- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Camlara siyah film yasak mı?
121 Cevap42815 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3050 Mesaj
18 Kasım 2005; 21:05:56 

siyah film yasakmı?birsorun teşkil ediyormu arkadaşlar trafikte?tam siyah istemiyorum orta mesela

2278 Mesaj
18 Kasım 2005; 21:15:47 

llumar(amerikan film) marka 20kod numaralı film..sadece arka camlara..yaptır ve arabana hasta ol

BİZLER DÜNYAYI DEĞİŞTİREBİLİRİZ(ODTÜ)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Kasım 2005; 21:18:44 

quote:

Orjinalden alıntı: GÖRKEMKAZAN

llumar(amerikan film) marka 20kod numaralı film..sadece arka camlara..yaptır ve arabana hasta ol

kaç para nerede yapılıyor__?*

3050 Mesaj
18 Kasım 2005; 21:20:38 

şİmdi yasakmı değilmi?

5663 Mesaj
18 Kasım 2005; 21:21:27 

benim bildiğim yasak polisler çevirdiğinde anahtarla çiziyo o arada camda çizilio

2278 Mesaj
18 Kasım 2005; 21:27:48 

llumar(amerikan film) çizilmez kolay kolay..ayrıca sadece arka camlara yapınca da bsy demiolar artık eskisi gibi..ben leona yaptırcam..140a anlastım tanıdık byr izmitte..filmin yapılacagı yer önemli..fiyat uygun deyip hemen zıplamayın..öncelikle llumar olmasına dikkat edin(llumar kutusu olabilir ama filmi elinize alıp bakın llumar ayzıp yazmadıgına)..2. olarak ta filmin yapılacagı yer temiz olmalı mümkünse özel bi odası olmalı ve tavandaki tozlar sıksık alınmalı..gümüş ise arabanız 20en iyi giden filmtir ona göre..gerçi bu işler zevk işi adam gider en siyahından ceker ama 20ortasıdır ve harika duruyor gümüşte..bi de kromlu var aynalı onlar da güzel

1159 Mesaj
18 Kasım 2005; 21:36:33 

film yasak ama takan yok.
sen yaptır hiçbir şey olmaz.piyasada bir sürü filmli araba var.yaptırdığın film amerikan film olsun.
araba ne marka ve nerede oturuyosun?

492 Mesaj
18 Kasım 2005; 22:13:49 

yasal olarak camlar %70 geçirgenliğe sahip olmak zorundalar. ve kendi rengi dışında bir renk taşıyamazlar. yani film yasal olarak yasak. ama yasaklar da deliniyor. polis de önce arabaya, sonra plakasına ve en son içinde kim olduğuna bakarak davranıyor. yiğidin biri çıksın da çizsin bakayım filmimi.. o film rulosu .... çok kaygan oluyor, kaçıveriyor, dikkat etmek lazım.

çizemez ama bağlayabilir ya da benim kendimin sökmeden yola bırakmayacağını söyleyebilir. aslında bu yasal değil ama hani yasal olmayan durum ortadan kalkarsa seni bırakırım gibi bir insiyatif kullanmak bu. araca ceza yazıp bağlaması gerekiyor bildiğim kadarıyla.. uygulamada ise denildiği gibi ya çiziliyor ya da sürücüye söktürülüyor, bunu belirleyen de o anki şartlar... (yer, zaman, ünvan, kılık kıyafet, prezentasyon, konuşma tarzı vs vs vs)

yasal olmasını istediğinde kendinden renkli cam takabilirsin ama bunu da ruhsata işletmek gerekiyor. böyle bir durumda bırak trafik polisini, emniyet müdürü bile birşey diyemiyor.

Ölüm dediğin nedir ki...

Ben yaşamayı göze aldım...!

Uzaklaştırılmış
18 Kasım 2005; 22:36:44 

quote:

Orjinalden alıntı: __SaDRaZaM__

yasal olarak camlar %70 geçirgenliğe sahip olmak zorundalar. ve kendi rengi dışında bir renk taşıyamazlar. yani film yasal olarak yasak. ama yasaklar da deliniyor. polis de önce arabaya, sonra plakasına ve en son içinde kim olduğuna bakarak davranıyor. yiğidin biri çıksın da çizsin bakayım filmimi.. o film rulosu .... çok kaygan oluyor, kaçıveriyor, dikkat etmek lazım.

