Şimdi Ara

Asus mevcut AMD AM3 anakartlarına BIOS güncellemesiyle Bulldozer desteği getirecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
5.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD'nin merakla beklenen yeni nesil Bulldozer işlemcileri için detaylar netleşiyor. Soket AM3+ formunda olan yeni işlemciler için uzunca bir süre boyunca 9 serisi anakart gerektirecekleri ve mevcut platform ile uyumlu olmayacakları belirtiliyordu ancak CeBIT 2011 ile birlikte aslında geriye dönük desteğin olabileceği gündeme gelmiş ve anakart üreticileri Soket AM3+ desteği sunan modellerini göstermiş hatta ASRock bir modelini de satışa sunmuştu.

Gelen son bilgilere göre dünyanın en büyük anakrat üreticilerinden Asus, güncel ürün gamında yer alan üst seviye AMD anakartlar için Bulldozer desteği sunan BIOS güncellemeleri hazırlıyor. Yani aşağıda yer alan tablodaki üst seviye Asus anakartlardan herhangi birine sahipseniz, AMD'nin Bulldozer FX işlemcilerini piyasaya sunmasıyla birlikte sisteminizi güncelleyip yeni işlemcilere adapte olabileceksiniz. Ancak burada belirsizliğini koruyan asıl nokta, Bulldozer tabanlı yeni FX işlemcilerinin mevcut anakartlar üzerinde 9 serisi çipsete sahip anakartlarla aynı performans veya hız aşırtma performansı/yeteneğini gösterip göstermeyeceği. Öte yandan Asus, AMD'nin mevcut çipsetlerini kullanan yeni AM3+ anakartlar da hazırlıyor.

• burdan yalcın abıyı sevgıyle anıyoruz
    biliyoruz yukarlarda bir yerdesin

o amd li değil artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mckhan -- 15 Mart 2011; 19:23:28 >
  • oooo süper oldu bu benim crosshair da bulldozerlencek demektir bu
  • Asus M4A785TD-V EVO modelini bios güncellemesi ile destek gelecekmi ki? Umut fakirin ekmeği. Gerçi destek gelmese bile mevcut Phenom x4 ve x6 işlemci fiyatlarında güzel indirimler olsa hayli hayli işimizi görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx57
    Ancak burada belirsizliğini koruyan asıl nokta, Bulldozer tabanlı yeni FX işlemcilerinin mevcut anakartlar üzerinde 9 serisi çipsete sahip anakartlarla aynı performans veya hız aşırtma performansı/yeteneğini gösterip göstermeyeceği.

Burası çok önemli. Eğer 8 serisi ve 9 serisi anakartlarda işlemci performansı ve hız aşırtma yeteneği farkı olursa, kimsenin 8 serisi ile bulldozer kullanacağını zannetmiyorum. Ve daha önce yapılan açıklamalara bakılırsa da, bir şekilde iki anakart serisi arasında bir fark olacaktır gibi görünüyor. Bulldozer alacaklar şimdiden anakart için de para biriktirmeye başlasınlar

• @Müşavir

Hadi hayırlı olsun. :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 15 Mart 2011; 21:31:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erai

quote:

Orijinalden alıntı: fx57
    Ancak burada belirsizliğini koruyan asıl nokta, Bulldozer tabanlı yeni FX işlemcilerinin mevcut anakartlar üzerinde 9 serisi çipsete sahip anakartlarla aynı performans veya hız aşırtma performansı/yeteneğini gösterip göstermeyeceği.

Burası çok önemli. Eğer 8 serisi ve 9 serisi anakartlarda işlemci performansı ve hız aşırtma yeteneği farkı olursa, kimsenin 8 serisi ile bulldozer kullanacağını zannetmiyorum. Ve daha önce yapılan açıklamalara bakılırsa da, bir şekilde iki anakart serisi arasında bir fark olacaktır gibi görünüyor. Bulldozer alacaklar şimdiden anakart için de para biriktirmeye başlasınlar

Sen zannetmemeye devam et benim Gigabyte MA770T-UD3P ile uyumlu olursa hiç acımam çatır çatır kullanırım.
    Elinde mevcut AM3 anakartı olanların bir miktar performans düşüşü olsa bile yeni anakart+işlemciye tonla para vermek yerine sadece işlemciyi upgrade edeceklerini düşünüyorum.
    Bu haber akşam akşam neşelendirdi beni bi ümit 7 serisi çok üst seviye olmayan anakartlara da bios çıkarırlar belki.

• 770'de AM3 desteği var zaten, büyük ihtimalle gelir, umarım. Süper bir haber ama. Düşünsenize lga 775'den upgrade'e iki kullanıcınıdan AMD seçenin avantajını. 1156'e verilen paralar.Halen de sürüyor. Hemen bir bulldozer alıcam.
  • Müşavir nerdesin hocam :)))) umarım diğer üreticiler de sadece 8** değil 7** am3 anakartlara da destek verirler
  • İnşallah 880 ve 870 çipsetlerede gelir destek ya.
  • asus yaparsa giga da yapar. bende 890fxt ye takarım buldozerimi ooh :) anakart değişmekten nefret ediyorum.
  • 2 ay evvel bulldozer leri beklemek için orta segment anakart aldık. bilseydik asus anakart alırdık.
  • ee peki şimdi am3+ (bios) destekli en f/p kart ne oldu? Anakart almak üzereyim almışken ileriye dönük olsun bari...
  • AMD'nin bu yönünü seviyorum her zaman kullanıcı dostu işlemcidede ekran kartındada
  • asus m4a89gtd pro usb3 bende var tavsiyemdir..
    bulldozer i inş. deneme fırsatım olur..

tşk..
  • amd ciler gözünüz aydınnn
  • ilk defa keşke amd alsaydım diyorum. gerçi şansa aldığım anakart bu desteği sunmazdı. o zaman bende lanet olsund erdim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

2 ay evvel bulldozer leri beklemek için orta segment anakart aldık. bilseydik asus anakart alırdık.

Olsun hocam hiç yoktan fazla para vermemişsin ayrıyetten 9 serisi anakarta direk geçiş yaparsın daha iyi olur kendi platformunda kullanmış olursun bulldozeri

Bu arada piyasa hareketlendi yine anakart firmaları dökülüyorlar msi conqueror ve diğer güçlü anakart firmaları asus gigabyte v.s am3+ ürünlerinin habercisi bekle beni crysis 2 geliyorum :)
  • Aslında olması gereken birşey için seviniyoruz. şu anki anakartlara bakıyorum 6 yıl önce aldığım asus a8n sli deluxe göre o kadar da gelişmiş değiller. desteği olsa hala kullanılırdı. Üzerinde pci-ex, sata 2 ne ararsan vardı. soket 939 olduğu için değiştirmek durumunda kaldım. daha sonra çıkan am2 ve am2+ 939 dan çok da farklı değil. aynı şey şimdi am3 ve am3+ için de geçerli. Anakart dediğin 10 yıl kullanılmalı. üzerinde performansa etki edecek işlem yapan birim yok nasıl olsa. kullanıcı dostu diyoruz ama 6 yılda 5 soket kullanılmış. amd soketler arası uyumluluk yönünden biraz daha iyi mesela benim 3 senelik karta phenom x6 takılabiliyor. ama bulldozer de takılabilmeliydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafax_001

AMD'nin bu yönünü seviyorum her zaman kullanıcı dostu işlemcidede ekran kartındada

Kesinlikle
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.