Şimdi Ara

Dizel 207 sattım, lpgli 156 aldım işte yorumlarım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
2.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ailemin 1 kişi büyümesinden ve ağır bakımlarının yaklaşmasından dolayı 1.4 hdi trendy aracımı değiştirmek istiyordum.
    Önce golf ve astra baktım. Yüksek kilometreli ve eski modelleri bile yüksek fiyatlıydı.
    Sonra altea baktım ondan tipi dolayısıyla vazgeçtim.

Alfa 147 yi çok beğenirim ancak 156 hiç aklımdan bile geçmezdi. İlanlardan bir 156 buldum. 2004 model sunroof hariç full olanından temiz bir arabaydı.
    Hemen aldım ve lpg taktırdım. İzlenimlerim şöyle;

1- Dış görünüm görecelidir ancak sedanlara göre güzel bir görünüşü var. 147 ve 159 kadar olmasa da görünüşünü beğeniyorum.

2- İç görünüşü ise normal bir arabadan çok uçak kokpiti gibi. Kırmızı aydınlatma son derece sportif duruyor. Arabaya oturur oturmaz araba koltukları direksiyonu ve göstergeleri ile sizi sarıyor. Biner binmez hemen uzun yola çıkmak istiyor gibi oluyorsunuz. Digital klima direksiyondan kumanda müzik sistemi basit ve rahat kullanılıyor.
    Ancak bir kaç işçilik hatası var. Örneğin yolcu hava yastığı yeri gevşiyor sıcakta. Yan aynalar çok küçük görüşü etkiliyor.

3- Donanım olarak araçta yok yok diyebilirim. Asp Ebd asr digital klima hız sabitleyici 10 airbag ön ve arka kol dayama 4 cam otomatik. Bu fiyata bu donanım bu konfor zor bulunur sanırım.
    ve
    4- Motoru güçlü bir dizellerle baş edemez ancak oldukça güçlü. golf ve astarnın 1.6 benzinlilerinden oldukça güçlü. Ayrıca yüksek devirlerde yüksek güç üretmesi sollamalarda veya ani hızlanmalarda yardımıma yetişiyor. (Genelde sakin kullanıyorum) Frenleri çok güçlü. (4 lastik fren disk). Yol tutuş çok iyi. 140-150 ile bile giderken geniş virajlarda en ufak bir güvensizlik hissi olmuyor. 207 ile giderken bir arabanın yanından geçerken iki elle direksiyona sarılıyordum. Sessizlik konusunda tatminkar. golf 5 ve astra H kasa ile yakın belki daha iyi diyebilirim. (Leon kullanan bir arkadaşım 156 nın daha sessiz olduğunu söylemişti.) Arabada alman araçları kadar olmasa da insanın mutlu eden ve güven hissi veren tokluk hissi var. Kapıyı kapatırken de çukura girerken de hissediyorsunuz.

Lafı fazla uzattım ama kısacası yaptığım alışveriş açısından iyi bir tercihti. Alfa almam konusunda ise pişmanlığım yok, parçası pahalıdır, nazik arabadır çabuk dökülür satamazsın... gibi şeyler benim için önemli değil. Bu araba verdiğim paranın çok daha fazlasını hak ediyor. İnanın bu aracın logosu Opel veya Toyata olsa en az 6.000-7.000 fazla olurdu ve ben binemezdim :)

• tek sebebi sadece ilk cümlede yazdıgınız nedenler mi peki?
  • Evet. aracım 94.000 km. de idi. yılda 30.000 km yapıyorum. 207, 150.000 km de dökülür gibi geliyor.
    Ayrıca bir bebeğin arabası ile birlikte ne kadar eşyası oluyor biliyor musunuz?
  • bizde de 2000 model 2.0 t.spark var
    alfa başka bir dünya bence. ayrıyetten dizel grande punto da var. alfaya binince gerçekten değişik oluyor insan. 2.0 motorun gürültüsü yüksek devirlerde çok hoş kendine has özel bir sesi var.
    virajlardaki güven hissi de ayrı bir mevzu zaten yol tutuşu çok güzel.
    aynaların küçük olmasıda sportif tasarımdan kaynaklanıyor ama alışınca bir sorun teşkil etmiyor.
    arabanın yere yakın olması yüksek süratlerde daha iyi yapışmasını sağlıyor.

