Şimdi Ara

ORİJİNAL PARFÜM TAVSİYELERi ve DEĞERLENDİRMELERİ KONU BAŞLIĞI (1006. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
21.637
Cevap
326
Favori
1.615.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10041005100610071008
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öneriniz var mı?

Xeryus Rouge'yi beğenmedim fazla baharatlı imiş.
    Paco Rabanne Black Xs'ye bakıyorum şuan ama emin değilim.

Erosu ve Le Male'yi eledik zatenn.
    mizu'dan almayı düşünüyorum zaten alırsam
  • quote:

Orijinalden alıntı: bgunduz26

Kesinlikle katılıyorum Bulundugum yerde parfum deneme imkanim yok ama 20 ye yakın parfumum var hemen hemen hepsi kor alış olmasına rağmen birinden bile pişman olmadım. Almayi dusundugum parfümu oncelikle Turkiye deki parfum bloklarından varsa incelemerini okuyorum daha sonra Fragrantica ve basenotes de puanlama ve yorumlara bakiyorum yetmiyor yabancı bir çok parfumsever var onlarin videolarını izliyorum öyle alıyorum .Sonuç olarak bizzat deneyerek almasam bile başarılı sonuclar elde ediyorum .

hocam rochas man varmı sizde? fiyatı çok güzel ne düşünüyorsunuz kalıcılık ve farkedilirlik 10 üzernden kaç alır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: napoleon07

quote:

Kesinlikle katılıyorum Bulundugum yerde parfum deneme imkanim yok ama 20 ye yakın parfumum var hemen hemen hepsi kor alış olmasına rağmen birinden bile pişman olmadım. Almayi dusundugum parfümu oncelikle Turkiye deki parfum bloklarından varsa incelemerini okuyorum daha sonra Fragrantica ve basenotes de puanlama ve yorumlara bakiyorum yetmiyor yabancı bir çok parfumsever var onlarin videolarını izliyorum öyle alıyorum .Sonuç olarak bizzat deneyerek almasam bile başarılı sonuclar elde ediyorum .

hocam rochas man varmı sizde? fiyatı çok güzel ne düşünüyorsunuz kalıcılık ve farkedilirlik 10 üzernden kaç alır ?

istanbuldaysanız şayet aymis yada Uzay'a gidin 150-200 arası müthiş parfümler bulursunuz

• quote:

Öneriniz var mı?

O fiyat aralığında alınabilecek parfümleri zaten diğer arkadaşlar söylemiş. Aklıma farklı bir şey gelmiyor.

İnternette yazılanlara bakıp iyidir kötüdür demeyin. İmkan varsa deneyin. Bleu De Chanel almaya niyetlenip 90 liraya 200ml CK One alıp deliler gibi seven insanlar da var.

• quote:

Öneriniz var mı?

Kardeşim (samimiyet ve yaşa dayanarak) sana bir abi ve parfüm sever olarak şöyle bir tavsiyede bulunayım. Eros gibi, İnvictus gibi vb parfümlere para verip iki gün sonra sıkılacağın parfümlere hiç bulaşma. Bende o yollardan geçtim, tamamen para israfına dönüşüyor bir müddet sonra. Sana tavsiyem azar azar da olsa para biriktirip sağlam 1-2 parfüm alman. Önce ki yazdıklarına istinaden kalıcılık ve farkedilirlik senin için oldukça önemli gördüğüm kadarıyla. N11 üzerinden Uzayexclusive'de V canto parfümleri, Tiziana Terenzi parfümleri var. Bunlar extrait formatında 2 fıslı tüm günü çıkartırsın. Misal Black Orchid denediysen Tiziana Terenzi Maremma deneyebilirsin. Veya vetiver türü seviyorsan V Canto Alibi deneyebilirsin. Paçuli kokusu arıyorsan Tiziana Terenzi Ursa deneyebilirsin. Bunlar performans açısından seni çok çok mutlu edecek parfümler. Bazen N11 kampaynları indirimleri de oluyor onlardan da faydalanabilirsin. Bu arada Le Male bir zamanlar benimde kullandığım bir parfümdü. En azından Eros, İnvictus,Code benzerlerinden daha karakteristik bir parfüm. Ama son kısıtlamalardan sonra onun da performansı epey düştü. Yukarı da saydıklarım pahalı geldiyse en azından Guerlain Lidge veya Guerlain Homme İntense bakabilirsin. Terre sevdiysen Montale Red Vetiver deneyebilirsin, Bond Amber isteyipte çok pahalı buluyorsan Montale Amber&Spices deneyebilirsin. Umarım yararlı olabilmişimdir.

