Şimdi Ara

ORİJİNAL PARFÜM TAVSİYELERi ve DEĞERLENDİRMELERİ KONU BAŞLIĞI (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21.640
Cevap
326
Favori
1.616.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aLTuu

quote:

Orijinalden alıntı: Silver Shadow

quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905

quote:

Orijinalden alıntı: Qgambler

quote:

Sansiro'da Terre D'Hermes var ama orjinaline benziyor mudur acaba? Kullanan var mı ve kalıcı mı?

Dostum, Hermes' in açığı için macera arama, mystical inanılmaz iyi yapmış Hermes'i.

Halil abi görüyorsun di mi mystical'da denemek de farz oldu. Sağolasın arkadaşım aramıza hoşgeldin.

mystical'ın adresini aldım akşam denemeye gideceğim hermes'i. denedikten sonra yazarım buraya.

tekirdağ / çorlu'da yok malesef... internetten alamaz mıyız?

sitesine girip oradaki mail adresine yazarsan, banka havalesi + kargo ücreti ile gönderirler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sansiro'da Terre D'Hermes var ama orjinaline benziyor mudur acaba? Kullanan var mı ve kalıcı mı?

Dostum, Hermes' in açığı için macera arama, mystical inanılmaz iyi yapmış Hermes'i.

Halil abi görüyorsun di mi mystical'da denemek de farz oldu. Sağolasın arkadaşım aramıza hoşgeldin.

mystical'ın adresini aldım akşam denemeye gideceğim hermes'i. denedikten sonra yazarım buraya.

tekirdağ / çorlu'da yok malesef... internetten alamaz mıyız?

Ege Bölgesi Bayiliği için iletişim adresimiz

NOKTA YARDIM HİZ. BİLG. ELEKT. SAN İÇ ve DIŞ TİC.LTD.ŞTİ

Mimar Sinan Cad. Çaybaşı Mah.
    Özakar Apt.No:8/16 DENİZLİ
    tel : (258) 2613345
    fax : (258) 2613352

İletişim bilgileri bunlar Tekirdağ çorlu'ya kargo ile göndereceklerini düşünüyorum tabi önce hesaplarına havale yapman gerekebilir. Biraz konuşursan yol göstereceklerini düşünüyorum.

• ben de bu yaz için farklı bir parfüm deneyeyim diyorum. 2-3 yıldır davidoff cool water kullanıyorum, farklı parfümler önerebilir misiniz?
  • CEM parfüm kullanıyorum , oldukça etkili kokusu gün boyunca üzerinizde kalıyor. CEM parfümün Calvin Klein euphoria'sı ve Armani black code'unu kullanıyorum , orjinalleri ile birebir benzerliğe sahip ve gün boyunca kokusu üzerinizde kalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deeply11

quote:

Orijinalden alıntı: musisi51

deeply11 dw den 10 adet yaz için koku önerebilirmisin... orjinalini tutan başarılı kokular... bide bvlgari aqva dw de nasıl iyi yapabilmişler mi? teşekkürler...

lacoste red, lacoste essential, polo blue, dolce gabbana the one gentleman, hugo boss orange, davidoff cool game, burberry touch, burberry brit, givenchy insense ultramarine, acqua di gio, emporio armani diamonds

şimdilik bunları bir dene

bvlgari aqva d.w da başarılı buldum ama diğer arkadaşların dediği kadarıyla en başarılı yapan yer bargelloymuş

sağolasın... hugo boss, polo blue, lacoste red, davidof game, 212 yi denedim. daha fazla kokuyu denemeye utandım hemen agız burun yamultuyorlar hemde fazla koku karıştırmak istemedim... daha iyi karar vermek için.. davidof game i aldım gayet başarılı ve kalıcılığı iyi bir parfüm. teşekkürler..

• hakkikarahan;

Yaşadığın bu durumun bir benzerini David Walker'da ben de yaşamıştım. Denemek istediğim koku 212 Sexy Men olduğu halde satıcı genç üzerime One Million sıkmıştı. O zaman satıcı gencin farkında olmadan yanlış koku verdiğini sanmıştım. Ama şimdi senin yazını okuduktan sonra hem Gökhan kardeşimizin dediği gibi eğitimsiz olduklarını hem de aynı kokuyu 2 farklı koku imiş gibi sattıklarını düşünmeye başladım. Her iki durumda firma için eksi puan ve şüphe yaratır.

