- x
Antidepresan kullananlar!Gelin,sorunlarımızı paylaşalım.
41 Cevap17982 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

46 Mesaj
20 Şubat 2011; 17:55:41 

Ben geçen yıl kullanmıştım dün yine kullanmaya başladım yan etkileri kafamı çok kurcalıyor sizi de çok etkiliyor mu? Lustral kullanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

504 Mesaj
21 Şubat 2011; 15:22:17 

1 sene lustral 50 mg 1.5 sene lustral special kullandım, yan etkisi en az olan ilaçlardan birisidir, ancak bu bıraktıktan sonra aynı sen olacağın manasına gelmiyor. Bazen bir konu hakkında konmuşurken lap diye ne konuşacağımı unutuyorum. Özellikle stres altında veya sinirliyken istemsiz mimikler oluyor suratımda. Sanırım cinsel olarak da (kullandığın zamanlarda) iktidarsızlık veya geç boşalma sorunu da çok olmasa da baş gösterebiliyor. Ki bunlar çok kafaya takılcak şeyler değil ve getirdiklerinin yanında lafı bile edilmez. Umarım en yakın zamanda sağlığına kavuşursun

3756 Mesaj
21 Şubat 2011; 18:10:16 

Zamanında aşırı iş stresi ve uyku problemim oldugu icin doktora gitmistim. Bana 50mg Lustral vermisti.

Bende etkileri
- Bitmek bilmeyen bir halsizlik
- Daha fazla uyku problemi
- İstahsızlık

3 hafta kullandım dayanamadım bıraktım, uyku sorunumu sporla cozdum, haftada 4 gun spora ayırıyorum sonra yorgunluktan yıgılıyorum yataga. Tabı bunlar bendekı etkıler, her ınsanda daha deıgısık tepki veriyor lustral.

46 Mesaj
21 Şubat 2011; 21:55:05 

Size kısaca hikayemi anlatayım ben fen lisesinde son sınıfta okumakta olan bir öğrenciyim . Geçen sene 11.sınıftayken benim takıntılarım başladı. Daha önce de vardı ama onları kafamdan atabiliyordum geçen sene başlayanları atamadım.Derslerim süperdi zirvedeydim diyebilirim. Takıntılarım varken de derslerim iyiydi. Kafamda saplantılı şeyler vardı ama yine de derslere verebiliyordum kendimi . Ama beynimdeki saplantılar geçmek bilmiyordu. En sonunda soluğu psikiyatristte aldım bana ilaç yazdı ismi anafranil. Bu ilacı kullanmaya başladım. Bana çok mutluluk verdi bu ilaç çok gamsızlaştım . Tabi benden koparacağı birşeyler olmalıydı. Yazılılarım kötü gelmeye başladı. Anlaşılan mantığımı düşüncelerimi etkilemişti. Okullar kapandı. Benim de bir an önce ygs-lys hazırlık çalışmalarına başlamam gerekiyordu . Düşüncelerimi etkiliyordu çünkü . Vee ilacı bıraktım Ama yine de yazın hiç çalışamadım. Benden birşeyler götürmüştü bu ilaç. Artık eski mantık süzgecim yoktu. Okullardan açıldığından beri de şu ana kadar adam gibi ders çalışamadım. İlacı bıraktığımdan beri de kendimi sinirli ve kötü hissediyordum 4 gün önce de tekrar psikiyatriste gittim ve yine ilaç kullanmaya başladım Derslerim de şu an çok kötü yine ilaca sığındık anlayacağınız 1,5 sene içinde başarı grafiğim tavandayken dibe vurdu. Şimdiki ilacı da sonuna kadar kullanmayı düşünüyorum . İÇTEN önerilerinizi bekliyorum!!!!!!

504 Mesaj
21 Şubat 2011; 22:10:01 

quote:

