Şimdi Ara

***Restore Sorunları ve Çözümleri(Versiyon Yükseltme veya Düşürme Videolu)***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
3
Favori
8.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İos versiyonları ve JB'leri arttıkça seçenekler çoğalmaktadır. Ve biz kullanıcılar bazen merak ve ilgi nedeniyle üst sürüme geçebiliyoruz. Fakat sürümü düşürmek istediğimizde dünya kadar hata kodları ile karşılaşıp konuları, forumları karıştırmaya başlıyoruz. Bu görselleri hazırlamaktaki amacım önceden anlattıklarımdan daha açıklayıcı olsun ve bu konuda birçok kişinin sorununun çözülmesine yardımcı olsun.
    Veri Kaybı Yaşamamak İçin Şunlara Dikkat edin: Restore öncesi: a.PKGBackup kurun ve backup yapın. b.İtunesta Transfer purchases ve Backup yapın.3.Daha sonra aşağıdaki gibi restore işlemlerini yapın.
    Restore sonrası: a. Cydia'dan Appsync for 4.0+ kurun. b .PKGBackup kurun ve çalıştırın restoreye basın. b. İtunes sync.

Firmware Download Linkleri İçin Buraya Tıklayın

İos 4.1 için Limera1n
    İos 4.2.1 için Greenp0ison
    Ve tabi ki Redsn0w

Not:
    1. Bu restore işlemleri sırasında Orjinal Firmwareler kullanılmıştır.
    2. Benim cihazımda simkilitlidir. Ve cihazımın Basebandı "02.10.04" değişmemiştir.
    3. Simkilitli cihaz sahipleri yine de Snowbreeze ile Baseband Preservation modda Custom FW yaparak restore yapmaları faydalarına olacaktır.
    Snowbreeze ile cFW hazırlayarak Restore
    3. Geçiş yaptığım sürümlere ait SHSH kaydım bulunmaktadır. 4.1 videosuda hazırlamak isterdim ama maalesef SHSH kaydım yok. Maalesef SHSH kaydınızın olmadığı sürüme geçiş yapamazsınız.
    4. Rasgele SHSH kaydınızın olduğu sürümlere geçiş yapabilirsiniz. Mesela 4.0.2'den 4.3.1'e veya 4.3.1'den 4.1'e gibi.
    4. Bu restore işlemleri sırasında Tinyumbrellayı kesinlikle çalıştırmayın.

Versiyonu 4.2.1'e Düşürme 1. Aşama

Versiyonu 4.2.1'e Düşürme 2. Aşama (Greenp0ison jb ile Recovery Moddan Çıkma)

Versiyonu 4.3.1'e Yükseltme 1. Aşama

Versiyonu 4.3.1'e Yükseltme 2. Aşama (Redsnow jb ile Recovery Moddan Çıkma)

Versiyon Düşürme veya Versiyon Yükseltme Yazılı Yönergeleri

1. Adım: Cihazı bağlayın ve kapatın.
    2. Adım: Not defterini yönetici modunda açın. Dosya aça tıkladıktan sonra host dosyasını açın. En alttaki ... gs.apple.com yazan satırı silin ve yerine 74.208.105.171 gs.apple.com yazın.
    3. Adım: Cihazı İreble DFU moda alın.
    4. Adım: İtunestan shift+restore ile Firmware dosyanızı gösterin.
    5. Adım: En sonda 1013 hatası verdiğinde 4.2.1'e geçtiyseniz Redsnow veya Greenp0ison, 4.3.1'e geçtiyseniz Redsnow jb yapın. 4.1'e geçiş yapanlar @ralp88 arkadaşımızın paylaşımına göre Direk Limera1n uygulayınca problem yaşanıyormuş. 1013 hatası verdiğinde Tinyumbrella ile exit recovery yapın. Daha sonra sim kartınızı takarak İtunesla aktivasyonu gerçekleştirin. Daha sonra isterseniz Limera1n'la jb uygulayabilirsınız.
    6. Adım: Ve işlem tamam.

Karşılaşılabilecek Hatalar:
    1. 3194 hatası: Ya o sürüme ait SHSH kaydınız yok ya da Host dosyası düzenlemesini yönergelere uygun yapmadınız.
    2. 160x hatası: İreble tekrar DFU moda alarak deneyin. DFU moda almakta zorluk yaşarsanız panik yapmayın inatla deneyin. DFU modda kalırsanız usb bağlantısını sökün home+Power tuşlarına 60 sn kadar basın. Elma görününce bırakın.
    3. Facetime kayıp sorunu yaşayanlar: İfunboxla veya winscp ile System/library/Carier Bundles klasöründe Türkcell_tr.bundle klasöründeki carrier.plist dosyasını, Carier bundles içindeki ATT_US.bundle klasörünün içine yapıştırın. ATT klasörünü de yedekleyin ne olur olmaz. Değiştir diye sorarsa evet deyip onaylayın. Cihazı kapatın açın. Sonra bir numarayı arayın.Facetime problemi ortadan kalkacaktır. Facetime ikonu görünecektir.
    Avea için /var/mobile/Library/Operator Bundle.bundle içindeki dosyayı kopyalayıp AT&T kalasöründeki dosyayla değiştirin.Deneyenler sonucu yazarsa faydalı olur.
    Başka bir yöntem de Cydiadan Facetime Activator veya middlewhat ya da carrier reset fix'i kurabilirsiniz.
    Etkinleştirme için: Genel ağdan Hucresel veriyi acın. Daha sonrada uluslarası dolaşımı acın. FaceTime açık duruma getirin. Burada mesaj ucret uyarisi verecektir Herhangi bir kişiyi arayın. FaceTime araması aktif olacaktır. Arama yaptığınızda menüde artık Facetime simgesi görünecektir.
    4. Hotspot(Kişisel Erişim Noktası) kayıp olanlar:
    a. Ayarlar -> Genel -> Sıfırla menüsünden ->Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğine bir tıklayın. Bundan sonra aktif olması lazım.
    b. Ayarlar -> Genel -> Ağ menüsünde 3G'yi etkinleştirin.
    c. Ayarlar -> Genel -> Ağ menüsünde hücresel veri seçeneğinin açık olduğunu kontrol edin.
    d. Ayarlar -> Genel -> Ağ -> Hücresel Veri Ağı menüsünde APN ayarları;
    Vodafone için APN: iphone Kullanıcı Adı : vodafone Parola : vodafone
    Turkcell-Avea için APN: internet Kullanıcı Adı : Parola :
    Bu sorunlar tarafımca denenmiş ve çözülmüştür.

