Şimdi Ara

AMD Radeon HD 6870'te yeni fiyat indirimi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
8.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nvidia'nın GeForce GTX 560 Ti modelini pazara sürmesiyle birlikte geçtiğimiz ay fiyatında indirime gidilen AMD Radeon HD 6870'te yeni bir indirim daha gündemde. AMD'nin ikinci jenerasyon DirectX 11 ailesinin ilk modeli olan Radeon HD 6870'in fiyatı, 25-30 Avro oranında bir indirim ile 160 Avro'ya kadar gerilemiş durumda.

Avrupa fiyat arama motorlarında yaptığımız araştırma sonucunda, önde gelen ekran kartı üreticilerinden PowerColor'a ait Radeon HD 6870 modelinin 160 Avro, aynı firmanın özel tasarımlı ve hız aşırtmalı olarak sunulan Radeon HD 6870 PCS+ modelinin de 177 Avro seviyesinden sunulmaya başlandığını tespit ettik. Benzer şekilde XFX firmasının fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak gelen Radeon HD 6870 900M modeli de 170 Avro seviyesinden alınabilir durumda. Birkaç gün öncesine kadar ortalama 190 Avro seviyesinden satılan Radeon HD 6870'teki bu indirimin üretici insiyatifinde mi gerçekleştiği yoksa AMD tarafında yakında yapılacak genel bir indirimin sinyali mi olduğu ise henüz bilinmiyor.

Oluşan son fiyat indirim sonrasında Radeon HD 6870, Nvidia GeForce GTX 460 ile GeForce GTX 560'ın arasına yerleşmiş durumda. Barts XT GPU'sundan güç alan Radeon HD 6870, 1120x paralel işlem birim, 56x doku ünitesi ve 32x ROP birimiyle geliyor. 256-bit bellek veri yolu desteği ve 1GB GDDR5 bellek birimine sahip olan ekran kartı, standart olarak 900MHz'de görev yapıyor ve 1GB GDDR5 bellek ile sunuluyor.

• şuan açık ara fiyat performans şampiyonu olduğunu düşündüğüm kart.

bir çift alıp türlü fanteziler yapılabilir, ama sakin olmak lazım coşmaya lüzum yok
  • kesinlikle fiyat performansta bu dönemin en iddalı kartı tabi bu yeni indirim bizim ülkede de hemen yaygınlaşması biraz ütopik kaçıyor :)
  • fiyat performansı zaten iyi olan bir kart daha da cazip bir hale gelmiş.
    umarım indirimler bir an önce ülkemize de yansır.

alacaklara kesinlikle özel soğutmalı modelleri tavsiye ederim..
  • ülkemize ne zaman yansır bu indirimler ??
  • indirsinler de bi cf yapalım :D
  • Güzel haber, teşekkürler, Crossfire zamanı geliyor yavaş yavaş...
  • GTX560 TI çıktığında yapılan fiyat indirimi, fiyatlara daha yeni yansımış gibi geldi bana. Çünkü 210$ seviyesine çekilmişti HD6870, yani haberde bahsi geçen 160£ seviyesine. Yeni bir şey yok gibi. Ama fiyatların düştüğünü görmek güzel. Bu hali ile yurtdışında F/P şampiyonu olarak tanımlanabilir HD6870.
  • 1 kaç ay beklemek lazım gibi
  • böyle tüketiciyi enayi yerine koyan grafiklere bayılıyorum. sıfır noktası 160 euro tepe noktası 210 euro :)) sanki fiyat yüzde 90 düşmüş gibi bir görüntü. hey allahım ya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: elve

böyle tüketiciyi enayi yerine koyan grafiklere bayılıyorum. sıfır noktası 160 euro tepe noktası 210 euro :)) sanki fiyat yüzde 90 düşmüş gibi bir görüntü. hey allahım ya...

50 euroyu küçümsüyor musun ?
  • 160 Euro fiyat mükemmel de Tr için ne zaman nerede?
  • 240dolardan başlıyor teknofiyatta 460kağıt.
  • 90 liraya da RAM alırız :))
  • intel işlemci ve AMD ekran kartı uyumluğu nasıl olur? yeni sistem topluyorum ve intel-nvidia mı yoksa amd-amd mi kombinasyonu yapsam ? şuan amd-ati kullanıyorum ve sistemim yaşlandı. intel kullanmak istiyorum birazda.
    1)
    intel i7 760 1156
    asus p7p55d-e lx
    leadtek gtx460 o.c 1gb
    kingston 2*2gb ddr3 1600 cl9 ram

2)
    amd 965be 3.4
    asus m4a89gtd
    sapphire hd6850 toxic

iki sistemin de fiyatı 1740 civarı
    hangisini önerirsiniz??
  • yeni f/p geliyor sanırım 560 ti'ye mi alındı
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

intel işlemci ve AMD ekran kartı uyumluğu nasıl olur? yeni sistem topluyorum ve intel-nvidia mı yoksa amd-amd mi kombinasyonu yapsam ? şuan amd-ati kullanıyorum ve sistemim yaşlandı. intel kullanmak istiyorum birazda.
    1)
    intel i7 760 1156
    asus p7p55d-e lx
    leadtek gtx460 o.c 1gb
    kingston 2*2gb ddr3 1600 cl9 ram

2)
    amd 965be 3.4
    asus m4a89gtd
    sapphire hd6850 toxic

iki sistemin de fiyatı 1740 civarı
    hangisini önerirsiniz??

Sorduğun sorunun cevabı aslında sorunun içinde. "intel kullanmak istiyorum birazda" zaten sen İntel i seçmişsin. Ama f/p olarak bakacaksan i7 ye ne gerek var o kadar para vermeye??? Bu arada bende 2 ay kadar önce 965 li sistem yaptım ama 1250 TL gibi bir rakam verdim... Orada bir hata olmalı. 1740 içindeki detaylar neler? (AMD için)

TABİKİ CEVAP 2

• olay 50 euro degil olay yanıltıcı grafik. isterse 100 euro indirsin yanıltıcı grafik verdikten sonra hiç bir anlamı yok benim için.
  • kimse kusura bakmasın ama o grafiğe bakıp yanılacak bir insan oksijen israfı demektir..
    ayrıca bu indirim bizim ülkeye ne zaman nasıl yansır, merak konusu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malkavian -- 17 Şubat 2011; 15:27:03 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.