Özel Üniversitede Tıp Okusak Nasıl Olur?
130 Cevap9444 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

867 Mesaj
26 Haziran 2011; 20:58:38 

İyi yönleri kötü yönleri nelerdir? Durumumuz çok iyi değil zorluk çeker miyim? İngilizce olmasının çok ayrı bir önemi var mı?

İnsan kahkahalarla güldüğü zaman, kabalığı ile tüm hayvanları geride bırakır.
Köleler, gerçek yaşamdaki güçsüzlüklerini unutmak için, bir ideale veya bir kurmaca tanrıya gerek duyarlar.
Gür ırmaklar kendileriyle birlikte bir çok çakıl ve çalı çırpıyı da sürükler; güçlü ruhlar da bir çok aptal ve mankafayı.

3696 Mesaj
26 Haziran 2011; 20:59:50 

Durumunuz iyi değilse bulaşma derim, hayat bu şundan 2 yıl sonra nerede olacağın belli olmaz ki Tıp dediğin 6 yıllık bir eğitim. Bir dönemin sınavını veremezsen otomatik olarak uzuyor. İyi düşünmek, hesap kitap yapmak lazım.

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

2398 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:00:20 

Süper olur forumda arastir yazmistim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Şeker Beyazı 2012 Polo 1.6 TDI Comfortline

ASUS Zenbook UX32VD // Apple Mac Mini i5

867 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:00:59 

quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

Durumunuz iyi değilse bulaşma derim, hayat bu şundan 2 yıl sonra nerede olacağın belli olmaz ki Tıp dediğin 6 yıllık bir eğitim. Bir dönemin sınavını veremezsen otomatik olarak uzuyor. İyi düşünmek, hesap kitap yapmak lazım.

Burslu giremiyorum zaten, parasını ödeyecez eşşek gibi.

Dediğim gibi durum çok iyi değil ama birikmiş var, babam karşılarım diyor. Zorluk çeker miyim?

@MINERVAL sana zahmet link verirsen, çok iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NuTeRX -- 26 Haziran 2011; 21:01:24 >

Köleler, gerçek yaşamdaki güçsüzlüklerini unutmak için, bir ideale veya bir kurmaca tanrıya gerek duyarlar.
Gür ırmaklar kendileriyle birlikte bir çok çakıl ve çalı çırpıyı da sürükler; güçlü ruhlar da bir çok aptal ve mankafayı.

1569 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:02:14 

Özel hastanede çalışırsın.

Vu+ Duo

Sym Fiddle II

nothing is true everything is permitted

197 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:02:52 

Şikeyle şampiyon olmak gibi bişey bana göre. Ha tabi normal ile özel ünilerin tıp bölümleri arasındaki puan farki nedir onu bilmiyorum, eğer az ise ilk yazdığım otomatikman geçersiz

Uruz#2539

867 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:03:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Alper_Srt

Aslında sorun orda, özel hastaneye bu diplomayla girebilir miyim? Yoksa babasının parasıyla okuyan aptal gözüyle mi bakarlar.

2398 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:03:32 

Bilime git en iyisi ve ucuzu o 27 bin tl hazirlik yok ama parayi 9 taksitte çatir çatir alirlar 1 ay gecikse ilisigin kesilir okulla.
Edit:hocam linki bulamam simdi mobil surumdeyim, finalim bitsin detayli anlatirim sana bu arada ben devletteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MINERVAL -- 26 Haziran 2011; 21:05:22 >

3696 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:04:11 

Tam olarak nasıl işlediğini bilmiyorum ama Yurt dışı denklik olan üniversiteleri düşündün mü ? Ya da araştırdın mı ? Türkiye'ye göre daha ucuza geliyor diye duymuştum tabii yanlış da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnotheRDie -- 26 Haziran 2011; 21:04:29 >

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

538 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:04:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Alper_Srt

Eğer insanlar sadece cezalandırılmaktan korktukları ya da ödüllendirileceğini umut ettikleri için iyi kalplilerse; o halde gerçekten çok acınacak haldeyiz. Steam : Tıkla. Diablo 3 : Tıkla.
18 kişinin blok listesindesiniz.