Orijinalden alıntı: scandinizo

Size kısaca hikayemi anlatayım ben fen lisesinde son sınıfta okumakta olan bir öğrenciyim . Geçen sene 11.sınıftayken benim takıntılarım başladı. Daha önce de vardı ama onları kafamdan atabiliyordum geçen sene başlayanları atamadım.Derslerim süperdi zirvedeydim diyebilirim. Takıntılarım varken de derslerim iyiydi. Kafamda saplantılı şeyler vardı ama yine de derslere verebiliyordum kendimi . Ama beynimdeki saplantılar geçmek bilmiyordu. En sonunda soluğu psikiyatristte aldım bana ilaç yazdı ismi anafranil. Bu ilacı kullanmaya başladım. Bana çok mutluluk verdi bu ilaç çok gamsızlaştım . Tabi benden koparacağı birşeyler olmalıydı. Yazılılarım kötü gelmeye başladı. Anlaşılan mantığımı düşüncelerimi etkilemişti. Okullar kapandı. Benim de bir an önce ygs-lys hazırlık çalışmalarına başlamam gerekiyordu . Düşüncelerimi etkiliyordu çünkü . Vee ilacı bıraktım Ama yine de yazın hiç çalışamadım. Benden birşeyler götürmüştü bu ilaç. Artık eski mantık süzgecim yoktu. Okullardan açıldığından beri de şu ana kadar adam gibi ders çalışamadım. İlacı bıraktığımdan beri de kendimi sinirli ve kötü hissediyordum 4 gün önce de tekrar psikiyatriste gittim ve yine ilaç kullanmaya başladım Derslerim de şu an çok kötü yine ilaca sığındık anlayacağınız 1,5 sene içinde başarı grafiğim tavandayken dibe vurdu. Şimdiki ilacı da sonuna kadar kullanmayı düşünüyorum . İÇTEN önerilerinizi bekliyorum!!!!!!

Ben de fen lisesi mezunuyum ama doğuştan gamsız bir adam olduğum için ne ygs ne lys hiç hazırlanmadım, ilacı alma gerekliliğim de tamamen derslerle alakalı değildi. Sosyal oalrak takıntılarım, simetri hastalığım vardı. Her neyse sonuç olarak Lustralı kullanmaya başladım ve sosyal manada inanılmaz olumlu etkilerini gördüm ancak malesef derslerime yine kafamı veremedim. Kopyayla mopyayla son seneyi bitirdik ama lys'den felaket bir sonuç geldi. İstemeyerek de olsa Kocaeli'ye geldim ve oturup duşünüyorum. Sonuçta fen lisesi mezunu bir adamım benim burda ne işim var diye. Birinci olarak sana önerim kesinlikle elindeki okulun hakkını ver. İkinci olarak birşeylerin geç olmasını beklemeden kendini toparlamalısın ki bu tamamen senin kafanda biten birşey. Yoksa benim gibi fen lisesinden mezun olup Uluslararası İlişkiler bölümüne girersen daha kötü bir bunalıma girersin. Bu ders çalışma olayı ilaçla milaçla olacak birşey değil. Sosyal hayatında belki daha aktif yapacak seni laç ancak ders konusu tamamen senin kafanda sonlanacak. Sana son senende başarılar diliyorum, umarım istediğin yerlere gelirsin.

504 Mesaj
21 Şubat 2011; 22:12:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Moribito

Zamanında aşırı iş stresi ve uyku problemim oldugu icin doktora gitmistim. Bana 50mg Lustral vermisti.

Bende etkileri
- Bitmek bilmeyen bir halsizlik
- Daha fazla uyku problemi
- İstahsızlık

3 hafta kullandım dayanamadım bıraktım, uyku sorunumu sporla cozdum, haftada 4 gun spora ayırıyorum sonra yorgunluktan yıgılıyorum yataga. Tabı bunlar bendekı etkıler, her ınsanda daha deıgısık tepki veriyor lustral.

Keşke ilacı bırakmasaydınız. Benim de ilk 1 ay boyunca başıma gelen şeyler bunlardı ancak bir süre sonra vücut Lustral'a alışmaya başlıyor ve aynen eskisi gibi hissediyorsunuz. Uyku problemi benim için sürekli bir problemdi doktor onun için ayrıca Atarax vermişti, sizin için de yararlı olabilir, doktorunuzla konuşmanız lazım tabi.

46 Mesaj
21 Şubat 2011; 22:15:57 

teşekkürler söylediklerini kesinlikle uygulayacağım Şu dünyanın ADALETİ YOK kardeş

46 Mesaj
21 Şubat 2011; 22:19:11 

ilacı sabah kullanıyorum bugün kendimi çok halsiz hissettim akşam kullansam bir sorun olmaz sanırım

504 Mesaj
21 Şubat 2011; 23:14:18 

quote:

ilacı sabah kullanıyorum bugün kendimi çok halsiz hissettim akşam kullansam bir sorun olmaz sanırım

Sakın pes etme, başlarda ilaç vücudu özellikle de sinir sistemini zorlar ancak bir süre sonra alışırsın. Bütün sorunlarını doktorla paylaş, uykusuzluk, halsizlik v.s. 2-3 ay sonra yararlarını kendin göreceksin zaten.

46 Mesaj
22 Şubat 2011; 7:24:17 

çok sağol söylediklerin beni biraz rahatlattı

142 Mesaj
22 Şubat 2011; 14:34:20 

yaklaşık 2 haftadır secita 5 mg. kullanıyorum , henüz bir etkisini göremedim, bakalım daha ne kadar kullanıcaz.