• Beyler ufak bi tavsiye istiyorum, davidoff cool water kullanıyordum fakat bitti şimdi yeni bir parfüm almak istiyorum. 150 tl civari bütçem var, sadece boyner, ykm, tekinacar gibi mağazalardan alicam arkadaşlar, kör bir alış olucak o yüzden sanırım. Bu arada kalıcılık önemli sabah çıkıyorum akşam 6 ya kadar çalışıyorum yani o saate kadar idare ederse yeterli. Aklımdakiler ;

One million
    212 sexy men
    Rochas man (en çok içime sinen bu)
    Burberry london

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drizzy.

Beyler ufak bi tavsiye istiyorum, davidoff cool water kullanıyordum fakat bitti şimdi yeni bir parfüm almak istiyorum. 150 tl civari bütçem var, sadece boyner, ykm, tekinacar gibi mağazalardan alicam arkadaşlar, kör bir alış olucak o yüzden sanırım. Bu arada kalıcılık önemli sabah çıkıyorum akşam 6 ya kadar çalışıyorum yani o saate kadar idare ederse yeterli. Aklımdakiler ;

One million
    212 sexy men
    Rochas man (en çok içime sinen bu)
    Burberry london

Dostum YKM, Boyner, Tekin Acar vs. demişsin de oradan almaya kalkarsan 150TL bütçe ile o parfümlerin 100ml şişelerine yetmez, her biri en az 250-300 lira civarına gelir. Belki bulursan 50ml alabilirsin 150 civarı bütçeyle.

Mizu, Lidyana gibi yerlerden al derim. Boşu boşuna fazla para vermeye gerek yok. Kalıcılık istiyorsan One Million iyi bu konuda. 212 Sexy Men'i boşver her türlü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :ArHaus: -- 8 Şubat 2016; 2:57:18 >

• Xeryus rouge icin ne diyosunuz arkadaslar? Almaya deger mi karsi cinsin hosuna giden parfumlerden mi

Denedim ve biraz zaman gecince hos bir kokuya donusuyor ama birde size sorayim dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rappapompom -- 8 Şubat 2016; 3:29:24 >
  • Fan di Fendi al derim o paraya gayet de güzel parfümdür.

Trendyolda 1 alana 1 bedava var.Fendi 2 tane 50ml 109TL geliyor efsane

Dior Homme Intense 100ml 2 tanesi 299tl geliyor.

http://www.trendyol.com/Kozmetikte-Dev-Firsat/ButikDetay/43068/Erkek

Edit: Sabah Dior vardı şimdi kaldırmışlar kampanyadan.Alanlarınki de inşallah iptal olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 8 Şubat 2016; 10:06:41 >
  • arkadaşlar sigara kullanıyorum. aradığım parfümün en etkili kriteri bu kokuyu olabildiğince bastıracak olması. fiyat hiç önemli değil kalıcı ve istediğim tarzda bir parfüm önerebilir misiniz.teşekkür ederim
  • V.Masuka kullanıcısına yanıt
    Tütün temalı parfümler tercih ederseniz istediğinizi muhtemelen elde edersiniz hem de parfümle sigara kokusu bütünlük sağlar.

