- x
### Jungle Rehberi ###
59 Cevap97669 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

0 LOL Mesajı
7594 Mesaj
17 Mart 2011; 14:57:35 

Jungle Nedir?
Basit olarak, herhangi bir koridora gitmeyip, ormandaki yaratıkları keserek gelişmeye jungling denir.
Bu rehberin amacı jungle yapmak isteyenlere başlangıç düzeyinde bilgi vermek. Eski halinde her şampiyon için ayrı ayrı anlatmıştım ama çok fazla şampiyon olduğu için yenileme gereksinimi duydum. Umarım okuyanlara faydası olur.

Jungle Yapmanın Artıları ve Eksileri
+ İki solo koridor olduğu için daha hızlı seviye atlamak.
+ Ormandan aldığımız buff'lar sayesinde daha kolay kill almak.
+ Rakip takım nerde olduğunuzu bilemez, bu da yüksek gank olanağı sağlar.
+ Sürekli gezdiğimiz için üç koridora da gerektiğinde yardım edebilirsiniz.
+ Her çıktığında Dragon alarak, takıma daha fazla para sağlarsınız.
- Jungle sırasında sürekli gank yapar, rahat bırakmazlarsa oyundan düşersiniz.
- Bire karşı iki olan koridorda işler iyi gitmezse erkenden kule kaybedersiniz.

Jungle Yapan Başlıca Karakterler
Warwick
Shaco
Udyr
Fiddlesticks
Xin Zhao
Amumu
Olaf
Shen
Rammus
Nocturne
Irelia
Lee Sin
Nunu
Trundle
Master Yi
Gragas
Sion
Jarvan IV
Nasus
Tryndamere

Smite Kullanmanın Artıları ve Eksileri
+ Daha hızlı jungle yapmanızı sağlar.
+ Para kazanmanıza katkısı olur.
+ Güvenle buff, dragon, baron almanızı veya çalmanızı sağlar.
- Jungle yapacağınız anlaşılır ve rakip tuzak kurabiliri.
- Oyun sonlarına doğru işlevsel değildir.

Shaco, Warwick, Fiddlesticks gibi bazı karakterlerin jungle yapabilmek için Smite gereksinimi yoktur. Oyun tarzınıza göre kendiniz karar vermelisiniz, ama bana soracak olursanız bir Ignite ya da Exhaust tercih ederim.

0
Rune Gereksinimleri
Aslında jungle çok masraflı bir iş değil. Tek önemli nokta Armor Seal kullanmak. Hatta Warwick, Udyr, Nunu için o bile gerekli değil.
Armor çok büyük avantaj sağlar kesinlikle öneririm, alternatif olarak Dodge olabilir. Test etmek için Custom Game kullanın, deneme yapmadan normal/ranked oyuna girip ilk dakikada ölürseniz büyük rezillik olur.
Mark olarak Armor Penetration, Attack Speed, Attack Damage, Critical Chance çoğu jungler için uygundur.
Glyph olarak Cooldown Reduction, Magic Resist, Attack Speed kullanabilirsiniz.
Quintessence ise Health öneriyorum şiddetle, dayanıklı olmak için bire bir ve herkese uygun.

Jungle Yolları 1 - İki Golem Yolu
Burdan başlamak en güvenli yoldur ama her karakter için uygun değil, özellikle mana gereksinimi yüksek olanlar için hiç değil.
Warwick, Olaf, Xin Zhao, Master Yi, Shen, Nunu, Tryndamere, Trundle bu yolu kullanabilecek şampiyonlardan.
1

1) Golemlerden birine Smite kullanın ilk kampta. Warwick ile spell kullanmadan da temizleyebilirsiniz Hunter's Call(W) ile.
2) Wraith kampına gidin ve büyük olan daima ilk hedefiniz olsun.
3) Sonra kurt kampına gidin, büyük olan yine ilk hedef.
4) Sırada ise mavi buff alacağımız Mana Golem var. Burada tekrar Smite kullanıyoruz.
Jungle yapmaya devam edebiliriz, gank yapabiliriz ya da recall yapabiliriz duruma göre devam ediyoruz.
Jungle yapmaya devam ediyorsanız ve Madred's Razors yapacaksanız 700 altın biriktirmek gerekiyor.
Karar vermeden önce koridorların durumunu göz önünde bulundurun. Artık seviye 4'teyiz ve gank yapmak için uygun durumdayız.

