Şimdi Ara

***PACKARD BELL R9220 AYRINTILI İNCELEME***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
0
Favori
11.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

PACKARD BELL R9220

Platform: Intel Sonoma
    İşlemci: Pentium M 740 (Dothan) (2 MB L2 Cache, 533 MHz FSB, 1.73GHz)
    Kablosuz Erişim: Entegre 802.11 b-g Intel Pro Wireless 2200BG
    İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP Home İşletim Sistemi
    Bellek: 2 x 256 MB DDR2 533Mhz (Max. 2GB)
    Sabit Disk: 60 GB (4200 Rpm) 4GB'si kurtarma partitionuna ait
    Optik Sürücü: DVD-CD-RW Combo Sürücü LG marka
    Ekran: 15.4 WXGA (1280x800) TFT LCD
    Ekran Özelliği: Diamond View Glare Ultra Parlak Ekran
    Grafik Hafıza: 128 MB (16 MB Paylaşımsız) dikkat!! NVIDIA GeForce Go6200 Turbo Cache
    USB 2.0: 3 Adet
    Firewire(IEEE 1394) Girişi: Var
    PCMCIA Girişi: Var (1 Adet Type2)
    TV-Out: Var (S-Video)
    VGA Out: Var
    Ses: Realtek ALC260 HD Audio System
    Kart Okuyucu: 4-1 Kart Okuyucu(SD, MS, MS Pro, MMC)
    Fax-Modem: 56k V92 (Billionton)
    Ethernet: 10-100 Realtek RTL8100 CL Ethernet Kartı
    Ağırlık: 2.8 Kg
    Pil: 6 Cell Li-İon (2.5-3 Saat Stand-By) !YALAN!
    Garanti: 2 Yıl

Cihazdan bahsetmek gerekirse, son derece kompakt ve güzel bir yapıya sahip. Modern çizgileri var. Ancak touchpad etrafındaki beyaz bölümden herkes hoşlanmayabiliyor.

Donanımsal özellikleri ise iyi sayılır. İşlemci hızı yeterli. Ekran kartının sadece 16MB'sinin paylaşımsız olması büyük bir eksi sayılabilir.

Harddisk hızı yeterli. 5400 rpm olmamasına rağmen yine de yeterli.
    Açılış hızı yavaş. Ama nedeninin "Norton Security Suite" olduğuna eminim Sistemin orjinalinde Norton Firewall+Antivirüs olan Security Suite geliyor. 3 ay bedava güncelleştirme şansı veriyor. Sonrasında expire oluyor herhalde.

Orjinalde gelen yazılımlar:
    PowerDVD ile Windows Media Center karışımı bir yazılım (Cyberlink yapımı)
    Sonic yapımı bir CD yakma yazılımı
    Real Player
    Windows Media 9
    daha aklıma gelmeyen birşeyler olabilir:)

Pil ömrü: ZORLA 1.5 saat gidiyor. Çok kötü. Dikkate alın bunu!

Diğer resimler ve bench sonuçları için:
    http://dogukan.to.md/PBELL/

şimdi acil çıkıyorum. devamını getireceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hazar -- 26 Aralık 2005 13:53:29 >

• Selamlar...
    tam dell ins 6000 e karar wermistim ki vatanın sitesinde gezerken bi anda fiyatlar deişti...1150 dolar filandi alet.Bi anda 1000 dolara dustu....bide 8 taksit alirsan kdv dahil 1100 dolara gelio...
    Bende buna karar werdim...diger bilg ekran karti 128 bagimli oluo...
    bunda geforce go6200 turbo war...16 mb bagımsz ama diger ekran kartlarindan daha iiiidr sanirim???
    Bide pil suresine 6 cellii we 2.5-3 saat yazmişlar...sen 1.5 saat diosun ilginc tabi :D:D
    ama bu aletteki ekran piyasada bulabileceginiz en iyi ekran bence sirf ekrani en az 500 dolar eder : )))
    inanilmaz net parlak ve keskin....

