Şimdi Ara

AMD Radeon HD 6870'te yeni fiyat indirimi! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
8.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: elve

olay 50 euro degil olay yanıltıcı grafik. isterse 100 euro indirsin yanıltıcı grafik verdikten sonra hiç bir anlamı yok benim için.

Grafikte taban değer 160, bunda bir gariplik yok ki, neticede bu haber için önem taşıyan şey kullanıcının cebinden çıkacak olan paradır, bu kartı istenilen fiyata almak için elimizde grafikle gitmemiz de gerekmiyor, selamlar. ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

intel işlemci ve AMD ekran kartı uyumluğu nasıl olur? yeni sistem topluyorum ve intel-nvidia mı yoksa amd-amd mi kombinasyonu yapsam ? şuan amd-ati kullanıyorum ve sistemim yaşlandı. intel kullanmak istiyorum birazda.
    1)
    intel i7 760 1156
    asus p7p55d-e lx
    leadtek gtx460 o.c 1gb
    kingston 2*2gb ddr3 1600 cl9 ram

2)
    amd 965be 3.4
    asus m4a89gtd
    sapphire hd6850 toxic

iki sistemin de fiyatı 1740 civarı
    hangisini önerirsiniz??

hiçbirini

i7 2600K veya i5 2500K
    MSI P67A-C45
    AMD HD6850
    G.SKILL Ripjaws F3-12800CL7D-4GBRM DDR3-1600MHz
  • quote:

böyle tüketiciyi enayi yerine koyan grafiklere bayılıyorum. sıfır noktası 160 euro tepe noktası 210 euro :)) sanki fiyat yüzde 90 düşmüş gibi bir görüntü. hey allahım ya...

Ben photoshop ile resmi açtım yazınızı görünce düşü oranı olması gerektiği gibi tabloda, demek istediğim görsel olarak bir kandırmaca söz konusu değil size öyle gelmiş.
  • neyse anlaşılmıyor galiba ne demek istedigim. şimdi son indirimde 30 euro kadar bir düşüş olmuş. fakat öyle bir çubuk inmiş ki x eksenine dogru sanki yüzde 80-90 lık bir düşüş olmuş. sonuçta inmeden önceki son fiyat 190 euro civarı. inince olan fiyat 160 euro. 30 euro yaklasık yüzde 16 lık bir indirim yapıyor ama sıfır noktası 160 alındıgı için sanki yarıdan fazla indirim olmuş gibi. akıl var mantık var. grafige ilk baktıgınızda haliyle x ekseni sizde 0 mış gibi bir izlenim uyandırır. bana felan öyle gelmiş degil yani. düpe düz yanıltıcı bir grafik. fps kıyaslama şiltlerindede böyle yapıyorlar.
  • x ekseninin sıfırda olabileceğini düşünmek
    ortaokulda grafik okumayı ögrenmek

neyse bu konuya niye bu kadar takıldıysak..

doğrusu ben 6870den ziyade gigabyte yada hawk talon 460larla ilgileniyorum.. onların fiyatına bir yansıması olması gerekiyor bu indirimin zira 6870in gtx460dan daha düşük fiyatlı olması mantıksız olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malkavian -- 17 Şubat 2011; 18:33:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

fiyat performansı zaten iyi olan bir kart daha da cazip bir hale gelmiş.
    umarım indirimler bir an önce ülkemize de yansır.

alacaklara kesinlikle özel soğutmalı modelleri tavsiye ederim..

Aynen sonra başınız ağırmasın
  • i7 kısmını yanlış yazmışım... :) i5 olacak. ve sandy bridge almak istemiyorum bile bile bozuk anakartları kim alsın :) bu fiyat içinde kasa, dvd ve harddisk de var. sadece monitör yok. onu ileriki zamanda düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leech

quote:

böyle tüketiciyi enayi yerine koyan grafiklere bayılıyorum. sıfır noktası 160 euro tepe noktası 210 euro :)) sanki fiyat yüzde 90 düşmüş gibi bir görüntü. hey allahım ya...

50 euroyu küçümsüyor musun ?

Arkadaş milyoner
  • biz baska gezegende oldugumuz icin bu indirim buraya 1-2 isik yilindan sonra yansir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Statistik

biz baska gezegende oldugumuz icin bu indirim buraya 1-2 isik yilindan sonra yansir

harbiden cok acıklı be usta..
  • quote:

neyse anlaşılmıyor galiba ne demek istedigim. şimdi son indirimde 30 euro kadar bir düşüş olmuş. fakat öyle bir çubuk inmiş ki x eksenine dogru sanki yüzde 80-90 lık bir düşüş olmuş. sonuçta inmeden önceki son fiyat 190 euro civarı. inince olan fiyat 160 euro. 30 euro yaklasık yüzde 16 lık bir indirim yapıyor ama sıfır noktası 160 alındıgı için sanki yarıdan fazla indirim olmuş gibi. akıl var mantık var. grafige ilk baktıgınızda haliyle x ekseni sizde 0 mış gibi bir izlenim uyandırır. bana felan öyle gelmiş degil yani. düpe düz yanıltıcı bir grafik. fps kıyaslama şiltlerindede böyle yapıyorlar.

