Şimdi Ara

TTNEt, bulut sistemli depolama çözümü NETDISK'i duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
4.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Günümüzün popüler kavramlarından biri olan bulut teknolojisi TTNET kullanıcılarıyla buluşuyor.

Günümüzde USB bellek, taşınabilir sabit disk, CD ve DVD gibi depolama birimleriyle yapılan veri yedeklemeleri çalınma ve kırılma gibi kaza olarak nitelendirilebilecek olaylar sonucunda risk altında kalıyor. İşte bu tür risklerin ortadan kaldırılmasında veya bu riskin en aza indirilmesinde “cloud” yani bulut sistemi büyük bir rol kazanmış durumda.

Bulut sistemi sayesinde hayati önem taşıyan şirket verileri veya kişisel dosyalarınız, ,internete bağlı her yerden erişilebilir ve güvenle saklanabilir hale geliyor. Bulut sistemine yedeklediğiniz bilgilerinizi taşımak için fazladan bir depolama birimine ihtiyacınız ortadan kalkıyor. İşte bu noktada, TTNET'in NETDISK hizmeti sayesinde TTNET kullanıcıları bulut sisteminin avantajlarından faydalanabilecek.

TNET'in NETDISK adını verdiği bulut depolama çözümü sayesinde önemli verileriniz güven altında olacak. Kullanım ihtiyacınıza göre 1GB, 50GB ve SINIRSIZ olarak 3 farklı alternatife sahip olan NETDISK hizmetini kullanarak, verilerinizi güvenli bir şekilde koruyabilir veya ilgili kişilerle paylaşabilirsiniz.

Bilgisayar ortamında kullanımı mümkün olan NETDISK için mobil versiyonun da hazırlandığı ve ücretsiz olarak kullanıcıların beğenisine sunulacağı belirtiliyor.

TTNET, NETDISK hizmetinin kullanıcılara sunduğu faydaları şu şekilde listeliyor.

NETDİSK'in Hayatı Kolaylaştıran 10 Faydası…

•  NETDİSK çok hızlı bir şekilde kurulur ve tamamen otomatik olarak çalışır.

•  Dosyalarınızı kolay ve güvenli şekilde yedeklemenize imkân tanır.

•  Yedeklediğiniz dosyalara internet üzerinden kolay ve güvenli şekilde ulaşabilirsiniz.

•  En değerli anlarınız, en önemli dosyaların her daim güvende olur, bozulmaz ve kaybolmaz.

•  İşletmeler için maliyet ve zaman tasarrufu sağlar. IT masraflarını en aza indirmek isteyen firmalar için yedekleme çözümü sağlar.

•  NETDİSK, kanıtlanmış, profesyonelce yönetilen, çevrimiçi dosya güvenliği sunar. SSL standartları ile yedeklenen ve depolanan dosyalarınızın güvenle korunduğunu bilmenin rahatlığını size yaşatır.

•  Yedeklediğiniz dosyaları kolayca istediğiniz yere yükleyebilirsiniz.

•  NETDİSK ile istediğiniz sayıda bilgisayarı yedekleyebilmeniz mümkündür.

•  NETDİSK, kolay ve güvenli dosya paylaşımı sağlar. NETDİSK'le yüksek boyutlardaki dosyalarınızı paylaşmanız mümkün.

•  Dosyalarınız anlık ve otomatik olarak yedeklendiği için dosya değişikliklerinizi versiyonlu şekilde NETDİSK'te görüntüleyebilirsiniz

•  NETDİSK'te daha önce yedeklenen dosyanız bilgisayarınızdan silinse dahi NETDİSK'ten dosyanıza ulaşabilirsiniz.

• iyi güzel bişi Mozy ve Carbonite karşısında ne yapabilir merak ediyorum
  • "Sınırsız kapasite"ye yine bir "*(yıldız)" çakmışlar... Sınırlandırılmış sınırsızlık bi tek ülkemizde mi var acaba?
  • Telekomun girmediği hangi hizmet kaldı merak ediyorum steam e bile rakip olacaklarını söylüyorlardı. Piyasada aynı hizmeti bedavaya veren firmalar 2GB alan sunuyor. Ayrıca telekom bu işlerle uğraşıcağına doğru düzgün internet hizmeti versin önce ...
  • Dropbox varken NetDisk nal toplar.
  • Kimse yanlış anlamasın ben düşüncelerimi kendi adıma söylüyorum..
    ben ttnet i kendi başıma bela etmişim ve hali hazırda kazıklanmaya da devam ediyorum. Ha başka internet sağlayıcısı vardı da bizmi kulanmadık? Evet var Kablo net, super online.. verdiğim paranın karşılığını hiç alamadım alamıyacamda.. en kısa sürede aboneliğimi iptal ettirip Kablo nete geçicem. sizede şiddetle tavsiye ederim...yılık ttnet benden 1200 tl gasp ediyor ama ne aldım 10mbit internetmi? hayır ala ala 3-4 mbit kopmalarda cabası..
  • bunu kullanmaktansa 4shared.com kullanmayı tercih ederim adamlar 15 gb alanı üçretsiz veriyorlar sana bu ise 1 gb veriyor insan hiç degilse 5 gb yaparmış şunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal.24 -- 25 Nisan 2011; 13:25:53 >
  • abi upload hızım 25 kb'yi geçmiyo :( bizim düğün videolarımız var 3 dvd ?

