Şimdi Ara

GeForce GTX 590, Pax East 2011 etkinliğinde tanıtılabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
13.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD'nin Radeon HD 5970 modelini lanse ettiği günden bu yana merakla beklenen çift GPU'lu yeni Nvidia çözümü için sessizlik sürüyor. Henüz Nvidia cephesinden yapılmış resmi herhangi bir açıklama bulunmamakla birlikte, gelen son bilgilere göre GeForce GTX 590 adı altında sunulacak yeni ekran kartı, Mart ayında yapılacak Pax East oyuncu etkinliğinde tanıtılabilir. Elle seçilen GF110 GPU'larının çiftinden güç alan GeForce GTX 590, 1024x paralel işlem birimine, 96x ROP ve 128x doku ünitesine sahip olacak. 2x 384-bit bellek veri yolu desteği ve 3072MB GDDR5 bellekle gelecek olan DirectX 11 destekli ekran kartının saat hızları ve güç tüketim seviyesine ilişkinse net bir bilgi bulunmuyor.

Nvidia'nın prestij ürünü olarak değerlendirdiği ve performans liderliğini almayı hedeflediği GeForce GTX 590'ın yüksek adetlerde üretilmesi beklenmiyor. AMD'nin Radeon HD 6990 modeline karşı dizayn edilen yeni ekran kartının, Nvidia tarafından gezegenin en hızlı grafik çözümü olarak lanse edilmesi bekleniyor. 11-13 Mart tarihleri arasında Boston'daki Fuar ve Toplantı Merkezi'nde gerçekleştirilecek PAX East 2011 etkinliğinde tanıtılması beklenen ekran kartının, daha öncesinde 1-5 Mart tarihleri arasında Almanya'da yapılacak CeBIT 2011 kapsamında bazı iş ortaklarına gösterilmesi - tabi kapalı kapılar ardında - bekleniyorç

Editörün Notu: Fotoğrafta, Galaxy tarafından hazırlanan Fermi X2 prototipi görülüyor.

• bu da ufo gibi ışıkla mı ısıtıyor yoksa hava ile mi 1000 watt bir elektrik sobası için çok jan janlı sözler gezegen rekoru!
  • quote:

Orijinalden alıntı: theyapici

bu da ufo gibi ışıkla mı ısıtıyor yoksa hava ile mi 1000 watt bir elektrik sobası için çok jan janlı sözler gezegen rekoru!

• Devamlı kart çıkartmayı biliyor ama PC oyunculuğuna desteğini neden çekiyor ?? Bunu biri bana açıklasın....
  • quote:

Orijinalden alıntı: theyapici

bu da ufo gibi ışıkla mı ısıtıyor yoksa hava ile mi 1000 watt bir elektrik sobası için çok jan janlı sözler gezegen rekoru!

özellikle kışın çok işe yarar
  • Kilit kelimeler
    quote:

Elle seçilen

Aksi halde 6990'la kapışması hesaplamalarıma göre mümkün değil zaten.
    Pax East'i özlemiştik, o da gelsin.
  • sıwı soutmalı çıkarırlar umarım zira çok işime yarıycak kafamda bi fikir oluşturdum yakıt masraflarını GTX 590 başına %20 azaltıcak

• quote:

Orijinalden alıntı: H34RTL3SS

sıwı soutmalı çıkarırlar umarım zira çok işime yarıycak kafamda bi fikir oluşturdum yakıt masraflarını GTX 590 başına %20 azaltıcak

ahahahah

• quote:

sıwı soutmalı çıkarırlar umarım zira çok işime yarıycak kafamda bi fikir oluşturdum yakıt masraflarını GTX 590 başına %20 azaltıcak

bu çok iyiydi cidden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi procaptain -- 24 Şubat 2011; 2:14:54 >

• adamlar artık fantezi yapıyorlar.. tek gpuyu soğutamayan adam neden tek karta iki tane koyar aksi halde?? fantezi.. AMDyle sidik yarışına girmiş utanmasa 3lü 4lüsünü bile yapar..arkasına klimayı takar ben daha hızlıyım der.. amaç bu..!! bunla uğraşcağına git 28 yada 22nm'sini geliştirde vatana millete daha hayırlı bir iş yap bence..!!
  • çok ciddi olarak söylüyorum odamdaki petek yanmıyor, 5970'in yükteki sıcaklığı (70C) odayı ısıtıyor, herhalde bununla tüm ev ısınır.
  • 1. liği geri alır hatta 6990 dan bile hızlı olur tahminimce, ama TDP sorunundan dolayı saat hızları baya bir tırpan yer ve aradaki performans farkı çok az olur, peki o fiyata değermi işte orası meçhul??
  • faturalar bu kartla artık el yakacak düşünsenize 1000watt nedir arkadaşlar
  • şimdi watt değerleri bu kartı kullanacak son kullanıcı için ne kadar problem olur, zaten adam en az 1000 wattlık PSU koyar sisteme... benim merak ettiğim nasıl bir soğutucu kullanılacak, hangi fiyat aralığında olacak, şu kriz döneminde türkiye'ye kart getiren ve ayrıcalıklı ortak olmayan asus, msi, gigabyte gibi üreticilere bu kartı üretme izni verecek mi nVidia? Türkiyeye gelecek mi? Bakalım bekleyip göreceğiz...
  • her zaman favorim ati 2900xt en güzel o ısıtıyor nvidia bu kartın yerini tutamadı ki üzgünüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • seçim döneminde bunlardan dağıtılsın, hem kömür gibi havayı kirletmez temiz enerji hem de evdeki çocuklar sevinir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

adamlar artık fantezi yapıyorlar.. tek gpuyu soğutamayan adam neden tek karta iki tane koyar aksi halde?? fantezi.. AMDyle sidik yarışına girmiş utanmasa 3lü 4lüsünü bile yapar..arkasına klimayı takar ben daha hızlıyım der.. amaç bu..!! bunla uğraşcağına git 28 yada 22nm'sini geliştirde vatana millete daha hayırlı bir iş yap bence..!!

Tek gpu yu soğutamayan derken, GTX580 den bahsediyorsan eğer, yanılıyor gibisin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maliahmet1

faturalar bu kartla artık el yakacak düşünsenize 1000watt nedir arkadaşlar

Evet 80 tl gelen elektrik faturan 82 tl olur!!

Arkadaşlar bu kartı almak yerine 2 tane 580 SLİ yapsak daha iyi olmaz mı? (nasıl olsa aynı paraya gelir ve teoride SLİ olarak çok daha performanslı olması lazım)

Hatta daha iyisi 2 tane 570 kartı SLİ yapsak en iyisi olmaz mı?
  • arkadaşlar doğalgaz kullanıyorum ve ısınamıyorum aylık 250-300 doğal gaza vericeğime bundan alırım bi tane odayı sıcacık eder arkadaşımdaki gtx480 96 derecede çalışıyor kaldıki bu 100 ü geçer
  • quote:

güzel fikir

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.