Şimdi Ara

Wireless ADSL modem tercihi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, Adsl wireless modem alacağım ama aşağıda listesini verdiğim üç modem arasında kararsız kaldım.

Bu modemler:

US Robotics 9106
    Airties RT-210
    LINKSYS WAG354G

Birkaç sorum olacak.

1-) Aldığım modemin ADSL2 yada 2+ desteği olması pratikte bana ne avantaj sağlar? Türkiye altyapısı yakın gelecekte ADSL2 yada 2+ ya geçmeye müsait mi? Bu adsl2 ve 2+ bir pazarlama aldatmacası mı?

2-) Modemlerdeki ısınmadan bahsediliyor. Bu ısınma bağlantı hızını vs etkiler mi? Genel olarak etkileri nelerdir?

3-) Toshiba L10 dizüstü bilgisayarım var. Bu bilgisayarımla modemden en fazla 10metre ve 2 beton duvar kadar uzaklaşacağım. Kopma, sinyal zayıflığı hangisinde en az seviyede olur?

4-) İngilizce sorunum yok ama bildiğim kadarı ile USR ve Airties'in Türkçe arayüzü mevcut. Bu modemlerin hangilerinin kurulumu ve kullanımı (şifreleme vs..) daha kolaydır?

5-) USR 9108 almak 9106 dan çok fazla avantaj sağlarmı? Arada 30-40 milyonluk bir fark var..

Sonuç olarak hangisini tavsiye edersiniz? USR kendini kanıtlamış bir marka. Airties yada Linksys alırsam sorun yaşama durumum nasıl olur?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Sertan...

• ASUS yada Zoom tercih etmem mantıklı olur mu?
    Yukardaki kıstaslarım çercevesinde yanıtlarsanız sevinirim.

Sertan
  • Usr, Airtires, Asus, Zoom ve Us Robotics bunlardan herhangi birisini rahatlıkla tercih edebilirsin.

Gelecekte tabiiki Adsl2 ye geçeceğiz, adsl2 uyumlu olması daha iyi olacaktır.

Modem ısınması az da olsa hızı etkiliyor. Sonuçta hepsi ısınıyor, o kadar da önemli bir sorun değil bu.
  • tabiki de usr9106.

hem ucuz, hem kaliteli, hem de gelecek teknolojilere(10 yıl sonra balki telekom getirir) uyumul. hem de ısınmıyor

çekiş gücü yüksek, bağlantı kopması az.

en önemli özelliği kablosuz ağa şifre koyduğunuzda beleş kullanmak için şifre üfürenlerden korunmanızı sağlıyor. 3 denemeden sonra ip yi bloke edyor.
  • 9106 adsl2+ ile uyumsuz

bu arada ben Netgear oneriyorum.http://www.rzk.com.tr/ getiriyor iletisim kurarsan sana yardimci olurlar

Ben 9108 kullaniorum oneririm avantijlimi diorusn adsl2+ barindiran bisi kullanmak su anlik bi avantaji yok ama artik telekom satildi belki ileride bisiler olur diyerek aldim.

LINKSYS WAG354G bu modelde cok iyi diye duydum sonucta 1 Linksys markasi ergonomi ve tasarim super ancak kutudan anten cikmiyor 38$(kdv dahil)vatan bilgisayarda 7dbi D-link anten satiorlar beraber kullanirsan sorunsuz olur ancak netgear oneriyorum siddetle (kesinlikle bi mail at yane )
  • ALACAKSAN US Robotics 9106 AL BÜTÜN ADSL MODEMLERDE ISINMA VAR EN İYİ ÇÖZÜM BEN YAPTIM TAM ADSL MODEMİM BÜYÜKLÜĞÜNDE Bİ TANE MERMER KESTİR KOY ALTINA BEN ÖYLE YAPTIM
  • Bence USR 9108 al. Neden dersen, en kuvvetli kapsama alanı, hiç ısınma yok, kullanıcı dostu arayüzü derim. 1 aydır hiç kapatmadım. Ne ısınma var, ne de 1 kere bile kopma.
  • Arkadaşlar,

USR 9108 aldım. Yardımlarınız için çok teşekkürler.
    Bugun adsl başvurumu da yaptım. Gelip kuracaklar.