« I have a dream that my four little chidren will one day live in a nation where they will not be judged by the colour of their skin, but by the content of their character. » " Martin Luther King "

46 Mesaj
22 Şubat 2011; 16:22:02 

dozu çok düşükmüş rahatsızlığın neydi? hafif herhalde seninki

46 Mesaj
22 Şubat 2011; 16:25:20 

Zaten dozu yüksek olsa bile etkisini en az bir ayda göstermeye başlar

32 Mesaj
22 Şubat 2011; 20:01:31 

-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eflatunkarga -- 22 Şubat 2011; 23:24:48 >

46 Mesaj
22 Şubat 2011; 20:44:21 

ilk defa duyuyorum bu ilacı

46 Mesaj
22 Şubat 2011; 20:48:22 

quote:

Orijinalden alıntı: rsy10
benm dersler kötü old. İçn canm hiçbişi istemio :( fen lisesindeim

bunun için ilaç kullanmak ne kadar doğrudur bilmiyorum. Sürekli Mutsuzluk hali yoksa kullanmanı tavsiye etmem

46 Mesaj
23 Şubat 2011; 7:31:19 

o zaman ilacı kullanman iyi gelir diye düşünüyorum doktorun da yazdığına göre vardır bir bildiği. Başarılı insanların bu psikolojik sorunlardan çektiği nedir allahım

142 Mesaj
23 Şubat 2011; 16:56:20 

-asosyal kişiliğe sahibim
-sürekli mutsuzum
-işim dolayısıyla strest altındayım
-sürekli endişe ve kaygı içinde yaşıyorum(Nedenini bende bilmiyorum)

Bugün tekrar kontrole gittim, Dr. Secita 20. mg yazdı bu sefer, dozu arttıralım dedi, en az 1 yıl kullanıcaz dedi..bu hapı kullanmaya başladığımdan bu yana hiç sinirlenmedim sürekli kendimi mutlu hissediyorum, 3 haftada ilaç bu kadar etki yapabilir mi? yoksa bana mı öle geliyo? anlamış değilim..neyse sonuçları buraya yazarım.

« I have a dream that my four little chidren will one day live in a nation where they will not be judged by the colour of their skin, but by the content of their character. » " Martin Luther King "

3756 Mesaj
23 Şubat 2011; 18:03:57 

Stres altında olan, mutsuz olan, kaygıları olan vsvs arkadaslar,

Ilac kullanmayı son care olarak dusunun, forumlarda okuyoruz, kullanan kişilerden bilgi alıyoruz. İnsanlar 2 ayda ilaca alışıyor, 6 ayda ilaç kullanıyor, 2 ayda azaltarak bırakıyor. Sonra eski sıkıntılar gene nuks edıyor ve ınsan omru boyunca bır devir dönguye gırıyor. Yıllar gecıp gıdıyor, cunku ılaclar beyındkı bir maddeyle etkilesime (Seratin sanırım, tam hatırlamıyorum) giriyor vede dönemsel mutluluk saglıyor, aslında sorunu cözmüyor.

Oturup sizi sıkan seylerin bir listesini yapın

Misal;
- cok kilom var (O zaman kendini disipline ederel spor ve rejim yapıcaksın)
- derslerim iyi değil (Daha sıkı çalışacaksın, boşlukla zaman geçrmeyeceksin, fedakarlık yapıcaksın)
- etc...

Eğer yazdığınız çizelgede, sizi depresyona iten seyleri kendiniz çözemiyorsanız, manevi yardım alın, Psikiyatrlar ile sözlü olarak destek alın. Zaten gerçekten aşılamıyacak bir durum varsa ilaç verilir.

Günümüzde doktorlar 10 dk konuşup, şak ilacı yapıştıryorlar, dur bakalım sen daha ne dinledin ne ölçtün ne test ettin !? İnsani başıntan savmak için hurra 50mg Lustral

170 Mesaj
23 Şubat 2011; 21:58:16 

bir ilaç çıkaramadılar ki insanın tüm psikolojik sorunları düzeltsin yaw, aslında insana insandan başkası destek vermiyor.ama bizim toplum destek vermekten çok köstek oluyor

Kral yokken efelenir çakallar ve coşar soytarılar. Ama verilen her aranın bir sonu vardır ki;Kral eve döner,herkes ayağa kalkar!

