil fikir versin. sonra platformumuz yaniyor diye agliyorlar. durun bu daha iyi gunleriniz, bu kafayla nereye gittiginiz belli.

muhtemelen yuz tanimlama. gsmarenadan falan arstirirsaniz autofocus olmadigini gorursunuz. en dandik android telefonlar bile bu ozellikle gelirken nokia neyine guveniyorsa sadece fotagraf makinasi olarak gordugu modelere ekliyor.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darkaura auto focus bile koymadiklari telefona foto ozelliklerini oven reklam cekmisler. allah akil fikir versin. sonra platformumuz yaniyor diye agliyorlar. durun bu daha iyi gunleriniz, bu kafayla nereye gittiginiz belli.

muhtemelen yuz tanimlama. gsmarenadan falan arstirirsaniz autofocus olmadigini gorursunuz. en dandik android telefonlar bile bu ozellikle gelirken nokia neyine guveniyorsa sadece fotagraf makinasi olarak gordugu modelere ekliyor.

nokianın sitesinde full focus yazıyor yani tam odak.artık ne anlama geliyorsa xD
    gsm arenada ise fixed focus yani sabit odaklı olduğu söyleniyor.ama anlaşılan dediğin gibi sabit odaklı...

• ne yani yorum da mı yapmıcaz?!!!!!!!
    sonuçta burası bi forum!
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyot_eksikliği

bu nokia mal geldi mal gidecek halan o eski kıro türkler bnm telefonlarımı kullanır düşüncesinde yazıkk =D
    ANDROID hayatın tadı...

Nokia kullanmak kıroluk mu oluyor? Insanların tercihlerine saygı duymayıp bunu kıroluk olarak görmek asıl kıroluktur terbiye yoksunu forumdaşım. Sen Android kullan Google senin mahrem bilgilerini reklam veren şirketlere satarak seni afişe ediyor. O çok sevdiğin Android'in sahibi Google'ın gözünde kişisel mahremiyetinizin zerre önemi yok. Android kullanacağıma 10 kere de Symbian 100 kere de Symbian kullanırım.

Biraz daha tuz tüketmende fayda var. Gerçekten nikinle uyuşan mesajlar atıyorsun. Bkz: Nik mesaj uyumu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Lepanto,
    galiba hangi sitede oldugumuzun farkinda degilsiniz. donanimhaber. tabiyki begenmedigimiz eksik gordugumuz urunu elestircez, begendiklerimizi ovecez. bu sitenin amaci bu zaten. tutupda ask siirlerimizi yazacak degiliz herhalde.

nokianin istedigi urunu cikarma ozgurlugu varsa, bizimde begenmedigimiz modeli elestirme ozgurlugumuz var. ama sizin derdiniz nedir anlamis degilim. nokiada hisseniz falan mi varda elestirilmesini cekemiyorsunuz.

merak etmeyin nokia ne bizim mesajlarimizla batar, nede sizin mesajlarinizla cikar. kendi sonlarini kendileri cok guzel hazirliyorlar. piyasadan biraz anlayan herkez bunun farkinda.
  • Yorum özgürlüğünüz yok demedim, benim çekemediğim falan da yok ama nedir arkadaşım bu? Her Nokia başlığının altında, hahaha mal nokia battın artık vs. yorumlar. Bunları da geçtim yok efendim neymiş nokia kullananlara acıyorlarmış, yok nokia kullananlar kroymuş, yok nokia kullananın aklına şaşaymış bazı arkadaşlar, yok bu devirde nokia alınır mıymış bilinçsizmiş insanlar vs. vs. İnsanların kişisel tercihlerini eleştirmeye, işi hakaret boyutuna götürmeye hakkınız yok. Birinin özgürlüğünün başladığı yerde birininki biter. Nokia konusunda da, yorum yapma özgürlüğünüz var, ancak tekrar ediyorum benim hoşlanmadığım nokta bu anti nokia popülerliği. Hayatında symbian kullanmamış adamlar symbiana sövebiliyor. Yanlı yorumlar yapılıyor, toplumda her konuda olduğu gibi bu konuda da nokiaya sövme popülerliği var.
    Neyse devam etsin anti nokiacı oluşum, zaten durmaya niyetleri yok, biz de malız ya, sadece Symbian için aldık N8leri. Telefonda herkesin öncelikleri bir değildir, bunu göz önünde bulundurarak yorumlar yapılmalı...
    Sevmeyin Nokia'yı, gereksiz yere nefret edin. Batmasını, onlarca insanın işsiz kalmasını, böyle bir birikimin, teknoloji dünyasına katkısı tartışılmaz büyüklükte olan bir şirketin yokolmasını isteyin size zararı olmadığı halde. Ama öteki tarafta gidin yurtdışında 1000-1100 liraya sattığı cihazı ülkemize insanları haftalarca beklettikten sonra getirip 1700 liraya satan Samgun'u sevin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lepanto -- 20 Temmuz 2011; 2:35:14 >