Jungle Yolları 2 - Mana Golem Yolu
En çok bilinen yol olmakla birlikte oldukça risklidir. Rune/Mastery düzeniniz çok önemlidir bu yolu seçtiyseniz. Mana/Energy gereksinimi yüksek olan şampiyonlar için çok iyi bir başlangıç sağlar. Ayrıca rakip takımın sizi burada rahatsız etme ihtimali çok yüksek, dikkatli olmalısınız.
Warwick, Olaf, Shen, Rammus, Shaco, Amumu, Udyr bu yol için uygun.
2

1) Golem ilk hedef, Smite kullanın. Takımda uzaktan saldırabilen birisi ilk vuruşa yaparsa çok yardımı olur. İlk saldıran kişiye doğru yürümeye çalışırlar ve bu sürede size saldırmazlar. Bu da daha yüksek canla kampı temizlemenizi sağlar.
Shaco ile kampın hemen yakınındaki çalılara doldurabildiğiniz kadar Jack in the Box(W) doldurun. Goleme ilk vuruşu yaptıktan sonra oyuncakların yanına kaçın.
2) Sonra kurt kampına gidin önce büyük kurtu öldürün.
3) Hemen ardından Wraith kampına gidin, yine önce büyük olana saldırın.
4) Sırada ise iki golem kampı var, burada Smite kullanabilirsiniz.
Yol burada sona eriyor, kurt kampına gidip jungle yapmaya devam edebilirsiniz, gank yapabilirsiniz ya da canınız yeterli değilse recall.

Dikkat Edilmesi Gerekenler
Gank yapmak bu işin en önemli noktalarından. Gank yapacağınız zaman iki şeye dikkat etmelisiniz. Birincisi rakip şampiyonların kule dibinde olmaması gerekiyor. İkincisi de takımdakilerin, gank sırasında size yardım edebilecek pozisyonda olması gerekiyor. Gank yapmadan önce ilk hedefin kim olacağını işaretleyin ya da söyleyin.
Eğer takımdaki birisi sorun yaşıyorsa ve recall yapması gerekiyorsa, kuleyi geçici olarak onun için koruyun ve sakın bu durumda gank yapmaya çalışmayın!

Başka bir önemli nokta ise warding. Takımdakilere olabildiğince harita kontrolü ve görüş alanı kazandırmak bizim görevimiz. Çünkü takımda en çok gezen jungle yapanlardır, diğerlerinin warding yapması oldukça zahmetli ve alanları da çok daha kısıtlı. Zaten çoğu jungler yapılandırma gereği Wriggle's Lantern kullanıyor ki bedava ward demek bu.

Eğer jungle sırasında sürekli rahatsız ediliyorsanız, gank yiyorsanız kendi ormanınıza bol bol ward koyun. Smite kullanarak buff kaptırmamaya çalışın. Gerekiyorsa takımdan yardım isteyin.

Rehber burada sona eriyor, daha detaylı bilgi isteyenler alttaki konuya bakabilirler.
## Detaylı Jungle Guide (+Practice Replayler) ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riqimaru -- 22 Mayıs 2011; 15:08:18 >

2410 LOL Mesajı
3278 Mesaj
17 Mart 2011; 15:18:08 

süper paylaşım olmuş teşekkürler,

udyr ve noc ta smite alan karanterlerle aynı tarza sahipler hemen hemen

fakat fiddle 2lv de bile red alabiliyor (rune kullanmadanda denemek lazım tabi bi ara)en kolay jung yapan champ oldugunu düşünüyorum.

edit:udyr de ilk olarak heart of god alıyorum ben tank gideceksem,mumu da öyle yapmalı bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi papy0n -- 17 Mart 2011; 15:20:36 >

slm ben boost

0 LOL Mesajı
43 Mesaj
17 Mart 2011; 15:21:45 

Bunlariın dısında Master yi de jungle yapar. Jungle yapan Shende görmüstüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arawn -- 17 Mart 2011; 18:33:46 >

0 LOL Mesajı
1457 Mesaj
17 Mart 2011; 16:01:22 

Bugün Jungle Shaco Denemek İstiyorum Bakalım

•••GalataSaray•••
•••R-Y-Z•••

0 LOL Mesajı
3894 Mesaj
17 Mart 2011; 16:15:18 

Ooo forumda böyle yardımcı konular açılırda biz yardım etmez miyiz. Çorbada bizimde tuzumuz olsun kendi fiddle jungle rehberimi vereyim.