hocam ben senin demek istediğini anladım boşver sen diğerlerini, haklısın grafiklerde kimisi aralıkları eşek kadar alıyor fark büyük gözüksün diye, kimisi derecelendirmeyi 10-20-30 diye yapması gerekirken 1-2-3 yapıyorlar, özellikle bunu rakip firmaya şu kadar fark attık derken yapıyorlar. oysa aradaki fark çok az vs vs.. böyle daha bir kaç tane yolu var bu grafik de onlara çok benzemiş ancak bunu yapan sitenin bu grafikten bir çıkarı var mı emin değilim, yanıltıcı olmasının getirdiği bir yarar olmayabilir, bunu amd yapsaydı haklısınız da, sadece fiyat gösteren bir site (gerçekten öyle mi bilmiyorum aslı nedir) yapınca çok da yanlış gelmiyor.

burda millet 50 euro'yu küçümsüyor musun muhabbetine dalmış, şaşılacak yer dh forumu...ağzından 50 euro'yu küçümseyecek laf çıkmadığı halde saplantılı bir şekilde eleştirebiliyorsun...dikkatli olmakta fayda var :)

• bu grafiğe bakıp "yanıltıcı grafik blah blah" şeklinde bir söylem galaksinin neresine giderseniz gidin sacmadır..

@neverdom : arkadaşı tek anlayanın sen oldugunu sanıyorsun ama coğu kişi aslında arkadaşın nereye takıldığını anlamıştır muhakkak ama takıldığı yerin sacmalığınıda belirtmiştir..

en basitinden 500 $ lık bir üründeki 50$ lık bir indirimi konu alan grafikte 0 dan 1000 e kadar X ve Y eksenleri cizilmesimi gereklidir??

yukarıdaki grafikte haber icin gerekli alanın kullanıldığını düşünün.. ve orjinalindeki Y eksenin aşağıya doğru gittiğini hayal edin.. şimdi ne yapsın bu editörler 210 ile 160 arasındaki bir değişim icin 250 ile 0 arasında bir grafikmi cıkartsınlar?? cok büyüdü demi? ok o zaman 0-250 y eksenli grafiği alıp şuanki boyuta sıkıştıralım.. bi *** anlaşılmıyor değilmi?? adamlar size 3-4 gün aralıklı olarak son 2,5 aydaki fiyat tablosunu cıkartmış..

adamın biride "hay allahım ya.. yanıltıcı grafikler.. kazıklıyorlar milleti" şeklinde gereksiz ve olaganüstü sacma bir ahkam kesme moduna giriyor.. başka biride gelmiş "millet saplantılı şekilde eleştiriyor, şaşılacak yer dh forumları" diyor..

evet neverdom, dh forumu gercekten şaşılacak yer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malkavian -- 17 Şubat 2011; 21:57:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: The@Thing

quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

fiyat performansı zaten iyi olan bir kart daha da cazip bir hale gelmiş.
    umarım indirimler bir an önce ülkemize de yansır.

alacaklara kesinlikle özel soğutmalı modelleri tavsiye ederim..

Aynen sonra başınız ağırmasın

o model hangi model acaba ben alcam gibi ama hangisini alıyım

• Ülkemizde'de uygulanır inşallah
  • ekran kartımı değiştirme vakti geldiydi, inş diğer modellerde de indirim gelir
  • pcı expres 3 çıkacak ona uyumlu ekran kartı alırsınız deyiş o deyiş patladı gitti :DDD
  • Kart 400 civarına düşerse dönemin fiyat/performans kralı olur
  • Güzel bir indirim olmuş amd f/p firması
  • quote:

neyse anlaşılmıyor galiba ne demek istedigim. şimdi son indirimde 30 euro kadar bir düşüş olmuş. fakat öyle bir çubuk inmiş ki x eksenine dogru sanki yüzde 80-90 lık bir düşüş olmuş. sonuçta inmeden önceki son fiyat 190 euro civarı. inince olan fiyat 160 euro. 30 euro yaklasık yüzde 16 lık bir indirim yapıyor ama sıfır noktası 160 alındıgı için sanki yarıdan fazla indirim olmuş gibi. akıl var mantık var. grafige ilk baktıgınızda haliyle x ekseni sizde 0 mış gibi bir izlenim uyandırır. bana felan öyle gelmiş degil yani. düpe düz yanıltıcı bir grafik. fps kıyaslama şiltlerindede böyle yapıyorlar.

Dostum her firmadan o kadar çok bu tarz grafikler gördü ki bu forum, artık bu tarz grafikler bende dahil çoğu kişi için daha anlamlı. Yani tabloya bakıldığı gibi anlıyor çoğu kişi. Her seferinde de senin gibi biri çıkıyor bundan bahsediyor (bende bir aralar bahsetmiştim :) ve forumdakilere artık gına geldi her seferinde bu basit detayın bahsedilmesinden.

Tepkilerin sebebi biraz da bu yüzden. Ayrıca bu tarz grafiklerin çoğu zaman avantajlarıda oluyor. Örneğin frekansları 137, 141, 143, 148 ve 149 olan bir birim için 0 dan başlatılan grafik gerekli ayrıntıyı vermez. örneğin 120 nin 0 kabul edilip değerlerin 17 , 21, 23, 28 ve 29 olarak görünmesi daha ayırt edici ve anlamlıdır.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.