2195 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Ray Donovan
23 Şubat 2011; 22:25:49 

quote:

Orijinalden alıntı: syseditenes
bir ilaç çıkaramadılar ki insanın tüm psikolojik sorunları düzeltsin yaw, aslında insana insandan başkası destek vermiyor.ama bizim toplum destek vermekten çok köstek oluyor

köstekler her yanımızda maalesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rsy10 -- 23 Şubat 2011; 22:27:12 >

46 Mesaj
24 Şubat 2011; 15:46:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Moribito
Stres altında olan, mutsuz olan, kaygıları olan vsvs arkadaslar,

Ilac kullanmayı son care olarak dusunun, forumlarda okuyoruz, kullanan kişilerden bilgi alıyoruz. İnsanlar 2 ayda ilaca alışıyor, 6 ayda ilaç kullanıyor, 2 ayda azaltarak bırakıyor. Sonra eski sıkıntılar gene nuks edıyor ve ınsan omru boyunca bır devir dönguye gırıyor. Yıllar gecıp gıdıyor, cunku ılaclar beyındkı bir maddeyle etkilesime (Seratin sanırım, tam hatırlamıyorum) giriyor vede dönemsel mutluluk saglıyor, aslında sorunu cözmüyor.

Oturup sizi sıkan seylerin bir listesini yapın

Misal;
- cok kilom var (O zaman kendini disipline ederel spor ve rejim yapıcaksın)
- derslerim iyi değil (Daha sıkı çalışacaksın, boşlukla zaman geçrmeyeceksin, fedakarlık yapıcaksın)
- etc...

Eğer yazdığınız çizelgede, sizi depresyona iten seyleri kendiniz çözemiyorsanız, manevi yardım alın, Psikiyatrlar ile sözlü olarak destek alın. Zaten gerçekten aşılamıyacak bir durum varsa ilaç verilir.

Günümüzde doktorlar 10 dk konuşup, şak ilacı yapıştıryorlar, dur bakalım sen daha ne dinledin ne ölçtün ne test ettin !? İnsani başıntan savmak için hurra 50mg Lustral

Lütfen ilaç kullananları umutsuzluğa sürüklemeyelim. Bu tür rahatsızlıkları SADECE çekenler bilir.Doktora gidiyorlarsa bunu son çare olarak yapmışlardır. Bundan emin olabilirsiniz

3756 Mesaj
24 Şubat 2011; 17:23:13 

quote:

Lütfen ilaç kullananları umutsuzluğa sürüklemeyelim. Bu tür rahatsızlıkları SADECE çekenler bilir.Doktora gidiyorlarsa bunu son çare olarak yapmışlardır. Bundan emin olabilirsiniz

Aksine, ozellikle genc arkadaslarımız cok cabuk pes ediyor, bugunlerde devamlı göruyoz, 14-15 yaşında antidepresanlara başlamış insanlar var (ağır travma geçirmiş kişiler hariç).

Ciddi olarak doktorlar dinlemeden 15-20dk konuşma sonrası, ilaca yönlendiriyorlar insanları. Öncelikle hasta ile bir psikyatr görüşşün bakalım, 3-4 seans yapılsın, gelişme takip edilsin vsvs... Ama yok, böyle olmuyor neden? Cunku doktor başına düşen hasta sayısı çok, devlet hastenelerinde psikiyatrlarda pek oralı olmuyor, özel hastaneye gitsen bu seferde para yetişmiyor. Yani sıfıra sıfır elde var sıfır.

Bir daha soyluyorum, cozumu sadece ilaclarda aramayalım.

1192 Mesaj
24 Şubat 2011; 19:52:14 

eğer sizi sıkıntıya sokan ve mutsuz olmanıza neden olan psikolojik durumunuzu düzeltecek şekilde hayat tarzınızı değiştiremiyorsanız (düzenli spor yapmak,sosyal aktiviteler,yeni arkadaşlar edinip farklı ortamlara girmek vs...) ilaç etkili bir çözümdür.zaten belli bir ruh haline gelmiş birinin içinde bulunduğu durumdan çıkıp kendini daha iyi hissetmesini sağlayacak farklılıkta bir şeyler yapması gerçekten çok zor.

yıllardan beri zaman zaman değişik psikiyatristlere gidip çok farklı ilaçlar kullanıp bir kaç ayda bıraktım.ama bir noktada artık yeter diyorsunuz.yaklaşık 8 aydır psikiyatristin verdiği meresa fort ve seroxat adlı ilacı düzenli olarak kullanıyorum.3 ay önce meresa fortu kesti sadece seroxatı kullanıyorum.çok faydasını gördüğümü söyleyebilirim.ne zamana kadar kullanmam gerekirsede devam edeceğim.

ilaç kullanan arkadaşlar ne olursa olsun bırakmasınlar faydasını göreceklerdir.bir çok yan etkileri olabilir tabi ki ama vücut zamanla alışıyor bazılarına.bendeki en büyük yan etkisi ise cinsel işlev bozukluğu ve isteksizlik oldu.bu konuda ciddi sıkıntı çektim zaman zamanda çekiyorum ama ilaçları bırakmak daha büyük mutsuzluklara neden olacağı için yapacak bi şey yok.