FIDDLESTİCKS
0

Mark: Magic Penetration, Ability Power
Seal: Magic Penetration, Ability Power
Glyph: Magic Penetration, Ability Power
Quints: Magic Penetration, Ability Power

Mastery: Klasik 9/0/21

Starting Items:
0
Amplifying Tome + Health Potion

Summoner Spells:
Ghost ve Flash. Olabildiğince ulti ile birlikte kullanmaya çalışalım.

Abilities: Drain ile başlıyoruz. Drain ile mana golemi yiyip dark wind skiline veriyoruz. Dark wind'e 1 kere verdikten sonra ilk önce Drain sonra Fear'ı fulluyoruz. Tabi geldikçe ultiye veriyoruz.

Jungle Rotation: D-C-B-E-A

6 level olana kadar yada 800 gold birikene kadar jungle takılın. 6 olunca 800 gold daha olmamışsa ultiniz ile bi koridora gang atın. %90 kill alırsınız. Dönüp
0
Mejai'yi alın ve jungle devam edin. Ulti geldikçe gang yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *HardCore* -- 17 Mart 2011; 16:18:05 >

0 LOL Mesajı
407 Mesaj
17 Mart 2011; 16:24:31 

çok güzel olmuş arkadaşım ben jax ve xin le yapıyorum rahatça :)

Amor - Honor - Justitia

0 LOL Mesajı
1729 Mesaj
17 Mart 2011; 17:12:51 

quote:

Orijinalden alıntı: papy0n

süper paylaşım olmuş teşekkürler,

udyr ve noc ta smite alan karanterlerle aynı tarza sahipler hemen hemen

fakat fiddle 2lv de bile red alabiliyor (rune kullanmadanda denemek lazım tabi bi ara)en kolay jung yapan champ oldugunu düşünüyorum.

edit:udyr de ilk olarak heart of god alıyorum ben tank gideceksem,mumu da öyle yapmalı bence

1 levelde dragon kesen bile var fiddle ile youtubede videosu vardı.

0 LOL Mesajı
12 Mesaj
17 Mart 2011; 17:13:46 

Eline sağlık güzel hazırlamışsın ancak Warwick için şöyle bir orman tavsiyesinde bulunabilirim ,
Masteries : 19-0-11
Spell : Teleport ve Exhaust
Rune : Atak hızı
Skill : q-w-q-w-e-r-w-w
Rotasyon : Kendi tarafınızda "c-d" sonra karşı tarafın "b-e-a" , Teleport ile kendi tarafınızdaki "a"ya yakın kuleye giderek "a-e-b" sonra karşı tarafın "c-d" oradan mekana ışınlanıp gereken eşyaları aldıktan sonra aynı rotada devam.

Taktik : Takımınızda Teemo "mantar" yada Heimerdinger "turret" yok ise koridorda kasan arkadaşlarınızdan ward almasını isteyebilirsiniz , çimene atılacak warda teleport olup gang yapabilirsiniz.

0 LOL Mesajı
1295 Mesaj
17 Mart 2011; 17:14:57 

rankedda karthus ve morgana ile yapan denk geldi denedim ama zor biraz :)

M.K.A

0 LOL Mesajı
2976 Mesaj
17 Mart 2011; 17:55:49 

quote:

Orijinalden alıntı: *HardCore*

Ooo forumda böyle yardımcı konular açılırda biz yardım etmez miyiz. Çorbada bizimde tuzumuz olsun kendi fiddle jungle rehberimi vereyim.

