Şimdi Ara

.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fr1xsivE -- 12 Nisan 2021; 16:52:58 >

• arkadaşım aklın almıyor mu senin??? araba ile ilgili attığın her adımı yeni başlıkta açacaksan söyle tüm mesajlarını bir konu altında toplatmaya çalışalım!!! daha önce de bunu sordun, bunun cevabı daha öncede verildi sana Otomobil Genel'de.. hayır kimse cevaplamasa neyse diyeceğim de önce aç bir eski konulara bak kim ne yazmış, sonra açarsın yeni konunu!! niye tekrar tekrar konu açıyorsun???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 2 Haziran 2011; 18:42:15 >
  • Konulari gozden gecirdim fakat kimse plakayla ilgili bir cevap vermemis siz cevaplarsanız sevinirim
    tesekkurler
  • o plaka ile girersin vergi vermeden.. ama 6 ay TR'de 6 ay Avrupa'da durmasi gerek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

o plaka ile girersin vergi vermeden.. ama 6 ay TR'de 6 ay Avrupa'da durmasi gerek..

yani yurt dısına gir cık yapmak yeterli olmuyormu birde 23i lerde 7ileri vites yokmus onu aracı alırken taktırabiliyormuyuz alınan yerden tesekkurler
  • eskidendi o artik olmuyor.. sanziman konusundada almanya sartlari gecerlidir, bir fikrim yok araci aldirdiginiz kisiye sordurun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fr1xsivE

quote:

o plaka ile girersin vergi vermeden.. ama 6 ay TR'de 6 ay Avrupa'da durmasi gerek..

yani yurt dısına gir cık yapmak yeterli olmuyormu birde 23i lerde 7ileri vites yokmus onu aracı alırken taktırabiliyormuyuz alınan yerden tesekkurler

Reis o isler o kadar kolay olsaydi kimse enayi gibi 2 kati bayilmazdi burada.
    O yuzden sen unut onu.

O getirdigin arac kimin ustuneyse o aracla baskasi gezemez, gezerse baglanir vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clubber -- 2 Haziran 2011; 22:53:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: clubber

O yuzden sen unut onu.

O getirdigin arac kimin ustuneyse o aracla baskasi gezemez, gezerse baglanir vs.

he doğru birde TR'ye sokan adamın adına 6 ay TR, 6 ay yurtdışı olayı var... eyw hacı iiki hatırlattın...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: clubber

O yuzden sen unut onu.

he doğru birde TR'ye sokan adamın adına 6 ay TR, 6 ay yurtdışı olayı var... eyw hacı iiki hatırlattın...

dipnot: yurtdışı diye bahsedilen kısım, aracın alındığı yer. eskisi gibi bulgaristana çıkıp gelmek işe yaramıyor malesef... Türkiyenin koyduğu bir kural yani. Yoksa AB ülkesinde olsan yeter ama malesef iyi niyeti suistimal ediyolar.

• Bu konuyu bir örnekle açıklığa kavuşturalım:

Diyelim ki 1 Ocak 2011 tarihinde Türkiye'ye giriş yaptınız.
    6 ay sonra, yani 30 Haziran 2011'de ülkeden çıkış yapmanız gerekiyor.
    Bu araç ancak bir 6 ay daha sonra, yani 1 Ocak 2012'de tekrar Türkiye'ye girebilir.
    Bulgaristan'a gir-çık, iki teker kaşkaval al dön olayı yok maalesef

Kapıkule ve İpsala sınır kapılarından pek çok kez araçla geçtim.
    Pasaport kontrolünden sonra aracın giriş-çıkış kontrolünü gümrük yapıyor.
    Yeni bilgisayar sistemi plakaya bağlı olarak geçmiş giriş-çıkışlarınızı gösteriyor.
    Ayrıca pasaportunuza bir mühür basıyolar, bu mühürde "araçla girmiştir, araç .... tarihine kadar kalabilir." tarzında bir ifade var.
    Buraya en son çıkış yapabileceğiniz tarihi kaydediyorlar.

Çıkış yapmazsanız para cezası var. Oranlarını bilmiyorum ancak sıkıntılı bir durum olduğunu biliyorum.
    Bu nedenle gümrüğe terkedilen eski arabalar oluyor. Cezası arabanın değerini buluyor bazen.

Paranız varsa, 2 araba alırsınız. 6 ay birini, 6 ay öbürünü kullanırsınız.
    Bu arada ülke dışındakini muhafaza edecek bir yeriniz olması gerekiyor tabi :)

• Hersey icin sagolun bir sey daha sorucam.

Ben sonunda Z4 2.3i M paket li almaya karar verdim araç otomatik vites oluyor dimi ? birde m paketin + olarak sagladıgı seyler nelerdir tampon vs degisiyormu

tesekkurler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.