46 Mesaj
25 Şubat 2011; 20:39:12 

quote:

Orijinalden alıntı: lenyyy
eğer sizi sıkıntıya sokan ve mutsuz olmanıza neden olan psikolojik durumunuzu düzeltecek şekilde hayat tarzınızı değiştiremiyorsanız (düzenli spor yapmak,sosyal aktiviteler,yeni arkadaşlar edinip farklı ortamlara girmek vs...) ilaç etkili bir çözümdür.zaten belli bir ruh haline gelmiş birinin içinde bulunduğu durumdan çıkıp kendini daha iyi hissetmesini sağlayacak farklılıkta bir şeyler yapması gerçekten çok zor.

yıllardan beri zaman zaman değişik psikiyatristlere gidip çok farklı ilaçlar kullanıp bir kaç ayda bıraktım.ama bir noktada artık yeter diyorsunuz.yaklaşık 8 aydır psikiyatristin verdiği meresa fort ve seroxat adlı ilacı düzenli olarak kullanıyorum.3 ay önce meresa fortu kesti sadece seroxatı kullanıyorum.çok faydasını gördüğümü söyleyebilirim.ne zamana kadar kullanmam gerekirsede devam edeceğim.

ilaç kullanan arkadaşlar ne olursa olsun bırakmasınlar faydasını göreceklerdir.bir çok yan etkileri olabilir tabi ki ama vücut zamanla alışıyor bazılarına.bendeki en büyük yan etkisi ise cinsel işlev bozukluğu ve isteksizlik oldu.bu konuda ciddi sıkıntı çektim zaman zamanda çekiyorum ama ilaçları bırakmak daha büyük mutsuzluklara neden olacağı için yapacak bi şey yok.

ilk paragrafın %100 doğru kimyası bozulan bir beyni yoluna sokmak kolay iş değil

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Mart 2011; 19:23:49 

eğer hafif depresyonunuz varsa müzik en şdeal ilaçtır.tabi ağrır bir depresyondaysanız müzik felan hikaye.ilaçların etki etmesi bildiğim kadarıyla 3-4 hafta hatta birkaç ay değişebilir kişiden kişiye.çalışıyorsanız uyku yapar.birden bırakmamanız gerekir ayrıca yoksa çeşitli komlikasyonlarla karşı karşıya kalırsınız.
kaldıki tekrarlayabilir.o yüzden önerim özellikle depresyon geçtiği zaman hayata bakış açınızı değiştirin.olumsuzluklara karşı yılmayın.depresyona bende eskiden çok girerdim.hiç ilaç kullanmadım ama belirtilerini iyi bilirim.hayattan zevk almama eskiden zevk aldığın şeylerden artık zevk alamama beyninde dünyanın çevresinde dönen uydu gibi olumsuzluklar yumağı vs vs.sosyal destekde önemli tabiki.yalnız kalmaktan kaçının.ailenizin yanında vakit geçirin.sorunlarınız paylaşın.
gerçekten aslında tek ilaç sizsiniz.ilaçlar tabiki etkili yan etkilerindende kormayın ama hep ilaç hep ilaç olmaz.araştırmalara göre dine yakın olan bireyler daha az depresyona giriyor.tabiki herşey sizin tercihiniz.

1145 Mesaj
9 Mart 2011; 13:34:23 

2 senedir cipram 20 kullanıyorum
beni bayaa bi yavaşlattı bu ilaç, gamsız oldum...
haa bir şeylere hala sinirleniyorum ama eskisi gibi saman alevi gibi parlamıyorum.
bir de artık düzelmişimdir bırakayım deyip birkaç gün almadım...vay anam vayyyy, işte o zaman ilacın gücünü anladım, hemen geri dönüş ve günde 1 adet sabit

Gülümsemek için...
[url] http://deerinadam.blogspot.fr [/url]

46 Mesaj
21 Mart 2011; 14:36:14 

quote:

Orijinalden alıntı: wm1tr
2 senedir cipram 20 kullanıyorum
beni bayaa bi yavaşlattı bu ilaç, gamsız oldum...
haa bir şeylere hala sinirleniyorum ama eskisi gibi saman alevi gibi parlamıyorum.
bir de artık düzelmişimdir bırakayım deyip birkaç gün almadım...vay anam vayyyy, işte o zaman ilacın gücünü anladım, hemen geri dönüş ve günde 1 adet sabit

vücudu en az etkilemesi için günün hangi saatinde kullanmak gerekir? bu antidepresanları bazen beyin fonksiyonlarımın durduğunu hissediyorum bir öğrenci olarak