cewabini bekliorum...(yorumlarini da cunku 1-2 gun icinde alicam gibi)

bide sole soyliyim forumda arkadasin birinn yayınladigi ekran kartlari listesine gorehttp://forum.donanimhaber.com/m_4382820/mpage_2/key_/tm.htm bu linkte goreblrsiniz..
    6200 turbo test edilen 27 alet icinde en yuksek 11. puani almis ki bence iiiyi?
    siz ne diosunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcagatay -- 19 Aralık 2005, 17:39:27 >

• 11. diil 19.
  • Ewet sanırım 19. 2 tane aynısından war karistirmisim heralde?
    model farki war sanirim aralarnda ...ama x300 den daha iyi bir ekran karti sonucta

bide kimse yorum yapmadi bilg hakkinda...ben persembe gunu alicam sanirim...1-2 yorum daha olsa cok sewinirdim
  • Dün ben de Vatan'ta R9220 nin 1000$+ kdv olduğunu görünce şaşırdım.şaşkınlığı üzerimden atınca da koşarak gidip bi tane aldım. bi kaç gün önce 1200$ dı. 1200' e bile almaya razıyken 1000$ 'a almak çok harika oldu.

Çok düşünmenize gerek yok, pil derdiniz yoksa(pili 100 dakka gider) hemen koşun alın.Performans ne kadar önemliyse ürünün kalitesi de o kadar önemli.Kaldı ki ürünü aldığınızda kalitesini hissedeceksiniz,ekranı da mükemmel.Performansı da bu fiyat için çok iyi... ayrıca 1000$ lık makineden daha da fazlasını beklemeyin, böyle konfigürasyonu da bu fiyata bulamazsınız başka zaman. Card finans 16 taksit ayda 100 milyon, diğer kartlar (world,garanti falan )12 taksit ayda 133 kağıt (Vatan da)...

Seçim sizin HEMEN ALIN

@madalex

perşembeyi beklemene gerek yok, yarın hemen al...
    ben de çok araştırdım 7- 8 aydır laptop peşindeyim, bu fiyata( 1000 $ olm kaçırma ) daha iyisi yok şu an...
    kullananlardan pilin dayanma süresi dışında bi eksik duymadım.ayrıca alet bozulduktan sonra tamir ettirebilmekten ziyade ürünün sorun çıkarmayan bi ürün olması daha önemli... teknik servisleri de bildiğim kadarıyla gayet ilgili insanlar.gayet hoş bir bilgisayar ve NEC tarafından üretilmekte.ürünü tavsiye ediyorum...
    ben alınca bi arkadaşım da almaya karar verdi,ben bu mesajı yazarken muhtemelen o da Vatan bilgisayara almaya gitmiştir.ayrıca onun bir yakını da iki tane birden alacak. fırsatı kaçırma!!!!!

• Ürün bence fena değil. dogukan_karabay'ın ürün ile ilgili yeni yorumlarını beklemekteyim
  • Arkadaşlar R3451'imi alırken aradaki fiyat farkına bakmıştım ve 250 dolar fazla vermeye değmezdemiştim ama yinede ddr2 ve 533 olayına içim gitmişti tabii ki. Karşımda şu an ki gibi bir fırsat olsaydı hiiiç düşünmez gözüm kapalı alırdım. Ekran kartı fena değil. dual ram var. sonoma. süper parlak (neredeyse sony ile eşdeğer) ekran kaliteli kasa, card reader vs. daha ne olsun.... Şu an piyasadaki tek rakibi Dell6000 bence. bunda dvd-rw yok ama öbüründeki ekran kartından daha kuvvetli bir ekran kartı var. Pil olayına gelince. R3451 için araştırırken Ebay'de pil buldum... Packard Bell diye araştırırsanız bulunmuyor fakat arkadaki pil kdunu yazınca buldum. İlginçtir bu pili fujitsu siemens life w800 modelinde de kullanmışlardı.. Yani bu şekilde aratırsanız bulabilirsiniz. Tabi R9220'deki pil kodunu bilmiyorum bakmak lazım. Ebay'deki R3451 uyumlu pil UPS ile kargo dahil 75 dolardı. Yani 75 dolar daha verirsiniz istersenizve pil süresinin ikiye katlarsınız. Tabi ağırlık vs filan gibi problemleriniz olur mobil kullnıyorsanız sürekli. Ben R3451 kullanıcısı olarak Packard'dan şu ana kadar olduça memnunum. 250 dolarlık farkı ram'imi 2GB yapmakta kullandım. DÜşünüyorumda 1199 dolardan almış olsaydım R9220'yi valla üzülürdüm şimdi baya bi.