GKHN1905;

Gökhancığım, bu Mystical Kızılay'da bir yerlerde var mı?
  • arkadaşlar elimde sıfır armani code 75 ml erkek parfüm var jelatini dahi açılmadı markafoniden aldım ama şimdi satmak zorundayım
    fiyat olarak 130 düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_efendy34

Ve nihayet merakla ve sabırsızlıkla beklediğim jean paul gaultier le male ve calvin klein euphoria intense siparişim bugün elime ulaştı.
    jean paul denildiği gibi ağır ve klasik bir koku ne biliyim o kadar ahım şahım etkileyici bir koku olduğunu zannetmiyorum açıkçası hele yazın

calvin klein euphoria intense kokuyu bileğime sıktım o kadar tanıdık geldiki dedim nerden hatırlıyorum?Meğerse traştan sonra kullandığım axe temptation after shave ile birebir aynıymış
    yani benim gibi orjinal ck euphoria intense ye o kadar para vermeyin kesinlikle gidin axe temptation aftershave alın çok daha karlı çıkarsınız.
    ve son olarak siz siz olun kokusunu bilmediğiniz parfümü benim gibi kerizlik yapıp netten sipariş etmek gibi bir kumar oynamayın
    (Kenzo leaupar indigo istisna o konuda memnuniyetim had safhada )

Ck Intense Euphoria ile Axe temptation arasında ben bir benzerlik göremiyorum. Daha doğrusu benzer bir koku alamıyorum. Temptation klasik bir şekerli koku ve başladığı gibi biten yani nota değiştirmeyen bir koku. Ancak euphoria intense sadece ilk sıktığın 1-2 dakika şekeri alıyosun hemen meyve notalarına dönüyor ama asıl koku 30-35 dakika sonra ortaya çıkıyor. Kabe samanı var intense de, ve koku sıkıldıktan yarım saat sonra maskülenlikten çıkıp daha erkeksi bir hal alıyor ki o ntalar ile axe temptation' ı bağdaştırmak mümkün değil. Ve asıl euphoria intense bu orta notalardaki koku, zaten orta notalarıyla dip notası çok benzer bir halde bitiyor.

Belki euphoria nın ilk bir iki dakikası sizi yanıltmış olabilir.

• bana ilk basta kokuları aynı geldi ama sonra farkı anladım zaten uçtu gitti axe
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_efendy34

bana ilk basta kokuları aynı geldi ama sonra farkı anladım zaten uçtu gitti axe

Sevindim buna. Çünkü benzerlik, euphoria ya hakaret olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Bvlgari Aqua Pour Homme hakkındaki yorumlar için teşekkür ederim öncelikle.Kesinlikle almaya karar verdim (orjinalini).

Onun yanında bir de pazar günü DP'den Lacoste Essential denedim , epey hoşuma gitti , yaz kokusu sanırım , almaya karar verdim , kalıcılığı hakkında bir fikri olan var mı?

Bir fikri olan var mı?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

dükkanı kapatıp gitmişler. diğerlerinde de hermes'i bulamadım(sorduklarımın hepsi hiç duymamış böyle bi parfüm). bende david walker'dan europhia ve kenzo leopar aldım çıktım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ogzhn_

Daniel walkerda one milion kodunu bilen varmi arkadaşlar e104mü ?

Öncelikle herkese selam,
    Güzel bir başlık olmuş, dayanamayıp aranıza katıldım.

Oğuzhan, firmanın adı Daniel Walker değil David Walker ve evet ona million e104 kodlu

Karıştırmışım dostum teşekkür ederim çok
  • arkadaşlar mystical'da 50lik 15tl'ydi değil mi? 100lük ne kadar peki? ve 2 tane 50lik veya 2 tane 100lük alımlarda indirim falan oluyo mu? terre d'hermes'i güzeldi oranın baya, alasım geldi
  • Kendimi parfüm hastası zannederdim ama burda bendende hastaları var :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakkikarahan

Geçen gün david walker da başıma gelen olayı sizlerle paylaşmak istiyorum..