3366 Mesaj
21 Mart 2011; 22:26:50 

Şimdi yıllardır antidepresan ilaç kullanan biri olarak bir kesim cidden rahatsızdır ve kullanmak zorundadır Allah yardımcısı olsun bir kesimde vardır benim gibi ota boka,kıza kafayı takar kendini hasta eder,takıntı ile başlar eğer başlangıçta benim gibi ya.şak bir doktorada denk gelirse paso ilacı basar.1 sene sonra tam deli olursun ve ilaçlar seni bitirmiş olur.O yüzden antidepresan ilaçlar ota,boka,kıza kafayı takıp ilaç kullanırsa bir halta yaramaz anca o an için seni uyuşturur başkada bir halta yaramaz.Getirdikleri yanında götürdükleride cabası maşallah her antidepresan ilacın 2 sayfa yan etkisi var yani olacak gibi değil.Ben halen 4 yıldır dertlerimden kurtulamadım ve 6 ay önce çok yüksek dozlarda ilaç kullanıyordum doktor o kadar ilaç yazıyorduki benim reçeteye yetmiyordu bende bir ara çok sinirlendim ve doktoru bıraktım ve bütün ilaçları bıraktım tabii sonunda hastanelik oldum hasta olduğum günü anlatamam,hemen başka doktora gittim şimdi Allah razı olsun ayda bir gel diyor ve ilaçlarım minimunda,sen iyisin bir şey yok diyip konuşuyor,diğer dallama doktor 2dk konuşma sonra 5-6 ilaç.

Efsane Pentel Smash ve diğer kalemleri satın almak için buraya tıkla

46 Mesaj
22 Mart 2011; 7:36:03 

quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN
Şimdi yıllardır antidepresan ilaç kullanan biri olarak bir kesim cidden rahatsızdır ve kullanmak zorundadır Allah yardımcısı olsun bir kesimde vardır benim gibi ota boka,kıza kafayı takar kendini hasta eder,takıntı ile başlar eğer başlangıçta benim gibi ya.şak bir doktorada denk gelirse paso ilacı basar.1 sene sonra tam deli olursun ve ilaçlar seni bitirmiş olur.O yüzden antidepresan ilaçlar ota,boka,kıza kafayı takıp ilaç kullanırsa bir halta yaramaz anca o an için seni uyuşturur başkada bir halta yaramaz.Getirdikleri yanında götürdükleride cabası maşallah her antidepresan ilacın 2 sayfa yan etkisi var yani olacak gibi değil.Ben halen 4 yıldır dertlerimden kurtulamadım ve 6 ay önce çok yüksek dozlarda ilaç kullanıyordum doktor o kadar ilaç yazıyorduki benim reçeteye yetmiyordu bende bir ara çok sinirlendim ve doktoru bıraktım ve bütün ilaçları bıraktım tabii sonunda hastanelik oldum hasta olduğum günü anlatamam,hemen başka doktora gittim şimdi Allah razı olsun ayda bir gel diyor ve ilaçlarım minimunda,sen iyisin bir şey yok diyip konuşuyor,diğer dallama doktor 2dk konuşma sonra 5-6 ilaç.

insan hayatı bu kadar ucuza satılmamalı. Birileri anlaşma yaptığı ilaç firmalarıyla karşılıklı para kazanıp dururken olan bize oluyor

0 Mesaj
12 Ekim 2012; 21:54:10 

bende 27 yaşındayım ve bundan 3 sene önce çok yakın bir arkadaşımın annesini hastanede aniden kaybettik.daha sonra kendi annem 2 defa mide kanaması geçirdi ve bir sene sonra midesi patladı ve gece 02:30 civarında acil ameliyata alındı.ben o günden sonra hastanelere giremez oldum.kalabalık ortamlarda duramaz oldum.her an korku ve panik içindeydim.soluğu psikiyatriste aldım.tam 3 ay citores 10 mg kullandım.kendimi süper hissettim.hatta o ilacın bana verdiği cesaretle yıllardır olamadığım ameliyatı oldum.ameliyattan sonra kendimi iyi hissettiğim için bıraktım ilacı.aradan 8 ay geçti ve bendeki korkular tekrar başladı.tekrar aynı dr.a çıktım bu sefer bana secita 20 mg verdi.fakat ben doğum kontrol ilacıda kullanıyorum.bununla birlikte alırsam bir sıkıntı yaratır m?bu ilaç gerçekten işe yarıyor mu?

