Şimdi Ara

Bu mesajlar neye alamet?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aşağıdaki resimde gördüğünüz dört mesajdan herhangi biri, ara sıra karşıma çıkıyor. İşyerindeki bilgisayarım LAN'a bağlı. Bilgisayarımda ZoneAlarm, Adaware ve antivirüs programı olarak da KasperSky kurulu. Taramalar, içeride herhangi bir virüs vs. olmadığını söylüyor. ZoneAlarm'ın "firewall" seçeneğini "medium"a aldığımda gördüğünüz mesajlar ara-sıra geliyor. High'a çıkarınca bu mesajlar hiç gelmiyor, daha doğrusu gelemiyor. Ama bu sefer de internet bağlantısı arasıra engelleniyor. Medium'a indirince yeniden bağlantı düzeliyor. Sonra bir gün farkettim ki, ana merkezden internet kesikken, bu mesajlardan biri yine karşıma çıktı. Şu durumda, içeriden dışarıya çıkmak isteyen bir zımbırtı var ve ZoneAlarm bunu engellemeye çalışıyor. Hangi program olabilir bu acaba? O mesajlarda verilen sitelere bir göz atar mısınız? Bunlar illegal trojan tarama programı sunan siteler mi acaba diye şüphe duyuyorum. Teşekkürler...

Bu mesajlar neye alamet?

• EVET DUSUNDUGUN GIBI ARKADASIM BUDA TROJANLARIN ESERI HACKLERIN VE BU TIPLERIN

HIC BIR ZAMAN WINDOWS BOLE SEYLER GONDERMEZ EGER GUNCELLEMEN ACIKSA SESSIZ SAKIN KENDI KENDINE GUNCELLER KESINLIKLE BUNLARI KABUL ETME
  • Sakın o sitelere gireyim birşeyler indireyim falan demeyin,
    Basit bir net send mesajı gibi duruyor ama yine de bir virus taraması yapın.

Bu tip mesajlar almamak için
    "Control Panel > Administrative Tools > Services > Messenger Service" bulup önce "stop" sonra "startup_type=disabled" yapın.

Buradan disable yapılıyor:

...bunun kullandığınız windows messengerla alakası da yoktur...

bakınız:
    http://forum.donanimhaber.com/m_4601749/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netdev -- 15 Aralık 2005, 4:03:40 >

• Netdev arkadaşım, mesajını geç gördüm, cevabın için çok teşekkür ederim. Messenger servisini, tavsiyen üzere kapattım. Ancak orada şöyle bir not vardı: "if this service is disabled, any services that explicitly depend on it will fail to start" (bu servis çalıştırılmazsa, açıkça ona bağlı olan hizmetlerin hiçbirisi başlamayacaktır). Acaba bende bu servise bağlı çalışan bir şeyler var mıdır? Bir şeyi engellerken başka bir probleme yol açmayalım?
  • Ad-Aware ile kendini güvende hissetmene şaşırdım doğrusu.

Bu mesajlardan kurtulmak için messenger servisini kapatmana gerek yok. Ben derimki Spyware Doctor veya Webroot Spy Sweeper gibi üst düzey ve kendini kanıtlamış programlarla bilgisayarını Güvenli Modda iken taramalısın. kesin çözüm olacaktır. Tarama sonunda haklı olduğumu göreceksin

Saygılar
  • ad aware ile ilgisi yok.o sadece bazı cookileri siler.bu ise trojan tarzı.arkadaşın dedigi gibi spyware doctor yada sppsweeper sorununu kesin çözecektir.www.download.com dan 30 günlük sürümünü indire bilirsin.ve indirdikten sonra update etmeyi unutma
  • quote:

Orjinalden alıntı: franko

Aşağıdaki resimde gördüğünüz dört mesajdan herhangi biri, ara sıra karşıma çıkıyor. İşyerindeki bilgisayarım LAN'a bağlı. Bilgisayarımda ZoneAlarm, Adaware ve antivirüs programı olarak da KasperSky kurulu. Taramalar, içeride herhangi bir virüs vs. olmadığını söylüyor. ZoneAlarm'ın "firewall" seçeneğini "medium"a aldığımda gördüğünüz mesajlar ara-sıra geliyor. High'a çıkarınca bu mesajlar hiç gelmiyor, daha doğrusu gelemiyor. Ama bu sefer de internet bağlantısı arasıra engelleniyor. Medium'a indirince yeniden bağlantı düzeliyor. Sonra bir gün farkettim ki, ana merkezden internet kesikken, bu mesajlardan biri yine karşıma çıktı. Şu durumda, içeriden dışarıya çıkmak isteyen bir zımbırtı var ve ZoneAlarm bunu engellemeye çalışıyor. Hangi program olabilir bu acaba? O mesajlarda verilen sitelere bir göz atar mısınız? Bunlar illegal trojan tarama programı sunan siteler mi acaba diye şüphe duyuyorum. Teşekkürler...

