Şimdi Ara

Bayram Virüsü Bunlar Geeell : )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Millet yav sabah sabah bayramımı ilk önce bi virüs kutladı :)

Yav garip bişey dadandı. Messenger service başlıklı program reklamları yolluyo ,sonrada sistemi kitlio.

Anti spyware lar la tarattım hiçbişey bulamıyo

Firewall devamlı açık herangi bir gizli bağlantı olma ihtimalide yok

Ne olabilir daha önce böyle bişey gören varmı??

Bayram Virüsü Bunlar Geeell   : )

[simage]http://imageshack.us/my.php?image=screenhunter30ms.jpg [/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marvin -- 3 Kasım 2005, 15:43:31 >

• [simage]buraya direct linki koyucaksın[/simage]
  • [simage]olmuyo baboli link galiba indirekt [/simage] :)

[simage]acil yardım tırlatacam azkaldı [/simage]
  • geçmiş olsun hocam spy ya da ona benzeyen birşeyler kapmışsın..imzamdaki linklerden gerekli olanı inceleyebilirsin.
  • evet sorununu ben sana söyleyeyim yüzde yüz çözüm.
    1- sisteminde virüs yada spy yok.
    2- bin kere formt atsan çözüm bulamazsın
    3- tek çözüm yolu b sayarına firewall (güvenlik duvarı) kurmalısın. sp2 de olabilir. ama ben zone alarm tavsiye ederim. sorunun yüzde birmilyar çözülecektir.
  • Hiç karşılaşmadım ama selen sana katılmıyorum virüse benziyor bence firewall lar işe yaramaz hani zone alarm bir nebze çünkü bilgisayar içindeki akışıda kontrol ediyor ama virüsse sırf internete bağlanmadan bilgisayarı kötü duruma getirebilir bknz : worm tipi virüsler
  • Tepede kabak gibi yazan "Messenger Service" başlıklı pencereden ilk akla gelen bunun "net send" komutu ile gönderilen bir mesaj olabileceğidir.
    Örnek: (Bir komut penceresi açıp net send kullanılabilir)

Sizin mesajınızda enteresan olan ise "from-to" bilgilerinin yanlış olmasıdır; bu durumda ilk akla geleler ise ya yanlış çalışan bir messenger servisi veya "net send" mesajlarını simule eden viral bir kod olabileceğidir.

Başka şeyler de olabilir tabi ama ilk akla gelen bunlar..
    Herneyse birazcık daha iyi anlamak için şöyle birşey yapabilirsizin (Hem belki de çözüm olur)

Messenger servisini durdurup öyle deneyin. (Bu arada sanılanın aksine messenger servisi windows messenger veya msn messenger ile alakalı birşey değildir. Bunları kullanmaya/kullanmamaya devam edebilirsiniz).

"Control Panel > Administrative Tools > Services > Messenger Service" bulup önce "stop" sonra "startup_type=disabled" yapın.

Firewall ister olsun ister olmasın bu işlem gönderilen bütün "net send" mesajlarını almanızı engelleyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netdev -- 3 Kasım 2005, 22:36:12 >

• quote:

Orjinalden alıntı: netdev

Tepede kabak gibi yazan "Messenger Service" başlıklı pencereden ilk akla gelen bunun "net send" komutu ile gönderilen bir mesaj olabileceğidir.
    Örnek: (Bir komut penceresi açıp net send kullanılabilir)
    />

Sizin mesajınızda enteresan olan ise "from-to" bilgilerinin yanlış olmasıdır; bu durumda ilk akla geleler ise ya yanlış çalışan bir messenger servisi veya "net send" mesajlarını simule eden viral bir kod olabileceğidir.

Başka şeyler de olabilir tabi ama ilk akla gelen bunlar..
    Herneyse birazcık daha iyi anlamak için şöyle birşey yapabilirsizin (Hem belki de çözüm olur)

Messenger servisini durdurup öyle deneyin. (Bu arada sanılanın aksine messenger servisi windows messenger veya msn messenger ile alakalı birşey değildir. Bunları kullanmaya/kullanmamaya devam edebilirsiniz).

"Control Panel > Administrative Tools > Services > Messenger Service" bulup önce "stop" sonra "startup_type=disabled" yapın.

Firewall ister olsun ister olmasın bu işlem gönderilen bütün "net send" mesajlarını almanızı engelleyecektir.

bu ne ya

• Şimdi kullandığınız ICQ'lar MSN'ler yokken bu şekilde mesajlaşılıyordu dahili networklerde hatta bir de programı vardı adını hatırlayamadım winpopup mı ne...

net send her windowsda bulunan ilkel bir anında mesaj gönderme komutu messenger da onun çalışmasını sağlayan servisdir(XP). Yukarıda yazdığım gibi windows messenger veya msn messengerla alakası yoktur. Bunları kullanmaya/kullanmamaya devam edebilirsiniz.

Malesef bu servisi kullanarak reklam gönderen yazılımlar/kişiler vardır, arkadaşın başına gelen de muhtemelen buna benzer birşeydir.

Buradan disable yapılıyor:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netdev -- 3 Kasım 2005, 22:47:05 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.