Şimdi Ara

PASSAT 1.4 TSI YAKIT TÜKETİMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
163.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Şu an sahip oldugum Chevrolet Cruze model otomobilimi değiştireceğim. İlk planda istediğim araç Passat 1.6 tdi idi ancak hepinizin bildigi üzere neredeyse yıl sonuna gelir diyor bayiler. Ben de 1.4 tsi'a baktım. Ortalama yakıt tüketimi internet sitesinde 5,9 olarak görülüyor. Aranızda bu araca sahip olan arkadaslar varsa yakıt tüketimlerini paylaşırlarsa çok mutlu olurum. Benim kullanmakta oldugum aracın ortalaması 10l/100km ve bu karışık değer. Sehir icinde 14'leri görüyor.
    Bir diğer sorum da yılda yaklaşık 20 bin km yapmaktayım acaba passat tsi yerine citroen c5 e-hdi düşünülebilir mi?
    Çok teşekkür ederim

• Benim 1.6 benzinli karmada 10 lt yakiyor. Fabrika verisinden yuksek o uazdiginiz degeri degilde bence 7 litreyi bulursunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: adf__

Benim 1.6 benzinli karmada 10 lt yakiyor. Fabrika verisinden yuksek o uazdiginiz degeri degilde bence 7 litreyi bulursunuz
    imzamdaki araç şu an 1450 kmde.. tamamen kısa mesafe ve şehir içi kullanım şu ana kadar 730 km yaptım son depo ile, depo çeyrekte ve bilgisayar 180 km gösteriyor range için.. bu arada depo 70 litre ve kullanım stilim çok yumuşak..
    bu araçları yumuşak kullanırsanız yakıtta oldukça cimriler, ama performans arar da basarsanız sizi ciddi üzebilirler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: akorkmaz11

imzamdaki araç şu an 1450 kmde.. tamamen kısa mesafe ve şehir içi kullanım şu ana kadar 730 km yaptım son depo ile, depo çeyrekte ve bilgisayar 180 km gösteriyor range için.. bu arada depo 70 litre ve kullanım stilim çok yumuşak..
    bu araçları yumuşak kullanırsanız yakıtta oldukça cimriler, ama performans arar da basarsanız sizi ciddi üzebilirler..

Bu yazdığınıza göre sehir icinde neredeyse 900 km oluyor. Rakamlardan emin misiniz acaba? Çünkü buna göre sehir icinde 7,7l/100km gibi bi değer oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilzmte -- 26 Mayıs 2011; 23:34:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilzmte

quote:

Bu yazdığınıza göre sehir icinde neredeyse 900 km oluyor. Rakamlardan emin misiniz acaba? Çünkü buna göre sehir icinde 7,7l/100km gibi bi değer oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samilto -- 14 Haziran 2011; 16:06:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: samilto

quote:

Orijinalden alıntı: ilzmte

quote:

Alıntıları Göster
    benim araç 30 bin km de. Ortalamam 7 litre. istanbul karışık normal kullanım. Uzun yolda dikkat edilirse klimazıs 6 litre rahat görülüyor.

• Çok çok dikkat edilirse olabilir passatta.
    Doğru olabilir.Sevgili arkadaşlar,imzamdaki aracımla 3150 km yapmış bulununmaktayım.Ses yalıtımı hariç(rüzgar ve lastik sesi-kronik conti)memnunum.(Eski aracım 2001 1.6 Vectra idi)Özellikle motor ve yakıt olarak.Şöyleki,bilgisayar ortalamam hafta sonu Tekire gidip geldikten sonra bayağı düştü.Fazla otobana giremiyorum.Yüzde 70 şehir içi kullanım.Yüzde 30 şehir dışı uzun yol sayılabilir.Ancak aracı çok sakin kullanırım.Gereksiz gaza basmam.Ekranda gözüken vites uyarılarına hep uyarım.
    Sonuç; Ortalama 5.7 lt.Şehir dışı 4 lt.Şehir içi 7 lt civarı.Çok iyi bence.
    Eski aracım şehir içi 10 lt çıkıyordu.Şehir dışı 6,5-7 civarıydı.)
    3000 km den sonra düşer diyorlardı doğruymuş.Yada Tekir yaylasına gidince(ortalama yakıt tüketimi bilgisayarda 7.3 tü birden 5.7 ye düştü.)Kendimi kandırdım:):) Gidiş yokuş yukarı 8 lt -geliş yokuş aşağı 3.4 lt hız sabitleyici 92-95-100 km))
    200 kmlik bir mesafe ortalamayı bu kadar etkileyebilir mi?.
    Ayrıca bir şeyi daha merak ettim.Yokuş aşağı sabitleyici ile 90-95-100 km ile inerkeni hızım 115'a kadar çıktı.Nasıl oldu?
    En çokta 100tl benzin aldıktan sonra(her zaman 100 tl lik alırım) dönüş yolunda 460 km gidebilirsin demesi hoşuma gitti:))
    Arabayı aldığımda her 100 tli lik benzinden sonra sınır 240km idi. Sonra 250,daha sonrada 290 a çıktı)
    Bundan sonra daha da düşer mi:))
    quote:

Orijinalden alıntı: gokturk010

benim araç 30 bin km de. Ortalamam 7 litre. istanbul karışık normal kullanım. Uzun yolda dikkat edilirse klimazıs 6 litre rahat görülüyor.

• quote:

Çok çok dikkat edilirse olabilir passatta.
    Doğru olabilir.Sevgili arkadaşlar,imzamdaki aracımla 3150 km yapmış bulununmaktayım.Ses yalıtımı hariç(rüzgar ve lastik sesi-kronik conti)memnunum.(Eski aracım 2001 1.6 Vectra idi)Özellikle motor ve yakıt olarak.Şöyleki,bilgisayar ortalamam hafta sonu Tekire gidip geldikten sonra bayağı düştü.Fazla otobana giremiyorum.Yüzde 70 şehir içi kullanım.Yüzde 30 şehir dışı uzun yol sayılabilir.Ancak aracı çok sakin kullanırım.Gereksiz gaza basmam.Ekranda gözüken vites uyarılarına hep uyarım.
    Sonuç; Ortalama 5.7 lt.Şehir dışı 4 lt.Şehir içi 7 lt civarı.Çok iyi bence.
    Eski aracım şehir içi 10 lt çıkıyordu.Şehir dışı 6,5-7 civarıydı.)
    3000 km den sonra düşer diyorlardı doğruymuş.Yada Tekir yaylasına gidince(ortalama yakıt tüketimi bilgisayarda 7.3 tü birden 5.7 ye düştü.)Kendimi kandırdım:):) Gidiş yokuş yukarı 8 lt -geliş yokuş aşağı 3.4 lt hız sabitleyici 92-95-100 km))
    200 kmlik bir mesafe ortalamayı bu kadar etkileyebilir mi?.
    Ayrıca bir şeyi daha merak ettim.Yokuş aşağı sabitleyici ile 90-95-100 km ile inerkeni hızım 115'a kadar çıktı.Nasıl oldu?
    En çokta 100tl benzin aldıktan sonra(her zaman 100 tl lik alırım) dönüş yolunda 460 km gidebilirsin demesi hoşuma gitti:))
    Arabayı aldığımda her 100 tli lik benzinden sonra sınır 240km idi. Sonra 250,daha sonrada 290 a çıktı)
    Bundan sonra daha da düşer mi:))
    quote:

Orijinalden alıntı: gokturk010

Alıntıları Göster
    Sabit hız modunda yokuş aşağı giderken tabii ki frene basmaz. Bu iyi birşey. TSI motorların bir başka özelliği de motor freni etkisi pek fazla değil. Bu nedenle yokuş aşağı vites düşürmek pek işe yaramıyor. (Tabi sürtünme olmaması avantaj aslında). Bu nedenle yavaşlamak gerekirse frene basmak gerekiyor. Tüketiminiz normal. Güle güle kullanın. Bu motorun otomatik viteslisi (skoda da olduğu gibi) mutlaka gelmeli. İşte o zaman dizel gibi yakan bir motor olacak çünkü çoğu kullanıcı vites önerilerine uyamıyor. istese de.