• arkadaslar bu cihazi alan biri olarak soyluyorum: cihaz cok kotu!
    bir kere cok yavas. mesela ayni donemin cihazlari lg optimus 2x cift cekirdek 1 ghz, samsung galaxy s ii ve htc sensation da cift cekirdek 1.2ghz, bu cihaz ise tek cekirdek ve de sadece 624mhz.
    ayrica ekran cozunurlugu cok cok kotu. zaten 4 inchlik ekrana 640*480 cozunurluk koymuslar iste daha gerisini siz dusunun.
    auto focus yok ama yine de kamerasi kotu degil ama yok!
    video kalitesi hd ama full hd degil
    symbian in tarayicisi hala cok yavas ama n8 den daha hizli
    bataryasi ii gidiyor!
    donanim kalitesi iyi ama biraz daha hafif ve ince olabilirdi.
    ben almanizi tavsiye etmem alirsaniz da 500lira nin ustu etmez derim.
    artilari eksileri bu ama yazilim ve ekran cozurlurgu konusunda cok hayal kirikligi yasayacaksiniz derim!
  • quote:

videodaki gibi serimi acep orası biraz şüpheli.Reklam işte...ama gönül isterki reklamdaki gibi olsun

3 kat yavas halini düşün :)
  • insanlara tercihlerinden secimlerinden dolayi hakaret edilmesine bende siddetle karsiyim. cirkin bir davranis.

ama nokianin bu kadar elestirilmesini modaya yada bir akima baglamaniz gercekten komik. hic kimse sebebsiz yere ovulmez yada elestirilmez. nokia uzun zamandir o kadar cok beklentilerin altinda urunler cikardiki, gecen senelere kadar sadece nokia kullanmis benim gibi sadik musterilerinden bile bu agir elestirlere maruz kaliyor.

yani donanim ve yazilim olarak rakiplerinin altinda modelleri rakipleriyle ayni fiyatlardan hatta daha pahali satan nokiayi elestirmiyecezde aferimmi diyecez.

bu kadar kisi issiz kalacak derken. nokia turkiyenin firmasi degil. senelerce ucuz donanimlari fais fiyatlardan satmadilarmi. turkiyeden o kadar paralar bu adamlara akmadimi. simdi ucuz kalitesiz mallarini issiz kalmasinlar diyemi alacaz. yapmayin etmeyin.

samsung'u sevin derken. bir kendinize sorun bu kadar insan niye samsungu ovuyor. dune kadar bu ulkede telefondan bile sayilmazdi samsung. cunku bu sefer gercekden iyi urunlerle geldi. tuketicinin istedigi neyse onu veriyor. ama yarin e7 gibi bir takozu iphone4 fiyatindan satmaya kalkarsa onuda ayni sertlikle elestirirler, hic merak etmeyin.

