Şimdi Ara

winxp cd si ile fat32 disk yapana ödül :))

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar.. bir kac forumda bana ntfs yerine fat32 yap dediler diski
    ama söyle bir sorun var... winxp (pro var elimde) cd si ile fat32 kurulamiyor galiba..
    dört secenegi var..
    1 fat (hizli)
    2 ntfs (hizli)
    3 fat
    4 ntfs

ayrica ntfs diskide win98 baslangic disketi ile format atamicaniza göree(not: baslangic disketi ntfs olan bölümleri görmüyor) nasil yaparsiniz.. ustalara bu sorum.. hadi cikin isin icinden bakim...

bu isi yapana ödül var...
    elinizde sadece winxp pro cd si ve win98 baslangic disketi oldugunu düsünün

• O seçeneklerdeki fat bi sonraki adımda fat32 oluyo zaten direk fat seçip devam etcen
    Repair console'da format c: /fs:fat32 ile fat32 çevrimini yapabilirsin
  • win98 açılış disketi ile ntfs'i görmemesi normal zaten. zaten bize win98 cd'si veya açılış disketi gerekmiyor. winxp cd yeterli. ister ntfs olsun ister fat32 olsun winxp cd'si ile çevirebilirsin. thepcman'in dediği gibi o 4 seçenekten üçüncüsünü seçeceksin. ve o bir sonraki adımda fat32 olacaktır. 1nci sürücünü yani winxp kuracağın sürücüyü ntfs yapıp winxp kurduktan sonra, denetim masası>yönetimsel araçlar>disk yönetimi'nden diğer sürücüleri (ister hard disk isterse bölümlenmiş sürücü) istediğin dosya sistemine çevirebilirsin. Bu arada ödül neydi?
  • O Seçeneklerde Fat lar fat32 zaten.
    Fat: hızlı; hızlı formattır
    diğeri normal formattır.
  • Zaten FAT16 kuran bir XP varsa hemen atarim o mereti PC'den. sadece oyunlar ve bazi prog.lar yuzunden tutuyorum yoksa. Dakika da bir de ya oyun takiliyo ya da bilmem ne 0x...'de bilmem nereyi okuyamamis.. Oruc oruc sinir yaa.
  • kardes ordaki fat fat32 degil bizzat denedim....
  • O zaman XP cd'si ile açıp fat format at, sonra kapat, 98 disketi ile açıp bi daha format at. O zaman fat32 olur :))
  • [:P][sml2k][ngt][evlol]
  • kardeş orada fat fat32 bende bizzat denedim,ayrıca birde şunu dene bölüm oluştur derken diski ikiye böl birde ordan fati seç öyle dene ama fat dediği şey fat32 fat16mı kaldı artık piyasada gözünü seveyim yaaa
  • Fat genel olarak Fat16 ve Fat32 dosya sistemlerini ifade eder. Fat16 Windows 3.1 ve Windows 95 Osr2 öncesi işletim sistemlerinde kullanılır. 16 bit olduğundan maksimum cluster 65525 olabilir. Buda 2 Gb maksimum kapasite demek.
    Fat32de Fat16'daki gibi kök dizin sınırlaması yoktur. 2 Tb kapasitede olabilir. Tek dosyanın ulaşabileceği maksimum boyu 4 Gb olabilir. Windows 85 Osr2, Windows 98, Linux, Windows Xp ve 2000 tarafından kullanılabilir.
    Ntfs Master File Table kullanularak güvenlik artırılmıştır. Windows Nt, 2000 ve Xp tarafından kullanılabilir.
    Daha önce kullanılmış tüm disklerde bu dosya sistemleri Clusterlar yeniden oluşturulmadan hızlı biçimlendirilebilir.