Aşağıda niş kokular da designer kokular da var.

Hangisi bütçenize uyarsa deneyerek almanızı tavsiye ederim.

Hermes - Ambre Narguile
    Tom Ford -Tobacco Vanilla
    Creed - Tabarome
    By Killian - Back to Black
    Thierry Mugler - A Men Pure Havane
    Thierry Mugler - A Men
    Jacques Bogart Pour Homme
    Aramis - Havana
    Serge Lutens - Fumerie Turquie
    Ormonde jayne Montabaco
    Phaedon Tabac Rouge
  • Bilmediğim için soruyorum, tekinacar.com da 290 lira olan parfüm mizu.com'da 170 lira.Konuya çok az göz atabildim ancak mizu ile ilgili bir mesajda problem olmadığı ürünlerin orjinal olduğu belirtilmiş.Lidyana.com da aynı fiyat ancak orası için sahte deniyor, şüphelenmeli miyim ?
  • Parfüm uzmanları bu parfümü bir değerlendirebilirlerse sevinirim. Kendi yorumunda çiçek notları girilmiş fakat bana daha çok deri kokusu gibi geldi kalıcılığı oldukça iyi. http://shop.eyupsabrituncer.com/pj-100-ml-eau-de-parfum-wild-ideas fiyat olarak benzerlerine göre oldukça iyi sevgililer gününe özel şu anda %25 indirim var. Perfume jewels EAU de PARFUM WILD IDEAS100 ml BAY. Parfüm daha çok orta yaş ve üzerine düşünülebilir.
  • Arkadaşlar pazartesi günü hepsiburadadan yves saint laurent la nuit edp parfümüm geldi. Parfümü özellikle kalıcı olası açısından ve pek kullanılmayan bir parfüm olduğu için tercih etmiştim. Parfümun kokusu 10 numara. Yalnız kalıcılık için aynısını söyleyemeyeceğim. İlk kullandığım zaman üstümde en fazla 1 saat kalmıştır. Sonra koku uçup gitti üzerimden. Ertesi gün daha çok kaldı. 3 saat civarı durdu üzerimde. Sonra kayboldu gitti. Bugün de yine 1 saat kadar durmuştur üzerimde. Arkadaşlarım koku almadıklarını söylüyorlar.

Şimdi parfüm yorumlarında kalıcı bir parfüm olduğu söyleniyor. Acaba hepsiburada sahte parfüm göndermiş olabilr mi? Parfümeride kağıda sıkıp denediğim zaman kağıdın üzerinde uzun süre durdu koku. Hatta kağıdı montumun cebine koymuştum montum bile komple parfüm koktu. Hepsiburadadan gelen kokuyu direkt montun üzerine sıktım koku durmadı bile.

Parfümeride 330 tl civarına satılıyor. Ben 280 TL'ye aldım hepsiburadadan. Yani bu da insanda şüphe uyandırıyor sahte olduğuna dair. Hatta mizudan sipariş edecektim aslında. Orada 250 tl falandı. Ama daha önce mizudan alışveriş yapmadığın için güvenmedim ve biraz daha verip daha önce çok kez alışveriş yapmış olduğum ve güvendiğim hepsiburadadan almak istedim. Sizin fikriniz nedir? Parfümun sahte olma ihtimali var mı? Veya parfümü kalıcı hale getirmem için ne yapmam gerekiyor? Sevilde denediğim parfümü iki fıs sıkmışti ordaki çalışan. Ben 5 6 fıs sıkmama rağmen kalıcı değil malesef. Bir de orjinal olup olmadığını sorgulamak için bir site var mı? Yani insan 300 TL'ye yakın bir para verince akşama kadar kalmasını istiyor. Kaldı ki parfüm edp. Edt olsa yine anlayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Di Zetemeno -- 12 Şubat 2016; 0:21:23 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam maalesef Ysl parfümleri reformulasyon geçirdiği çokça dillendiriliyor. Çoğu parfüm Edp gorunse bile performansı çok iyi olmayabiliyor .Fragrantica da baktığımız zaman parfüm kalıcılık olarak iyi gibi görünse de Farkedilirlik orta seviyelerde gorunuyor .Ki bu yorumların ve oylamarın en az yarısı reformulasyon oncesine aittir. Şahsen Ürünün sahte oldugunu düşünmüyorum.

