Şimdi Ara

Sony Ericsson Xperia Arc kullanıcıları çatlama problemleriyle mi karşı karşıya?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
305
Cevap
1
Favori
41.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony Ericsson'un 1 GHz hızında çalışan Qualcomm MSM8255 işlemci, 512 MB RAM, Adreno 205 grafik birimi, Android 2.3 Gingerbread işletim sistemi gibi özellikleri ince ve şık bir tasarımla birleştiren modeli Xperia Arc ile ilgili bazı problemler internette gündeme getirildi.

XDA Developers'dan gelen bilgilere göre bazı Xperia Arc kullanıcıları, akıllı telefonun kasasında oluşan minik çatlaklarla yüzleşiyor. Çatlakların ağırlıklı olarak görüldüğü kısım ise ışık sensörü bölgesi. Şu an itibariyle XDA Developers'da ankete katılan 35 kişiden, 18'i; Xperia Blog'da ise ankete katılan 97 kişiden 38'i çatlak problemiyle karşılaştığını ifade ediyor.

Bu bilgilere ek olarak çatlaklar en fazla gece mavisi renge sahip Xperia Arclarda görülüyor. Elbette tüketiciler tarafından en fazla gece mavisi rengi tercih ediliyorsa bundan dolayı da böyle bir sonuçla karşılaşmış olabiliriz.

Sony Ericsson, kısa süre önce Xperia Arc'ı ülkemizde de satışa sunmuştu. Sizlerin de bu konudaki düşünce ve deneyimlerinizi bekliyoruz.

• Al bide burdan yak
  • Sony i Türkiye pazarında bitirdiniz tebrikler. :)
  • bu adamlar cihazları hiçmi kullanıp test etmezler merak ediyorum.. zaten incecik plastikten imal ediyorsun bari iyice test et ondan sonra piyasaya sür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

bu adamlar cihazları hiçmi kullanıp test etmezler merak ediyorum.. zaten incecik plastikten imal ediyorsun bari iyice test et ondan sonra piyasaya sür.

Hocam her telefonda olmaz belki yani. Bir kesinlik olmadan telefonun sağlamlığı ile ilgili yorum yapılmamalı bence.
  • soni karizmayı çatlatmış :D

( şimdi bana +1 vermeyene -1i ben vereyim : )
  • İlginç alıcamtım böle haberler görünce kararsız kalıyorum :(
  • biyerden sonra bozmaz daha nasıl bozsun dedik iyice bozdu
  • SONY BÖYLE YAPMAZDI ŞAHSEN K750İ KULLANDIM VE ŞU AN AİNO KULLANIYORUM SONYİ HER KONUDA ELEŞTİRİRİM ANCAK MALZEME KALİTESİ İYİDİR MALZEME KALİTESİNİ BOZARSA SONY'NIN NORMAL TELLERDEN BI FARKI KALMAZ
  • Sony Ericsson Xperia Arc kullanıcıları çatlama problemleriyle mi karşı karşıya?

Yahu adam bi çatlak için kasayı dağıtmış telefonu sökmüş İlk resimde metal kasa da bile çatlak görünüyor sanki adam çıkarmış kendisi çizmiş gibi

Benim W880i de de çatlaklar vardı , hatta bütün W880i'lerde vardı o çatlaklar

• quote:

Orijinalden alıntı: johnm

arkadaşım türkiyeye geldiği gibi aldı çatlama yok hepsinde olacak diye bişey yok bi habere bakıp yorum yapılamaz nerden bilelim o fotoğraflarda sonyi kötülemek için kendilerinin kırmadığını ?

fotomaça görede ronaldinho 10 senedir fenevde ama geldiği yok :P

Konusunda Anket var şuana kadar 17 kişi mavi Arc kullandığını, 1 kişi gümüş Arc kullandığını ve çatlak olduğunu belirtmiş. 18 kişi ise çatlak olmadığını.

Ankete herkes oy verebiliyor gerçi
  • Benzer çatlama olayları hemen her telefon markasının başına gelmiştir. Nokia'nın da çatlayan telefonlarını hatırlıyorum ya da şarj olurken ısıdan renk değiştiren iphone'lar. Her telefonda olacak diye birşey yok. Sonyericsson sağlam telefon üretir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

Yahu adam bi çatlak için kasayı dağıtmış telefonu sökmüş İlk resimde metal kasa da bile çatlak görünüyor sanki adam çıkarmış kendisi çizmiş gibi Benim W880i de de çatlaklar vardı , hatta bütün W880ilerde vardı o çatlaklar

Forumda kullananlardan böyle bi şikayet duymadım şimdilik olsa söylerlerdi herhalde.

• Türkiyede satılan cihazlar 2. parti üretim olduğundan türkiyede satılan cihazlarda görülmeyebilir.
    Benimde w880 im çatlak
  • SE den beklenmeyecek bişey.Sony ayfon uyumlu donanım üretene kadar telefonuna bi el atsan fena olmaz hani.Sony de bozdu bozdu bozdu bozdu çok bozdu.
  • her yuz kisdan 38 kisi gercekten buyuk rakam
  • BU FOTOĞRAF TAMAMEN ART NİYETLE SERVİS EDİLMİŞTİR,İSTEDİĞİN TELEFONU İSTEĞİN YERİNDEN ÇATLATIR KIRARSIN HATTA... SONRA BAK İŞTE DİYE SERVİS EDERSİN,YAPILAN BUDUR CİDDİYE ALINACAK BİR ŞEY BİLE DEĞİL.SADECE ERICSSON'U ÇEKEMEYEN AKLINCA EĞLENİR OKADAR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moon5 -- 1 Temmuz 2011; 23:19:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osman.by

Türkiyede satılan cihazlar 2. parti üretim olduğundan türkiyede satılan cihazlarda görülmeyebilir.
    Benimde w880 im çatlak

W880'lerde çatlak olmayan yoktur , benmki nerdyse ikiye bölüncekti esniyodu , arka kapağın tırnakları da kırıktı
  • kıl bir olay, sony acil geri çağırmalı o telefonları yoksa satışları büyük sekteye uğrayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

quote:

Orijinalden alıntı: osman.by

Türkiyede satılan cihazlar 2. parti üretim olduğundan türkiyede satılan cihazlarda görülmeyebilir.
    Benimde w880 im çatlak

W880'lerde çatlak olmayan yoktur , benmki nerdyse ikiye bölüncekti esniyodu , arka kapağın tırnakları da kırıktı

Benim w880 oval olmuştu iyice içine toz toprak dolmuştu. Ama en sevdiğim telefonumdur.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.