Şimdi Ara

kısa dönem hava değişim aşamaları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
4.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 337 kd olarak yapmaya başladığım vatani görevimden obezite nedeniyle 3 ay hava değişimi aldım.umarım burda yazacağım bilgiler işinize yarar.
    ilkolarak doktora 45 gün yazması için çok yalvardım ama 90 günden aşağısını yazamayacağını söyledi hatta normali 6 aymış ve haliyle 45 gün uzatmış oldum.
    hiçbir şekilde kaç kilo verirsen ver sana verilen kararın dışında hava değişim muayenen bitmiyor dediler, elbette diğer sağlık sorunları için sevk alıp hastaneye gidebiliyoruz hatta ben bu süreç içinde göz doktoruna gittim ve gözlüğümü yeniledim.
    hava değişimi ücreti için raporu aldığınız hastaneden muhakkak smk ilmuhaberi almalısınız.gerçi bana rapor verilirken bu belgeyi almamı da söylemişlerdi ama söylemeseler bile almak zorundasınız.bu belgeyi şubeme teslim ettim ve bana nisanın son haftasına tarih verdiler.
    nisan son haftası vardığımda beni kışlaya değil hastaneye sevk ettiler ve raporu hangi hastane vermişse oraya sevk ediyorlarmış.
    hastaneye gittim kilo verdiğim için 3 imza raporuna girmeden askere uygundur raporu aynı gün içinde verildi, eğer kalacak olsaydım yatış işlemlerimde yapılmıştı.
    3 adet rapor verildi bunların nerelere teslim edileceği yazıyor ve bir tanesi kışlaya teslim olurken verilecekmiş.
    bu raporun birini şubeye verdim ve hava değişimi süremin bitiş tarihinde gelmem söylendi, ve burda da hava değişimi ücreti ödemesi için maliyeye verilecek evraklar verildi.normalde 880 lira tutan iaşe bedeli 440 tl olarak ödendi.çünkü 45 günlük iaşemiz ödeniyormuş.artık birliğime 4 mayısta teslim olacağım anı bekliyorum.

1-kısa dönem için 45 gün sayılıyor, iaşe bedelinizde 45 gün üzerinden ödeniyor.(çok komik bir rakam)
    2-size kaç günlük rapor verildiyse onun sonunda gidebilirsiniz kendi alacağınız sevk ile gidemezsiniz.(ama gene de sorun farklıysa beni de bilgilendirin bi zahmet)
    3-ben 100 kilodan 79 kiloya düşmüşüm yani hava değişimi baya bi işe yaradı bana. size verilen hava değişimi için üzülmek yerine mecburi tatil olarak düşünün,ilk defa kendime ayırdığım 3 ay oldu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufd84 -- 30 Nisan 2011; 12:11:57 >

• ben 30 gun hava değişimi aldım. 18 günüm kaldı 15 gün kalsaydı kalan günleri askerlik şubesinde tamamlayacaktım.
  • burayada geldi ole bi 337, suan 60 sayiyor, nerenin askerisin sen misin o yoksa :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Semih Öztürk

burayada geldi ole bi 337, suan 60 sayiyor, nerenin askerisin sen misin o yoksa :D

büyük ihtimal ben değilim, yarın teslim olcam, küçükyalının askeriyim:) millet gidecek biz torunlarla nöbet tutmaya devam edecez:):)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufd84 -- 3 Mayıs 2011; 2:04:56 >
  • sen cennettesin ne olacak ki nobet tutmussun, Vandayim ben :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Semih Öztürk

sen cennettesin ne olacak ki nobet tutmussun, Vandayim ben :D

hoca haklısın ama neresi olursa olsun askerlik sonuçta,elbet sayılı gün hepimiz için geçecek...tabii sizinki bizimkiyle kıyaslanamaz
  • askerliğin bitimine 10 gün kala 30 gün hava değişimi aldım. ksd olduğum için 15 gün hava değişimi askerlikten sayılıyor. askerliğim uzar mı?
  • furius01 F kullanıcısına yanıt
    Hocam naptınız ? Sorun çıktı mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mocle

Hocam naptınız ? Sorun çıktı mı ?

askerlik şubesine hala gitmedim..
  • Mocle kullanıcısına yanıt
    e devlette baktım askerliği tamamlamış görünüyorum. tamam yani sorun yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.