445 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:05:36 

hocaların bilerek bıraktığını falan duymuştum. okuyan arkadaşlarım var. eğitim olarak nasıl olur bilmiyorum. ama ben tavsiye etmem

867 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:05:42 

quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

Tam olarak nasıl işlediğini bilmiyorum ama Yurt dışı denklik olan üniversiteleri düşündün mü ? Ya da araştırdın mı ?

Hiçbir bilgim yok. Bilgi alabileceğim güzel bir kaynak var mı?

127 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:06:46 

Ortalama 200 bin TL tıp eğitimi. İyi düşünmek gerek.

867 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:07:54 

quote:

Orijinalden alıntı: SudKaiDo

Şikeyle şampiyon olmak gibi bişey bana göre. Ha tabi normal ile özel ünilerin tıp bölümleri arasındaki puan farki nedir onu bilmiyorum, eğer az ise ilk yazdığım otomatikman geçersiz

Dediğin doğru, puan farkı bayağı var. Biz de Ben girmesem başkası girecek bari ben giriyim.

1338 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:08:50 

Özelde dahi olsa tıp kazanmak kolay değil sanırım en azından 25 bin falan yapman gerekiyordur.
Ki teknik ünilerde müh. var o puanlara ayrıca tıp bitirince kimse sana aptal gözüyle bakmaz.
Merak etme

867 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:12:15 

quote:

Orijinalden alıntı: ChaosFİre

Ortalama 200 bin TL tıp eğitimi. İyi düşünmek gerek.

200 bin TL tamam da sonrasında sıkıntı çekmek istemiyorum. Yani onu verdikten sonra fazla para harcayamam e burayada ensesi kalın adam gidiyordur heralde.

2047 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:12:41 

quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Aslında sorun orda, özel hastaneye bu diplomayla girebilir miyim? Yoksa babasının parasıyla okuyan aptal gözüyle mi bakarlar.

Özel Üniversitelerde okuyanların kendi parasıyla mı okuduğunu düşünüyorsun hocam ? :D Merak etme kimse bir şey demez..D

Üç gözlü bir karganın üç gözü olmalı. Bunun sadece bir gözü var, o da kırmızı. Bran, meşale ışığında bir kan gölü gibi ışıldayan gözün onu izlediğini hissedebiliyordu. Lordun diğer gözünün olması gereken yerde ince ve beyaz bir kök büyümüştü. Lordun göz çukurundan çıkan kök, adamın yanağına inmiş ve boğazına girmişti.
"Sen üç gözlü karga mısın?" -Bran Stark

4176 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:19:36 

Bence kötü bir fikir. Harcamaların sonu gelmez. yurtdışında okumayı düşünürsen çok daha ucuza gelir. Avusturyayı araştır yüzlerce websitesi var

Kim ki, kendinden bir canavar yaratır,o zaman insan olmanın acısından kurtulur.

197 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:25:24 

quote:

Dediğin doğru, puan farkı bayağı var. Biz de Ben girmesem başkası girecek bari ben giriyim.

Bak arkadaşlar konuya değinmiş, burası ile denk kabul edilen yurtdışında ki bir özel ya da paralı üniversiteyi düşünebilirsin. Bence bu konuyu da araştır, çünkü dışarıdaki üniler öğrenciyi sağılacak koyun olarak görmüyorlar para alıyorlar ama hakkınıda veriyorlar yani, ya da şöyle diyeyim kalite eğitim verdikleri için karşılık istiyorlar.(ücretli olanlar için konuşuyorum)

Uruz#2539

5127 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:34:50 

Babana 200.000 tl verdirceğine 1 sene daha eşşekler gibi çalış git bir tıpa. İlla en en iyilerine gitmene de gerek yok. İlk 7-8 bine girmeye çalış. Neden olmasın

791 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:35:18 

quote:

ne kadar fark var? benim girdiğim zamanda pek yoktu diye hatırlıyorum, özel de olsa tıp sonuçta diğer bölümlere benzemez.