hayırlı uğurlu olsun kullandıkça alfadan kopamazsınız demedi demeyin :)
  • 207 nin ses yalıtımı alfa 156 dan daha iyi, aslında eneteresan bir tercih olmuş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestekar87 -- 27 Şubat 2011; 4:22:55 >
  • ben astra h golf5 ve 156 kullanmış birisi olarak ses yalıtımı hariç yazdıklarınıza katılıyorum.
    ama alfanın ses yalıtımı bu iki araçtan daha iyi değildir.
  • Hayırlı olsun,kazasız belasız iyi günlerde kullanın..Astra H aracımı satarken sık sık takas teklifi gönderilen bir araçtı,güzellik göreceli bir kavram muhakkak,159'a nasıl hayransam bu araca da bir o kadar ısınamadım..Ne kadara almıştınız aracı?
  • Güle güle kullanın
  • içinize sinmişse ne güzel
    hayırlı olsun
    vakit olursa bir koç foto isterük
  • Arac 2004 model makyajli kasa 19.250 tl. Ye aldim
    Belki alfanin alt ve ust donanimi arasinda yalitim farki olabilir. Tam bilemiyorum. Ama 207 nin yalitimi ile kiyas goturmez. Zaten 207 ye ses yalitimi yaptirmistim ona ragmen fark var.
    Yanlis anlasilma olmasin benim amacim 156 yi goklere cikartmak degil, ama 19.000 tl.ye alinan bir araba fiyat performans olarak iyi bir araba. Aslinda bu arabanin bu fiyat olmasi da komik aslinda.
  • 207 kaç modeldi?
  • bende hep dizel bir 207 ye sahip olmak istemişimdir. design olarak harika bir görüntüsü var. ayrıca da dizeller içerisinde en az yakanlardan birisi olduğunu düşünüyorum.
    sonuçta bu araba seçimini her zaman kişinin neye ihtiyacı varsa o belirliyor. iyi araba kötü araba diye bir şey yok aslında.
    yalnız şunu merak ediyorum alfanın yakıt tüketimi çok fazla değil mi 207 den indikten sonra biraz bocalamadınız mı?
  • Hayırlı olsun dostum güzel tercih yapmışsın.

Bende çok araştırdım beni en tatmin eden araçlardan biri 156 idi , temiz bir tane bulunca kaçırmadım birde BRC tüp taktırdım tadından yenmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyildiz2

Arac 2004 model makyajli kasa 19.250 tl. Ye aldim
    Belki alfanin alt ve ust donanimi arasinda yalitim farki olabilir. Tam bilemiyorum. Ama 207 nin yalitimi ile kiyas goturmez. Zaten 207 ye ses yalitimi yaptirmistim ona ragmen fark var.
    Yanlis anlasilma olmasin benim amacim 156 yi goklere cikartmak degil, ama 19.000 tl.ye alinan bir araba fiyat performans olarak iyi bir araba. Aslinda bu arabanin bu fiyat olmasi da komik aslinda.

Alfa benim gözümde farklı kesimlere hitap eden tamamen bir prestij aracı,tıpkı Volvo gibi..Herkes binmez ama binene de farklı bir gözle bakar.Yine tıpkı Laguna gibi ikinci el piyasasından ileri gelen üst seviye donanıma ve konfora sahip düşük fiyatlı araçlardır..
  • Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin. Bizde de 2005 model 1.6 var en dolu modeli dediğiniz gibi gerçekten aracın içine oturduğunuzda araç sizi sarıyor o aynaları olsun göstergeler o dizayn her şey çok güzel heyecanlandıran bir araba. Şimdi satıp 159 almayı planlıyoruz. Bir kere Alfa tadına baktık geri bırakamıyoruz. Fakat iç gürültüsü çok motoru sesli çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferdurukan
    bende hep dizel bir 207 ye sahip olmak istemişimdir. design olarak harika bir görüntüsü var. ayrıca da dizeller içerisinde en az yakanlardan birisi olduğunu düşünüyorum.
    sonuçta bu araba seçimini her zaman kişinin neye ihtiyacı varsa o belirliyor. iyi araba kötü araba diye bir şey yok aslında.
    yalnız şunu merak ediyorum alfanın yakıt tüketimi çok fazla değil mi 207 den indikten sonra biraz bocalamadınız mı?

207 kotu demiyorum. Ayni sartlarda yine 207 alirdim. Sattigim 207 2006 modeldi
    Bagaji buyuk araba gerekti, yoksa 207 de sinifini iyi arabalarindan
  • quote:

Orijinalden alıntı: dranov

quote:

Orijinalden alıntı: hyildiz2

Arac 2004 model makyajli kasa 19.250 tl. Ye aldim

Alfa benim gözümde farklı kesimlere hitap eden tamamen bir prestij aracı,tıpkı Volvo gibi..Herkes binmez ama binene de farklı bir gözle bakar.Yine tıpkı Laguna gibi ikinci el piyasasından ileri gelen üst seviye donanıma ve konfora sahip düşük fiyatlı araçlardır..

Dediginize katiliyorum. Alfanin bir prestiji var.( ben prestiji olacagini dusunmuyordum ama)

Bir kac kisi vayy demek alfaya biniyorsun dediler.

Sanirim herkes istiyor kimse cesaret edemiyor alfa sahibi olmaya.

• quote:

Orijinalden alıntı: impossiblespeed
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin. Bizde de 2005 model 1.6 var en dolu modeli dediğiniz gibi gerçekten aracın içine oturduğunuzda araç sizi sarıyor o aynaları olsun göstergeler o dizayn her şey çok güzel heyecanlandıran bir araba. Şimdi satıp 159 almayı planlıyoruz. Bir kere Alfa tadına baktık geri bırakamıyoruz. Fakat iç gürültüsü çok motoru sesli çalışıyor.

Motor gurultusu insani cezbediyor falan diyirlardi ben motor sesini normal buldum. Belki onceki arabam dizel olmasindan kaynaklaniyordur
  • LPG de taktıracaksınız, sorun etmeyin yakıtı..hayırlı olsun diyelim ama çok uyguna almışsınız bence..bende bir aralar bakmıştım ama 23-24 ortalama fiyattı ve onlarda içime sinömiyordu ii temizleri 25-26 falandı..siz bu fiyata nasıl aldınız..
  • Hayırlı olsun.Ne Kadar yakıyor?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.