Şimdi Ara

Canon Eos 500D Kullanıcıları Klubü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
17.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  Canon Eos 500D Kullanıcıları Klubü

Canon Eos 500D Tanıtım

Canon EOS 500D kameranın kullanıcıya olumlu bir çekim deneyimi kazandıracağını söylemek bir sürpriz olmayacaktır. Canon 500D fotoğraf makinesi kendinden önceki pek çok modelden kaynaklanan deneyim birikimi ve elde edilen görüntü çözümleri sayesinde ortaya çıkmış son derece zengin çekim özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Canon EOS 500D'nin hem amatör ve hem de gelişmiş fotoğrafçılara pek çok seçenek sunan son derece eksiksiz bir dijital SLR fotoğraf makinesi olduğunu söylemek bir testçi açısından sıkıcı gibi görünebilir ancak kullanıcı açısından durum tam da bu.

Canon EOS 500D gövde yapısı

Canon EOS 500D fotoğraf makinesine sadece gövdesi açısından baktığımızda, olumsuz ya da dezavantaj getiren bir nokta bulmak için gerçekten derinlere inmek gerekiyor. En büyük olumsuzluk Live View canlı ön izlemenin kullanımında ortaya çıkıyor. Live View batarya ömrünü ciddi anlamda etkiliyor bu durum da uygulamada yedek bir pil satın almayı gereklilik haline getiriyor. Bunu haricinde, gözümüze çarpan herhangi bir dezavantaj ya da olumsuz bir noktaya sahip olmayan Canon 500D her açıdan parlak bir ürün.

Canon EOS 500D uygulama testi

Canon 500D fotoğraf makinesini EF-S 18-200/3.5-5.6 IS lens ile birlikte inceledik. Bu kombinasyon pratikte uygulamada oldukça kullanışlı bir ikili oluşturuyor. Kompakt ve hafif bir dijital SLR fotoğraf makinesi ile çok yönlü esnek odak uzaklık değerlerine sahip böyle bir lensin birlikteliği son derede geniş bir kullanım kolaylığı getiriyor. Ama yine de, lensin genel kalitesi hakkında o kadar da tatmin olmadığımızı ifade etmeliyim. Lensin netliği ortalama seviyede. Ayrıca Canon'un lensin renk sapma problemi konusunda bir çözüm geliştiremediği fark ediliyor. Eğer renk sapmalarının oluşmasına müsait bir ortamda fotoğraf çekecekseniz bu lens ile elde edeceğiniz görüntülerde renk sapmaları kaçınılmaz olacaktır. Görüntülerde nesnelerin çevresindeki mor renkli saçaklı etkiler kendilerini hemen gösterirken çekim sonrası görüntü düzenleme işlemlerini bir zorunluluk haline getiriyor.

Canon 500D : Her seviyede fotoğrafçı için uygun bir DSLR

Elbette Canon EOS 500D fotoğraf makinesi ile birlikte kullanabileceğiniz pek çok sayıda Canon lens seçeneği mevcut. Kameranın yüksek kalitedeki EOS gövdesi fotoğrafçılık açsından keyif veriyor. Bu kullanıcı dostu fotoğraf makinesi son derece yüksek bir görüntü kalitesi sunuyor. Canon 500D herkese uygun bir model. Başlangıç seviyesi kullanıcılar açısından ideal bir ürün olan Canon EOS 500D fotoğrafseverlerin kendilerini geliştirebilecekleri bir model. Bizce Canon EOS 500D eksiksiz özellikleriyle her kesimden kullanıcıya yönelik bir dijital SLR fotoğraf makinesi.