553 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:38:44 

uaa'da okuyan birkaç arkadaşım koç tıp istiyor. bunlar istiyorsa bir sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum valla.(senelik 40 milyar mı neymiş hatırladığım kadarıyla.)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

867 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:41:47 

quote:

Orijinalden alıntı: mcardle

ne kadar fark var? benim girdiğim zamanda pek yoktu diye hatırlıyorum, özel de olsa tıp sonuçta diğer bölümlere benzemez.

Ben 18.000 civarı bekliyorum tıp en aşağı 10.000'den alıyor. Aslında ilk on bine çok rahat girebilirdim ama giremedim.

Babam da bir sene daha çalışırsan mala bağlarsın bu sene tercih et dedi. Ayrıca seneye yine aynı duruma düşmeyeceğim de kesin değil. Üçüncü seneye de kalırsam evde kalmış kız durumuna düşerim psikolojim çok kötü olur.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Haziran 2011; 21:45:11 

quote:

Orijinalden alıntı: PeterPetrelli

Bence kötü bir fikir. Harcamaların sonu gelmez. yurtdışında okumayı düşünürsen çok daha ucuza gelir. Avusturyayı araştır yüzlerce websitesi var

479 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:45:34 

Parasını karşılayabildikten sonra 1 dk dahi düşünmene gerek yok tercih et.

867 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:47:41 

Yurtdışı işi nasıl oluyor? Burdaki sınavı umursamıyorlar heralde, kendi çaplarında bir sınav vs. yapıyorlar mı? İngilizcem iyidir anadolu lisesi çıkışlıyım(?). Aradıkları şartlar nelerdir? Hangi ülkeyi önerirsiniz? Denklik nasıl oluyor?

Biraz fazla oldu tabi. Eğer anlatacak birisi varsa msnden çok iyi olur.

Ayrıca yurtdışına çıkmaya zorlamışlığım bir kere var. Türk Kültür Vakfı sınavını kazandım fakat sözlü mülakatta elendim.

quote:

Orijinalden alıntı: +1905

Onu babama ben de dedim. Karşılarım dedi benim tek derdim şu harçlık konusu, çok kötü bir durumda bulunursam orda 6 yıl okuyamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NuTeRX -- 26 Haziran 2011; 21:49:41 >

197 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:53:40 

Yeterli ingilizcen varsa zaten kafadan şanslısın,ha bir de şu var bu özel ünilerin tıp bölümünden mezun olanlar vardır illaki okullardna onları bulup ulaşabilirsen akıbetlerini öğrenip fikir sahibi olabilirsin ama biraz zor bir şey gibi.
http://global.mezun.com/ buradaki forumları bi kurcala, yurt dışı eğitim düşünceni ve sorularını buraya bi sor bakalım.

Uruz#2539

1430 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:53:51 

Görüldüğü kadarıyla özel üniversitede en az ( 6 yıl+ hazırlık) 150 bin TL Gözden çıkarmak gerek. Birde hocam durumumuz çok iyi değil demişsin,
E böyle olunca daha çok stress yaşar insan, kaldım geçtim, bir yıl daha 20-25 bin TL fazladan para verme düşüncesi vs., Sorumluluklar, 1-2 sene okuyup tıp bana göre değilmiş deyip ayrılmak istesen bile ailene mahcubiyetin çok olur. 50 bin TL( bir ev parasının yarısı)

Diğer taraftan, puanlama sistemi değişmiş olsada, Özel üniversitede paralı dahi tıp okumak için en az itü,ytü vs de mühendislik okuyabilecek kadar puan yapmak gerek.
E zaten itü,ytü vs ye mühendislik okumaya yetecek puanı yapan elemanda tıpıda halledebilir.

