Şimdi Ara

Colorfire'ın özel tasarımlı Radeon HD 6790 modeli detaylandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Son dönemde adını sıkça duymaya başladığımız ekran kartı üreticilerinden ColorFire, Salı günü yapılacak Radeon HD 6790 lansmanı öncesinde özel tasarımlı modeli için hazırlıklarını tamamlamış durumda. AMD'nin 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Barts LE GPU'sundan güç alan kart, sahip olduğu detaylarla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

256-bit bellek veri yolu desteğine, 1GB GDDR5 bellek kapasitesine ve 800x paralel işlem birimine sahip olan DirectX 11 destekli ikinci nesil ekran kartı için Colorfire'ın çok sayıda özelleştirme yaptığını görüyoruz. Çift BIOS, donanım tabanlı voltaj kontrolü, yüksek performanslı soğutucu ve Japon üretimi katı kapasitörler bu detaylar arasında gösterilebilir.

4+1 fazlı güç tasarımına yer erilen ekran kartında POSCAP kapasitörlere yer verildiğini görüyoruz. Üç adet ısı borusuna sahip özel soğutucusu ile kaslı bir görünüm sergileyen ekran kartının saat hızları hakkında henüz net bir bilgi bulunmazken, Radeon HD 6790'ın referans çalışma frekslanlarının GPU için 840MHz, bellekler içinse 4200MHz olduğunu hatırlatalım.

Colorfire tarafından önce Asya pazarında sunulması beklenen özel tasarımlı Radeon HD 6790'da Avrupalı kullanıcıların beğenisine sunulması da bekleniyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    ColorFire Radeon HD 6790
    ColorFire Radeon HD 6790
    ColorFire Radeon HD 6790

• Şık bir görünüşü var merak ettiğim buradaki fiyatları ne olucak acaba?Salı günü habere boğulacağımız kesin:)
  • +Kaliteli bileşenler
    +Güzel görünüm
    +Büyük fan ile güzel ve sessiz soğutma
    -Türkiyeye gelmeyecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NinjaNejat -- 3 Nisan 2011; 19:08:20 >
  • Fanı ters gibi duruyor. Göz yanılmasıda olabilir ama.:)
  • Fiyatlandırma nasıl olur merak ettim...
  • süpermiş valla... imkanım olunca mutlaka alacam :))
  • süpermiş valla... imkanım olunca mutlaka alacam :))
  • 6 pinlik tek güç çıkışımı görüyorum ben?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gfx.2Bucuk

Fanı ters gibi duruyor. Göz yanılmasıda olabilir ama.:)

Niyeyse bu markanın fanları sanki hep ters gibi duruyor. Göz yanılmasıdır ama..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sorceress

6 pinlik tek güç çıkışımı görüyorum ben?

Evet öyle. Nedek ki.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.