çizemez ama bağlayabilir ya da benim kendimin sökmeden yola bırakmayacağını söyleyebilir. aslında bu yasal değil ama hani yasal olmayan durum ortadan kalkarsa seni bırakırım gibi bir insiyatif kullanmak bu. araca ceza yazıp bağlaması gerekiyor bildiğim kadarıyla.. uygulamada ise denildiği gibi ya çiziliyor ya da sürücüye söktürülüyor, bunu belirleyen de o anki şartlar... (yer, zaman, ünvan, kılık kıyafet, prezentasyon, konuşma tarzı vs vs vs)

yasal olmasını istediğinde kendinden renkli cam takabilirsin ama bunu da ruhsata işletmek gerekiyor. böyle bir durumda bırak trafik polisini, emniyet müdürü bile birşey diyemiyor.

ryhsata işletmek için komple body kit falan yapçan en son bi sürü masraf yapıcan arada filmide çıkaracan yoksa o iş pahalı olur, değmez...

Ama şöyle bişi var bu Ziebart falan nasıl yapıyor? Kurallara aykırı olsa ziebart yapmazdı...

2278 Mesaj
18 Kasım 2005; 23:36:35 

ziebart ta amerikan film yapıyor..ya amerikan film demek llumar marka film demek arkadaslar..bütün filmler aynıdır kalitesine göre fiyatları farklıdır sadece..en iyi llumardır ona da amerikan film denir..olay bundan ibaret ok??

525 Mesaj
19 Kasım 2005; 3:32:52 

bu memleketteki en saçma olaylardan biri de bu. devlet bütün modifiye parçalarının ithalatına izin versin,bunlardan kdv,gümrük vergisi,gelir vergisi, cart vergisi curt vergisi alsın,satılmasına izin versin,sonra da alıp takınca yasak olsun.bir memleket insanlarını ancak bu kdr enayi yerine koyabilir,alabilirsin ama takamazsın.çok güzel bir mantık gerçekten

535 Mesaj
19 Kasım 2005; 3:44:17 

birde şöyle birşey duydum, çevirme varsa cam filmini görünce direk durduruyorlar, bakıyorlar ruhsata işlenmişmi diye, işlenmediyse ceza kesmek için şans doğuyor tabii. birde başka açığınız varsa yakalanmış oluyosunuz tabii, alkollü olmak, muayeneyi geçirmek gibi...

corolla hb d-4d sol mm
yaris d-4d sol mm

3840 Mesaj
19 Kasım 2005; 12:39:42 

Camlar kendinden kara ise arac muayeneden problemsiz geciyor. Eger film varsa ve iyi takilmissa, iz falan yoksa, muayenede sorduklarinda orjinalden boyle diyip geciyorsun. Muayeneyi aldiktan sonra da sorun yok, polis falan da birsey demiyor. Bizim jip 6 senedir karacamli. Ve ustunde dandik film takili. izi belli oluyor. ama ne polis ne muayenede problem cikmiyor. Cunku muayene fisi midir nedir, ustunde zamaninda Filmi cikarin baabinda "film" yaziyor. Biz de her muayenede "izinli abi bu bak ruhsata" diyoruz ve geciyoruz. Muayeneyi aldiktan sonra da polis zaten birsey demiyor.

701 Mesaj
20 Kasım 2005; 1:15:44 

En siyahı yasak diye okumuştum bir otomobil dergisinde. Araba dışardan bakıldığında içerisi rahatlıkla görülüyorsa bir problem olmaz.Serbest yani. Ben ilerde bir sorunla karşılaşmıyayım diyorsan filmleri orta yada onun bi açığından çektirebilirsin. Bence arka cam orta olsun, yanlarda en açığından(gerçi o zamanda arabada cam filmi varmı yokmu pek anlaşılmıyo ama...). Gece görüş problemide çıkarmaz.Çizilmez olanlarından yaptır, biraz para gidecek ama ne kadar köfte o kadar ekmek bu işlerde

ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış

14846 Mesaj
20 Kasım 2005; 1:23:50 

ya hafif ticarilerde de arka camlara yasak mı? ben caddy için; arka camlara en koyu, öndeki kapı camlarına orta, ön cama da açık ton düşünüyorum sorun çıkar mı sizce

bu arada saydıklarımı ziebart kaça yapar sizce yani yaklaşık olarak??