• az önce arkadaşımdan haber geldi ve o da artık R9220 sahibi olmuş,laptop almayı düşünmeyen bi arkadaşım dan da bi haber geldi o da az önce R9220 almış... peynir ekmek gibi gidiyor!!!
  • saat 10:45 itibariyle bende artık bir R9220 kullanıcısıyım. henüz bi kusur bulamadım. detaycıyım bulurum diicem ama sanıyorum bulamıycam :)
  • taner biraz bilgi versene cpu un ısınması , disk in (malum 4200 rpm) ya da fanın ses düzeyi ile ilgili ...

hayırlı olsun bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarikp -- 21 Aralık 2005 14:45:42 >
  • tesekkurler.

abi fan ses düzeyi cok düşük. çalışan bi alet bu kadar sessiz olur. daha sessizi hesap makinası :)
    ekran görüntü kalitesi kusursuz.. aşık oldum. olunası bişey çünkü.
    ısınma problemi de henuz daha hic kapamadım 11:15 de acıp 15:00 a kadar da kullandıgımı dusunursek, yok gibi, hatta yok. altı biraz sıcak.. ama oyle cam mam catlatmaz :)
    hdd ye gelince yavas oldugu hissediliyo nfs underground 2 kurdum dedim bakiim oynayabilicemmi, kurması bi 7-8 dakka sürdü rahat. ama oyle offf pofff ettirmiyo adamı. ki oyunu kurarken bi taraftan da mp3 dinliyodum sonlarına dogru micrsoft antispywre de kendini update etti :)
    bu arada oyunu kurdum on numara da oynadım. goruntu kalitesi dusuk tabi ama hic yoktan iyidir. tam hic takılmadı ne guzel diicektim ki bi ufak takılma oldu, ama uyandım msn den msj gelmiş, o yuzden takılmıs :) ram le alakalı bisey oda 1024 rame yukseltirsem de o da komaz.
    super pi yaptım. 1mb 46sn cıktı ki oylesine yaptım. nortoni msantispy,msn falan açıktı :)

güzel makina güzel. hakkaten iyi iş yaptım diye bilirim alarak.

• Kesinlikle doğru seçim yapmışsın. Ben biraz abartıp RAM'i 2GB yaptım. İlk gün açılırken takılma yapar gibi oldu bir gün sonra alıştı şimdi tıkır tıkır. Extenal hdd'den xternal dvdrw'ye dvd yazdırırken mp3'ü açıp bir yandan da nette dolanıyorum. RAM kesinlikle çok fark yaratıyor. En kısa zamanda en az 1 GB'a yükseltmeni öneririm. Ben forumda bulmuştum ve ehemn aldım kesin satan birileri olur... RAM fiyatı DDR' 'lerden daha pahalı 333 olup daha zor bulundukları için... 1GB'lıklar sıfır 145 artı kdv civarı biraz uçuk yani ama 512 'likler hesaplı 50 dolar artı kdv 'ye bulabilirsin...