FIDDLESTİCKS
0

Starting Items:
0

Summoner Spells:

Abilities: Drain ile başlıyoruz. Drain ile mana golemi yiyip dark wind skiline veriyoruz. Dark wind'e 1 kere verdikten sonra ilk önce Drain sonra Fear'ı fulluyoruz. Tabi geldikçe ultiye veriyoruz.

6 level olana kadar yada 800 gold birikene kadar jungle takılın. 6 olunca 800 gold daha olmamışsa ultiniz ile bi koridora gang atın. %90 kill alırsınız. Dönüp
0

armorsuz,tek hp potuyla fiddle jungle'ın fail olmasın?

0 LOL Mesajı
5479 Mesaj
17 Mart 2011; 17:57:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Mike Oldfield

armorsuz,tek hp potuyla fiddle jungle'ın fail olmasın?

hayır gayet rahat yapabiliyor biraz armor rune varsa

EUW - LORD AUSPEXA - trye geçtim
best jax mahalle
the unseen auspexa is the deadliest

0 LOL Mesajı
217 Mesaj
17 Mart 2011; 17:58:36 

quote:

Orijinalden alıntı: *HardCore*

FIDDLESTİCKS
0

Starting Items:
0

Summoner Spells:

0

Glyph ve seallara Mpen mi ?!? Ne içtiysen aynısından ben de istiyorum :)

Onun dışında bu build hakkında şüphelerim var, son patchlerden sonra artık fiddle 3 drain atayım full canda keseyim ohhş şeklinde kullanılamıyor. Şahsen bir iki vuruş daha dayanmak için doranla başlamama rağmen ucu ucuna vs. bitiriyordum golemi (bahsettiğim doran doranlar daha 435 ken gerçi tutupta doran almaya kalkmayın artık ortada kalırsınız) 20 ap alınınca kesilir mi bilmiyorum, özellikle hiç armor almadığını düşünürsek büyük ihtimalle yapamazsın (custom da deniyip son neticeyi yazarım belki unutmazsam, yine de bunu deneyecekler ilk önce customda bir denesin sonra rezil olmayin)

2410 LOL Mesajı
3278 Mesaj
17 Mart 2011; 18:11:07 

quote:

Orijinalden alıntı: hdloader11

1 levelde dragon kesen bile var fiddle ile youtubede videosu vardı.

bi patchle dragonu güçlendirmişlerdi daha sonra gidip denemedim
ama sanırım 1lvde artık drag kesilemiyor.

edit:tek hp potla 2 tur jung bile yapabiliyor fiddle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi papy0n -- 17 Mart 2011; 18:13:21 >

slm ben boost

0 LOL Mesajı
6146 Mesaj
17 Mart 2011; 18:11:41 

Forumda ki en yararlı rehber herhalde , boş olduğum bir zamanda udyr için yazabilirim.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Mart 2011; 19:09:53 

Bende flat armor seal runelar var ekstra 11 armor falan ekliyor ki ben jungle yapcağım zaman masteries da defence a ağırlık veriyorum fiddle la 30 armor gibi bi armorla çok rahat jungle yapıyorum. Irelia shen blitzcrank jarvan xin rammus daha bissürü champion jungle yapıyor.

0 LOL Mesajı
1048 Mesaj
17 Mart 2011; 19:50:40 

amumu ile denedim de. bence çok kullanışlı jungle'dayken ilk skill sayesinde ganglerde baş rl oynuyor eğer firecap i hızlı kasarsanız 2. skill ile mükemmel oluyor. saniyede çevreme yaklaşık %4.7 + 40 damage veriyordum. %2.7(+2) yani.

then after all
i sense the end is dawning
these lunatics deny the truth

0 LOL Mesajı
7594 Mesaj
17 Mart 2011; 21:43:22 

HardCore sağol dostum katkın için, şu an beleş olduğundan dediğin gibi denedim. İki drain arasındaki boşlukta can çok hızlı bir şekilde iniyor 20 armor olduğundan dolayı.
Yine de yatmadan başarıyla tamamladım, Mana Golem sonrası çok kolay zaten. Onaylıyorum ve rehbere ekledim.