Burda diğer bir ikilem çıkıyor ortaya,

Türkiyenin nadide üniversitelerinden birinde mühendislik okuyabilecekken, bunlardan vazgeçip üstüne 150 bin TL + 7 Yıl + TUS vs. tercih edilebilir mi ?
Bunun cevabı herkes için farklıdır.
Ben Tercih etmezdim ama kimisi vardır
Doktorluk hayatının amacıdır. Annesi-Babası doktordur çocuğun ve üniversite sınavlarına gelene kadar ailesi hep onu doktor olacağı/olması gerektiği bilinciyle yetiştirmişken, Birden ünivesite sınavında puanı yetmedi diye inşaat mühendisliği okuyup bambaşka alanlara girmesi beklenemez, Belkide Türkiyede Paralı tıp sırf bu verdiğim örnek için bile açılmış olabilir.

867 Mesaj
26 Haziran 2011; 21:55:53 

@SudKaiDo sağol inceliyorum.

@cefucsa aldığım puanla odtü itü gelmiyor malesef. 200 bin TL gözden çıkmış durumda sorun o değil zaten. Okula girdikten sonraki sosyal statü sorun anlatabilmişimdir umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NuTeRX -- 26 Haziran 2011; 21:56:26 >

197 Mesaj
26 Haziran 2011; 22:00:03 

Evet cefucsa güzel konuya değinmiş, konuyu açalım biraz. Özelikle tıp seçmenin sebebi nedir?Şu an ve ilerleyen yıllarda geçerli ve geçerliliğini koruyacak pek çok farklı branşlarda var. Tıp olmazsa olmaz mıdır senin için ?

Uruz#2539

867 Mesaj
26 Haziran 2011; 22:03:59 

quote:

Evet cefucsa güzel konuya değinmiş, konuyu açalım biraz. Özelikle tıp seçmenin sebebi nedir?Şu an ve ilerleyen yıllarda geçerli ve geçerliliğini koruyacak pek çok farklı branşlarda var. Tıp olmazsa olmaz mıdır senin için ?

Sosyal statüsü için istiyorum aslında. Ayrıca maddi olarak bakarsak da mühendislerin durumu ülkemizde belli zaten, üniversiteden çıkınca 800 liraya bir iş yerinde çalışmaya da gönüllü değilim. Yanlış anlaşılmasın şimdi 500 liraya bile çalışırım fakat ben o kadar eğitim aldıktan sonra 800 liraya boyun eğmem. Biraz büyük düşünüyorum açıkcası.

Uzaklaştırılmış
26 Haziran 2011; 22:06:43 

Baban öyle konuşuyor ama 1 sene tekrara kal veya memnun kalmazsan nasıl olacağını düşün.Bu arada iş verenler özelden gelenlere gerizekalı muamelesi yapar

197 Mesaj
26 Haziran 2011; 22:08:40 

Bir arkadaşım vardı, hikayesi çok ilginç imam hatipten atıldı düz liseye geçti çok hovardaydı adam 1 sene içinde mental olarak düzeldi 180 derece değil 360 derece değişti desem yeridir :) İzmirde özel bir üni kazandı, okurken hırs yapıp yine sınava girdi ona rağmen sabancı üniyi burslu kazandı, bölümünün tam adını şu an hatırlamıyorum ama lojistik üzerineydi. Stajını bir arap petrol şirketinde yaptı(çocukta imam hatipte geldiği için arapça vardı şans işte :) ) Şu an Çinde büyük bir firmada müdür ya da ona yakın bir konumda çalışıyor. Yani diyeceğim o ki iyi araştırmak gerek, ismen aşina olmadığımız ama önü çok açık olan bir ton meslek mevcut.
Tıp ezelden beri revaçtadır, temiz iş ona bir sözüm yok.
Ama bir şey ekleyeyim toplumda şu düşünce var, tıp,hukuk,eczacılık vb gibi bölümler aşırı zeka ister bu bir şekilde doğru diyelim, çok fazla bilgi isteyerek girilen bir bölümü özel üniden mezun olmak sana karşı bir önyargı oluşturacaktır diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SudKaiDo -- 26 Haziran 2011; 22:12:26 >

Uruz#2539

1430 Mesaj
26 Haziran 2011; 22:08:51 

quote:

@SudKaiDo sağol inceliyorum.