2278 Mesaj
20 Kasım 2005; 1:28:19 

ziebarta gidersen kafadan 450-500cekerler sana..arkadaslar ziebart bi markadır..temizlikçi markasıdır...kullandıkları malzeme de boya korumusından tutun iç döşeme temizliyicisine kadar..aynı marka malzemeyei kullanan bisürü firma var..ama siz gidip ziebart da cakılı kalıyorsunuz..paranıza yazık...onlar da zaten "yerse" mantıgıyla gidiyorlar ve gayet de güzel yediriyorlar..bakın yaptıkları film de llumar işte...bisürü llumar ceken yer var nie ziebart??????????

492 Mesaj
20 Kasım 2005; 13:27:04 

en siyahı diye bir kavram yok ki dostum. siyah ton olarak herkese göre değişir. her markanın siyahı da ayrı bir tonda...

kural açık: camınız %70 geçirgen olmalı... ister siyah ister aynalı taktır, içini ışığı %70 geçirerek göstermek durumunda.

oğlum ilk doğduğunda yolda annesi rahat davranabilsin diye arka iki camımı en koyusundan siyah yaptırmıştım. arka cama da perdesini kaldırıveriyordum. geceleyin annesi kesinlikle dışarıyı göremediğini söylüyordu. kaldı ki ben de yan arkalardan dışarı görüşe ihtiyacım olduğunda bayağı sıkılıyordum. gündüz bile sıkıntılı oluyordu. benimki kadar koyu olmamakla birlikte bayağı koyu film yaptırmış bir arkadaşımın arabasında ise alacakaranlıkta görüş sorunu başlamıştı çünkü arkadaşım gaza gelip ön cama da yaptırmıştı. ön camda ya hiç olmamalı ya da dışarıdan görüntüyü kurtarması için en hafifinden olmalı. yan camlarda açık tonlar içeridekinin ayrıntılarını başarı ile gizleyebiliyorlar, görüntü de hoş oluyor. arka bir ton daha koyu olursa nispeten güzel durduğunu düşünüyorum. içerideki görünmesin diye birşey yok ama ayrıntıları saklaması bana yetiyor...

aşağıdakileri benden önceki sahibi yaptırmış ama benim de zevkime uygundu, sökmedim, değiştirmedim. polislerden de bir kere olsun gık diyeni olmadı. hala bu camlarla kullanıyorum. ton farklarına dikkat ederseniz, aslında içerisi dikkatli bakılınca görülüyor. öyle ki ön camdakiler rahatça seçiliyor. arkadakileri genellikle göremiyorlar. ancak öte yanın iyi aydınlanış olması lazım ki gözüksün. öte yandan yine burada bir nissan pikabı durdurup içinden inen genç bir delikanlıyla bir süre tartışıp sonunda bezgin bir suratla camlardakini kendi elleriyle sökmesini de sağladılar. yani çok tolerans göstermiyorlar ama dediğim gibi, henüz bana laf eden olmadı..

quote:

Orjinalden alıntı: 26kk025

En siyahı yasak diye okumuştum bir otomobil dergisinde. Araba dışardan bakıldığında içerisi rahatlıkla görülüyorsa bir problem olmaz.Serbest yani. Ben ilerde bir sorunla karşılaşmıyayım diyorsan filmleri orta yada onun bi açığından çektirebilirsin. Bence arka cam orta olsun, yanlarda en açığından(gerçi o zamanda arabada cam filmi varmı yokmu pek anlaşılmıyo ama...). Gece görüş problemide çıkarmaz.Çizilmez olanlarından yaptır, biraz para gidecek ama ne kadar köfte o kadar ekmek bu işlerde

local://upfiles/93628/53D285C3FECB4334989F48BF6DEC7283.jpg

local://upfiles/93628/258B34C9CDD4447CA866603071679138.jpg

local://upfiles/93628/07C3E894EE3744DD9BC1DD34F95C6BDF.jpg

Ekteki dosya (3)

Ölüm dediğin nedir ki...

2278 Mesaj
20 Kasım 2005; 15:05:05 

aklınızda fikir oluşması açısından bi kaç foto koyuorm...orta koyulukta(20kod numaralı) amerikan film(llumar marka) cekilmiş gümüş bi golf 4ten bi kaç foto..