Ayrıca ejderhayı artık başta sololayamazsınız. Güncelleme ile ejderha ve baron baya güçlendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riqimaru -- 17 Mart 2011; 21:45:10 >

0 LOL Mesajı
3894 Mesaj
17 Mart 2011; 21:46:57 

Evet 2 drain arası bayağı hp gidiyor ama heyecan yapmadan drain gelince hemen basarsak yine full sağlıp mana golemi alabiliyoruz. Dediğin gibi gerisi çorap söküğü gibi geliyor. Yarında Jungle Rammus eklerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *HardCore* -- 17 Mart 2011; 21:47:37 >

0 LOL Mesajı
7452 Mesaj
17 Mart 2011; 21:50:47 

Ben olsam çok riskli olduğunu rakip takımdan birinin gelip bir poke atmasıyla ölceğini düşünerek başka bi şekil çizerdim fiddle için.

0 LOL Mesajı
1807 Mesaj
17 Mart 2011; 22:10:28 

Süper konu teşekkürler,fiddle ile bir türlü beceremiyordum ilk fırsatta deniyeceğim

0 LOL Mesajı
224 Mesaj
17 Mart 2011; 23:20:10 

cok guzel konu tesekkur ederim.
Smite'siz jungle tavsiyesine katilmiyorum bence smite kesinlikle olmali, jungle'da ne kadar hizli olursan o kadar iyidir hem gang'a erken cikarsin hemde counter-jungle yaparsin, ayrica dragon yada baron teamfight'larinda calmak icin cok iyi.

0 LOL Mesajı
1457 Mesaj
18 Mart 2011; 1:30:31 

Wuhuu Hayatımın En İyi Shacosunu Oynadım

17.0.0 Gidiyordum Lag Girdi Hiç Birşey Yapamadım Cho Gath Geldi Kesmeye Çalıştı Kestim Turret Yatırdı
2 de Katarinanın Ultisine Gittim

20 3 0 Bitti

•••GalataSaray•••
•••R-Y-Z•••

0 LOL Mesajı
2180 Mesaj
18 Mart 2011; 3:04:08 

Nocturne icinde bi jungle rehberi yapsak jungle denemesi icin custom giriyorum ama bi türlü mana golemini kesemiyorum

>CoNTiNuE<
• PS3-PS4 Online Oyun Klubü •
PSN : AragonitTR

PS4 Oyunları: BF 4 - Destiny - NBA 2K15 //Beklemedeki Oyunlar: The Order - GTA V - PES 15

0 LOL Mesajı
5479 Mesaj
18 Mart 2011; 3:45:56 

quote:

Orijinalden alıntı: song_31

Nocturne icinde bi jungle rehberi yapsak jungle denemesi icin custom giriyorum ama bi türlü mana golemini kesemiyorum

armor veya dodge seal'a ihtiyacın var masteryler de 4/14/12 veya 1/18/11 tarzı bir şey olursa rahat rahat kesersin.

EUW - LORD AUSPEXA - trye geçtim
best jax mahalle
the unseen auspexa is the deadliest

0 LOL Mesajı
7452 Mesaj
18 Mart 2011; 7:40:06 

quote:

Orijinalden alıntı: stealthmass

armor veya dodge seal'a ihtiyacın var masteryler de 4/14/12 veya 1/18/11 tarzı bir şey olursa rahat rahat kesersin.

Flat armor ve biraz AS rune varsa ilk W vererek rahat rahat kesiyosun

0 LOL Mesajı
902 Mesaj
18 Mart 2011; 9:54:29 

Güzel olmuş beyler ama şampiyon sayısını yükseltebilir misiniz? Morgana ve Karthus hakkında özellikle merak içindeyim.

63 LOL Mesajı
13039 Mesaj
18 Mart 2011; 10:16:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Perioisis

Güzel olmuş beyler ama şampiyon sayısını yükseltebilir misiniz? Morgana ve Karthus hakkında özellikle merak içindeyim.

Bunu bende merak ediyorum ama jungle da sanssiz gibi. Jungler Karthus imkansiz gibi birsey.

1 LOL Mesajı
1559 Mesaj
18 Mart 2011; 11:01:14 

Nunu en iyi jungler karakterlerden biri bence. Ayrıca çok da iyi counter jungle yapılabiliyor. Bu konularda deneyimi olanlar ufak ufak eklerse çok yararlı olur.

