Şimdi Ara

2011 Hyundai Sonata'da talihsiz üretim hatası. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
1
Favori
6.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yorum yazmadan önce videoyu izlememiştim (bu sola çekme muhabbeti geyik oldu çünkü) ama izleyince aracın yürüyen aksamında bir problem olduğunu düşündüm şahsen.

Sağa sola çekme meselesi değil bence, bu arkadaş aracının yürüyen aksamındaki problemden bi haber çünkü dikkat ederseniz aracın direksiyonu birden sola dönüyor videonun bir kısmında. EPS denen sistem aracın hızı, direksiyon dönüş açısı ve etkiyen kuvvetler gibi verileri ölçümleyerek sürücünün direksiyonu daha rahat hareket ettirmesine yardım eder. Yani direksiyonu sürücünün istediği şekilde döndürebilmesi için küçük bir elektrik motoru devreye girer. Videoda aracı kullanan kişi aracın direksiyonunu bıraktıktan hemen sonra aracın sola çekmesi tamamen bir yürüyen aksam (rot, s rot kolları, jant yamukluğu, lastik hava basıncı yetersizliği, yay ve amortisör arızaları vb.) sorunudur. Direksiyon buna benzer arızalar nedeniyle yavaş yavaş dönmeye başladığı anda EPS de devreye girerek direksiyonun daha hızlı dönmesini sağlıyor. EPS sistemi devre dışı bırakılsa aracın çizgiyi kaybetme hızının düşeceğini düşünüyorum açıkçası.

Bir de şunu eklemeden geçemeyeceğim, çalıştığım şirketteki 2011 model araçların hepsinin önü bir yere arkası başka bir yere çekiyor çünkü bu araçları kullanan arkadaşlar zahmet edipte araçlarının lastik havalarını bile kontrol etmiyorlar. Hiçbir aracın 2 lastiğinin hava basıncı değeri eşit değil varın siz düşünün artık...

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Optech

quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

quote:

amerika da belirli bir kalite ve güvenlik düzeyin de olmayan arabalar bu ülkeye giriş yapamıyor

Konuya müdahil olmak istemiyorum ama şu mesaja takıldım.

ABD'ye belli bir kalite ve güvenlik düzeyinde olmayan araçlar giremiyormuş. Bir yaşıma daha girdim.

Peki bu araçları tespit eden kuruluş ve tespit kriterleri nelerdir bunu da paylaşır mısınız.
    Kaliteyi hangi testlerle ölçüyorlar? Hangi birimle değerlendiriyorlar ve hangi birimin altındaki araçları "kalitesiz" olarak niteliyorlar.
    Aynı şekilde güvenlik ölçümü için hangi kriterleri baz alıyor ve hangi birimle değerlendiriyorlar?
    Bir de bugüne kadar hangi araçları test etmişler, hangileri bu testleri geçmiş, hangileri geçememiş, bunların da bir listesini bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Görünen köy klavuz istemiyor

Hyundai, bir kez daha "dünyanın en hızlı büyüyen otomotiv markası" seçildi.

Dünyanın 5'inci büyük otomotiv üreticisi olan Hyundai, sağlam adımlarla hızlı büyümesini devam ettiriyor.

Hyundai, göstermiş oluğu gelişim doğrultusunda dünyanın en önemli marka derecelendirme kuruluşu Interbrand tarafından, 2010 yılından sonra 2011'de de "En Hızlı Büyüyen Otomotiv Markası" seçildi.

Toplamda 6 milyar Amerikan Doları tutarında marka değeri biçilen Hyundai, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 19.3'lük bir büyüme ile marka değerini bu rakama ulaştırdı. Dünyadaki tüm otomotiv markaları arasında 8'inci sırada bulunan Hyundai, genel sıralamadaki markalar arasında ise 61'inci sırada yer aldı. Geçtiğimiz yıl tüm markalar arasında 65'inci sırada yer alan Hyundai, 2011 yılında sağladığı yüzde bu önemli büyüme ile 4 sıra birden yükseldi. Marka değerindeki artış, otomotiv sektöründe yüzde 8.1, tüm markalar arasında ise yüzde 2.6 olarak açıklandı.

http://finanshaber.mynet.com/detay/otomotiv/hyundaiden-hizlisi-yok/7468

tamam buyusunler de , bıraz da saglamlıga ve kalıteye onem versınler.

• quote:

quote:

quote:

amerika da belirli bir kalite ve güvenlik düzeyin de olmayan arabalar bu ülkeye giriş yapamıyor

Konuya müdahil olmak istemiyorum ama şu mesaja takıldım.

ABD'ye belli bir kalite ve güvenlik düzeyinde olmayan araçlar giremiyormuş. Bir yaşıma daha girdim.