• Merhabalar, yeni araciniz hayirli olsun. Ben 2008 yilindan beri 1.4 tsi variant (duz vites ) ve yine 2.0 tdi dsg kullaniyorum. Pazartedi gunu 1.4 tsi variant ile bodruma gittim. Ortalama tuketimim 4.8'di. Bence 1.4 tsi motorlarin ekonomi potansiyelleri gercekten cok fazla. Ve performans konusinda kesinlikle uzmuyorlar... Bence 1.4 tsi konusunda hic dusunmeyin derim. Sahsen ben dizelden daha iyi ve rafine bir motor oldugunu dusunuyorum. Ozellikle blue motion teknolojisi ile daha da fazla ekonomi yapilabilir bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halukcobanoglu

Merhabalar, yeni araciniz hayirli olsun. Ben 2008 yilindan beri 1.4 tsi variant (duz vites ) ve yine 2.0 tdi dsg kullaniyorum. Pazartedi gunu 1.4 tsi variant ile bodruma gittim. Ortalama tuketimim 4.8'di. Bence 1.4 tsi motorlarin ekonomi potansiyelleri gercekten cok fazla. Ve performans konusinda kesinlikle uzmuyorlar... Bence 1.4 tsi konusunda hic dusunmeyin derim. Sahsen ben dizelden daha iyi ve rafine bir motor oldugunu dusunuyorum. Ozellikle blue motion teknolojisi ile daha da fazla ekonomi yapilabilir bence

Katılıyorum.Ancak tsi+blue motion + dsg falan filan birleşince çok tuzlu oluyor:((
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Halukcobanoglu

Merhabalar, yeni araciniz hayirli olsun. Ben 2008 yilindan beri 1.4 tsi variant (duz vites ) ve yine 2.0 tdi dsg kullaniyorum. Pazartedi gunu 1.4 tsi variant ile bodruma gittim. Ortalama tuketimim 4.8'di. Bence 1.4 tsi motorlarin ekonomi potansiyelleri gercekten cok fazla. Ve performans konusinda kesinlikle uzmuyorlar... Bence 1.4 tsi konusunda hic dusunmeyin derim. Sahsen ben dizelden daha iyi ve rafine bir motor oldugunu dusunuyorum. Ozellikle blue motion teknolojisi ile daha da fazla ekonomi yapilabilir bence

Katılıyorum.Ancak tsi+blue motion + dsg falan filan birleşince çok tuzlu oluyor:((

Alıntıları Göster
    Ben aracımı alalı bir ay kadar oldu şimdiye kadar hemen hemen 2000km yaptım.Araç 2011 model 1.4 TSI manuel.. Bir depo ile 850-900 km arası yapıyorum şehir içinde.Ancak sürekli devirli kullanırsam ve otobanda +140-150 gibi hızlarda gidersem bir depo iile 800-850 km yol yapıyorum.Bundan önceki aracım 2009 model 316i idi.Bmw ile aynı miktarda benzinle en fazla 650 km yol yapıyordum.

• Depo kaç lt? Passatla Jetta arasında fark vardır.
    quote:

Orijinalden alıntı: ömer_

Ben aracımı alalı bir ay kadar oldu şimdiye kadar hemen hemen 2000km yaptım.Araç 2011 model 1.4 TSI manuel.. Bir depo ile 850-900 km arası yapıyorum şehir içinde.Ancak sürekli devirli kullanırsam ve otobanda +140-150 gibi hızlarda gidersem bir depo iile 800-850 km yol yapıyorum.Bundan önceki aracım 2009 model 316i idi.Bmw ile aynı miktarda benzinle en fazla 650 km yol yapıyordum.
  • quote:

selamun aleyküm abim bend de passat 1.4 dsg var . ancak bi depo yaklaşık 60 litreyle en fazla 750 km yaptım. ama hiç gaza basmadım yani 100 ü geçmedim şehir içinde. ama bağdat caddesi çıkışından pendiğe kullanırken 3 hafta içinde 680 km yi zor gördüm. sen nasıl olduda 900 km yaptın aklım ermiyor. ya gittiğin km az yada hem km az hemde çok yavaş gidiyosn gerçekten :D

• quote:

Orijinalden alıntı: gladiator947

quote:

selamun aleyküm abim bend de passat 1.4 dsg var . ancak bi depo yaklaşık 60 litreyle en fazla 750 km yaptım. ama hiç gaza basmadım yani 100 ü geçmedim şehir içinde. ama bağdat caddesi çıkışından pendiğe kullanırken 3 hafta içinde 680 km yi zor gördüm. sen nasıl olduda 900 km yaptın aklım ermiyor. ya gittiğin km az yada hem km az hemde çok yavaş gidiyosn gerçekten :D

Alıntıları Göster
    Yaklaşık 65 - 67 litre benzin alıyorum her seferinde.. Ve bu miktarla yaklaşık 850km. yol yapıyorum.Devirli ve yüksek hızda kullanırsam 750-800 km arasına düşüyor menzil..