0

0

0

0

492 Mesaj
20 Kasım 2005; 15:10:17 

araba çok yakışıklı durmuş.. yapanın eline sağlık

ama bizim burada bunu yaşatmazlar..:(

Ölüm dediğin nedir ki...

2278 Mesaj
21 Kasım 2005; 0:00:26 

quote:

Orjinalden alıntı: __SaDRaZaM__

araba çok yakışıklı durmuş.. yapanın eline sağlık

ama bizim burada bunu yaşatmazlar..:(

sadece arka camlara cekilse bsy demiolar

14846 Mesaj
21 Kasım 2005; 0:34:52 

o zaman 20 kod no.lu yeterli gibi geldi bana ama arka camlara. Onun daha açığı (kodu kaç bu arada) ön yan ve ön cama yapılırsa bir sorun olmaz heralde

Bu arada golfün ön yan camlar da orta ton galiba

Ayrıca nissan pick-up ın hangi camlardakileri söktürdüler? Arka camları fabrika çıkışı öyle zaten

Ayrıca ist. avrupa yakasında kaliteli olarak bu işi yapan (Ilumar) bi kaç yer söylerseniz çok sevinirim hele telefonu da olursa çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler

Bu arada ziebartda cam filmleri 3 ton: açık, orta, koyu

131 Mesaj
21 Kasım 2005; 10:30:04 

görkem bende izmitten ;)

msn e gelsene

look_alike@hotmail.com

61 Mesaj
21 Kasım 2005; 13:24:19 

arkadaşlar llumar ın sitesine girince distribüör olarak aşağıda ki firma çıkıyor:
--------------------------------------------------------------------------------
LLumar® Cam Filmleri
Türkiye Distribütörü
Üçler Otomotiv Oto Cam Paz. ve Dış Tic. Ltd. Şti.

Özbey Cad. No:103/1-2-3
34720
Fikirtepe /İstanbul / Türkiye

Telefon:
--------------------------------------------------------------------------------
00 90 216 428 05 45 pbx
Fax:
00 90 216 428 05 47
İletişim:

Bu adamlara mı başvurmak durumundayız yani? Bu mudur?
Ben de Ziebarttan yaptırmayı düşünüyodum ancak okuduklarımdan sonra hafif caymış durumdayım.
yani sonuç olarak llumar marka iyi bi şekilde uygun fiyata nerde yaptırabiliyoruz beyler?

2305 Mesaj
21 Kasım 2005; 15:28:18 

E bulmışsun ne güzel aç bir kaç bayinin telefonunu sor hepsinden fiyat al en ucuzuna git yaptır

61 Mesaj
21 Kasım 2005; 15:42:07 

eyvallah hocam tabi öyle yapcam da - hani daha önce yaptırmış olup tavsiye edebilecek varsa diye İstanbul Anadolu yakasında sordum...
Saolasın..

14846 Mesaj
21 Kasım 2005; 22:47:44 

istanbul avrupa yakası da olsun please

2125 Mesaj
21 Kasım 2005; 23:26:05 

hop durun... devlet yasak diyorsa yasaktır... sökün filmleri...

"Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz"

2278 Mesaj
22 Kasım 2005; 12:05:20 

arkadaslar telefonla olmaz bu işler..yine bilgi almak istiyorsanız alın da..sanayide cok yerde cekiliyor llumar lar...bence film cektiren bi tanıdıgınızdan yer tavsiyesi alın(filmde marla+cekilen yer+ceken kişi önemli)..öyle araştırmaya devam edin...olamadı ben size yazabilirim 2-3tane..piyasada nam salmış filmcileri

61 Mesaj
22 Kasım 2005; 12:17:48 

biz bi yandan bakarken sen de bi yandan şu nam salmışları yazsan - işi hızlandırırız hocam...
Şimdiden saolasın yardımların için

11 Mesaj
23 Kasım 2005; 14:41:09 

bende ankarada film takan yerleri ogrenmek istiyorum bi kac yer tavsiye ederseniz cok sevinirim...

27 Mesaj
23 Kasım 2005; 22:30:13 

eğer film çektirmek istiyorsan az koyu çektircen yada benim gibi yapacan polis gördünmü camları full açacan ama film yasak polise yakalanırsan allah kosrusun ya ceza yiyon yada orada filmleri söküyorsun kim demişse yanlış söylemiş polis camını falan çizmiyor sadece ikaz ediyor filmleri sök diye eğer sökmezsen gerisini sen düşün benden bu kadar alllah kolaylık versin.

