Şimdi Ara

MSI'ın 3GB bellekli GeForce GTX 580 Lightning Xtreme modeli ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• MSI'ın ilk detaylarını bir süre önce verdiğimiz GeForce GTX 580 Lightnin Xtreme Edition modeli gün ışığına çıktı. Yüksek performans segmenti için hazırlanan yeni model, satışta olan GeForce GTX 580 Lightning modeliyle kıyaslandığında hem tasarım hem de donanım anlamında önemli farklar içeriyor. Nvidia'nın 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı GF110 GPU'sundan güç alan DirectX 11 destekli ekran kartı, yerini aldığı modelden farklı olarak 1.5GB yerine 3GB GDDR5 bellek kapasitesiyle geliyor.

Yüksek bellek kapasitesine ek olarak fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak sunulması beklenen ekran kartı 384-bit bellek veri yolu desteği ve 512x paralel işlem birimiyle geliyor. 16 fazlı güç tasarımına ve yüksek kaliteli komponentlere yer verildiği belirtilen kartın, hız aşırtma odaklı tasarım özellikleri sayesinde yüksek saat hızlarına çıkacağına vurgu yapılıyor. Hız aşırtma denemelerindeki ısınmaya karşı Smart Sensr adı verilen ısı sensörleriyle donatılan kartın diğer detaylaı hakkında şu an için çok fazla detay bulunmuyor.

MSI tarafından ay sona ermeden önce lanse edilmesi beklenen GeForce GTX 580 Lightnin Xtreme Edition, Computex 2011 Fuarı'nda da katılımcıların beğenisine sunulacak.

• Bu twin frozer fanları önceki modellerdekinden daha kalitesiz ve vasat duruyor , performansı nasıldı merak ettim doğrusu. 3Gb olmasıda güzel doğrusu , zamnında 2gb 9600GT leri gördükten sonra
  • 16 FAZ HAY MAŞALLAH :D
  • Şu haliyle 1GHz'e oc olabilsin artık. Yeter yani. Düz 1GHz görmek istiyorum şu haliyle. (dış modifikasyon olmadan)
  • Çok sesli çalışır gibi gözüküyo ama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reznov_Viktor

Çok sesli çalışır gibi gözüküyo ama...

Fanların büyük olması söylediğinizin aksine oldukça sessiz çalışacağının göstergesi; asıl küçük fan varsa korkmalı
  • pi,yasada hala adam gibi oyun olmamasına rağmen kartların nerdeyse her türlü versiyonlarını cıkartmayı başardılar..bu kadar modellerle oynayacaklarına biraz oyun piyasasına yatırım yapsalar cok daha ıyı olacak..yoksa bu gidişle yakında ekran kartı almak ıcın bir sebep kalmayacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: charcharodon carcharias

quote:

Orijinalden alıntı: Reznov_Viktor

Çok sesli çalışır gibi gözüküyo ama...

Fanların büyük olması söylediğinizin aksine oldukça sessiz çalışacağının göstergesi; asıl küçük fan varsa korkmalı

Sadece bir düşünceydi.
  • 3d Vision kullanımı için SLI yapacak olanlara hitap eder sanıyorum. Ama fanlar çok kalitesiz duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@U

3d Vision kullanımı için SLI yapacak olanlara hitap eder sanıyorum. Ama fanlar çok kalitesiz duruyor.

3dvision için minimum sli yapılacak kart ne olabilir peki?, malum maksimum gtx 590 sli'a kadar gider ama monitörde alınacağından sıfırdan alınacak kart veya kartların mümkün olduğunca ucuz olması önemli...
  • 3d vision veya eyefinity gibi durumlar gercekten kartlara cok yük bindiriyor..5000 küsür çözünürlüklerde her oyunu değil full ayarlarda oynamak 30-340 fps arasında oynamak bile bayagı zor..bu noktada ekran kartlarının min 2 gb ram e sahıpğ olması da büyük avantaj..

coklu monitör kullanıcak isen maalesef alacagın ekran kartlarının ucuz olmasının ımkanı yok..ucuz olursa coklu monıtorun anlamı yok..ha 3 monıtor baglayıp ınternette gezerım dersen ayrı..

benim görüşüm nvidia ıcın min 2xgtx570 amd için ise min 2x6970 şart..ha 2xgtx470 ıle de yapılabılır fakat böyle bır durumda cogu oyunda zorlanma sözkonusu olur..
  • Ne gerek var bunlara... Alacaksın bir 6950 referans kart, yükle 6970 Biosunu bak keyfine. 450 liraya performans patlaması :P Seviyorum AMD'yi, aldığım 2 çekirdek (Phenom II X2 BE 555) işlemci bile 4 çekirdek 4GHZ çalışıyor...
  • 3dvision ile ilgili yabancı forumlarda yorumları okuyorum, bazısı 3 monitör bazısı tek monitörde, kimisi gtx 580 sli beni anca kesiyor diyor kimisi gtx 260la rahat 3d oynuyorum diyor... Gerçi herkesin oynadığı oyun ve beklentisi farklı... kimisi sli şart diyor diğeri tek kart yeterli diyor... Sen de konfigurasyona göre kafanda birşeyler oluşturmaya bakıyorsun... Şu an tek monitör 3dvision için gtx 560ti sli yada tek gtx 580 çoğu güncel oyunlarda 30fps sınırının üstünde tutacak gibi geldi bana (her oyun demiyorum dikkat!)... Gerçi DH gtx580 incelemesinde sli düzende bile 3dvision performansı yerlerde sürünüyor gibiydi...
  • Fanlar sessiz sessiz duruyor. Bir fan sesli nasıl durabilir abi yaa MSI gtx580 e de dandik fan koyacak değil heralde. Kart Twin Frozr III, güzel değişik bir görünüme sahip. Hız aşırtma için çok güzel bir kart olmuş
  • Bu güzel ekran kartına led ışık koymazlarsa çok büyük bir hata olur :)
  • 3 GB lik ekran kartlarının ne kadar fuzuli olduğu, gainward'ın 3gb'lik 580'iyle Asus'un 1,5 gb'lik 580'i karşılaştırılmış ve arada fark olmadığı görülmüştü.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.