yalnızca Xp cdsini kullanarak Fat veya Ntfs dosya sistemlerinden birini kullanabilirsin.
  • bu soldiers e yazilmis bir cevaptir
    kardes anlatim.. bende daha önce üc bölüm vardi...
    c fat 32
    d fat 32
    e fat 32
    bunlara winxp cd si ile
    önce c ye fat diye format attim
    sonra d yi ntfs yaptim
    ve d ye win xp yi kurdum
    buraya kadar tamammi...
    windows ile pc yi actim..
    sürücülerin üzerine geldim ve
    hepsinin özelliklerine baktim
    c fat
    d ntfs
    e fat32
    yaziyordu...
    heralde windows xp fat32 olan yere fat dememistir dimi.. istersen sende bir dene...
    tamammi...
    birde bana pm den dosya sistemleri hakkinda nutuk atmaya kalkma....
    eger yalanim varsa deneyerek ortaya cikar....
    öpüldün.. ankarali arkadas... bu arada bende jandarma hava grup komutanliginda calisiyorum..(batikent girisi karsinda...)
  • 88888888 dostum o zaman bıze fat denen dosya sıstemı hakkında bılgı ver.

yalnız bıze fat32 yada 16 dan bahsetme.
  • eleman arkadasimiz ne güzel anlatmis iste.... birdaha anlatmama gerek varmi eger istiyorsan kopyala yapistir yaparim senin icin istiyormusun??
  • :) saol ben yeterınce bılıyorum.
  • Arkadia@ O zaman XP cd'si ile açıp fat format at, sonra kapat, 98 disketi ile açıp bi daha format at. O zaman fat32 olur :))

arkadaş cevabı vermiş.. ödülünü bi zahmet ilet!
  • walla ben xp kurulumu sırasında (xp cd si ile)c yi nfts d yide fat olarak formatladım şu anda c nfts d de fat32 olarak gözüküyor
  • dogru cevap burada.. hey gunn, hala duzeltemediniz sunu, ayip ya cik cik.. [afro]

To use Recovery Console, follow these steps:
    Start the computer by using the Windows XP CD-ROM

When the Welcome to Setup screen appears, press F10.

In Recovery Console, specify the appropriate installation,
    and then log on by using your Administrator password.

Type map , and then press ENTER.

Note: the drive that you want to reformat.
    The drive letters may be different in Recovery Console from what they are in Windows XP.

Type format x : /fs:fat32 ,
    where x is the letter of the drive that you want to format and FAT32 is the file system that you want to use,
    and then press ENTER

odulumu gun'a hediye olarak iletirsin hocam :-)
  • sahra evet dogruyu söylüyorsun ama neden ingilizce yazdin...
    ben be bir sürü arkadas ingilizce bilmiyoruz.. allahtan ingilizce cümleyi türkceye ceviren programim var... ama demo... p,r,s ile baslayan kelimeleri cevirmiyor... onlarida sözlükten bulup ceviririz artik..

Recovery konsolunu kullanmak, bu stepsi izle:
    Windows XP CD-- ROM'a kullanarak bilgisayarın olduğu Start
    Setup screene karşılamanın gözüktüğü zaman, press F10.
    Recovery konsolunda, uygun yerleştirmenin olduğu specify
    Ve o zaman, üzerinde senin idarecin passworduna kullanarak günlüğe kaydet.
    Tip haritası, ve o zaman press girer.
    Not: Senin, reformata istediğin sürüş.
    Sürüş mektupları, onların, Windows XP'da neyden olduğundan Recovery konsolunda farklı olabilir.
    X olan tip biçimi: / fs: Fat32
    Xin, nerede senin biçimlemeyi istediğin sürüşün mektubu olduğu ve FAT32, senin kullanmayı istediğin systemin olduğu dosya olduğu
    Ve o zaman press girer

dogrumu bu ceviri.. bir iki düzeltme ile canavar olur sanirim....

• dostum sen seç fat32 bicimini bak bakalım işlem bittikten sonra file system ne olmuş fat32 olmuşmu olmamış mı
    biraz sallıyorsun gibi geldi bana
    saygılar
  • 888888888 kıvırma adam cevabı verdi işte..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.