Amd64 4000+ , Msi k8neo2 , 1024mb x2 ddr 533 ,Leadtek 6800gt,19" Sony tft ,200gb W.d hdd,

2278 Mesaj
23 Kasım 2005; 23:22:43 

05357949494
adı ahmet

ist.da arayıp yerini örenebilirsiniz..ayrıca muhtar ahmetin arkadasıyım deyin indirim yapsın..ark.dan aldım ben de numarasını...

492 Mesaj
24 Kasım 2005; 2:42:09 

ben dedim çizmiyor diye..

ama kendi aracım için söyledim... çizmez...! çizmek istemez de ...!

sökmemi isteyebilir... belki söktürür de... yakalayacakları il'e göre değişir. ama ÇİZMEZ!

seninkini çizer çizmez, o ikinizin arasında kalmış.

quote:

Orjinalden alıntı: mariuana

eğer film çektirmek istiyorsan az koyu çektircen yada benim gibi yapacan polis gördünmü camları full açacan ama film yasak polise yakalanırsan allah kosrusun ya ceza yiyon yada orada filmleri söküyorsun kim demişse yanlış söylemiş polis camını falan çizmiyor sadece ikaz ediyor filmleri sök diye eğer sökmezsen gerisini sen düşün benden bu kadar alllah kolaylık versin.

Ölüm dediğin nedir ki...

2278 Mesaj
14 Aralık 2005; 19:57:28 

bugün çektirdim fikmi(llumar 20orta koyulukta)..araba pis oldugundan yanlardan girmedim yarın daha ayrıntılı fotosunu cekicem
not:egzoz kromdur ama araba tozdan gecilmediginden o da nasibini almış ondan öyle mat duruor yoksa yakar yarın gösteririm buarada araba aynı yukardaki gümüş golf gibi duruor

0

14846 Mesaj
15 Aralık 2005; 0:16:29 

Leon on numara olmuş

Biz de bayramdan önce çektirmek istiyoruz ailecek uzun yolculuğa çıkıcaz acil lazım

Bu arada filmi nerde çektirdin?? LLumar :)

2278 Mesaj
15 Aralık 2005; 12:44:01 

eywallah saolasın kardeşim begendigine sevindim..sahibi tanıdık(sanayide tanıdık olmayan yer kalmadı ) o yüzden bana bana uygun oldu..arka sag+arka sol+arka cam=130 kagıta yaptı normali en az 200 ziebartta da(aynı llumar cekior ama malum biraz gecirmeyi seven bir firma) 300-350ytl...cektirmenizi tavsiye ederim film değiştiriyor arabayı

0

0

226 Mesaj
15 Aralık 2005; 17:26:24 

Harbi çok güzel olmuş. Allah nazardan saklasın.

2278 Mesaj
15 Aralık 2005; 17:32:36 

eywallah saolasın..begendigine sevindim

14846 Mesaj
15 Aralık 2005; 22:41:00 

Eğer telefonunu verirsen sevinirim

Ben caddy'ye düşünüyorum. Sürgülü kapı camlarına orta ton, bagaj camlarına koyu ton, toplam 5 cam yapıyor. Bu ustanın yapacağı güzel bi kıyakla kaç paraya gelir? Ayrıca elektrikli camlara yapılan filmler cam mekanizmasını bozuyormuş böyle birşey var mı? Çünkü ön kapılara da açık ton çektirmeyi düşünüyorum. Bizim evin önünde siyah bi A3te var fıstık gibi duruyor. Tanıdığımın gümüş Tucson'unda da var, tüm camları elektrikli. Zannedersem senin gümüş aslanın da öyle??

Uzaklaştırılmış
15 Aralık 2005; 23:17:52 

walla caddy nin altına connect gelecek ama olsun benim connect full arabamın camları simsiyah arabamda tam siyah yıkadığım zaman ışıkta arabanın yanına giren pek fazla olmuyor heralde bu filmlerdendir fotoyu çekip bilgisayara aktarabilirsem koyarım arkadaşlar bişey sorcam connect te 1.vitesten 2.ye alınca gaz biraz boşluyor vites yükseltirken hep oluyo acaba nedendir bilen varsa bi zahmet çok kafama takıldı. yeri değil ama bir sorunmu var diye düşünüyorum bilen biri yardımcı olsun lütfen.