Ama o ekran varya o ekran.. Bir de Packard'ın 17" LCD'sini gördüm o daha da dehşet. LCD alacak arkadaşlar kesinlikle görsün. Bİr tane de ondan alıp laptop'ı ona bağlayasım geldi o derece

• 1 dk. ramlar 533 lük değilmi ?
  • arkadaşımda bu modelden almıştı.1 2 saat kullandıktan sonra üst sol kısım ısınımıştı (yazı yazarken rahatsız edecek kadar ) ve altıda baya ısınıyordu biraz daha ısınsa elini degemessin. ayrıca cpu sıcaklıgını göremiyormuş,sizdede böyle ısınma problemi oldumu ve cpu sıcaklıgını görebiliyormusunuz.
  • ramlar 533..
    walla benim elim yanmadı henuz.. touchpad in solu, monitorun pb logo olan kısmı bide sol alt taraf (cpu nun oldugu bolge) sırasıyla sıcak.
    logo tarafında ne var çözemeim ama touchpad tarafında da ramler var ve gercekten oyle aman aman bi ısınma yok. bilginize..

ya benim hazzetmedigim su ana kadar tek sey internet explorerın toolbarının fonu pembe ve packard bell logosu var.. bi kaldırmadım.. hic mi guzel durmaz ya :)

bide bios ayarlarında nerdeyse hicbir sey ayarlanmıyo.. :(
  • Arkadaşlar ben R3451'den bahsediyordum ram'le alakalı olarak 9220'de ramler 533. Dalmış yazmışım bulursun forumdan diye. Kusura bakmayın yarattığım karışıklık için. R3451'de 333, fakar 9220'de 533 DDR2.
  • Arkadaslar bende aksam 8 itibariyle Gittim watana we zorda olsa aldim 1 tane
    ZOrLUGU DA CARDFİNANS ın salaklıgı yuznden yasadim neyse...
    yaklasik 3 saat watanda kaldim mecburen...İlk vatana girdigimde 8 tane wardi...
    En sonuncusunu ben alabildim..
    almak isteyenler biraz acele etsn bence???

Alet su an sarjda 12-13 saat sarj ediiim pil daa iii olsun
    ama aletin ekranaa aşıgım yaaaa....
    saolasin watan fiyati dusurduu de alabildik :D
  • Arkadaslar,..
    Neseniz bol olsun.

R9220 dizustunun ifraredi var mi?

Tesekkurler,..
  • ARkadaslar tekrar selam
    Gecen gun mutlu mesut yeni aldigim için sewinmiş mesaj atmiştim
    ben vatan bilgisayarda aldim...
    neyse ertesi gunde1 arkadasima aldik...benm alette biraz ses wardi sanırım harddskten geliodu we cok rahatsız ediciydi normal mi diye karsilastirdk we benkinn sesi cok daha fazla cıktı...bariz kulagimiza kadar ses geliyodu...
    arkadasinkide ise pek 1 ses yoktu...neyse ertesi gun degistrmek icin watana gittim...baktilar filan biz 1 ses duyamiyoruzdediler...bunda 1 ariza yok dediler...bende urunu karsilastrrdigimi we 2 urun arasinda cok fark oldugunu soyledim...Bunu bu seklde kullanamam dedim...Onlarda o zaman yetkili servise gotrcez ona gore belki deiştiriz ddiler...Bende kabul etmedim baska adamlar geldi onlarda aynı seyii soyledi siz bu urunu iade edemezsinz boyle 1 hakkınız yok dediler ki urunu 2 gun once almişim we kutusu ambalajlari dahil herseyi yerli yerinde bilgisayara 1 yukleme yapilmamiş waziyette..
    neyse kabul etmediler bende baya israr edince servisi arayacagiz onlar ok dere degiisirize getrdiler ama bu arada 2-3 saat gecti...en sonnda urunu deiştirdiler ama binbir zorluk cıkararak...yani o kadar israrci olmasam buyuk ihtmalle dşmeyeceklerdi...
    Vatan bilgisayardan urun alirken dikkat edin bence...Cunku paket acik gibiydi aldigimda...icindende 1 cd eksik cıktı...neyse alahtan deiştirdiler zorla da olsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcagatay -- 23 Aralık 2005 15:40:29 >

• @madalex

vatan'ın hangi şubesi ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.