Şimdi Ara

Benzinden lpg ye geciste silkeleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar herkese.2004 clio aracimda lpg ye geciste silkeleme oluyor.Soguk sicak farketmeden.Ayrica motor soguk da olsa sicak da olsa ayni surede lpg ye geciyor.Sorunumu videoya cektim linkini atiyorum; https://youtu.be/2tW7N9TX7II

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 20 yaşındaki honda da aldığımdan beri bele geçer lpg ye
    hatta soğukta ışıklarda frene basmış halde beklerken soğuk motor lpg ye geçerken stop ediyor
    benim icin sorun değil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzinden lpg ye geciste silkeleme Bana cozum lazim Ceyda hanim.

• Sorun edilecek bi durum degil. Cok fazla lpg’li araca bindim. Hepsinde benzer seyler var. O gecis esnasinda 1 saniyede kucuk bi silkeleme ile “hehh ben lpg’ye gectim bak haberin olsun” diyor motor.
    Benim kendi polo 2001 aracim da boyle, dayimdaki honda civic 2007 de boyle.

Tamircilere gidip de para yedirmeyin sakın. Eger silkeleme olayi sadece 1-2 saniye ise birakin kalsin, cunku ugrasilcak bi “sorun” bile degil bu.
    O anda enjektörler benzinden lpg’ye degişim yaptigi icin ufak bi his oluyor o kadar.

Eger hissetmeyi cok fazla istemiyorsaniz, araciniz isindiginda lpg’ye gecerken cok yuksek devir ceviriyor olmayin. Ben şahsen genelde 1500-2000 devir arasinda lpg’ye geciyorum motor cok da sarsilmiyor o an

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sagolun yorumunuz icin gecerken gaz mi vereyim biraz?Ben debriyaja basip bekliyorum gecsin diye dediginiz gibi bir iki saniyelik bi olay bu.Koca Izmirde aldesa markaya ayar ceken birini bulamadim.Internette aldesa bayisi olanlar da atiker olmus hep.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elk_91 -- 11 Eylül 2018; 19:52:19 >
  • Abi sizi de bi sahneye alsak

• benim 2013 fiestada da böyle oluyor çok da şeapmamak lazım
  • Peki sabahlari gaza niye erken geciyo dereceyi mi dusurduler acaba?Bence sikinti yok benzin gitmiyo sonucta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hardwired kullanıcısına yanıt
    Ben sirali sistemi ilk defa kullaniyorum cok bilgim yok.Forumda okuyorum gaz dugmesinde gaz isigi yanmasa gaza gectigini bile anlamiyom diyenler var da onun icin sordum.Acaba benim arabada mi sikinti var diye.

• Elk_91 E kullanıcısına yanıt
    Valla ben de İzmir’de yasiyorum. Yaz aylarinda malum zaten hava sicak diye motor kolay isiniyor. Motor 45 derecede falan lpg’ye geciyor genelde. Kışın bu sicakliga ulasmak daha uzun zaman alir tabi.

Sıralî sistemin mantigi basit ya. Araba benzin ile calisiyor once. Normal orijinal yakiti ile nasil calismali ise oyle calisiyo yani araba. Motor belli bi sicakliga ulastiginda (ortalama 45-50 derece) lpg’ye otomatik gecis yapiliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nahege270 kullanıcısına yanıt
    Ben calistiriyorum 8 10 saniyede geciyo gaza sabahlari.Ayardan dereceyi mi dusurduler yoksa baska bi sikinti mi var bilmiyorum.

• Elk_91 E kullanıcısına yanıt
    O markanın çalîşması bile mucize. Aldesa karburatörlüde iyi de sıralı sistemi yapamayolar. Araç stop etmiyosa kullanmaya devam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lpg ayarsızlığı. Kendi aracımda lpg-benzin geçişini, yük altında bile hissetmek mümkün değil.

Memlekette çoğu araba böyle hissettirir. Çünkü çoğunda ayar yok. Kendi eski aracımda da ayar yoktu, oradan biliyorum.

Hiçbir şey yapamıyorsa ayar namına, benzinden lpg'ye geçiş süresini arttırsın usta. O zaman hissedilmez.
  • CLİO SYMBOL kullanıcısına yanıt
    Sahinde kullandigimiz icin iyidir diyodum ben.Zaten koca Izmir'de ayar yaptircak yer bulamadim.Internetten aldesa bayisi diye gittigim yerler bile biz yapmiyoruz dedi

• lpg ayarında problem vardır, geçiş devri düzgün değildir, geçiş sıcaklığı düzgün değildir ya da süresi düzgün değildir
  • Lpg ve benzin aynı anda yanmaz, emme manifoldunda karışıp yanma odasına karışım halinde girdiğinde bahsettiğiniz tekmele normaldir.

Devamlı yapıyorsa benzin/gaz kesici veya ayırıcı adıyla bilinen valf kontrol edilir fakat sizdeki geçişte yaşanan anlık bir sorun olduğundan ya böyle devam edeceksiniz ya da manifold üzerindeki lpg enjektörlerini pipo tarzı bir yöntemle bloğa yaklaştıracaksınız.
  • atiker gold kullanıyorum. benzin ve lpg geçisini bir kere olsun hissetmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

atiker gold kullanıyorum. benzin ve lpg geçisini bir kere olsun hissetmedim.
    Mesela motor sicak.Marsi cevirdiniz araba benzinden gaza gecene kadar bekliyo musunuz?Yoksa giderken kendi gecerken hissettirmuyo mu?Ben sicak da olsa gecislerde bekliyorum yoksa anlik yigiliyo ya da gaza cok basmadiysam stop ediyo o silkeleme aninda.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.