Bu mesajlar neye alamet?

hhe aynı sorun kaspersky bende var ama buna çözüm için tek yol olarak ben format gördüm... format sonrası anca kurtuldum

• quote:

Orjinalden alıntı: franko

Netdev arkadaşım, mesajını geç gördüm, cevabın için çok teşekkür ederim. Messenger servisini, tavsiyen üzere kapattım. Ancak orada şöyle bir not vardı: "if this service is disabled, any services that explicitly depend on it will fail to start" (bu servis çalıştırılmazsa, açıkça ona bağlı olan hizmetlerin hiçbirisi başlamayacaktır). Acaba bende bu servise bağlı çalışan bir şeyler var mıdır? Bir şeyi engellerken başka bir probleme yol açmayalım?

Bildiğim kadarıyla o messenger servisini kullanan program deyince deyince akla ilk gelen net send komutu..
    Yani çok önemli değil diye biliyorum, onu kapatmakla başka neyi kapatırsınız bilemem fakat windows messenger veya MSN messengeri etkilemiyor diye biliyorum ben.

Şöyle bir durum daha var; tabiki virüs taraması yapın fakat bu mesajları alıyor olmanız ille de ad/virus vs.. var demek değil. messenger servisi çalışan (gerekli protokoller krulu ve firewall arkasında olmayan) herhangi bir bilgisayar alabilir bu mesajları; bazen reklam yapmak için de gönderiyorlar spamciler...

Bir de belki bağlantı ayarlarından (kurulu protokollerden) veya firewall ayarlarından bir şekilde engelleyebilirsiniz o gelen mesajları (eğer illede servisi kapatmak istemiyorsanız)
    Yalnız bunu şu an pek hatırlamıyorum...

Kolay gelsin...

• Cevaplarınız için teşekkürler...
  • sana gelen mesajlarla bana gelen mesajlar arasındaki ortak payda hep regisryler. yalnız bu mesajlar benimde başıma geldi. ancak bana ayrıyeten reboot da yapmama gerektiği falan söyleniyordu. işte system konumundan alert konumuna falan diye... arkadaşlar ben bunların doğru olduğuna inanıyorum çünküü benim yaptığım araştırmalarda

3 reboot yasası şunlardır:

1) bir reboot bir işletim sistemine zarar veremez ya da bir işletim sisteminin zarar gormesine seyirci kalamaz
    2) bir reboot 1. kuralla celi$medigi surece bir işletim sisteminin emirlerine uymak zorundadir.
    3) bir reboot 1. ve 2. kuralla celi$medigi surece boot sektörün zarar gormesine izin veremez.

maalesef windows isimli işletim sistemleri bu yasalara uymamaktadır. microsoft'a göre reboot ilkeleri şöyledir:

1) her reboot potansiyel olarak işletim sistemine zarar verebilir, bu sebeple işletim sistemi reboot'a seyirci kalamaz. (scandisk ilkesi)
    2) bir işletim sistemi istediği zaman kullanıcının reboot emrine uymayabilir. (donuk pencereler ilkesi)
    3) bir insan 1. ve 2. kurallı dikkate almaz ve işletim sistemiyle inatlaşırsa, işletim sisteminin boot sektörü uçurma hakkı doğar. (inadım inat kıçım iki kanat ilkesi)
    4) her okunmayan cd en az bir, her yüklenen program ise en az iki reboot gerektirir. (kendi kendini yok etme ilkesi)

bu şartlar altında bu mesajların gelmesi normal. ama bana reboot diye geliyordu.... çoğu mesaj.genelinde birde a spyware infections diye hatalarım geliyordu..

ben bunlardan nasıl kurtuldum.önce avastı kaldırdım kasperskyi kurdum(342yi kurmuştum) 20 tane trojan ve virüs buldu toplamda... tüm sorunlarım çözülmüştü çünkü pc inanılmaz kitleniyordu. bir tek bu mesajların önünük esemedim... bende formatı çektim en sononda... ama belki kasperskynin daha üst versiyonunun yüklesyedim sorun çözülebilirdi gibi. ama bilmiyorum bence bunlar wndows tarafından geliyor. ama neden messenger hizmeti diye geldi bende anlamadım.... sonuç olarak şuanda gayet iyi durumda pc... aynı durum yaşayan birsi olarak bunları yaptım dostum ben....

• quote:

Orjinalden alıntı: netdev

Sakın o sitelere gireyim birşeyler indireyim falan demeyin,
    Basit bir net send mesajı gibi duruyor ama yine de bir virus taraması yapın.

Bu tip mesajlar almamak için
    "Control Panel > Administrative Tools > Services > Messenger Service" bulup önce "stop" sonra "startup_type=disabled" yapın.

Buradan disable yapılıyor:
    />

...bunun kullandığınız windows messengerla alakası da yoktur...

bakınız:
    http://forum.donanimhaber.com/m_4601749/tm.htm

aa linki geç görmüşüm ya... evet arkaaşın dediği gibiymiş.. netdev açıklamış yukarıdaki linkte.. ama evet virüs değilmiş.... alla allaaaa yani oaradan bile pcye müdahale edebiliyolarlar yaw öle mi? çok ilginç yaw....

peki bi şey sorucam.biz burayı şimdide kapasak olur mu???

• bende bi hacker sayılırım bu tip seyleri bende yapıorum ve bu tip işler yapanlaın sayısını tahmin edemezsiniz tavsiyem bişey indireceğiniz zaman mutlaka ama mutlaka virus taramasından gecirin ve ole herseyi indirmeyin bazı virus ve trojanları virus programınız bulamayabilir

saygılar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.