@cefucsa aldığım puanla odtü itü gelmiyor malesef. 200 bin TL gözden çıkmış durumda sorun o değil zaten. Okula girdikten sonraki sosyal statü sorun anlatabilmişimdir umarım.

Hocam sen kendi bulunduğun sosyal statü de 200 Bin Tl yi gözden çıkarıp okula girebilecek durumda hissediyorsan kendini,Heralde Bir tek sen değilsindir ya senle aynı statüde olan ve bu senin verdiğin kararı vercek olan.
Yani özelde okuyan herkes te koç, sabancı, ağaoğlu çocuğu değildir heralde.
Ne biliyim büyük bir mobilya mağazası olan veya işlek bir yerde restaurant sahibi olan bir ailenin çocuğu da okuyabiliyor Özel üniversitede. (Esnaf-Kobi takımı)
Bunlarında öyle çok yüksek bir sosyal statüsünün olacağını sanmıyorum.

867 Mesaj
26 Haziran 2011; 22:18:15 

quote:

Bir arkadaşım vardı, hikayesi çok ilginç imam hatipten atıldı düz liseye geçti çok hovardaydı adam 1 sene içinde mental olarak düzeldi 180 derece değil 360 derece değişti desem yeridir :) İzmirde özel bir üni kazandı, okurken hırs yapıp yine sınava girdi ona rağmen sabancı üniyi burslu kazandı, bölümünün tam adını şu an hatırlamıyorum ama lojistik üzerineydi. Stajını bir arap petrol şirketinde yaptı(çocukta imam hatipte geldiği için arapça vardı şans işte :) ) Şu an Çinde büyük bir firmada müdür ya da ona yakın bir konumda çalışıyor. Yani diyeceğim o ki iyi araştırmak gerek, ismen aşina olmadığımız ama önü çok açık olan bir ton meslek mevcut.
Tıp ezelden beri revaçtadır, temiz iş ona bir sözüm yok.
Ama bir şey ekleyeyim toplumda şu düşünce var, tıp,hukuk,eczacılık vb gibi bölümler aşırı zeka ister bu bir şekilde doğru diyelim, çok fazla bilgi isteyerek girilen bir bölümü özel üniden mezun olmak sana karşı bir önyargı oluşturacaktır diye düşünüyorum

Devlette çalışmayı düşündüğüm için sorun olmaz diye düşünmüştüm ayrıca tıpın en büyük avantajı zaten devlette iş bulabilmek.

4996 Mesaj
26 Haziran 2011; 22:21:36 

Yıllık ne kadara okuyacaksın?Yani sadece okula ne vereceksin?

867 Mesaj
26 Haziran 2011; 22:22:45 

quote:

Orijinalden alıntı: NidderuN

Yıllık ne kadara okuyacaksın?Yani sadece okula ne vereceksin?

25.000-35.000

952 Mesaj
26 Haziran 2011; 22:27:49 

Dostum bir ortamda pasa pasa devlette okuyup doktor olanla paranın gucuyle doktor olanın arasındaki fark cok buyuk.Doktor musun ? Doktorsun tabi ama işe alınırken bile oncelik onlardadır ozel bır sektorde :)

867 Mesaj
26 Haziran 2011; 22:34:11 

quote:

Orijinalden alıntı: atquare

Dostum bir ortamda pasa pasa devlette okuyup doktor olanla paranın gucuyle doktor olanın arasındaki fark cok buyuk.Doktor musun ? Doktorsun tabi ama işe alınırken bile oncelik onlardadır ozel bır sektorde :)

Aynı eğitimi aldıktan sonra benim daha bir doktor olamayacağımı garantileyemezsin ayrıca yurtdışında okursam yurtdışı deneyimim + çok sağlam bir yabanci dilim olur. Dediğim gibi ne olacağını asla bilemezsin. Ben liseye 40.000 sıralama ile girmiştim sonra össde 18.000'e çektim bu sıralamayı demek ki kendimi bayağı bir geliştirmişim, aynı gelişmeyi önümdeki 6 yılda da sağlayabileceğimi düşünüyorum. Zekamı güvenim sonsuz anlayacağın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NuTeRX -- 26 Haziran 2011; 22:34:25 >