İyi günler dilerim.
    Nete bağlanınca yorumlarımı yazarım.

Sertan...
  • En doğru kararı vermişin.Şu anda alınacak en iyi Wireless modem Robotics 9108
  • yanında hangisi USB wireless adaptor veriyorsa ondan almak lazım..PC yide baglamak gayet hoş oluyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: korayg

yanında hangisi USB wireless adaptor veriyorsa ondan almak lazım..PC yide baglamak gayet hoş oluyor

USR 9110 'u tarif ettin
  • Ben LINKSYS WAG354G kullanıyorum. Isınma mısınma yok. Kablosuz gayet iyi. Ancak ben kablosuz şifrelemeyi doğrusu pek anlıyamadım. 4 port var ayrıca + wireless 32 adet pc bağlanabiliyor. WEP RADIUS şifrelemeler MAC filtrelemeler var. Setup ingilizce... Biliyorsunuz Linksys CISCO'nun... ADSL2 veya ADSL2+ için ise ileride sanırım firmware ile destekleyebilir ama iyi bilmiyorum. Şimdilik çok iyi, memnunum.. Tercih senin.. Kolay gelsin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: wonderthe1

Ben LINKSYS WAG354G kullanıyorum. Isınma mısınma yok. Kablosuz gayet iyi. Ancak ben kablosuz şifrelemeyi doğrusu pek anlıyamadım. 4 port var ayrıca + wireless 32 adet pc bağlanabiliyor. WEP RADIUS şifrelemeler MAC filtrelemeler var. Setup ingilizce... Biliyorsunuz Linksys CISCO'nun... ADSL2 veya ADSL2+ için ise ileride sanırım firmware ile destekleyebilir ama iyi bilmiyorum. Şimdilik çok iyi, memnunum.. Tercih senin.. Kolay gelsin..

Arkadaşım ben de aynı modemi kullanıom ama bu wep şifrelemesini biliosan anlatabilir misin ben sadece mac filtresini kullanıorm?
  • wep şifrelemesini kullanmak kolay.wepi seçtiğin zaman karşına gelen sayfada 64 bitlik ve 128 bitlik seçenek çıkacak.64 bitlik seçeneği seç.onun altında hex ve ascıı seçenekleri war.hex dediği 0-9 arası ve A-F arasındakileri kullanabiliyorsun ve en az 10 karakter kullanılıyo.ascıı ise her türlü karakteri kullanmanı sağlıyor.ama benim tavsiyem 64 bitlik ve hex seçili olan şifreleme mantığı.mesela şifreni böyle yapabilirsin : 1a2b3c4d5e gibi.şifre olayı sana kalmış.ha bide security seçeneğinden WEP ONLY seçeneği aktif olucak.
  • MAC filter kullandıktan sonra WEP'e grek kalıyor mu ki?

• Tabikii USR derim bennn sorunsuz dertsizz ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: korayg

yanında hangisi USB wireless adaptor veriyorsa ondan almak lazım..PC yide baglamak gayet hoş oluyor

arkadaşlar yeri değil ama wireless usb adaptör almam lazım. Hangisini tavsiye ediyorsunuz. fiyatlar hemen hemen aynı. özelliklerden ise bişey anlamadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: THEONE

MAC filter kullandıktan sonra WEP'e grek kalıyor mu ki?

WPA-PSK varken WEP e gerek var mı?
  • usr den şaşma çok köklü bir markadır...
  • Yukarıda WAG54G'den memnun olduğumu söylemiştim. Ama birkaç ay sonra KABLOSUZ çalışmadı. Garantiye gönderdim. Bir aylık süresi varmış. Göndereli iki hafta oluyor. Henüz sonuç yok. Hepsiburada'nın müşteri hizmetlerinde servise gönderildi diyor.. Bekliyorum.. Sonuçtan haberdar ederim.. Bakalım nasıl sonuçlanacak. Aynı özellikte başka bir modem mi verirler bilemiyorum..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.