- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
JELİBON SIĞIR JELATİNİ
22 Cevap8722 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
8 gün 12 sa. 41 dk. kadarı kaldı.
27 Şubat 2011; 11:26:58 

Arkadaşlar bilindiği üzere ; Büyük - küçük , yaşlı - ihtiyar , soytarı - delikanlı , tinerci - öğrenci , papaz- imam , tetikçi , kurban , isyankar -boyun eğen , ayakta ve oturarak su döken , sağ ve sol el ile vuran herkesin vazgegeçilmez TADIDIR JELİBON..

Geçen aldım 6 paket , afiyetle yiyorum... O kadar senedir yiyoruz , içindekiler kısmını hep gözden kaçırdım. Bir bakayım dedim nedir..

Ulaaa bi baktum ki jelibonun içine SIĞIR JELATİNİ var. Ne oluyo bu sığır jelatini. Anüsün bir kısmımı ? Bilgisi olan varsa yazsın , yoksa jelibon firmasını mahkemeye vermeyi düşünüyorum !!!

6 Mesaj
27 Şubat 2011; 11:30:15 

Hah yıllardır kimse akıl etmemişti mahkemeye vermeyi helal

CNC Torna - CNC Freze - Renishaw - CAD - CAM - Tasarım - Üretim - Montaj

30 gün cezanın,
27 Şubat 2011; 11:33:10 

Hakkımı ararım ben dostum. Akıllarınca metabolizmamızı değiştirecekler. Peh bende yedim !!

1117 Mesaj
27 Şubat 2011; 11:36:34 

Her sığırın üstünde bir jelatin vardır çizilmeyi engelleme amaçlı hayvan kesilmeden önce üzerindeki jelatin kaldırılır ve öyle kesilir. Naylon yani kansarajen bi madde.

2761 Mesaj
27 Şubat 2011; 11:40:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Hyperkin

Her sığırın üstünde bir jelatin vardır çizilmeyi engelleme amaçlı hayvan kesilmeden önce üzerindeki jelatin kaldırılır ve öyle kesilir. Naylon yani kansarajen bi madde.

çok saçma öle bişe olması imkansız

2750 Mesaj
27 Şubat 2011; 11:44:38 

quote:

30 gün cezanın,
27 Şubat 2011; 11:47:54 

İşe baksana ya ! Böyle bir şey olur mu. Sığırın derisini yediriyorlar bize ! O hayvan kaşındığı zaman o kadar duvarlara sürtüyor.. Ne bileyim kısmete geldimi öküze falan gidiyor..

Her temasında deri ön pLanda.. Arkadaşlar varmısınız , yok musun ?

Jelibon firmasını çiftelerle basalım ! Bende diyorum derim neden sertleşti, vay anasını be..

986 Mesaj
27 Şubat 2011; 11:49:07 

Buraya yazacağına google'a yazsan cevabı almıştın.

Jelatin(gelatin), memelilerin dokularında, kasları kemiklere bağlayan, kemikleri birbirine ve diğer organlara bağlayan kısımlarında bulunan ve bir protein olan kollagenden çıkartılan bir protein maddesidir. Hayvanların(çoğunlukla sığır ve domuzların) deri, kemik ve bağ dokularının kaynatılması ile üretilir. Jelatinin güçlü şekil alma kabiliyeti, şeffaf jell oluşturması, esnek filim haline gelmesi, hazmının kolay olması, sıcak suda eriyebilmesi ve şekil alma hassası gıda işlemede, ilaç ve kozmetik ürünlerinde, fotoğrafçılıkta ve kağıt ürünlerinde kullanılan kıymetli bir madde olmasını sağlamıştır.

LORD OF THE RINGS STORE

602 Mesaj
27 Şubat 2011; 11:50:54 

jelatin dediğin kemik suyu işte. sen hiç kurbanda kemikli et suyu çıkartılırken görmedin mi ya da buzdolabında beklemiş haşlama ette de görebilirsin o jelatini. bıngıl bıngıl olur etin üstünde

1117 Mesaj
27 Şubat 2011; 11:52:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Goncidi

İşe baksana ya ! Böyle bir şey olur mu. Sığırın derisini yediriyorlar bize ! O hayvan kaşındığı zaman o kadar duvarlara sürtüyor.. Ne bileyim kısmete geldimi öküze falan gidiyor..