• peki hızlımı abi bana onu söyleyin ben iphone gibi menuden menuye geçerken takılmayan tel istiyorum !!
  • kullanan arkadas yukarda yavas demis. ben kullanmadim ama eski jenarasyon 680mhz islemci, 256mb ram ile ne kadar "hizli" oldugunu tahmin etmek zor degil. menulerde optimizasyonla isi goturse bile webde kacinilmaz olarak su koyvercektir.
  • quote:

ama nokianin bu kadar elestirilmesini modaya yada bir akima baglamaniz gercekten komik. hic kimse sebebsiz yere ovulmez yada elestirilmez. nokia uzun zamandir o kadar cok beklentilerin altinda urunler cikardiki, gecen senelere kadar sadece nokia kullanmis benim gibi sadik musterilerinden bile bu agir elestirlere maruz kaliyor.

Yeri geldiğinde Nokia'yı ben de eleştiriyorum, babamın firması değil sonuçta. Ancak forumdaki üyelerin %95'i Nokia düşmanı oluvermiş. Size soruyorum, Nokia haberlerine yazılan mesajları görüyorsunuz. Sizce kaçı adam gibi bilgi sahibi olarak Nokia'yı eleştiriyor? Toplumumuzdaki genel yanlışlık burada da var, ne yazık ki bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup, sağı solu eleştiriyoruz. İşaret etmek istediğim nokta bu.

E7'nin fiyatı konusunda haklısınız. Ancak bana göre, bir firmanın iyi cihazlar çıkarması onu sevmem için tek neden olamaz. Ülkeme nasıl muamele ettiği daha önemli benim için. E7 çıktı, 2 hafta sonra Türkiye'ye geldi. Geçenlerde E6 çıktı, kısa bir süre sonra Türkiye'ye geldi. Samsung Galaxy S2 çıktı, insanlar bekleye bekleye bir hal oldular, başlığı 100 sayfayı aştı cihaz gelene kadar. Hadi onu geçtim, HTC Sensation, insanlar aylardır bekliyor, hala gelemedi ülkemize. Nokia'nın bu yönünü seviyorum, Türkiye pazarına değer veriyor adamlar. Diğer markalar Nokia kadar değer vermiyorlar. Nokia N8 çıktı, ülkemize geldi; fiyatı yurtdışında 900 lira civarında iken, ülkemiz pazarına 1000 liradan giriş yaptı. Samsung Galaxy S2 çıktı, şuanda yurtdışında 1000-1100 civarı fiyatlardan satılıyor. Ülkemize 1700 liradan giriş yaptı. Kimse bana bizde vergi çok demesin, bu vergiyi Samsung ödüyor da Nokia ödemiyor mu? Bu belirttiğim hususlardan dolayı Nokia'nın ülkemiz pazarına daha çok değer verdiğini düşünüyorum. Ve benim için bu durum, ürettiği teknolojiden daha önemli. Bu yüzden Nokia şirketini seviyorum. Neden Nokia'yı savunduğumu anlatabilmişimdir umarım

• forumda "vurun nokiaya" havasi var. bu konuda dogru soyluyorsunuz. ama bu havayi yaratan gene nokianin kendisi oldu. bir model olmaz model elestirilir. iki olmaz tamam. ama tuketiciyi tatmin etmeyen, hayal kirikligi yaratan modelleri bu kadar ust uste israrla surerseniz bir yerden sonra olusacak havada bu olur. bilen bilmeyen herkez laf atar.

su an tuketici tatmininde en basarili firma apple. o bile senelerce ust uste boyle hayal kirikligi model cikarsa boyle elestirilir. hatta zamainda belli bir cizgiyi yakalamis firma olarak daha agir elestirilir.