PENTAXÇI
Canon EOS5D

0 LOL Mesajı
3894 Mesaj
18 Mart 2011; 11:05:03 

RAMMUS The Armordillo
0

Mark: Armor Pen.
Seal: Armor
Glyph: Magic Resist
Quints: HP

Mastery: 0/16/14

Starting Items:
+

Summoner Spells:
+

Abilities: Defansive Ball Curl (W) ile başlıyoruz. Kalkanı açıp üstüne pot basıp mana goleme vuruyoruz. 2 level olunca Powerball (Q) skilline verip sonra R-E-W-Q şeklinde skilleri fulluyoruz.

İlk Jungle Rotation'umuzu tamamladıktan sonra dönüp
alıyoruz. 6 level olunca powerball ile laneye girip gözünüze kestirdiğiniz birine çarpın. Taunt + ulti yapınca arkadaşlarınızın yardımı ile %99 alırsınız. Bundan sonra ganglara ağırlık verin özellikle ultimiz hazır olduğunda. Mana golemsiz dolaşmayın Rammus'un manası aşırı hızlı bitiyor. Soln olarak Flash yerine başka spellerde alabilirsiniz. Ancak kesinlikle smite olacak.

0 LOL Mesajı
980 Mesaj
18 Mart 2011; 16:50:50 

en yararlı konu, tebrik ettim

ancak olaf-xin tarzı herolar runesiz jungle yapabildigine emin misiniz? bazı herolar icin onemli deil ama bazı herolar runesiz mavi buffu alamıyor(yardım gelmedigi takdirde)

ŁîvîηgŁєgэηđى
is @ League of Legends
http://www.youtube.com/user/yigitcanerster
http://www.own3d.tv/redflag

0 LOL Mesajı
7452 Mesaj
18 Mart 2011; 17:20:42 

quote:

Orijinalden alıntı: TehRedFlag

en yararlı konu, tebrik ettim

ancak olaf-xin tarzı herolar runesiz jungle yapabildigine emin misiniz? bazı herolar icin onemli deil ama bazı herolar runesiz mavi buffu alamıyor(yardım gelmedigi takdirde)

jungler tagi olan champler dısındakiler için rune ve masteryler çoğunlukla önemli.

2 çeşit rune setup gidersin jungle için genel olarak, Dodge ya da Armor. Oynadığın karaktere ve nasıl oynadığına göre değişebiliceği için aşırı detay girmeden Olaf için armor gitmeni tavsiye ederim. Armor seal, AS mark, ARP Quint, MR glyph ben standart jungle page'im, onla rahat yapılabildiği düşüncesindeyim. (Masterylerden bağımsız olarak. Masteryler şu ana kadar batırmama sebep olmadı.) (armor flat, dodge per level zaten yok ve sadece seallardan bahsediyorum)

Uzaklaştırılmış
19 Mart 2011; 0:06:55 

quote:

Orijinalden alıntı: rrainmaker
amumu ile denedim de. bence çok kullanışlı jungle'dayken ilk skill sayesinde ganglerde baş rl oynuyor eğer firecap i hızlı kasarsanız 2. skill ile mükemmel oluyor. saniyede çevreme yaklaşık %4.7 + 40 damage veriyordum. %2.7(+2) yani.

Ap emumu mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

0 LOL Mesajı
6146 Mesaj
19 Mart 2011; 0:25:22 

quote:

Orijinalden alıntı: BiotiC

Ap emumu mu?

Firecap demis sunfire yani deathcap falan degil.

0 LOL Mesajı
980 Mesaj
19 Mart 2011; 8:12:54 

quote:

Orijinalden alıntı: PhTx3

jungler tagi olan champler dısındakiler için rune ve masteryler çoğunlukla önemli.