Peki bu araçları tespit eden kuruluş ve tespit kriterleri nelerdir bunu da paylaşır mısınız.
    Kaliteyi hangi testlerle ölçüyorlar? Hangi birimle değerlendiriyorlar ve hangi birimin altındaki araçları "kalitesiz" olarak niteliyorlar.
    Aynı şekilde güvenlik ölçümü için hangi kriterleri baz alıyor ve hangi birimle değerlendiriyorlar?
    Bir de bugüne kadar hangi araçları test etmişler, hangileri bu testleri geçmiş, hangileri geçememiş, bunların da bir listesini bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Görünen köy klavuz istemiyor

Hyundai, bir kez daha "dünyanın en hızlı büyüyen otomotiv markası" seçildi.

Dünyanın 5'inci büyük otomotiv üreticisi olan Hyundai, sağlam adımlarla hızlı büyümesini devam ettiriyor.

Hyundai, göstermiş oluğu gelişim doğrultusunda dünyanın en önemli marka derecelendirme kuruluşu Interbrand tarafından, 2010 yılından sonra 2011'de de "En Hızlı Büyüyen Otomotiv Markası" seçildi.

Toplamda 6 milyar Amerikan Doları tutarında marka değeri biçilen Hyundai, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 19.3'lük bir büyüme ile marka değerini bu rakama ulaştırdı. Dünyadaki tüm otomotiv markaları arasında 8'inci sırada bulunan Hyundai, genel sıralamadaki markalar arasında ise 61'inci sırada yer aldı. Geçtiğimiz yıl tüm markalar arasında 65'inci sırada yer alan Hyundai, 2011 yılında sağladığı yüzde bu önemli büyüme ile 4 sıra birden yükseldi. Marka değerindeki artış, otomotiv sektöründe yüzde 8.1, tüm markalar arasında ise yüzde 2.6 olarak açıklandı.

http://finanshaber.mynet.com/detay/otomotiv/hyundaiden-hizlisi-yok/7468

Soru : ABD'ye belli bir kalite ve güvenlik düzeyinde olmayan araçlar giremiyormuş; madem öyle, bu konuda değerlendirmeleri yapan ve karar veren kurum/kuruluş hangisi?

Cevap : Görünen köy kılavuz istemez, Hyundai hızla büyüyor...

Bu kadar alakasız bir cevap verilebilirdi, tebrik ederim. Belli ki Hyundai markasını övmeye şartlanmışsınız, ancak yine de yazılanları bir okusanız da biraz ilgili cevap verseniz... Çünkü ben Hyundai'ye kötü/büyümüyor/küçük firma vs gibi bir ithamda bulunmadım, bulunmam da!

Bu arada ortaya attığınız iddia ile cevabınızı hala merak ediyorum... Yoksa böyle bir kurum/kuruluş yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 17 Ekim 2011; 8:35:19 >

• Kurum kuruluşa gerek yok 2007 ve sonrası amerikan filmlerini bir izle bak bakalım hangi markalar var, bu filmler de sokaklar da neden bir renault bir peugout bir fiat yok ama toyota, honda, hyundai var.
  • quote:

Kurum kuruluşa gerek yok 2007 ve sonrası amerikan filmlerini bir izle bak bakalım hangi markalar var, bu filmler de sokaklar da neden bir renault bir peugout bir fiat yok ama toyota, honda, hyundai var.

hocam arkadaşın talep ettiği şey sizin söylediğiniz sözün arkasında durmanız. hyundaiye bir eleştirisi söz konusu değil.

önceki mesajlarınızda "amerika da belirli bir kalite ve güvenlik düzeyin de olmayan arabalar bu ülkeye giriş yapamıyor" ifadesi kullanmışsınız. arkadaş da bunu neye dayanarak söylediğinizi sormuş. şu an ki mesajınızdan bir şeye dayanarak söylemediğiniz anlık olarak uydurduğunuz anlamını çıkardım ben. 2007 sonrası filmlerde belli marka araçların kullanılması o araçların yaygın olmasından değil sanal reklam denen bir şeyin icat edilmesinden kaynaklanır. filmlere bakılarak hangi aracın iyi olduğu karar verilemez.

• Bak sen tam olarak ne demişsin :

Eh tahmin ettiğim gibi, böyle bir değerlendirme falan yok ortada. Yani apaçık yanlış olduğunu bildiğin bir bilgiyi, izlediğin filmlerdeki araç sayılarından çıkardığın sonucu desteklemek için "uydurmuşsun".

NOT : Konuyu yine ABD'deki araç satışlarına falan getirmeyelim, o konuda bir yorumum yok çünkü!
  • quote:

Bak sen tam olarak ne demişsin :

Eh tahmin ettiğim gibi, böyle bir değerlendirme falan yok ortada. Yani apaçık yanlış olduğunu bildiğin bir bilgiyi, izlediğin filmlerdeki araç sayılarından çıkardığın sonucu desteklemek için "uydurmuşsun".

NOT : Konuyu yine ABD'deki araç satışlarına falan getirmeyelim, o konuda bir yorumum yok çünkü!

Uydurmadım ama böyle bir söylentiyi duymuştum kaynağını hatırlayamadım yoksa paylaşacaktım
  • Ben size doğrusunu söyleyeyim : Böyle bir değerlendirme ve bu değerlendirmeyi yapan bir kuruluş yok.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.