14846 Mesaj
15 Aralık 2005; 23:55:23 

aslan_scania boşver şimdi vitesi filan istersen başka konu başlıklarında sor çünkü cam filmi bölümünde istediğin cevabı alamayabilirsin. Bu arada sen nerde kararttın camları? LLumar mı filmler? Bi de ist.daysan tel. filan verirsen çok iyi olur. Ayrıca ön camlara da kaplattın mı? Yani camın elektrik mekanizmasına herhangi bir zararı oluyır mu? Açıp kapatırken ses yapıyor mu camlat?

7830 Mesaj
16 Aralık 2005; 0:07:14 

Peki bu cam filmini yaptırdık diyelim ve ruhsata işletmek istiyoruz. Maliyetini bilen var mı?

Everything that has a beginning has an end

Uzaklaştırılmış
16 Aralık 2005; 0:17:16 

yaa görüşlerine katılıyorum başka bir forumda sorarım neyse. camlara gelince söylemeye yüzüm yok ama sanayide reklamcıda normal film çektirdim çizilmez falan değil ama kabarma falan yok ses falanda çıkartmıyor 40 ytl para verdim hepsine en koyusundan yaptırmıştım bizim burası kastamonu burada serçeye 7 000 ytl harcıyor adam öyle amerikan film falan çekemezler...
Guest
16 Aralık 2005; 0:19:11 

quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

Peki bu cam filmini yaptırdık diyelim ve ruhsata işletmek istiyoruz. Maliyetini bilen var mı?

Cam filmi Ruhsata işletilmez arkadaşım en açıgı denilen %30 luk karartma yapan filmler dışında hepsi yasaktır ve polis isterse arabanı bağlıyabilir. Ama her 2 araçtan birinde var ayrı konu .

Ruhsata işletmen için orjinal koyu renkli cam taktırman gerekiyor oda bayagı maliyetli 1 milyarı bulur . Öne en açık arkayada bi koyusundan yaptırırsan ve polisin gözüne batmassan sorun yok.

quote:

aslan_scania boşver şimdi vitesi filan istersen başka konu başlıklarında sor çünkü cam filmi bölümünde istediğin cevabı alamayabilirsin. Bu arada sen nerde kararttın camları? LLumar mı filmler? Bi de ist.daysan tel. filan verirsen çok iyi olur. Ayrıca ön camlara da kaplattın mı? Yani camın elektrik mekanizmasına herhangi bir zararı oluyır mu? Açıp kapatırken ses yapıyor mu camlat?

Hiç bi zararı yok ve elektronik mekanizmaya zarar vermez. Bizim vectrada LLumart ( Ziebart ) cam filmi var hiç bi sorun yok. Ve hiç filmden dolayı böle bi sorunu olanda duymadım görmedim. herhangi bi sesde asla çıkarmaz. 1 mm nin 5/2 si 5/3 ü kadar bi kalınlıgı var .

210 Mesaj
16 Aralık 2005; 1:13:00 

hocam cok guzel de otobanda arkadaki araba senin camından öndeki trafigi izlemiyor mu yeri geldiginde?
yan camlar neyse de arka cam olayi bence engeller, nasil yuksek bir kamyon ya da minibus un arkasinda yakin gitmekten rahatsiz olup bir araba arkasina gecmek istiyorsaniz, filmli bir araba da aynı etkiyi yaratir bence...
arka camina perde yapan da aynı etkiyi yaratiyor...

arka camlari kaplattirmayin...

14846 Mesaj
16 Aralık 2005; 22:40:49 

andydark ben şimdi ne yapıcağımı şaşırdım yani senin söylediğin doğrudur ama sorduğum adamlar niye zarar verir diyor onu anlamadım. Parasıyla değil mi kardeşim, yapmaya mı üşeniyorlar? Ya da Caddy'e özel bi durum mu bu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joushkun -- 16 Aralık 2005, 22:41:40 >