197 Mesaj
26 Haziran 2011; 22:37:37 

Hiç olmadı orta derece bir devlet üniversitesinden doktor olarak mezun ol, daha sonra master ını cartını curtunu dışarda yaparak üzerine koyarsın bir nevi modifiye

Uruz#2539

952 Mesaj
26 Haziran 2011; 22:38:38 

quote:

Aynı eğitimi aldıktan sonra benim daha bir doktor olamayacağımı garantileyemezsin ayrıca yurtdışında okursam yurtdışı deneyimim + çok sağlam bir yabanci dilim olur. Dediğim gibi ne olacağını asla bilemezsin. Ben liseye 40.000 sıralama ile girmiştim sonra össde 18.000'e çektim bu sıralamayı demek ki kendimi bayağı bir geliştirmişim, aynı gelişmeyi önümdeki 6 yılda da sağlayabileceğimi düşünüyorum. Zekamı güvenim sonsuz anlayacağın.

Kardesım adam bakacak bu eleman nerede okumus ne halt etmıs nereyı bıtırmıs.Orda hacettepe mi yazsa karsındaki adamı tatmin edersin yoksa ozel herhangi tip ?
-Kaldı ki kendınden bu kadar emınsın madem buraya konu acıp forum kirliliği neye ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atquare -- 26 Haziran 2011; 22:41:29 >

Uzaklaştırılmış
26 Haziran 2011; 22:40:01 

benimde özel hukukla ilgili araştırmalarım olmuştu.eğer ailenin durumu çok çok iyi değilse bulaşma.ha ben kendimi paramparça eder yatay geçiş yaparım dersen bilemem.tabi kendini harbiden parçalaman lazım geçiş yapabilmek için.örnekler yok değil benim arkadaşın abisi çağ üniversitesinde hukuk okuyordu ama hocalar sınıfta bırakmak için ellerinden geleni yapınca dicle hukuğa yatay geçiş yaptı zorda olsa.yinede rahatına düşkünsen hiç bulaşma bu tarz tehlikeli işlere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellfire peninsula -- 26 Haziran 2011; 22:41:04 >

867 Mesaj
26 Haziran 2011; 22:41:17 

quote:

Orijinalden alıntı: atquare

Kardesım adam bakacak bu eleman nerede okumus ne halt etmıs nereyı bıtırmıs.Orda hacettepe mi yazsa karsındaki adamı tatmin edersin yoksa ozel herhangi tip ?

İlk mezun olduğumuz zaman özelde bahsettiğin durum senin dediğin gibi olur. Devlete girmeye çalışırım. İlerleyen zamanda zaten tecrübeye ve yaptıklarına bakılır sanırım.

2395 Mesaj
26 Haziran 2011; 22:47:50 

Ben okuyorum, genel olarak memnun değilim, soruların varsa cevaplarım

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

16666 Mesaj
26 Haziran 2011; 22:49:38 

Bence en mantıklısı , 200.000 lira para vereceğine otur adam adam hem çalış hem 50.000'ini ye. Sıkılma yani. İlk 10 bine gir. Geri kalan parayla rahatça okursun maddi yönden..

iPhone 5 16GB
iPad 2 Wi-Fi 16GB

Ford Connect 1.8 TDCI 2010 GLX PP 140PS~320NM by Megachips
98' Astra F 1.6 GLS

2398 Mesaj
26 Haziran 2011; 22:51:56 

quote:

İlk mezun olduğumuz zaman özelde bahsettiğin durum senin dediğin gibi olur. Devlete girmeye çalışırım. İlerleyen zamanda zaten tecrübeye ve yaptıklarına bakılır sanırım.

Yahu bilen bilmeyen konuşmuş nerden mezun olursan ol pratisyensin önemli olan uzmanlığını nereden aldığın ayrıca tıp bu öyle iş görüsmesi gibi kimse almaz işe özel hastanenin bünyesine kattığı prof.ler tanıdığı bildiği güvendiği zamanındaki asistanlarından vs. çağırır yanına .