acaba kaç saatte yükleyebilirim bu dvdleri ? yardım pls :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakya1923 -- 25 Nisan 2011; 13:52:21 >
  • @@@bunu kullanmaktansa 4shared.com kullanmayı tercih ederim adamlar 15 gb alanı üçretsiz veriyorlar sana bu ise 1 gb veriyor insan hiç degilse 5 gb yaparmış şunu

4,7milyon abonesi var ttnetin ve herkesin kullanacağını varsayarak 1gb çok iyi bir rakam.4,7petabyt yapar.data center maliyetini düşünemiyorum bile :D diskler bile 500milyar kadar yapıyor.8mbite kadar diye insanlara net veriyorlar 109 lira ödeyen ben mağdur oldum.internetim o kampanyalar çıktı çıkalı 5in üzerine çıkamıyor ve kopuyor.malum alt yapıdan dolayı.

quote:

Orijinalden alıntı: vsclub

abi upload hızım 25 kbyi geçmiyo :( bizim düğün videolarımız var 3 dvd ? acaba kaç saatte yükleyebilirim bu dvdleri ? yardım pls :(

ortalama 1 hafta sürer 3dvdyi upload etmen. Ptt kargoyla yolla kime yollicaksan 4lira felan.

• Peki özel dosylarımızı yedekleyelimde güvende olacak mı ? TTnet ne kadar güvence verebilir 3. kişilerin ulaşamayacağına yada kendilerinin bakmayacağına :)
  • TtNet ne zaman bizim istediğimiz alanda gelişme gösterecek acaba. 50 GB alan tamam ama internet hızımız yerlerde geziyor acilen 1-2 GB dosya yükleyecek olsam ayvayı yedim demektir. Saatlerce yüklenmesini beklemek zorunda kalacağım. İnternet hızını Avrupa standartlarına getirmeden bu sistem çalışmaz (en azından büyük boyutlu dosyalar için).
  • bu upload hızı ile neyi nasıl yükliycen
  • olmadı olamadı.bu hızla bırak dosya yedeklemeyı imageshack resim zor yüklenıyor
  • Şöyle genel bir kanı vardır. "Her şeyi bilerim diyen aslında hiçbirini adam gibi bilmiyordur."
    TTNET bence böyle her alana açılma politikasını bir kenara bırakıp ADSL hizmet sistemlerini avrupa standartının üstünde tutmaya gayret etmelidir. Bu şekilde gerçek başarıyı ve müşteri memnuniyetini elde eder. Zaten sektörde bu işle bu işle uğraşan bir sürü firma var ve tecrübeliler, isim yapmışlar. TTNET açısından bu ve benzerleri sektöre girmek tek kelimeyle aptallık. En basitinden; sağladıkları upload hızı yaklaşık 80 kB/s ve böyle veri depolama işlemleri için çok düşük.. Bu işleri bırakıp yüksek upload imkanı sağlayan yeni adsl türevi protokolleri sağlamayı denemeleri çok daha iyi olurdu.
  • ttnet mi? boşver.
  • bu upload ve download hızlarını veren ttnet bulut senin neyine!
  • msn skydrive gbi bi uygulama war iken buna ne gerek var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _bluescream_
    msn skydrive gbi bi uygulama war iken buna ne gerek var.

+1
  • gnelde normal dosyalari upload etmek icin 4shared gbi servisler kullanilabilir ama mesela skydrive da sifreli klasor olusturarak kaybolmamasini veya baskalarinin gormek istmedgi dosyalari koymak daha makul. ki uploadin yerlerde oldugu bi ulkede 25gblik skydrive herkeze yetecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _bluescream_ -- 27 Nisan 2011; 19:49:35 >
  • TTNet'in hangi hizmetinden memnunuz ki bundan memnun olalım. TTNet önce elini cebimizden çeksin, haksız yere aldığı telefon paralarını iade etsin. Hele hele kişisel dosyalarımı onlara hiç emanet etmem. Seçimlerden sonra inşaallah bu haksızlıkların da hesabı sorulur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.