http://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Saint-Laurent/La-Nuit-de-L-Homme-Le-Parfum-10206.html

• quote:

Hocam maalesef Ysl parfümleri reformulasyon geçirdiği çokça dillendiriliyor. Çoğu parfüm Edp gorunse bile performansı çok iyi olmayabiliyor .Fragrantica da baktığımız zaman parfüm kalıcılık olarak iyi gibi görünse de Farkedilirlik orta seviyelerde gorunuyor .Ki bu yorumların ve oylamarın en az yarısı reformulasyon oncesine aittir. Şahsen Ürünün sahte oldugunu düşünmüyorum.

http://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Saint-Laurent/La-Nuit-de-L-Homme-Le-Parfum-10206.html

Hocam öyle diyorsun ama sevilde denediğim parfümun farkedilebilirligi zayıf değildi. Dedim ya kağıdı montumun cebine koydum yani direkt monta sıkmadım ama buna rağmen bütün mont 2 gün boyunca parfüm koktu. Ama hepsiburadadan aldığımı direkt monta sıkmama rağmen kokmadi bile. Acaba bu parfümun olayı kağıda sıkmak mi?

Bir de hocam her parfüm belli dönemlerde reformulasyon geçirmez mi zaten? Hepsi ilk çıktığı günle aynı mi sence? Ya da reformulasyon o kadar kötü bir şey mi ki? Kimi zaman parfümü iyileştirmeye yaramaz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Di Zetemeno -- 12 Şubat 2016; 7:09:13 >

• Scentstory 24 gold parfümlerini nereden alabiliriz?

Satan yerleri bilen var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • paco rabanne invictus kullanan varmi arkadaslar tavsiye edermisiniz?
  • Hocam nasıl bir tenim var bilmiyorum fakat bugüne kadar her parfümde kalıcılık sorunu yaşadım. EN iyilerini aldım en iyi dedikleri yerlerden aldım hep aynı hep aynı.

EN son 3 gün önce Sevil Parfümeri den Tom Ford Noir Extreme aldım sevgililer günü kampanyası ile. Parfümün fiyatı 450 TL

fakat sıktıktan sonra iş yerinde bir kişi bile aa parfümün ne güzel demedi. Bunu daha önce Guerlain Extreme, Terre D Hermes, Dior Home INtense te de yaşadım.

gel gelelim adam çakma parfüm sıkıyor 10 tl lik herkes ne sıktın diye soruyor buram buram kokuyor maşallah ben de anlamadım nerde sıkıntı artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tidus

Hocam nasıl bir tenim var bilmiyorum fakat bugüne kadar her parfümde kalıcılık sorunu yaşadım. EN iyilerini aldım en iyi dedikleri yerlerden aldım hep aynı hep aynı.

EN son 3 gün önce Sevil Parfümeri den Tom Ford Noir Extreme aldım sevgililer günü kampanyası ile. Parfümün fiyatı 450 TL

fakat sıktıktan sonra iş yerinde bir kişi bile aa parfümün ne güzel demedi. Bunu daha önce Guerlain Extreme, Terre D Hermes, Dior Home INtense te de yaşadım.

gel gelelim adam çakma parfüm sıkıyor 10 tl lik herkes ne sıktın diye soruyor buram buram kokuyor maşallah ben de anlamadım nerde sıkıntı artık.

Belki de seni işyerinde sevmiyorlar ve kıskanıyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 10041005100610071008
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.