Her temasında deri ön pLanda.. Arkadaşlar varmısınız , yok musun ?

Jelibon firmasını çiftelerle basalım ! Bende diyorum derim neden sertleşti, vay anasını be..

Öteki Firmaların Jelibonlarında da Var Benim Bildiğim Kadarıyla..

Ya Dost!

Insta!

30 gün cezanın,
27 Şubat 2011; 12:10:15 

Hadi hadi zor ikna ettunuz beni. Yoksa uşakları toplayip basacayduk firmaları. Dostum biliyorum ama googlede kullanmamaya tövbeliyim ondan yazmadım..

630 Mesaj
27 Şubat 2011; 12:24:10 

quote:

Hadi hadi zor ikna ettunuz beni. Yoksa uşakları toplayip basacayduk firmaları. Dostum biliyorum ama googlede kullanmamaya tövbeliyim ondan yazmadım..

içindekilerde yazdığı sürece dava açamassın. o ürünü alırken içindekileri okumuş olduğun varsayılıyor. sen ve minik hayallerin.

Lok'tar ogar! Victory or death! It is these words that bind me to the Horde. For they are the most sacred and fundamental of truths to any warrior of the Horde.

I give my flesh and blood freely to the Warchief. I am the instrument of my Warchief's desire. I am a weapon of my Warchief's command.

From this moment until the end of days I live and die FOR THE HORDE!

30 gün cezanın,
27 Şubat 2011; 12:32:59 

Arkamda ne var biliyor musun ? Kırmızı koltuk ! Millet vekili koltuğu..

Ey gidi ey

1424 Mesaj
27 Şubat 2011; 12:47:07 

quote:

Arkamda ne var biliyor musun ? Kırmızı koltuk ! Millet vekili koltuğu..

Ey gidi ey

149 Mesaj
27 Şubat 2011; 12:57:30 

quote:

Orijinalden alıntı: BRuTaLHeRo

çok saçma öle bişe olması imkansız

0

local://upfiles/542036/DB18FC6A3D3E4CA39B7A5623238F0A7B.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by.oyun -- 27 Şubat 2011; 12:58:46 >

654 Mesaj
27 Şubat 2011; 12:57:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Leetcake

içindekilerde yazdığı sürece dava açamassın. o ürünü alırken içindekileri okumuş olduğun varsayılıyor. sen ve minik hayallerin.

Dalga geçenlere şu tarz ciddi cevap verenler var ya hasta oluyorum onlara

1992 Mesaj
27 Şubat 2011; 13:00:00 

quote:

ayponumun ekranında sığır jelatinimi kullandılar yani

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 27 Şubat 2011; 13:01:52 >

2074 Mesaj
27 Şubat 2011; 13:08:47 

quote:

İyi güldürdün

İmzam kural dışıymış! Böyle kalsın sevdim ben bunu. || Uymamız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız. Çekinmeyin tıklayın.

336 Mesaj
27 Şubat 2011; 13:29:20 

Bu jelatin sadece jelibonda yok. Ayrıca içindekiler bölümünde adı geçmeyen bu ürünlerin imalatında kullanılan yenilebilir gresler var onlarda cok onemli, özellikle bu işi yapan colgate gibi büyük bir firma var ve hangi gıda üreticisi acaba kaliteli gres kullanıyor ?

30 gün cezanın,
27 Şubat 2011; 13:32:54 

İPHONE'nen çin mali , yalandan yere hava atma..

Bahanesini buldun hemen göster , ey gidi eyy

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Şubat 2011; 13:33:00 

kemik tozu var jelibonun içinde biliyomusun

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Şubat 2011; 13:33:34 

quote:

Orijinalden alıntı: mazzoow

Bu jelatin sadece jelibonda yok. Ayrıca içindekiler bölümünde adı geçmeyen bu ürünlerin imalatında kullanılan yenilebilir gresler var onlarda cok onemli, özellikle bu işi yapan colgate gibi büyük bir firma var ve hangi gıda üreticisi acaba kaliteli gres kullanıyor ?

adam haklı

30 gün cezanın,
27 Şubat 2011; 14:40:06 

Şu zamana kadar kemik tozu yedik öyle mi ? Oo iyi o zaman karın kaslarımız sert olur
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » JELİBON SIĞIR JELATİNİ
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.447