Allah kolaylık versin. İyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarerer -- 9 Mayıs 2011; 10:13:50 >

• İlk yorum benden; Harika bir çalışma olmuş eline sağlık
  • Ayrıca videolar her zaman çalışmıyor youtube den yükleseydin keşke.
  • Teşekkürler @Ahmet© hocam. Bilgi paylaşmak demektir. Forumun amacıda bu değil mi?
    Youtube şu anda daha kaliteli videoları yüklemeye çalışıyorum. Yükleme bittiğinde linkleri paylaşacağım.
  • Eliye koluya sağlık başkan cok guzel olmus... bende 4.1 den 4.2.1 e gecsem mi diye kararsız kaldim :)

saygılar
  • Cok guzel olmus,tesekkurler
  • Youtube videolarını yüklemeyi bitirdim ve linkleri paylaştım. Youtubedan görüntü kalitesini 720p seçmeyi unutmayın. Umarım faydası dokunur.
    Paylaşımınız için ben teşekkür ederim arkadaşlar
    saygılar
  • Henüz seyretmedim ancak çok iyi olduklarından eminim. Ellerine sağlık
    Önemli İPHONE Konuları bölümüne ekliyorum.
  • @sarerer

geçen hafta bi konudaki cevapların sayesindegeçen hafta bende düşürebilmiştim versiyonu sorunsuz bir şekilde...bilmeyenlerin çok işine yarayacaktır teşekkürler
  • Aslında uzun süredir düşündüğüm bir meseleydi ama yoğunluktan dolayı uğraşamıyordum. Bir akşam @Ding0 arkadaşa yardımcı olmaya çalışırken kolları sıvadım o akşam başladım mesaime. Sonuçta böyle konu ortaya çıktı. Daha fazlasını yapmak istiyordum görsel olarak ama şu andaki ortamım ancak buna yeterli oldu. Sizlerinde konu ile ilgili yaşadığınız sorun ve çözümleri paylaşmanızı isterim. Böylece benzer sorun yaşayanlar konuyu takip edince sorunlarını görüp çözebileceklerdir.
    Saygılar.
  • Çok faydalı bir konu tek eksiği birde şu Firmware dosyalarının linklerini verseymişsin tadından yenmezmiş
  • arkadaşlar 4.3.1 jb li kullanıyordum.dün gece 4.3.2 ye geçtim.shs kaydı almayı unuttuğum sonradan aklıma geldi.4.3.2 ye geçtikten sonra tinyumbrella ile almayı denedim 4.3.1 shs kaydı aldı diye görünüyor.
    4.3.1 e dönebilirmiyim ? izlemem gereken yollar neler.teşekkürler

tinyde görülen resmide ekliyorum

http://i1104.hizliresim.com/2011/4/17/6740.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ralp88 -- 17 Nisan 2011; 14:38:36 >
  • güzel paylaşım teşekürler
  • @ralp88
    4.3.1 SHSH kaydınız görünüyor. 4.3.1'e geçiş için konu başındaki 4.3.1 yükseltme videolarındaki gibi yapabilirsiniz.
  • Sarerer eline saglık harika bir paylaşım olmuş.
  • 5. Adım: En sonda 1013 hatası verdiğinde 4.1'e geçtiyseniz Limera1n, 4.2.1'e geçtiyseniz Redsnow veya Greenp0ison, 4.3.1'e geçtiyseniz Redsnow jb yapın.
    6. Adım: Ve işlem tamam. Backupların sorunsuz yüklenmesi için Appsync yüklemeyi unutmayın.

bende bu adımları çıkmadı hocam direk açıldı iphone ios 4.3.1 olarak.dün 2 defa 432 den 431 e düşmeyi denemiş yapamamıştım telefonu dfu dan çıkarmak içinde çok uğraşmıştım bugün bana kıyak geçti herhalde direkt 4.3.1 e çevirdi
  • 4.3.2'den geçişte baseband değişikliği olmadığı için 1013 hatası vermemiştir. Geçmiş olsun güle güle kullanın 4.3.1'i
  • Anlatımın , ilgi ve alakan için teşekkür ederim hayırlı günler
  • Teşekkürler.
  • Sağolasın birader sayende downgrade yaptım. 4.3.1 den gıcık aldım.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.