2 çeşit rune setup gidersin jungle için genel olarak, Dodge ya da Armor. Oynadığın karaktere ve nasıl oynadığına göre değişebiliceği için aşırı detay girmeden Olaf için armor gitmeni tavsiye ederim. Armor seal, AS mark, ARP Quint, MR glyph ben standart jungle page'im, onla rahat yapılabildiği düşüncesindeyim. (Masterylerden bağımsız olarak. Masteryler şu ana kadar batırmama sebep olmadı.) (armor flat, dodge per level zaten yok ve sadece seallardan bahsediyorum)

junglei gectim genel bi soru (herodan heroya degisir de)

bende full dodge sari runeslar var ancak su aralar dusunuom da armor daha mantıklı gelio oyun bası +13 armor, ki squishy heroların 15-16-13 armorla basladıgını dusunursek hem squishylere gidiyor hem tanklara giden bi olay
hala neden dodge aldıgımı cozebilmiş deilim, ancak minionlardan dodge yiyoz :D

ŁîvîηgŁєgэηđى
is @ League of Legends

0 LOL Mesajı
7594 Mesaj
19 Mart 2011; 10:21:28 

Jungle karakterler için armor seal çok faydalı. Mastery'den de 6 armor ve 4 block verdiğiniz taktirde başlangıçta çok rahat olursunuz.

Uzaklaştırılmış
21 Mart 2011; 22:36:39 

UPUPUPUP jungle bilmeyenlere

0 LOL Mesajı
2180 Mesaj
22 Mart 2011; 12:33:23 

Te emo jungle rehberi bilen var mıdır ?

Ben dün denedim customda 2 golemden basladım onları kestimde ondan sonraki büyücülerde öldüm (pasiveden gelen AS ile denedim)

As runesi lzm heralde

>CoNTiNuE<
• PS3-PS4 Online Oyun Klubü •
PSN : AragonitTR

PS4 Oyunları: BF 4 - Destiny - NBA 2K15 //Beklemedeki Oyunlar: The Order - GTA V - PES 15

0 LOL Mesajı
6146 Mesaj
22 Mart 2011; 18:05:06 

AS+Armor lazım.

0 LOL Mesajı
7594 Mesaj
29 Mart 2011; 18:11:34 

Nocturne eklenmiştir. Olaf yöntemiyle jungle yapılıyor.

İlk denememde zorlandım (crit rune ile denemiştim), rehberdeki gibi Attack Speed kullanırsanız sorun olmaz diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riqimaru -- 29 Mart 2011; 18:14:47 >

0 LOL Mesajı
980 Mesaj
30 Mart 2011; 18:40:27 

quote:

Orijinalden alıntı: song_31

Te emo jungle rehberi bilen var mıdır ?

Ben dün denedim customda 2 golemden basladım onları kestimde ondan sonraki büyücülerde öldüm (pasiveden gelen AS ile denedim)

As runesi lzm heralde

ranged herolarla jungle yapamaz yani aklımada yapabilen bi champ ornegi gelmio

ancak mavi buffu alan melee champların %70i jungle yapabilir :D

ŁîvîηgŁєgэηđى
is @ League of Legends

0 LOL Mesajı
7594 Mesaj
22 Mayıs 2011; 15:08:55 

Konu güncellenmiştir.

1 LOL Mesajı
2588 Mesaj
22 Mayıs 2011; 20:24:10 

Fiddle ' ın Drain skillini nerflemeden önce;Goleme basic attack yapıyordum yanıma gelince drain çekiyorum bu şekilde yatma riski olmadan kesebiliyordum.
Fakat nerften sonra birazcık işler değişti smite ile zor kesiliyor fakat bi arkadaşımız pull yaparsa rahat bi sekilde alabiliyoruz..
Ayrıca *Hardcore* ' un verdiği build çok kötü.
Fiddle ' a ne armor runesi abi şaşırdınız mı

Uzaklaştırılmış
22 Mayıs 2011; 21:05:44 

Nasus için tavsiye etmiyorum,1. Skill için uygun değil farm

0 LOL Mesajı
966 Mesaj
4 Temmuz 2011; 20:50:21 

akali jungle tarih mi oldu ben mi beceremiyorum?

East 23625.si

0 LOL Mesajı
748 Mesaj
12 Şubat 2013; 13:55:19 

Kha ve Rengar nerede

0 LOL Mesajı
2793 Mesaj
12 Şubat 2013; 14:01:26 

quote:

Orijinalden alıntı: cesuresesli

Kha ve Rengar nerede

Harbiden. 2011 de neden kha ve rengar jungle rehberi yapılmamış.