1787 Mesaj
17 Aralık 2005; 12:31:08 

Bu ruhsatın neresine hangi ifade ile işlenir?Böyle birşey olduğunu sanmıyorum.Güvenli olmadığından dolayı söktürülen bu olay nasıl olurda ruhsata işlenebilir.Cam filmi abartıya kaçılmadıkça polisin ses çıkarmayacağı bişey.Yaptırın arkalara kimse bişey demez.Ama gazlarken falan yakalanırsın veya ihbar falan olur o zaman ne film kalır ne egzos tabii
quote:

Orjinalden alıntı: Villeneuve

birde şöyle birşey duydum, çevirme varsa cam filmini görünce direk durduruyorlar, bakıyorlar ruhsata işlenmişmi diye, işlenmediyse ceza kesmek için şans doğuyor tabii. birde başka açığınız varsa yakalanmış oluyosunuz tabii, alkollü olmak, muayeneyi geçirmek gibi...

Pioneer DEH-1900--Pioneer TS-W310S4--Pioneer TS-S15--Pioneer GM-X602--XETEC Vector V200.4--Alpine SXE-6925S @ '92 Renault 11 TXE Flash

14846 Mesaj
18 Aralık 2005; 2:18:49 

Bugün Aksaraydaki bir camcıya sordum telefondan;

ön kapı camları açık ton, ön cam hariç geriye kalanlar orta ton 280'e yaparım dedi. Kredi kartında kdv koyuyormuş üstüne.

ön kapıya yaptırmazsan 200 olur dedi ama ben ön kapılara da düşünüyorum.

Ne kadar doğru bilemem ama LLumar filmlermiş. Gidip görmek lazım. Ama o adamlareskiden beri varmış babamın dediğine göre, yani kazık atıcak keklicekadamlar değillermiş ama görmek lazım tabi

Guest
18 Aralık 2005; 2:59:48 

quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

Bugün Aksaraydaki bir camcıya sordum telefondan;

ön kapı camları açık ton, ön cam hariç geriye kalanlar orta ton 280'e yaparım dedi. Kredi kartında kdv koyuyormuş üstüne.

ön kapıya yaptırmazsan 200 olur dedi ama ben ön kapılara da düşünüyorum.

Ne kadar doğru bilemem ama LLumar filmlermiş. Gidip görmek lazım. Ama o adamlareskiden beri varmış babamın dediğine göre, yani kazık atıcak keklicekadamlar değillermiş ama görmek lazım tabi

Şu filmciler deli kar ediyor. Sana harcıyacagı film in maliyeti 40 lira . 2 saatini alıcak . iki saatte 240 ytl bi para kazanmak çok buyuk bi kazanc. Fiyatı biraz aşagı çekerler pazarlık yap. Fiyat normal şartlarda uygun.

14846 Mesaj
18 Aralık 2005; 3:06:19 

Pazarlıkla hepsini 200e yaptırırım, sonuçta tezgahtarım ben de. Olmadı 1000 tane soru sorarım adamı bunaltırım, o da para almaz belki

Yalnız andydark çok sağol inan ki aksesuar konusunda senin tavsiyelerin

1875 Mesaj
18 Aralık 2005; 3:27:20 

Aptallarla tartisma, çünkü digerleri aranizdaki farki anlamayabilir!!!
HEP DESTEK TAM DESTEK!!!

6198 Mesaj
19 Aralık 2005; 16:28:02 

benim kartala yaptırdımö en koyusundan 50milyon verdim polis filan da laf demedi bugüne kadar yanlarından geçiorum...ya şanslıyım ya da artık bişey demio polisler...forever kartal

Uzaklaştırılmış
19 Aralık 2005; 22:19:43 

walla adamın varsa fazlada oynaşmazsan polis film lere falan bakmaz eğer makas falan atarsan sağa çek der ne yar ne yok bakar egzoz dumanına kadar bakar cezaz yazacak ya şehir içinde en fazla 60km/h bizim burda çok yaya yaralanıyo vicdan azabına katlanmak kolay değil en kötüsü köpek dikkatli olalım gaza gelmeleyim gaza basmak kolay frene basması marifet durmak mesele

Uzaklaştırılmış
19 Aralık 2005; 22:22:04 

filme bişey diyen yok fişirdemezsen

7830 Mesaj
20 Aralık 2005; 19:54:14 

Fişirdemezsen ne ki?
quote:

Orjinalden alıntı: aslan_scania

filme bişey diyen yok fişirdemezsen

Everything that has a beginning has an end

1186 Mesaj