1338 Mesaj
26 Haziran 2011; 23:02:27 

50 bine peşin basabiliyorsan 4 ev al :D
aylık 600 kira alsan 2400 eder yatarsın :D

Uzaklaştırılmış
26 Haziran 2011; 23:03:54 

anladık zenginsin

867 Mesaj
26 Haziran 2011; 23:07:48 

quote:

Orijinalden alıntı: asbektas

Ev var zaten evden gelecek kiralara güveniyorum.

Uzaklaştırılmış
26 Haziran 2011; 23:10:01 

Paran bolsa burada işin yok.Bende 200.000 TL olacak doktor olmak istiyorum basar giderim amerikaya

4050 Mesaj
26 Haziran 2011; 23:12:16 

Tıpa gidemiyorsan zorlama arkadaşım , git en kral bölümü oku paralı ama tıp okuma ; ileride eline gelen hastalarıda para ile tedavi edemeyeceksen okuma ....

Taste the Doom !

867 Mesaj
26 Haziran 2011; 23:14:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Z-Gear

Tıpa gidemiyorsan zorlama arkadaşım , git en kral bölümü oku paralı ama tıp okuma ; ileride eline gelen hastalarıda para ile tedavi edemeyeceksen okuma ....

Kendime güveniyorum.

4050 Mesaj
26 Haziran 2011; 23:18:31 

quote:

Kendime güveniyorum.

İşin Ucunda canlar var lütfen iyi düşün , girebileceğin en iyi bölüme gir yada daha ucuz bir özel ünide mühendisliğin alasını oku kalan parayı hayatıında kullan ev al evleneceğin zamana sakla vb.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Z-Gear -- 26 Haziran 2011; 23:20:37 >

Taste the Doom !

2398 Mesaj
26 Haziran 2011; 23:22:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Berkovic1
Paran bolsa burada işin yok.Bende 200.000 TL olacak doktor olmak istiyorum basar giderim amerikaya

200Bin tl ile nereye amerikaya gidiyorsun ort.bir üniversitenin yilligi 43 bin dolar yurt yillik 12 bin dolar ayda min.500 dolar harcarsin yillik masrafin ucak bileti vs. 100 bin tlyi bulur ki amerikada tiptan once 1-2 sene üniye hazirlik gibi birsey okuman lazim rahat 800 bin tlyi gozden cikarman lazim.

Uzaklaştırılmış
26 Haziran 2011; 23:23:38 

200 bin vermek bence saçmalık.Zaten her yıl 6-7 bin doktor pratisyen olarak mezun olsa 6 veya 7 yıl okusan devlette o kadar açık kalmaz.Doğu taraflarında 9-10 bin civarı sıralamayla girebileceğin tıp fakültelerini okursan masrafın da az olur,mezun olduğunda evin araban hazır olabilir yani.

867 Mesaj
26 Haziran 2011; 23:24:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Z-Gear

Kendime güveniyorum.

İşin Ucunda canlar var lütfen iyi düşün , girebileceğin en iyi bölüme gir yada daha ucuz bir özel ünide mühendisliğin alasını oku kalan parayı hayatıında kullan ev al evleneceğin zamana sakla vb.

İyi düşünüyorum merak etme, diplomalı kasap olmak niyetinde değilim. Doktor olduktan sonra ev almak sorun olamaz diye düşünüyorum.

1968 Mesaj

[5 Ağustos 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

26 Haziran 2011; 23:25:37 

quote:

Orijinalden alıntı: asbektas

vauv adam ekonomi profu 50000e aldığın evden 600 kira alıcan he

Konuya gelecek olursak tıp okuma birader hem okurken kendine söversin hemde yakında doktorları kpssyle alıcaklar inanılmaz kontenjan artırıyolar bu sene 9000 öğrenci alınacak

2398 Mesaj
26 Haziran 2011; 23:27:48 

Korkma her türlü çalisiyorsun seve seve olmasa bile s.ke s.ke doktor yapiyorlar düsünme bile gir bizim tıp camiasına.

Uzaklaştırılmış