Teknik Özellikler »

* Cinsi: DSLR / Giriş Seviyesi
    * Sensör Tipi ve Sensör Boyutu / Çözünürlük: 15.1 MP CMOS 22.3x14.9mm / 4752x3168
    * Enstantane süresi : 30-1/4000sn
    * Orbütratör (Shutter) Ömrü : 100.000
    * ISO değerleri: 100-6400 ve H 12800
    * Çekim hızı: 3.4 kare/sn
    * İşlemci: DIGIC 4
    * LCD / Live View : 3.0'' TFT LCD / Var
    * Dahili flaş: Var
    * Dosya formatları: JPEG / RAW
    * Video Kayıt: 1080p - 20fps
    * Depolama: SD / SDHC
    * Otomatik Netleme & AF Mikro Ayar : 9 fokus noktası. AF mikro ayar hafızası yok

Gövde Özellikleri »

* LCD: 3.0'' TFT LCD
    * Gövde yapısı: Plastik
    * Lens Bağlantı Tipi: EF / EF-S
    * Ağırlık: 480gr
    * Boyutlar: 128.8 x 97.5 x 61.9 mm
    * Bağlantı seçenekleri: Video çıkışı, HDMI tip C, USB
    * Batarya: LP-E5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyfn101 -- 10 Haziran 2011; 15:53:14 >

• Arkadaşlar bende bir Eos 500D kullanıcısı olarak bütün 500D'cileri bekliyorum...
  • bende yok ama yakında alınca ben de klubün bir elamanı olurum artıkın
  • ya arkadaş 600d klübü var 500d klübü var bi türlü 550d kullananlar klübü açılmadı
  • Beklerim... :)
  • Bende dun 500d sahıbı oldum forumda baktım 500D kullanıcılarının toplandıgı bır baslık yok ya da gozumden kactı, bu baslık cok hos olmus
  • Canon Eos 500D 18-55mm kit lens ile bazı çekimler...

• Hayırlı olsun benimde 3hafta oldu alalı çok memnunum... :) Ayrıca bende hiç konu bulamadım 500D hakkında sonunda kendim açmaya karar verdim :)
  • Bir tavsiye = imzanızdaki yazıyı direk bu sayfaya tıklanabilir yapın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 8 Haziran 2011; 16:28:30 >
  • Tavsiyeniz için teşekkür ederim uğraştım biraz ama yapamadım eğer yardımcı olursanız çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyfn101 -- 8 Haziran 2011; 16:34:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyfn101

Hayırlı olsun benimde 3hafta oldu alalı çok memnunum... :) Ayrıca bende hiç konu bulamadım 500D hakkında sonunda kendim açmaya karar verdim :)

Iyı yapmıssınız acmakla emınım eksıklıgını hısseden her 500D kullanıcısı ılgı gosterıcektır. Konunun tez canlanması temennısı ıcerısındeyım.. Gercekten guzel makına bu haftasonuna kadar 55-250 lens ıle buyukada turuna cıkmayı dusunuyorum artık paylsımlarla daha ılgı cekıcı hale getırmek sart
  • Çok iyi olur gerçekten bende ilk çekimlerimi koyarak başladım şimdilik :)
  •  [link=http://forum.donanimhaber.com/m_49745631/tm.htm]Canon Eos 500D Kullanıcıları Klubü[/link] 

Bunu ekleyin imzanıza
  • Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için...
  • Merhaba,
    Yanlış anlaşılmasın,isteyen istediği konuyu açabilir ama Canon'un zaten çok güzel bir dslr ana başlığı varken ayrı ayrı konu başlığı açmaya gerek yoktu.
    Bence ana konulardan devam edilirse forumda daha derli toplu bir paylaşım yapılmış olur.
    İyi akşamlar,hoşçakalın..
  • Rica ederim şimdi daha kolay bulunabilinir konunuz
  • Yanlış anlaşılacak birşey yok haklı olabilirsiniz ama ben sadece bir model üzerine konu açılması ilgi çeker diye düşündüm çünkü herkes aynı modeli kullanıyo olucak ilginiz içinde teşekkür ederim.
  • Çok tutulan ve konuşulan makinelerin konularının ayrı olması bencede iyi birşey.Sorulara daha çabuk ve isabetli cevaplar geliyor.D5000 için bendemi açsam acaba
  • Canon 500D/t1i | 1.1.0 Sürüm Güncellemesi

Aşağıdaki linkten 500D’nin yeni versiyonu’nu indirip yükleyebilirsiniz.

Yapılan iyileştirmeler;

Live view’da yapılan çekimlerin daha doğru çıkmasını sağlaması
    Arapça, İngilizce ve İsveç dillerindeki sorunların düzelitmesi.

Canon EOS 500D 1.1.0 Sürüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyfn101 -- 9 Haziran 2011; 12:44:23 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.