0 Mesaj
12 Ekim 2012; 22:03:02 

aynen bende öyleyim.banada secitra 20 mg verdi. umarım korkularımdan arınırım.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Ekim 2012; 0:46:09 

2 senedir duzenli efexor(150) yanindada xanax kullaniyorum. Sorun şu ki, bazen artik iyiyim diye dusunup efexoru birakmaya kalkiyorum. Ama inanilmaz kotu oluyorum. Fiziksel anlamdaki sıkıntıları normal olarak goruyorum yalniz ruhen gercekten berbat bi duruma geliyorum. Sebebsiz aglamalar, moral bozuklugu vs bir suru sey. Gercekten yoksunluk mu yasiyorum, yoksa iyilesmedigimden mi bilemiyorum. Doktorsa tamamen farkli dusunuyor. İlaci tamamen iyilesmeden birakirsam hic bi ilerleme gosteremiyecegimi soyluyor. Bu gidisle omur boyu bu ilacla yasarim gibi.

1000 Mesaj
13 Ekim 2012; 2:12:28 

Depresyon için bazı bitki çayları denenebilir. Olumlu düşünmek ve ayrıca düzenli spor da çok etkili.

Depresyon ilaçlarının çoğu günü kurtarmak amaçlı ve bağımlılık yapıyorlar. İlacı veren doktor da olsa tamamen güvenmemekte fayda var.

Günümüzde sinema ve tv'nin insan psikolojisini ve algısını olumsuz etkilediğini de belirteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sgrafik -- 13 Ekim 2012; 2:15:12 >

* FARABİ (Türk Filozof, İslam Alimi, Tıpçı, Matematikçi, Astronom, Bestekar, Müzik Kuramcısı, Kadı, İlk Ansiklopedici...)
* ASYANIN KANDİLLERİ (Yesevi, Farabi, İbni Sina, Kaşgarlı, Harezmi, Biruni, Ali Kuşçu, Meragi, Fuzuli...)
* İSTİHBARAT YÖNTEMLERİ (Cin, Büyü, Zihin Kontrol, LSD, Telegram...)
* 28 ŞUBAT'IN BİLİNMEYENLERİ VE ERBAKAN (DH Belgesel Kuşağı)
* TÜRK MARŞLARI (Lully, Beethoven, Mozart, Sultan Abdülmecid)
* TSM LONGA MÜZİKLERİ (DH Türk Müziği Kuşağı)

9 Mesaj
10 Mart 2013; 21:26:00 

Konu açılalı epey olmuş ama genede yazmak istedim;
1-)Kesinlikle ve kesinlikle depresyon gibi yada kısa süreli mutsuzluklar veya ufak tefek şeyler için ilaç kullanmayın.Onun yerine spor yapın.Sabah ve akşamları yürüyüşe çıkın,fitness yapın,kişisel gelişim kitapları alıp okuyun veya bir psikologa gidip terapi alın ama ilaç kullanmayın.
2-)1 yıldır lustral kullanıyorum.Yan etkileri yok denecek kadar az,yani önemli bir yan etkisi yok.Eğer uzun süredir obsesyonunuz devam ediyorsa ve yaşamınızı olumsuz yönde etkiliyorsa önce bir psikiyatrise gidip doktor kontrolünde bu ilacı kullanmanızı tavsiye ederim.Kesinlikle aklınızdaki saçma düşünceleri unutup gidiyorsunuz.En azından diğer güne uyandığınızda bir önceki gün tamamen aklınızdan çıkıyor.Diğer şeylere iyi gelirmi bilmiyorum ama obsesyona kesinlikle iyi geliyor.Son olarak belirtmek isterim ki;antideprasanlar hafife alıncak şeyler değiller yani istenilen zamanda kullanılmaya başlanıp,istenilen zamanda bırakılamaz.O yüzden kesinlikle ve kesinlikle DOKTORUN ONAYI İLE BELİRLEDİĞİ ZAMANLARDA VE DOZLARDA DOKTOR KONTROLÜ İLE ALINMALI VE BIRAKILMALI....
3-)Son çare olarak ilacı düşünün.Tavsiyem en başta psikiyatrise değil psikologa gitmeniz.Çünkü psikiyatrisin yaptığı şey ilaç yazıp göndermek.Ama iyi bir psikologla konuşurak herşeyi çözebilirsiniz yada herşeyi çözemesenizde sizin fazlasıyla olumlu yönde yol kattetmenizi sağlar....Mutlu günler

127 Mesaj
10 Mart 2013; 22:06:58 

Bu anti deprasanlar benim yüzümde lekenme yapıyor kalıcı hemde.Doktorlar yapmaz diyorlar sonuc ortada. 2-Ilac kullanirken cesaret rahatlama gelmiyor ilaci birakinca 3 sinif birden atliyorum bu ruh hali birkac ay kadar suruyor sonra hersey restart oluyor.Kirilamayan kisir dongu iste

194 Mesaj
11 Mart 2013; 23:02:25 

Yahu bu yeni tip ,Prozac ve sonrası çıkan antidepresanların prospektüsteki yan etkileri bölümü yarım metre.Yan etkisi yok diyenlere beyinden başlayıp bütün organları etkiliyor...Sayayım beyin, görme , mide,sinir sistemi, enerji, cinsellik....Gerçekteen çok zor.....