Tr:Pride Stalker -Marmara Üniversitesi Dışticaret bölümü.Cks90veCks77-SansaClip-Galaxy S3 Kullanıcısı

0 LOL Mesajı
748 Mesaj
12 Şubat 2013; 15:45:59 

quote:

Orijinalden alıntı: ozieekus

Harbiden. 2011 de neden kha ve rengar jungle rehberi yapılmamış.

acaba neden

0 LOL Mesajı
7966 Mesaj
12 Şubat 2013; 15:46:40 

Baştan sona izleyebileceğim, jungle öğrenmek için videolar var mı acaba?

FORUMDA DEĞİLSEM, BİL Kİ EVDE DEĞİLİM

Uzaklaştırılmış
12 Şubat 2013; 15:48:14 

quote:

Orijinalden alıntı: ALAK_

Çoğunlukta jungler giden stream yayını yapan oyuncular var.Onları izlersen baya bir tecrübe toplarsın.Onları takip etmeni öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi * KıL -- 12 Şubat 2013; 15:48:36 >

0 LOL Mesajı
748 Mesaj
12 Şubat 2013; 15:51:19 

quote:

Orijinalden alıntı: * KıL

Çoğunlukta jungler giden stream yayını yapan oyuncular var.Onları izlersen baya bir tecrübe toplarsın.Onları takip etmeni öneririm.

ama onlarda sadece bir şampiyonla oynuyorlar yokmu şöyle türlü türlü huyu olan bir arkadaş

0 LOL Mesajı
2793 Mesaj
12 Şubat 2013; 15:53:22 

quote:

Steam değilde custom gameden gir botlarda Warwick al ilk başta onunla dene en basitidir sonra nunu fiddle giderek zorlaştır.Xinde kolaydır aslında w dan gelen hp ile ama runeler atack speed olmalı onu iyi kullanmak için jungle da

Tr:Pride Stalker -Marmara Üniversitesi Dışticaret bölümü.Cks90veCks77-SansaClip-Galaxy S3 Kullanıcısı

0 LOL Mesajı
2793 Mesaj
12 Şubat 2013; 15:54:33 

quote:

Orijinalden alıntı: cesuresesli

acaba neden

0 LOL Mesajı
7966 Mesaj
12 Şubat 2013; 16:35:36 

quote:

Orijinalden alıntı: * KıL

Tamam da sıfırıncı dakkadan başlayamıyorum işte.. Bana oyun başlar başlamaz ilk hangi pozisyon alınmalı önce hangi moba gidilmeli bu lazım... Blue dedikleri nedir onu bile bilmiyorum.. golem gibi olan mı yoksa kurt mu.. Yani önceden çekilmiş video olması lazım kısaca.. streamdan izliyim diyorum hep 5.dk dan sonra denk geliyorum

FORUMDA DEĞİLSEM, BİL Kİ EVDE DEĞİLİM

Uzaklaştırılmış
12 Şubat 2013; 16:38:32 

quote:

Tamam da sıfırıncı dakkadan başlayamıyorum işte.. Bana oyun başlar başlamaz ilk hangi pozisyon alınmalı önce hangi moba gidilmeli bu lazım... Blue dedikleri nedir onu bile bilmiyorum.. golem gibi olan mı yoksa kurt mu.. Yani önceden çekilmiş video olması lazım kısaca.. streamdan izliyim diyorum hep 5.dk dan sonra denk geliyorum

Stream yapan oyuncunun ismini youtube üzerinden aratırsan yada yayını yapan oyuncunun sayfasından ilk dakikadan itibaren olan video'sunu bulabilirsin.Blue buff'ı golem üzerinden alınır ve skill sürelerini kısaltır ve mana dolumunu hızlandırma gibi etkileri vardır.Forumda arama yaparsan jungle rehberini bulabilirsin.baya yararlı bilgiler var bulamazsan ben bulurum.

0 LOL Mesajı
748 Mesaj
12 Şubat 2013; 16:42:10