2 adet 50 ml parfüm 18 tl ye aldım david walker dan
    1 adet acqua di gio
    1 adet jean paul gaultier aldım. Kokulara hiç bakmadım çünkü orjinalleri bende mevcut gündelik kullanım için açık parfüm alayım dedim.
    Neyse ertesi sabah işe giderken gio yu sıkayım dedim. Koku bir yerden tanıdık geliyor ama gio böylemiydi ya falan diyorum.
    Öğlen dank etti kokunun issey miyake olduğunu anladım. Akşam iş çıkışı gittim ve çalışana durumu bildirdim. Israr etti bu gio hocam dedi ama bende
    gio ve issey miyake kokularını çok iyi bildiğimi ve verdiği parfümün issey miyake olduğunu söyledim bunun üzerine yeni parti gio vereyim dedi. Onu da hiç bir şeye benzetemedim. Neyse o zaman lacoste red alayım dedim. Sıktı koluma lacoste red diye verdiği şişeden neyse eve geldim ama yine dank etti bu koku daha önce kullandığım bir kokuya benziyordu ya hugo boss xy yada hugo boss boss idi. yada emin konusmayayim bu koku hakkında çünkü lacoste red hiç denemedim şimdiye kadar ama o kadar keskin bi koku olduğunu zannetmiyorum. Çünkü hugo boss xy yada hugo boss boss geçen sene dp den denemiştim ve bu parfümle aynıydı.
    Burdan çıkarılacak sonuç ya çalışanlar tam olarak kokuları bilmiyor yada bazen (insanlık hali) karıştırıyorlar, ya da benzer parfümleri farklı isimlerle satıyorlar (gio ve issey miyake çok uzak kokular değil bence ki burnum iyidir dün bir kez daha kendime kanıtlamış oldum.) demek istediğim bir parfüm de istedikleri esansı yakalayıp gio biraz daha oynayıp issey miyake diye satıyor olabilirler şüphesi uyandı bende. Bu arada lacoste red ve dün aldıgım koku arasında da benzerlik oldugunu düşünüyorum.
    Dp den soğumustum artık david walker dan da sogudum. gidip değiştiricem bugün tekrar inş değiştirir daha önce black code ve diesel fuel for life almıştım david walker dan ve begenmiştim bu ikisinden biri ile değiştirmek istediğimi söyleyecegim.

Bende david Walkerda çalışyorum.Eminmisin yanlış koku verdiklerinden.Ve ayrıca hangi şubeden aldınız..

• quote:

Orijinalden alıntı: pspcü

arkadaşlar mystical'da 50lik 15tl'ydi değil mi? 100lük ne kadar peki? ve 2 tane 50lik veya 2 tane 100lük alımlarda indirim falan oluyo mu? terre d'hermes'i güzeldi oranın baya, alasım geldi

Dostum şuan 2 tane 50 lik 25 lira.
  • Bugün iki parfüm deneme fırsatım oldu. (orjinal)

İlki; Jil Sander - Jil Sander Sun, koku gerçekten etkileyici, bileğime iki fıs sıktım, şu anda bile sürekli bir koklama isteği uyandırıyor bende. İçerisindeki turunçgil ve vanilya kokuları çok hoş. Ancak kalıcılığı düşük gibi geldi sanki, şahsen ben parfüm sıktığımda biraz da çevremdekiler tarafından farkedilsin isterim bu parfümün öyle bir özelliği yok gibi. Ama genel olarak oldukça başarılı bir koku, yaz için ideal.

İkincisi ise; Jean Paul Gaultier - Le Male, ilk sıktığım andan itibaren 1 saat kadar çok fena rahatsız etti beni, çok keskin geldi koku sanki boğazımı yaktı o derece. Şimdi ise iyice oturdu o rahatsız ediciliği yok artı, ancak pek hoş bulmadım bu kokuyu. Baharat yoğunluğu fazla geldi bana. Genel olarak vasat bir koku, bu kadar beğenilmesi şaşırttı beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xprofessorx -- 28 Nisan 2011; 20:48:44 >

• quote:

Mor parfümeriden Havva hanım ile irtibata geçip mailini alsam kargoyla sipariş isteyen olur mu forumdan?
    Terre Hermes, Kenzo leaupar, Dior home, Givenchy Pi iyi benzettikleri kokular.

light blue varmıydı mor parüfmeride?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

GKHN1905 ve HAKGÜN68;

Öneriler için teşekkürler. Tiara's for him'i denemiştim güzeldi ama küçük boyunu bulamamıştım. Bir de yeşilini deneyeyim. Verdure sanırım piyasada yok. Caldion'unun yeni birkaç çeşidi çıkmış markette tester yoktu deneyememiştim. Zen 'in güzel olduğunu duymuştum. Yarın Bime Axe set geliyor 17,9TL kalırsa yarın onların kokularına da bakmayı düşünüyorum

Blade Racer ı da dene bence çok hoş bi koku
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.