nokianin turkiyeye onem vermesine gelirsek turkiyede her modeli satiyor tabiyki ilk once burda surecek. ama samsungun s modelinin gecikmesi tamamen ithalatcilarin distributorlerin isi. onlarda kendilerince hakli. ellerindeki baska modelleri eritmek icin surmuyor. ama s2 dediginiz gibi gec gelmedi. dunyada ilk anavataninda korede piyasaya suruldu ondan sonra turkiyeye avrupa ile hemen hemen ayni zamanda geldi. bu kadar zamandir ismininn gecmesi ortada prototiplerinin ve on siparislerinin haberlerinin bulunmasindan. yoksa turkiyeye gec gelipde baska yerde satilmasindan degil. pahali olmasida gene ithalatcilardan kaynaklaniyor. ayni durumlar nokia icinde gecerli. fiyati dusuk geldiyse bu artik eskisi kadar ilgi gormediginden. en azindan ust segmente. ama turkiyenin ust segment alicisina hitap eden bir modeli ciksin dunyadaki fiyatindan bagimsiz olarak turkiyede ip4 yada s2 ile ayni fiyattan ciktigini gorursunuz. yani olay ne kadar ettigi degil turkiyede ithalatcinin hangi segmente satabilcegi. N8 ust segmente satilabileydi oda 1700den giderdi emin olun.

kisaca kimse kimsenin babasinin oglu degil nokianin turkiyeyi zerre kadar umursadiginida sanmiyorum. bunun icinde telefon almam. iyi rekabetci model cikarsinlar o zaman karsilastiri karar veririz.

• Her modeli sattığı için önce burada sürecek demişsiniz ancak, Nokia'nın çoğu ülkede her modeli satıyor zaten. Son zamanlarda biraz sekteye uğradı sadece. Ayrıca iyi sattığı için telefonları erken getiriyor olabilir, o zaman diğer firmalar da erken getirsinler ki iyi satsınlar! Adam gibi muamele yapmadıktan sonra iyi satmıyor diyerek alıcıyı suçlayamazsınız. Tamamen ithalatçıların, distribütörlerin işi falan değil yapmayın, şirketin payı büyük bunda. Samsung Türkiye'yi Samsung şirketi yönetmiyor da Telpa mı yönetiyor? İthalatçıları şirketler kendileri seçiyorlar, ürünleri onlara kendileri gönderiyorlar. Samsung sat dedi de Telpa satmadı mı sanki, böyle birşeyi yapması mümkün mü Telpa'nın Samsung karşısında? İthatlatçının suçu olsa bile Samsung başka bir ithalatçıyla da çalışabilir, cihazları kendi de getirebilir ülkeye. Fiyat konusu da öyle, Nokia karar aldı, Nokia Türkiye açıkladı N8 999 lira diye. Nokia Shop'lar başta olmak üzere birçok mağazada 999 liraya satıldı cihaz. Küçük telefoncular falan belki fiyatın dışına çıkmıştır. Ama onun dışında herkes 999 liradan aldı. Samsung telefonu 1400'den satacaksınız dedi de ithalatçılar mı kabul etmedi? Hayır 1700 olacak mı dediler? Neyse, dediğim gibi cihazı ülkemiz piyasasına erken ve ucuz sokmak tamamen şirketin elinde. Nokia'nın yapabildiği şeyi Samsung da yapabilir. Bu arada Samsung örnek sadece. Tabii ki Nokia da Türkiye'yi boş yere umursamıyor, ancak bu umursadığı gerçeğini değiştirmez. Umursadığı için telefon alın da demiyorum size. Ama rekabetçi model sadece teknolojik özellikleriyle var olmaz bence. Şugün olsa, keriz yerine konup yurtdışı fiyatının 1.5 katına Galaxy S2'yi gene almam. Zamanında telefon seçimimde etkili olmuştu Nokia'nın cihazı ülkemizde yurtdışına yakın fiyatla satması. Diğer firmalar gibi sömürmedi en azından ülkemiz insanını.
    Bu tartışma böyle uzar gider, ben fikirlerimi belirttim, uzatmayalım artık fikirlerimiz belli ne de olsa. Son yazdıklarımın da arkasındayım. Tartışmada bazıları gibi üslubunuzu bozmadığınız için de size teşekkür ediyorum, iyi forumlar diliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lepanto -- 20 Temmuz 2011; 4:01:12 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.