Şimdi Ara

OCZ Vertex 2 60 Gb Test Değerleri Sonuçları Nasıl ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
3.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün aldığım OCZ Vertex2 60 Gb Hdd mi test ettim ve çıkan değerler bunlar. AHCI ve TRIM açık reggditten 0 değeri verilmiştir. Değerler nasıl iyi/kötü yorum yaparsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürederim. Sistem bilgileri Samsung R522-JS01 TR

Ufaltılmış önizleme resmi
    Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın

Üstteki linkleri yeniledim Firefoxda alttaki linkleri göremediğim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOSTUm -- 21 Mart 2011; 17:02:22 >

• yazma degerlerin cok kotu bence garantiye gondermelisin bir arkadasin daha boyle basina gelmisti yeni disk vermislerdi.intel sistemse ahci driver kur diyecem ama 38 mb cakili writeye care olmaz alette sorun var bence.
  • değerler normal dostum sadece atto programına güvenilir diğerleri doğru sonuç vermiyorlar,araştır biraz göreceksin...
  • Servise email attım bir kaç ayar için link vermiş ve atto programının sonuçlarını istiyor. Gerekli ayarları yapıp tekrar linkleri güncellerim.
    Teşekküler arkadaşlar.
  • Değerlerin normal, sandforce kontrolcülü ssdlerde doğru sonucu sadece atto veriyor.
  • peki bu ne?

• Servise ATTO sonuçları gönderdim normal sıkıntı yok dediler.

.45 ACP senin freware sürümünü öğrenebilirmiyim. (1.28 benimki)
  • 1.27 geldi ama 1.28 yaptigimda aldim o sonucu.benimki de dogru degil aslinda ama en azindan sendeki gibi write 36-38 arasi cakili degil.senin sonuc normal degil diger sonuclari da gosterip write 36-38 gibi aliyor hep baskalarinda 100 gibi almis dersen belki daha iyi olur hatta benim degerleri de gonder.su da hdtune.

• arkadaşlar yeni konu açmak istemedim. bugün elime ulaşan ocz vertex 120 gb lik ssd yi hd tune ile scan yaptım 7 tane kırmızı nokta çıktı yani bad sector. Ashampoo HDD Control 2 de saglık durumu %59 performans %50 diyor. bu programların dogrulugu nedir acaba arkadaşlar. ssd nin hızında ve aptıgım atto testtinde bi sorun yok. bir de hd tune ile benchmark yapıyorum 3-4- saniye ilerledikten sonra hata veriyor. lütfen yardım edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pottteee -- 15 Mart 2011; 23:46:05 >
  • yeni 25nm teknolojili vertex 2 ler bir rezalet eski 34nm li vertexlerden %30 düşük peformans verir ayrıca 60gb olan mamül os de 51gb görünür nedeni ise içinde 4gb nand rezerv olarak ayrılmıştır sebeb ise eyer bozuk alan olursa bu ayrılan rezervle bozuk alan ile takas edilmesi...bana sorarsanız bu sahtekarlık eyer bozuk alan ilk zamanlarda çıkarsa siz bunu görürseniz naparsınız servise veya deyişim talebinde bulunursunuz...ama bunu bu yeni gelen teknolojiyle görmek imkansız....30/35mb yazma hızı da bu rezaletin bir başka yönü....ocz kabında veya herhangi bir yerinde bu yeni rezil teknolojidende bahsedilmiyor dikkat edin ve ocz forumlarını okuyun.
  •  OCZ Vertex 2 60 Gb Test Değerleri Sonuçları Nasıl ?

Aynı konu ile alakalı olduğu için buraya yazmak istedim.
    Bir sorun gözüküyormu yardımcı olabilirmisiniz.

• erensifiralti

Seninde yazma hızların düşük çıkmış bende olduğu gibi ama forumda yüksek çıkan arkadaşlar var. Ne sebepten kaynaklanıyor onu bilemiyorum, Diğer programlardaki testlerde değerleri yüksek çıkanlarla aynı değerlere sahip oluyoruz ATTO testinde buda garip.
    (kullanılan sistemden kaynaklı olabilir belki yazma hızlarının düşük çıkması)

Teknobiyotik'e msj attım testlerde değerlerin düşük çıktğı bilgisini verdim aldığım cevapta;

SSD disk üzerinden performans testtinde HD Tach veya HD Tune programları kullanılmamalıdır! Bu programlarda geleneksel disklerin performansını test etmek için bazı optimizasyonlar kullanmaktadır ve bu optimizasyonlar SSD disklerde verimin düşmesine sebep olmaktadır.
    SSD diskin performans testi için ATTO yazılımını kullanmanızı tavsiye ederiz.

aldığım cevap bu şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOSTUm -- 21 Mart 2011; 19:27:28 >

• henüz kutusundan açıyorum bakayım takıcam şimdi kurucam win7 hayırlısı :)
  • Arkadaşlar selamlar ya bnm OCZ Vertex 2 60GB nedense kendini olduğundan daha dolu görüyor. Hele arkadaşımınki 20 GB dolu iken sadece 13GB boş alan var diyor gibi birşey benimki 13GB lik bir alan kaybına sahip. Bu nedendir nasıl olur nie olur nasıl giderilir?
  • @DOSTUm cevap için teşekkürler, ben kurulumdan önce SSD disklerin bu kadar teferruatlı bir şekilde kurulması gerektiğini bilmiyordum. şu konu sayesinde birçok şey öğrendim. Şuan yapmadığım tek şey AHCI olarak kurulum yapmadım ve Firmware orjinal geldiği gibi 1.27 de duruyor. Güncelleme yapmak içinde AHCI kurulum gerekiyor sanırım. Şuan 1.32 firmware çıkmış. Bu iki sorunuda halledip tekrar denememiz gerekecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erensifiralti

@DOSTUm cevap için teşekkürler, ben kurulumdan önce SSD disklerin bu kadar teferruatlı bir şekilde kurulması gerektiğini bilmiyordum. şu konu sayesinde birçok şey öğrendim. Şuan yapmadığım tek şey AHCI olarak kurulum yapmadım ve Firmware orjinal geldiği gibi 1.27 de duruyor. Güncelleme yapmak içinde AHCI kurulum gerekiyor sanırım. Şuan 1.32 firmware çıkmış. Bu iki sorunuda halledip tekrar denememiz gerekecek.

1.32'e güncellersen nasıl yaptığını ve test sonuçlarını bekliyorum.

• slm arkadaslar benim test sonuçlarım normalmi sizce ssd min yavaş oldugunu düşünüyorum yanılıyormuyum sizce ?

• atto ile test et dostum crystal yüksek verirken bazen atto düşük veriyor attonun sonucları önemli
  • ne kadar doğru yaptığımı bilmiyorum bu değerler normalmi sizde

• akyuz senin deyerler iyi kardeşim...eski teknoloji 34nm ssd olandan en hızlısıda o zaten ama genede seri numaraları kontrol edin "2VTXE60G" ortadaki E harfi yeni teknolojili demek...erenin ise deyerler belliki yeni 25nm teknolojisi crystalda böle deyerlerin çıkması normal ocz forumlarını okuyun yeni teknolojili vertex 2 leri piyasadan çekmeye başladılar...ocz sitesindeki bir softwarela ürünün sorunlu olup ulmadını anlayabilirsiniz...eski 34 nm vertexlerde sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x3m -- 24 Mart 2011; 12:53:14 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.