84 Mesaj
14 Mart 2013; 2:23:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Jake Tyler

Arkadaşlar son günde inanılmaz derecede psikolojim bozuk.

Sürekli yorgunluk var üstümde
Mutsuzum
Aşırı stresliyim
En ufak birşeyde moralim acayip bozuluyor
Karnım sürekli acıkıyor
Sevgilimle arada sırada tartışıyoruz ve acayip moralim bozuluyor
Sürekli ileriyi düşünüyorum, YGS'ye az kaldı ama ben hala hazır değilim.
Sürekli uykum var
ve takıntılı bir insanım ben simetri hastalığım var daha sonra birsürü takıntım var

Sizce bi psikoloğa görünmem gerekli mi ? Bazıları bunlar ergenlikten dolayıdır diyor.

Yaşadığın şeylerin normal olduğunu düşünüyorum.Özellikle lise yılları gençlerde gelecek kaygısının çok olduğu zamanlar.Okul bir taraftan ünv. sınavlarına hazırlanma telaşı bir taraftan.Sonuçta toplum olarak ,geleceği tamamen bu sınavdan ibaret gördüğümüzden gençlerin üzerinde daha çok baskı oluşturmuş oluyoruz.Ama emin ol hayat YGS sınavından ibaret değil.Elinden gelen çabanı gösterirsin,ta ki farklı bir yönü tercih edene kadar şansını ve azmini deneyebilirsin.Olmadıysa da dünyanın sonu değil.Mesleki eğitimler veren kurslarla da iyi bir gelecek oluşturabilirsin kendine.
Sürekli yorgun,mutsuz ve stresli hissediyorsan belki de anemi yani kansızlık olabilir.Bir dahiliye uzmanına görünebilirsin.Bu saydıkların kansızlık kaynaklı olabilen şeylerdir.Senin yaşlarında ben de çok fazla olurdu.Hatta o kadar mutsuz hissederdim ki bazen kendimi gece her yatağa girişimde nedensiz ağlardım :)Şimdiyse bu hallerimi hatırladıkça gülüyorum. Sürekli ileriyi düşünmek kötü bir şey değil ama gereğinden fazla,kendini mutsuz edecek kadar yapma. Sonuçta sen elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorsun ;)Ve olmuyorsa hayat her zaman ikinci bir yol gösterecektir sana.Bu her şey için geçerli.
İş hayatı,aşk hayatı vs..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skywalker_l -- 14 Mart 2013; 2:26:56 >

9 Mesaj
16 Mart 2013; 8:32:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Jake Tyler

Arkadaşlar son günde inanılmaz derecede psikolojim bozuk.

Sürekli yorgunluk var üstümde
Mutsuzum
Aşırı stresliyim
En ufak birşeyde moralim acayip bozuluyor
Karnım sürekli acıkıyor
Sevgilimle arada sırada tartışıyoruz ve acayip moralim bozuluyor
Sürekli ileriyi düşünüyorum, YGS'ye az kaldı ama ben hala hazır değilim.
Sürekli uykum var
ve takıntılı bir insanım ben simetri hastalığım var daha sonra birsürü takıntım var

Sizce bi psikoloğa görünmem gerekli mi ? Bazıları bunlar ergenlikten dolayıdır diyor.

(takıntılı bir insanım ben simetri hastalığım var daha sonra birsürü takıntım var)Diğer yazdıklarına sebebiyet veren takıntıların,yani aklına gelen ve senin engelleyemediğin sürekli tekrarlanan düşünceler.Yazarı Echart Tolle olan şimdinin gücü ve hayatla bütünleşmek ismindeki 2 kitabı mutlaka al.İkiside çok değerli kitaplardır.Çok fazla kişisel gelişim kitabı okudum ama hiçbiri beni bu iki kitap kadar etkilemedi..Eğer kendi başına yenemezsen mutlaka bir psikologa git.Terapiler seni inanılmaz derecede rahatlatır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metsuke -- 16 Mart 2013; 8:33:36 >

Uzaklaştırılmış
14 gün cezanın,
3 gün 20 sa. 18 dk. kadarı kaldı.
25 Mart 2013; 12:10:49 

Yaklasik 1.5senedir anksiyete bozuklugum var 3.seans sonunda doktorum secita 5mg verdi kullanan veya kullanmis olan var mi ? 1hafta oncede diyete basladim etki eder mi buna ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wessaur -- 25 Mart 2013; 12:13:10 >
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » Antidepresan kullananlar!Gelin,sorunlarımızı paylaşalım.
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.332