• quote:

Yaklaşık 65 - 67 litre benzin alıyorum her seferinde.. Ve bu miktarla yaklaşık 850km. yol yapıyorum.Devirli ve yüksek hızda kullanırsam 750-800 km arasına düşüyor menzil..

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar merhaba aranızda hiç 2009-2010 yani B6 kasa passat 1.4 tsi kullanan var mı ? Yakıt tüketimini merak ediyorum manuel de.
  • grov G kullanıcısına yanıt
    2014 model 1.4 TSI 122 HP manuel aldım birkaç gün önce, araç sıfır..71 litre aldı depo, 350 TL ödedim, menzil 650 Km gösteriyor, ilk kullanım da olsa 350 TL lik benzin ile en az 750 km gidebilmeyi umut ediyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metbrave

2014 model 1.4 TSI 122 HP manuel aldım birkaç gün önce, araç sıfır..71 litre aldı depo, 350 TL ödedim, menzil 650 Km gösteriyor, ilk kullanım da olsa 350 TL lik benzin ile en az 750 km gidebilmeyi umut ediyorum..

Yeni aldiginiz icin yakit tuketimi biraz fazla olur 10 bin km den sonra daha da duser.
  • Uzun süre b6 122 bg düz vites passat kullandım şimdi 160 bg dsg cc kullanıyorum değerlerde fazla fark yok şehir içi 100 km'de 10 lt rahat yakıyor şehir dışıda sabit hızda 7 lt yakar yani ortalama 9 lt aşağı düşmez. Bu araçların deposu 70 lt, 350 tl'ye fullersiniz 750-800 km gidersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vires -- 21 Nisan 2014; 0:18:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vires

Uzun süre b6 122 bg düz vites passat kullandım şimdi 160 bg dsg cc kullanıyorum değerlerde fazla fark yok şehir içi 100 km'de 10 lt rahat yakıyor şehir dışıda sabit hızda 7 lt yakar yani ortalama 9 lt aşağı düşmez. Bu araçların deposu 70 lt, 350 tl'ye fullersiniz 750-800 km gidersiniz.
    3 yıldan beri passat b7 1.4 tsi 122bg. kullanmaktayız. 1 depoya 750 zar zor 800 gitmekteyiz. ortalama yakıt tüketimi 8.00/9.00 şehir içi. şehir dışı 4.5 5 gördük. 10bin km den sonra yakıt tüketimi az da olsa azalır demişler ancak azalma göremedim henüz. 2011 kasa olan passat şu an 41bin km de. 1 kere şehir dışı yolculuk yaptı. Kronik sorunlar olarak aldığımız ilk zaman aşırı derecede yağ yakıyordu. sonra düzeldi yağ kattık azalttık vs. park sensörleri ve diğer sensörlerde arızalar vardı. zor bela bunları da garantiden yaptırdık. araç kendi kendine yolda kapanıyordu ancak sensörleri değiştikten sonra bu hata düzeldi.

he bir de şuan aracın süspansiyonlar eskimiş gibi süspansiyonlardan ses geliyor.

• grov G kullanıcısına yanıt
    Merhaba;Ben 10 gün önce 2008 passat 1.4 tsi confortline+sunrof aldım araç 65.000 km temiz kullanılmış düzenli servis bakımlı aracı aldığımda yakıt ortalamasına baktım istanbul şehiriçi trafikte ortalama tüketimi 8.1 litre idi aracı teslim aldım ve değerleri sıfırladım yaklaşık 150 km istanbul şehiriçi tarfikte ve akabinde istanbul manisa ve manisa bingöl arasında toplam 2200 km yol yaptım ortalama yakıt tüketimim 2 yetişkin yolcu 2 çocuk ful bağaj klima sürekli açık 100/110 km hızla 5.8 ve 5.9 litreyi hiç geçmedi aynı zamanda tambir yol ve viraj canavarı araç...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.